PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

No jo, lidi nedokazou dodrzovat zakladni pravidla, porad se bouri proti noseni rousek, chodi po diskotekach atak podobne, tak ted holt budeme sedet dalsi rok doma na prdeli.

0 Citovat

Ve Španělsku se proti opatřením nikdo moc nebouří, většina až fanaticky vše dodržuje a nezdá se, že by jim ta čísla zrovna klesala. Museli by zase zavřít lidi doma, což už nechtějí .

0 Citovat

Jsem čím dál tím více přesvědčená že to tlačí k těm vakcínám.

0 Citovat

Spíš bez nějaké účinné vakcíny se daleko nedostaneme a každý týden  bude nějaké to "otevření"/"zavření" . 

Jsem si odvážně koupil Estonsko na půlku Října z VIE v Červenci, kdy vše vypadalo v pořádku :D  Pokud nedostaneme naše číslo pod 12 ( a my máme 36,6 :( ) tak mi to za 14denní karanténu nestojí i s negativním testem.

0 Citovat

Nechodím po diskotékách koupu se v termalnim jezeře po zranění a i to mi chtějí vzít a nechat si píchnout cosi ,co není řádně odzkousené odmítám,strašení před rokem 89 bylo dost a teď je to horší ,je to celosvětové 😤.Qui bono?

0 Citovat

Doufam ,ze dneska bude v Berline na demonstraci  velka  ucast ,nikdo nebude  mit  rousku  ani  nebudou  dodrzovat  rozestupy   , bude zajimave  jestli  zverejni  kolik  lidi se nakazailo 

Nejsem presvedceny  ,ze  mohou nejakou  nejistou vakcinu naridit , povinne

Ani pri cestach mimo  Evropu  jsem se nikdy nenechal  nicim  naockovat 


0 Citovat

Přesně, nejsu blázen, abych si nechala píchnout něco, co nikdo neví, co to s tělem udělá za pár let, sice bude hezký, že neumřu na Covid, ale třeba ''jen'' na selhání jinýho orgánu a to je fakt výhra... léky než se podávají lidem, zkouší roky na zvířatech, ale teď budou dělat pokusy rovnou na nás.. je mi teď  tady z té situace na světě úplně zle, co se to děje. 

0 Citovat

Klid, nesmyslný svalování viny na všechny kolem byl pro některý lidi vždycky oblíbenej sport

0 Citovat

A to jsem napsal "učínná" vakcína, ne ten šlejdrján, co teď budou Američané zkoušet i v Česku než se prokáže, co to dokáže. Já tomu dávám rok ještě... 

A pak bude zajimavé jak to bude na světě, jak se bude cestovat, zda to dopadne stejně chaoticky jako teď, že každá země bude chtít vlastní formulář s potvrzením na tu vakcínu ( money, money ) nebo nějaké razítko do pasů či něco jako průkaz celosvětový :D To bude ještě sranda toto sledovat, jak se každá země k tomu postaví. To ještě z nás určitě nějaký ten peníz vydolují. 

0 Citovat

No, víc bych se obával, co zanechá v těle Covid, než vakcíny.

0 Citovat

Ahoj, 


pokud země požaduje pro vstup test na Koronavirus ne starší než 72 hodin, počítá se doba od otestování nebo od vydání certifikátu? 

0 Citovat

Vakcína podle mě bude spíše jenom z jedním kroků dopředu, a ne "zázračnou zbraní", která by způsobila radikální zvrat v boji c COVIDem. K takovému zvratu musí být splněno:


1. Neexistence závažných nežádoucích účinků - mohou se projevit i po letech, u vakcíny je toto ještě důležitější než u léků, protože je určena pro zdravou populaci, navíc u pro nemoc, kterou naprostá většina prodělá jako banální virózu nebo ji vůbec nezaznamená. Proto vývoj vakcíny trvá běžně roky a urychlení se na tomto musí podepsat

2.  Vysoká účinnost  - málokterá vakcína chrání stoprocentně a řada ji má pouze v nízkých desítkách procent. To, že u mladých zdravých dobrovolníků může být vysoká, nevypovídá o její reálné účinnosti v běžné populaci. Starší populace (tzn.právě ta nejrizikovější) má slabší imunitní reakci a účinnost proto může být výrazně nižší. 

