PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Má to i na FB. Podle něj chápu, že test budeš potřebovat "jen" pro návratu. Pokud Poláci zmagoří taky, bude třeba i pro vyjetí do Polska. 

0 Citovat

To je prave to  co me nejvic nastvalo , jestli ma zacit platit pro spostu lidi nejake resriktivni opatreni ,tak to ma byt jasne zdeleno , za jakych podminek a od kdy to plati ,ze napsal na svem Twiteru  ministr zahranici ,ze to vlada schvalila a ze to zacne platit od pondelka  9.11. bez uvedeni te mapy tech statu a bez toho  jakym zpusobem budou testy , jestli misto testu muze byt karantena  a kdo test bude platit kolik bude stat atd  a bez uvedeni  vsech EU statu   a jejich konkretnich opatrenu, kdyz pise  ,ze  u oranzovych a cervenych zemi se muze kazdy stat  rozhodnout sam jak k tomu bude pristupovat  je  proste slendrian a  bylo by treba to okamzite napadnout u soudu stejne jak se napadlo  na jare uzavreni hranic 

 

0 Citovat

A twitter a FB... to jsou teď nějaké oficiální směroplatné kanály?? hm....

0 Citovat

Asi ano  ,na oficialich strankach MZV je porad  stejna informace co platila ,jinak me zajima, jaky smysl bude mit  test ,kdyz pojedu z cerveneho statu do cerveneho 

 

0 Citovat

V Prchalově vládě ty nejdůležitější. Ještě Instagram a TikTok ;)

EDIT: Ale nenacházím to ve včerejších výsledcích jednání vlády - https://www.vlada.cz/cz/media-ce...20-184647/

0 Citovat

mikir napsal(a):

,jinak me zajima, jaky smysl bude mit  test ,kdyz pojedu z cerveneho statu do cerveneho 

 

 

Presne moje rec. Absolutni nesmysl. 

0 Citovat

Jestli nepřevážíme českýho covida třeba do Polska a pak polskýho zase zpátky :-D :-D

Dle některých jedinců, co znám je to silně možný, když si myslí, že to u nás dopadlo, jak dopadlo, jen protože že vyjeli lidi o prázdninách za hranice a dotáhli to svinstvo sem, takovej druh, kterej je daleko horší, než u nás byl o prázdninách...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Asi ano  ,na oficialich strankach MZV je porad  stejna informace co platila ,jinak me zajima, jaky smysl bude mit  test ,kdyz pojedu z cerveneho statu do cerveneho 

 

tak nie je cerveny ako cerveny, niekde sa to konstatne zhorsuje a niekde uz pomaly zlepsuje 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ano, pojedu se v sobotu projít (či budu chtít strávit víkend) v polských Beskydech a budu potřebovat test tam i zpět, jestli to dobře chápu. 

 

Podle mě to není oficiální informace...

0 Citovat

Jak to bude fungovat, když člověk přes nebezpečnou zemi jen tranzitoval? Řekněme, přiletím ze Stockholmu, ale řeknu, že jsem tam jen přestupoval při cestě z Finska... Takhle stupidní nařízení bych obešel naprosto chladně. A pevně doufám, že zůstane ta výjimka 24 hodin bez testu, jako byla teď. To by bylo úplně absurdní, kdyby na hranicích dělali problémy po návratu třeba z nákupů v Sasku, kde je naprostý zlomek nakažených ve srovnání s ČR.

0 Citovat

tramin a co teda lze povazovat za oficialni informace , kdyz ministr ve vlade  ,napise  a je jedno kam ,  ze vlada  neco schvalila ,ze to ma zacit platit od 9.11.  Takova vlada a takovy ministr at jde s prominutim do prdele 

0 Citovat

Řídil bych se tím, co je tady

https://www.vlada.cz/cz/epidemie...ti-180234/

0 Citovat

mikir napsal(a):

tramin a co teda lze povazovat za oficialni informace , kdyz ministr ve vlade  ,napise  a je jedno kam ,  ze vlada  neco schvalila ,ze to ma zacit platit od 9.11.  Takova vlada a takovy ministr at jde s prominutim do prdele 

Chápu, že s tvoji mozkovou kapacitou to bude těžký, ale můžeš mi tedy říct, jak by jsi si představoval, že to má být komunikovaný, aby byl hrdý Ir spokojený?

 

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Jak to bude fungovat, když člověk přes nebezpečnou zemi jen tranzitoval? Řekněme, přiletím ze Stockholmu, ale řeknu, že jsem tam jen přestupoval při cestě z Finska... Takhle stupidní nařízení bych obešel naprosto chladně. A pevně doufám, že zůstane ta výjimka 24 hodin bez testu, jako byla teď. To by bylo úplně absurdní, kdyby na hranicích dělali problémy po návratu třeba z nákupů v Sasku, kde je naprostý zlomek nakažených ve srovnání s ČR.

