PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Aneb vše, co jste kdy nechtěli vědět o rouškách :)

0 Citovat

STA86 napsal(a):

Já teda v Japonsku nebyl, ale slyšel jsem, že ty roušky nosí spíš proto, že se tam nehodí na veřejnosti smrkat a tak když si nasadí roušku, není vidět, jak jim z nosu tečou hleny :-)

Oni opravdu na veřejnosti nesmrkají, ale potahují. S rouškama to ale nemá pranic společného.

0 Citovat

Trocha naděje, že rychlotesty budou na cestování stačit

https://www.canarianweekly.com/p...for-travel

0 Citovat

Tak naše akademická debata o očkování začíná dostávat reálné obrysy. 

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_vank

 

Edit: Lehce jsem přeletl diskuzi pod článkem a opravdu nezklamala. 

0 Citovat

Kde se můžu přihlásit? Jdu okamžitě do toho. A klidně i s čipem 😁

0 Citovat

Logicke, akurat by ma zaujimalo ci to znamena ze budu znovu zavedene hranicne prechody v eu. Lebo inak to mimo letisk nemaju sancu skontrolovat.

0 Citovat

V EU to platit podle mě nebude, Němci během posledních pár dní přešli na strategii očkování především rizikových skupin, což by mělo stačit. Jinak by museli zrušit Schengen a to neudělají.

0 Citovat

Nebol by som si taky isty. Zase skontrolovat len jeden preukaz nie je az tak casovo narocne. A tym by dosiahli velmi vysoku zaockovanost bez povinnosti ockovania v jednotlivych statoch. 
a co si budeme hovorit cestovatelia to rozsirili po celom svete a eu, nie domasedi. 

0 Citovat

Verim ,ze je v kazde zemi EU dost kvalitnich  pravniku ,kteri tenhle nesmysl smetou  u soudu za par minut ,pokud vim tak se povinne ockuje na celem svete jedine proti zlute zimnici ,ktera ma 50 % umrtnost , schvalne jsem hledal zda se nekde treba ockuje povinne proti necemu jinemu a nasel jsem akorat  starsi udaj ze Saudske Arabie  A o tom , ze po svete existuje plno celkem nebezpecnych nemoci , nikdo nepochybuje ,, Proc by mel v Evrope vzniknout povinne nejaky nesmyslny ockovaci prukaz  neni nijak obhajitelne, at uz si budu myslet o Coronaviru cokoliv 

0 Citovat

Povinnych ockovani je ovela viac :)


povinne-ockovanie-sk.jpg

0 Citovat

tonicu ,jasne ty to mas ted v malicku , mam dojem ze bych nekde taky jeste vyhrabal ockovaci prukaz ,ale v dospelosti  nemam uz zadne ockovani  a pred cestovanim jsem se nikdy na nic nedal ockovat 

Pochopitelne u kazde zeme najdes zdravotni rizika a je ti doporuceno co by jsi mel podstoupit ,ale vzdycky je to jen tve rozhodnuti 

A u mnohych nemoci jsou ruzne nazory , napriklad malarie ,,nekdo rika ockovat jiny neockovat ...a je to pak na tobe nebo je to povinne ? 

0 Citovat

Potom, co jsem v prosinci/lednu prodělal pertusi (černý kašel, o kterém mi spoustu doktorů tvrdilo, že už neexistuje) a byl to fakt masakr a dodnes mám problémy s dechem, jsem si nechal udělat testy na protilátky i na ostatní, na co se povinně očkovalo... na spalničky taky 0 protilátek, což při cestování letadlem, může být problém, bych to očkování nepodceňoval.

0 Citovat

Martine ,jenze to nejsou virova onemocneni a taky je jasne u vseho zjisteno, jake mohou byt vedlejsi ucinky , tohle nove svinstvo . ktere je neskutecne zvelicovano  neni probadane a neni dokazano ,ze nemuze uskodit a taky neni zadna jistota ,ze nezmutuje do jineho typu ,proti kteremu nebude vakcina ucinna  ,,, 

Casem stejne  tohle silenstvi opadne a bude se cestovat bez testu a bez rousek 

0 Citovat

Mikre já nechci zabíhat do diskusí, jak moc je Covid zveličován, nebo ne. Ale mám pocit, že to "šílenství" jak píšeš, tu (s ohledem kolik to stálo životů a financí) pár let bude a restrikce budou pokračovat. Takže pokud pro mě očkování znamená volnost cestování ve smyslu, že si nemusím hlídat kam co a platnost testu, jdu do toho.

