PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak kdopak si již 4.5. do Amstru zaletí?

Češi mohou do Nizozemska bez omezení, v zemi musí dodržovat obecná pravidla jako všude jinde, tedy dodržování odstupu a omezení volného pohybu.

0 Citovat

za 4,5k celkem fer, i bych se uz proletel!:)

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Tak kdopak si již 4.5. do Amstru zaletí?

Češi mohou do Nizozemska bez omezení, v zemi musí dodržovat obecná pravidla jako všude jinde, tedy dodržování odstupu a omezení volného pohybu.

No právě, omezení volného pohybu, takže když nebude člk někde zalezlej, tak tě policie sebere a vyhostí... kdo by tam pokud opravdu nemusí letěl?

0 Citovat

pardon za OT, nevim kam to vrznout. 3/5 mam letenku s aer lingus prg-dub. zatim stale drzi, lze provest check in. uz nekolik dnu jsou ale lety s lingusem do pulky kvetna sold out, coz je temer jiste predstupen cancellation. ja bych ale potreboval zjistit asap jestli to poleti ci ne, nejake tipy kde to pocheckovat? diky

0 Citovat

https://www.manchestereveningnew...162469.amp


Tak Wizzair Bratislava i Košice už v květnu? To jako fakt, bratia Slováci?

0 Citovat

S veľkou pravdepodobnosťou ano. Ceny leteniek z Bratislavy do Londýna na prvý májový let stále stúpajú.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

pardon za OT, nevim kam to vrznout. 3/5 mam letenku s aer lingus prg-dub. zatim stale drzi, lze provest check in. uz nekolik dnu jsou ale lety s lingusem do pulky kvetna sold out, coz je temer jiste predstupen cancellation. ja bych ale potreboval zjistit asap jestli to poleti ci ne, nejake tipy kde to pocheckovat? diky

Ne neleti. Teda, do urciteho data je jen nejnutnejsi provoz v praci. Takze my smrtelnici doma 😏

0 Citovat

ja su nesmrtelnik, delam ve spitale, letim tedy??

0 Citovat

Daniel napsal(a):

pardon za OT, nevim kam to vrznout. 3/5 mam letenku s aer lingus prg-dub. zatim stale drzi, lze provest check in. uz nekolik dnu jsou ale lety s lingusem do pulky kvetna sold out, coz je temer jiste predstupen cancellation. ja bych ale potreboval zjistit asap jestli to poleti ci ne, nejake tipy kde to pocheckovat? diky

Určitě nepoleti, sold out už pár týdnů u Aer Lingus znamená cancelled.

0 Citovat

danny napsal(a):

Určitě nepoleti, sold out už pár týdnů u Aer Lingus znamená cancelled.

dekuji, to rajska hudba pro ucho me. jen nechapu proc si s emailem o zruseni davaji tak na cas...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

https://www.manchestereveningnew...162469.amp


Tak Wizzair Bratislava i Košice už v květnu? To jako fakt, bratia Slováci?

No nevím, přímo letiště v Bratislavě na svém FB píše, že s největší pravděpodobností žádné lety nebudou a zákaz se zítra prodlouží o dalších 14 dní.

0 Citovat

ja tiež dúfam že nepoletí, kúpil som naňho 10€ letenku kvôli zachovaniu kreditu  :-)

0 Citovat

to len Wizzair sniva 

0 Citovat

Daniel napsal(a):

pardon za OT, nevim kam to vrznout. 3/5 mam letenku s aer lingus prg-dub. zatim stale drzi, lze provest check in. uz nekolik dnu jsou ale lety s lingusem do pulky kvetna sold out, coz je temer jiste predstupen cancellation. ja bych ale potreboval zjistit asap jestli to poleti ci ne, nejake tipy kde to pocheckovat? diky


A i kdyby  to letetelo tak co tu chces delat ?  14 dnu karantena  2 km od baraku   a 20000 nakazenych   nejvic Dublin  A proc si to teda neprehodis na jiny termin kdyz to nepoleti  ?

0 Citovat

Daniel napsal(a):

ja su nesmrtelnik, delam ve spitale, letim tedy??

Ja zase na PRG airport 😁 to bylo mysleno tak, ze my jsme doma porad...

0 Citovat

Aer Lingus update - dneska pristal email že si muzu let zmenit, ani slovo o zruseni letu. Mrknu na MMB a prej let cancelled a mám volat helpdesk. Po pátém pokusu prej číslo neexistuje, zkouším UK číslo -  neexistuje. Času mám habafuk, ale nemíním jej kvůli 1500Kč trávit pátráním po funkčním kontaktu na EI.  Vyplním request na voucher - přihodí nahoru 10% a platnost 5let. Not too bad. Musím si založit složku vouchery., už se nějak hromadí..... PS: právě nyní přistál oficiální email o zrušení. 

0 Citovat

Perfektní přehled hlavně  Evropa:

https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/

0 Citovat

Takto se k plánu otevírání hranic vyjadřuje ve svém blogu ministr zahraničí Petříček:

"Od července bych rád, aby se zcela otevřely hranice do čtyř sousedních zemí – Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Budu upřímný, když řeknu, že nejdále jsme v jednání s Rakušany a Slováky. Nejsložitější bude zřejmě jednání s Polskem. Co se týká Německa, jde z našich sousedů o nejpostiženější stát a musíme dávat velký pozor, jak se tam situace bude vyvíjet.