3. Dlouhodobá ochrana - reálně nemusí imunita vydržet dlouho, může se rovněž lišit např. dle věkové skladby populace - viz bod 2.

4. Jednoduchá aplikace - nesmí být vysoká nutost hodnotit a rozlišovat dle konkrétního pacienta (různé dávkování, zda podávat opakovaně, po jak dlouhé době,...)

5. Snadná velkoobjemová produkce

6. Účinná distribuce - hrozba rivality jednotlivých států,...

7. Neexistence většího odporu k očkování v populaci - v daném případě nemusí jít o iracionální odpůrce, ale logicky se mohou bránit už kvůli tomu, že vakcína bude kvůli politickým tlakům vyvinuta urychleně. Pokud nejsem rizikový a pravděpodobnost těžkého průbehu COVIDu mám mizivou, mám se nechat očkovat něčím, když nevím, co to může udělat za několik let? Pokud bude velká část populace proti, nevznikne v populaci kolektivní imunita.¨


Šance, že by všechny tyto podmínky byly splněny, se limitně blíží nule.

0 Citovat

Deivoos napsal(a):

Ahoj, 


pokud země požaduje pro vstup test na Koronavirus ne starší než 72 hodin, počítá se doba od otestování nebo od vydání certifikátu? 

Ahoj, počítá se od otestování.

0 Citovat

To jsou zase hrdinsky reci. Az vam reknou, ze bez vakciny pojedete tak maximalne na Sumavu, tak si pudete vsichni stoupnout do fronty a budete soupat nohama. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Doufam ,ze dneska bude v Berline na demonstraci  velka  ucast ,nikdo nebude  mit  rousku  ani  nebudou  dodrzovat  rozestupy   , bude zajimave  jestli  zverejni  kolik  lidi se nakazailo 

Nejsem presvedceny  ,ze  mohou nejakou  nejistou vakcinu naridit , povinne

Ani pri cestach mimo  Evropu  jsem se nikdy nenechal  nicim  naockovat 


Demonstrace byla rozehnana v podstate driv nez zacala.

0 Citovat

Říkali na ČT...


ber2.jpg
ber1.jpg

0 Citovat

Na svk zatial poskromne


https://bit.ly/2YMP9Pe

0 Citovat

@cali: Správně. Takhle nějak si představuji promořování. Aspoň za týden budou mít v Německu zase vyšší čísla jak u nás. 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Na svk zatial poskromne


https://bit.ly/2YMP9Pe

Z jiskry vzejde plamen;-)

0 Citovat

No sešla se tam různá sorta lidí (viz foto). :)

Upřímně   by mě zajímala skutečná čísla o počtu protestujících.  Demonstranti mluví o milionech, média většinou o tisících. Při minulých demonstracích v Berlíně se pak internetem šířily fake fotky z jiných akcí a z jiných měst. Na druhou stranu ten pohled českých médií mi taky nepřipadá úplně objektivní.

Každopádně efekt může být takový, že v Německu vzroste počet nakažených, takže se zpřísní opatření. :D Zatím mají o polovinu méně v přepočtu na počet obyvatel.


fb-img-1598779963222.jpg

0 Citovat

Mauricius mal otvarat 1.9. tak si miestni povedali ze si ku koncu augusta vo velkom zaprotestuju tiez...
https://www.nwaonline.com/news/2...-response/

Ucast bola pekna, takze ak tam mali zopar bezpriznakovych v kombinacii s ich "vrchnostou" ktora kludne vsetko opat uzavrie pri par pozitivnych pripadoch tak si mozu uplne skrtnut aj sezonu 2020/2021...a to som potom zvedavy ci ich vsetkych uzivi pestovanie cukrovej trstiny...

0 Citovat

cali napsal(a):

Z jiskry vzejde plamen;-)

A potom príde Sereď a plameň uhasi:)

0 Citovat

jj, Sereď, tam jsem vždycky chtěl... Když jsem to jako dítě četl na sušenkách:-)

0 Citovat

Kromě Maďarska uzavřela hranice i Ukrajina: https://pelipecky.cz/ukrajina-uz...ice-covid/

0 Citovat

Už to tady bylo opakovaně minulý týden.

0