PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak to vypadá, že jsme letos docestovali :/

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tak to vypadá, že jsme letos docestovali :/

Kdyby jen letos....

0 Citovat

Nedocestovali, ale holt se vyplatí jen vícedenní cesty. Holt si zaplatíme i za vytírání holubů z nosu, no. 

0 Citovat

Být vámi, napíšu na FB ministrovi nebo premiérovi. Až to uvidí Mára, bude to zase jinak. 

0 Citovat

Tohle covidové cestování mělo své kouzlo a vidět prázdný Madrid nebo liduprázdné albánské pláže stálo za to. Testování je ale asi na mě moc a tak se budu dále jen kochat zážitky ostatních:)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Být vámi, napíšu na FB ministrovi nebo premiérovi. Až to uvidí Mára, bude to zase jinak. 

kiezby si mal pravdu

0 Citovat

To záleží na tom, kolik rozhořčených reakcí jim tam přijde :D

0 Citovat

idem verbovat ceskych kamaratov a kolegov, aby picovali za mna :D

0 Citovat

Hovada nic jineho se neda  napsat , tenhle napad na sjednoceni Evropy  timhle  stylem uz byl pred casem v irskem tisku ,,,toho jsem, se bal , ale  melo by prece platit ,bud karantena nebo test ,ne  narizeni  testu ,,,

0 Citovat

Iniciativa Re-open Europe má v současnosti spíš opačný efekt 😀 To se von Leyenové podařilo 😁

0 Citovat

Tak to by se mohlo Irsko, Kypr a země, které pro nás byly striktně zavřené, otevřít za předpokladu testu.

0 Citovat

Nevíte náhodou co bude zapotřebí při návratu z oranžové oblasti? 

0 Citovat

[citace="Jan Vidim"]

Tak to by se mohlo Irsko, Kypr a země, které pro nás byly striktně zavřené, otevřít za předpokladu testu.

 

A k cemu by ti to bylo dobre ? Jako ze jeden test v Irsku  a pak druhy po navratu v CR ?  

Ktera zeme v EU ma  tech 25 aby splnovala  zelenou  ? Mam pocit ze uz zadna  

Jinak v Irsku uplne v pohode , napsal jsem kde 14 dnu budu do formulare jednou prislo at to potvrdim, ze na te adrese jsem , pak prisla jeste jedna pripominka ,ze mam byt porad  izolovany  a pak uz jen podekovani a at sleduju nove informace 

Jiste  byl jsem, protoze tu bydlim , ale  mohl jsem v podstate byt kdekoliv  ....

0 Citovat

Ze států, které jsou zelené, by měl být umožněn vstup. U oranžových a červených států záleží na členském státu, jestli bude vyžadovat test, karanténu nebo nic. Zároveň by nemělo docházet k zákazům vstupu, tedy jak už tady někdy psal, státy by měly otevřít hranice. Vždy by se mělo brát posledních 14 pobytu a ne občanství. Pro tranzit by test ani karanténa neměly být vyžadovány

 

Informace jsou tady https://ec.europa.eu/info/live-w...ures-eu_en

Je to spíš záměr ty hranice otevřít. Nicméně se jedná o doporučení, takže to není právně závazný

0 Citovat

Bude to dobré k tomu, mikire, že se tam vůbec bude dát jet

0 Citovat

Jenomze  to se uvazovalo 13.rijna  ,uvadel jsem to tady s clanku , ktery vysel v Irsku  ,od te doby tech  25 nesplnuje asi uz nikdo v EU, 50 splnuji nekteri Prevazne bude ale EU cervena 

A jak to bude vypadat v praxi ?  Kdo maze ten jede ,,, ?   Orban na neco co rika EU kasle  a Madarsko necha  zavreno ..,,  Caputova me zklamala a neumela se postavit  tomu saskovi  a  uz vyhlasili od 9.11. testy  ..Petricek pise ,.ze to od 9. 11. to vlada schvalila ...   V tichem duchu  .... 

Pokud neni neco pravne zavazne  tak  ten chaos bude  v ruznych statech  tezko  vymahatelny 

 

 

0 Citovat

[citace="Jan Vidim"]

Bude to dobré k tomu, mikire, že se tam vůbec bude dát jet

Vsak ti tu nikdo nebranil prijet  .jen chteli  aby jsi byl 14 dnu v karantene  samozrejme me to zvyhodnovalo  do CR v pohode bez testu a zpet karantena ... kdyz by zavedli testy  tak prakticy  budes muset mit dva....

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Bude to dobré k tomu, mikire, že se tam vůbec bude dát jet

 

To je sice hezký, že můžu jet všude, ale taky s dvojnásobným testováním. Nyní jsem mohl sice jen někam, ale zato buď výjimečně i bez testu, nebo jenom s jedním testem. Tohle odradí i to minimum lidí, kteří byli ochotní někam jet, ale asi je to záměr....

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Tak už ani do Polska se nepodíváme, to je fakt posun k lepšímu...

 

Tu informaci máš odkuď?

0 Citovat

no europskom semafore je Polsko cervene, takze pri navrate si zacvakas covid test

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jenomze  to se uvazovalo 13.rijna  ,uvadel jsem to tady s clanku , ktery vysel v Irsku  ,od te doby tech  25 nesplnuje asi uz nikdo v EU, 50 splnuji nekteri Prevazne bude ale EU cervena 

A jak to bude vypadat v praxi ?  Kdo maze ten jede ,,, ?   Orban na neco co rika EU kasle  a Madarsko necha  zavreno ..,,  Caputova me zklamala a neumela se postavit  tomu saskovi  a  uz vyhlasili od 9.11. testy  ..Petricek pise ,.ze to od 9. 11. to vlada schvalila ...   V tichem duchu  .... 

Pokud neni neco pravne zavazne  tak  ten chaos bude  v ruznych statech  tezko  vymahatelny 

 

 

Nevymahatelný? Úplné stačí, když vás orgáni někde zapíší do přestupkové databáze a následně pošlou výzvu k zaplacení pokuty (dle jejich sazebníku). 

0 Citovat

Ano, pojedu se v sobotu projít (či budu chtít strávit víkend) v polských Beskydech a budu potřebovat test tam i zpět, jestli to dobře chápu. 

0 Citovat

Nebudes potrebovat

0 Citovat

A existuje už v ČR ohledně toho nějaký nařízení nebo je to jenom mediální prohlášení?

0 Citovat

Je to informace z twiterru ministra Petříčka.

0