Zároveň bychom mohli otevřít i vzdálenější destinace, kde se s COVID-19 „poprali“ stejně dobře, nebo lépe než my. Chtěl bych proto otevřít možnost cestování také do Bulharska, Maďarska či Pobaltí. Věřím zkrátka, že od července bychom se mohli začít vracet k normálnímu fungování nejen schengenského prostoru.

Od srpna by pak mohla následovat další vlna volného cestování, a to nejen do často poptávaného Chorvatska, ale také třeba do - českými turisty oblíbeného - Řecka, Slovinska, nebo na Maltu. V této etapě uvolňování bych také rád – a znovu opakuji, že to bude záležet jak na šíření nemoci, tak na domluvě s dalšími státy – uvolnil pravidla třeba pro Kanadu, Austrálii, Japonsko apod. Cesty mimo Evropu budou samozřejmě záležet na obnově mezinárodních letů.

Jedna méně radostná zpráva: V případě nejpostiženějších států, jako jsou Itálie, Španělsko, Francie, USA, ale také třeba Benelux je ještě předčasné mluvit o tom, kdy do nich bude možné cestovat.

Zakončím to ale pozitivně. Pokud se situace bude vyvíjet dobře, může to jít i rychleji."

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/to...emid=36708

0 Citovat

K tomu mě zajímá praktická stránka věci - co s lety z toho Německa či Rakouska. Je dost lidí, kteří odtamtud mají lety do koupáckých destinací. Jestli třeba nastane situace, že do Rakouska se bude podle naší vlády smět a do Řecka ještě ne, ale Řecko s Rakouskem už třeba domluvené bude - jestli chudák Čech odletí nebo ho nechají na letišti :)

0 Citovat

Polsko je pro mě překvapením- včera ve zprávách reportáž, jak nechtějí umožnit našim občanům vyzvednutí aut z letištních parkovišť, hranice brání jako o život, viz nedávná varovná střelba atp. Podle Covid statistik jsou na tom sice lépe než my, ale takový přístup bych nečekala. 

0 Citovat

Mohli byste mi to, prosim, polopaticky shrnout? Uspesne jsem se v tom ztratila. Mela jsem za to, ze hranice se otevrely a ted zalezi, jak hranice otevrou ostatni staty. 


S tim souvisi 2 otazky: 1.) Je mozne, abychom meli zakaz vycestovat do nektere zeme? 2.) Je mozne letet napr. z Vidne “kamkoliv”? 


Je asi ostuda, ze z toho mam zamotanou hlavu, tak pokud mi to pomuzete objasnit, budu rada 😊

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Polsko je pro mě překvapením- včera ve zprávách reportáž, jak nechtějí umožnit našim občanům vyzvednutí aut z letištních parkovišť, hranice brání jako o život, viz nedávná varovná střelba atp. Podle Covid statistik jsou na tom sice lépe než my, ale takový přístup bych nečekala. 

To jsou typické problémy mladých demokracií (Polsko, Maďarsko, Slovensko, ČR). Je potřeba několik generací než se změní myšlení lidí.

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Mohli byste mi to, prosim, polopaticky shrnout? Uspesne jsem se v tom ztratila. Mela jsem za to, ze hranice se otevrely a ted zalezi, jak hranice otevrou ostatni staty. 


S tim souvisi 2 otazky: 1.) Je mozne, abychom meli zakaz vycestovat do nektere zeme? 2.) Je mozne letet napr. z Vidne “kamkoliv”? 


Je asi ostuda, ze z toho mam zamotanou hlavu, tak pokud mi to pomuzete objasnit, budu rada 😊


Pokud se to od včerejška nezměnilo, tak hranice ČR uzavřené nejsou a žádný zákaz někam cestovat ze strany úřadů ČR není, jen je potřeba při návratu zpět doložit testy, nebo absolvovat karanténu. Co se týká ostatních států, každý to má trochu jinak a aktuální informace by měly být na stránkách MZV. V praxi ale stejně cestovat nelze, už jen kvůli restriktivním opatřením okolních států, absencí mezinárodních spojů a leteckých linek.

0 Citovat

Viz. odkaz https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/


Takže z ČR sice můžeme, ale jen pracovně nebo za rodinou a jen do některých států a za určitých podmínek :-D

Takže z té Vídně by teoreticky odletět šlo, jestli je kam... což jsem nepátrala.


0 Citovat

padrino11 napsal(a):


Pokud se to od včerejška nezměnilo, tak hranice ČR uzavřené nejsou a žádný zákaz někam cestovat ze strany úřadů ČR není, jen je potřeba při návratu zpět doložit testy, nebo absolvovat karanténu. Co se týká ostatních států, každý to má trochu jinak a aktuální informace by měly být na stránkách MZV. V praxi ale stejně cestovat nelze, už jen kvůli restriktivním opatřením okolních států, absencí mezinárodních spojů a leteckých linek.


Diky, tak tomu rozumim taky. Jen me stale mate, jestli muzu, za okolnosti, ze neni omezen vstup, vyuzit zemi B jako transit pro vstup do zeme C (opet za predpokladu, ze je zeme otevrena). 

0