Ve formuláři je toto "Země navštívené 14 dní před přicestováním do České republiky, mimo země, kde byl cestující méně než 12 hod. (např. tranzitní země):" takže asi jen záleží jestli člověk bude pravdivě vyplňovat

0 Citovat

Tu ale nejde o pravdive, nebo nepravdive vyplnovani ,to je jina vec a sankce , kdyz se odhali lzive vyplneni jsou dane, jenze oni vedi ,ze odhaleni by bylo pomerne slozite , tak vymysleji  jine restrikce aby zabranili  lidem ve svobodnem pohybu  i ve vyjimkach a okradali lidi 

Tady se ted resi povinny test pri prijezdu z ruznych zemi  a to ma byt jasne uvedeno na strankach vlady a ne na nejakem FB nebo Twiterru   a kazdy se ma mit moznost se podivat co bylo schvalno  

A jestlize to schvaleno jeste nebylo ,jako ze 2.11. to nikde nejde najit  ,muze to byt treba zverejneno 3.11. tak je to zase jen a jen o  podrazacke komunikaci  vlady  a jestli ministr zahranici uvadi ze to vlada schvalila  tak chci jasne videt,  kde je napsano ,ze to projenala vlada a bylo to schvaleno a od kdy to zacne platit a vsechny dulezite podrobnosti  na jejich strankach

0 Citovat

A k čemu ti bude informace o povinném testu při příjezdu, když se situace mění každý dnem? To co platí dneska, nemusí za týden dávno platit. Takže cokoliv nyní plánovat, je zcela zbytečná snaha. Ano komunikace je hodně chaotická, to souhlasím, ale nedokážu si představit jak by to mělo být lépe koordinované. Každý stát má pravidla vůči ostatním zemím nastavená jinak a i samotný pojem tranzitu se liší výklad od výkladu. Prostě je v tuto chvíli potřeba počítat s nejpřísnější variantou testů na výjezdu i příjezdu. A po pravdě řečeno i sám negativní test se stává okamžikem vytištění bezcenným kusem papíru.  

0 Citovat

Jako velký problém vidím to, že drtivá většina zemí je červená. Doteď u "našeho" semaforu to je tak, že cestovní pojištění platilo na zelené a oranžové země (u naprosté většiny pojišťoven). Pokud k tomu budou pojišťovny přistupovat podobně jako dosud, tak to máme nejen test na cestě tam i zpátky, ale ještě k tomu riziko placení léčebných výloh ze svého, a to už je tolik věcí a překážek, že už to pro mě osobně asi nebude mít smysl :( ale zatím to jsou spekulace. Uvidíme, jak to bude...

0 Citovat

Prave proto,je nesmyslnost testu  ,ktery navic nemusi byt  vyzdycky spolehlivy a ano  rekneme,, priletim udelaji mi test  a cestou z letiste nebo na nem se nakazim , pricemz se timto testem budu moct prokazat 72 hodin nekde treba 48  ale i tak uz muzu byt na druhem konci Evropy ne li sveta ,, takze chtit po cestujicim  test je jednoznacne naprosty nesmysl  a jen vydelek tech zemi ,kde test neni zdarma , budiz, treba za nakladovou cenu ,..

A o se tyka tech zmen ,tak vyhlasovani restrikci ze dne na den je hodne  diskutabilni  ,vydycky  by tam mel byt urcity casovy prostor  a  zrovna u testovani to muze byt vyhlaseno  docela dost dopredu 

0 Citovat

Opakuji pro ty méně chápavé, že požadavek na test je zcela legitimní a logický. Po pravdě řečeno, pokud bych měl teď někam letět, tak rozhodně budu raději, že všichni v letadle prošli testem (nebudu se tu teď bavit o tom, že test se dá koupit s libovolným výsledkem), než že budu sedět 10 hodin vedle někoho, kdo může být pozitivní. Pokud by k tomu každý přistupoval jako hrdý Ir, tak to tady můžeme rovnou zabalit a na všechno se vykašlat. Nepřemýšlel jsi Mikire náhodou o self banu?

0 Citovat

floodland napsal(a):

Po pravdě řečeno, pokud bych měl teď někam letět, tak rozhodně budu raději, že všichni v letadle prošli testem (nebudu se tu teď bavit o tom, že test se dá koupit s libovolným výsledkem), než že budu sedět 10 hodin vedle někoho, kdo může být pozitivní. 

este existuje cesta osobnej zodpovednosti. ja som si zakupil polomasku, aplikujem pred vstupom do prveho dopravneho prostriedku a zhadzujem v momente, ked si sadnem do prenajateho auta v cielovej destinacii. k tomu dezinfekcia a ci je pri mne niekto nakazeny, mi moze byt relativne sumak.

jo a tie ksichty na letisku a v lietadle stoja za to :)


wpa.jpg

0 Citovat

@mato, parada :D a   tie automaticke brany co skenuju tvar vo Vie ta pustia automaticky, alebo teraz nefunguju?

0 Citovat

Tak toto my měli v práci už v Únoru, tu masku 😂 Pohledy lidí k nezaplacení 😁

0 Citovat

misog napsal(a):

@mato, parada :D a   tie automaticke brany co skenuju tvar vo Vie ta pustia automaticky, alebo teraz nefunguju?

neviem, ako to funguje pri cestach mimo Schengen. na gate do Grecka checkovali OP kvoli spravne vyplnenemu PLF a masku zlozit po mne nechceli.

0 Citovat

A jak se v tom dýchá? Taky jsem o ní uvažoval jako o investici do budoucnosti létání :-)

0 Citovat

mato napsal(a):

este existuje cesta osobnej zodpovednosti. ja som si zakupil polomasku, aplikujem pred vstupom do prveho dopravneho prostriedku a zhadzujem v momente, ked si sadnem do prenajateho auta v cielovej destinacii. k tomu dezinfekcia a ci je pri mne niekto nakazeny, mi moze byt relativne sumak.

jo a tie ksichty na letisku a v lietadle stoja za to :)

Plus jako bonus s ní můžeš vařit perník jak v Breaking Bad :D

0