0 Citovat

Ano ,ale bude to tvoje rozhodnuti ,a vyjadreni Blatneho, jednim dechem ,ze ockovani nebude povinne ,ale bez nej budou testy a omezovani je proste stejne diskriminacni, jako jsou dneska zavrene obchody a nektere otevrene  ,dneska proti tomu byla podana ustavni stiznost ,kterou podepsala  vetsina senatoru   a vlastne v kazde zemi EU se konaji obcas demonstrace proti tehle sikane 

Verim ,ze tohle bude trvat i bez vakciny max do jara ..a pak zvitezi ekonomicke aspekty podporena rebeliemi

0 Citovat

Nebyl bych si tím tak jistý. Pár křiklounů na ulici neznamená nic, když většina národa chápe, že určité restrikce jsou potřebné. Já osobně to jako diskriminační nevidím, pokud máš možnost volby a vakcína je dostupná. Že jsou dělána někdy nesystémová opatření, to nezpochybňuji, ale mám obavu, že až bude skutečně vymyšlen pevný systém, jak při takové situaci se chovat, že se nám to bude líbit ještě míň. Viz ten celoevropský semafor...

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak naše akademická debata o očkování začíná dostávat reálné obrysy. 

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_vank

S očkováním nemám žádný problém na rozdíl od roušek tj. do toho 100% půjdu v první linii!

Osobně se spíše obávám,kdy se ta vakcína k nám dostane následná distribuce atd. respektivě očekávám tradiční český chaos a zmatky ..

0 Citovat

Moje zdravotní pojišťovna mě obeslala s nabídkou odebrání krve a otestování na protilátky Covid za cenu 600Kč/ test až 3 testy. Po předložení učetního dokladu za úkon, mě pošlou na účet zpět 500Kč. Najdu odběrný místo a vysadím na jeden den pivo, aby stý mí krve nebyli vyjevený.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Nebyl bych si tím tak jistý. Pár křiklounů na ulici neznamená nic, když většina národa chápe, že určité restrikce jsou potřebné. Já osobně to jako diskriminační nevidím, pokud máš možnost volby a vakcína je dostupná. Že jsou dělána někdy nesystémová opatření, to nezpochybňuji, ale mám obavu, že až bude skutečně vymyšlen pevný systém, jak při takové situaci se chovat, že se nám to bude líbit ještě míň. Viz ten celoevropský semafor...

Souhlasim ,ze ty demonstrace nepomuzou .je to spis jen podpora pro jinak smyslejici , ale ta ekonomika to proste staty  co budou porad  trvat na omezenich nedaji 

Asi mas pravdu  vetsinou Covid slabne ,ale opatreni pritvrzuji  a s cim dal vetsimi nesmysly ,nezbyva nez doufat ,ze ten pevny system se nepodari vymyslet brzy ,aspon do doby nez se ukaze jeho zbytecnost

0 Citovat

Ima ,jenze rousky se zbavis ,nebo ji budes nosit  jak uvazis za vhodne ,treba i nepredpisove , ockovani  je trvale a jeho nasledky uz nezmenis ,kdyz se ukazi vedlejsi ucinky , dokud nebude dukaz ze to nic nevyvola tak se naockovat nedam a to urcite nebude v prni linii naprilad  Sputnikem 

Vakcina se do CR dostane podle toho kdo bude u politicke  moci a kdo a jak zaplati a bude mit v rukave trumfy pro obhod neco za neco .vubec to nebude o tom ,ktera bude nejlepsi 

0 Citovat

Proč by aplikace/neaplikace vakcíny měla být diskriminační? Pokud si nevyřídíš pas, tak taky nebudeš cestovat všude, to je taky diskriminační?

0 Citovat

S tou diskriminací to taky nechápu. Buď se naočkuješ nebo zaplatíš testy/karanténa. Já na tom osobně nevidím nic diskriminačního, naopak člověk bude mít nejspíš dokonce 3 možnosti. Funguje to tak v řadě zemí se žlutou zimnicí (díky které mimochodem nekolabuje zdravotnictví v X zemích po světě).

0 Citovat

On to nechápe ani mikir a není schopen to vysvětlit.Klasicky tady jen mele blbosti a porad dokola.Samozrejme ze je naprosto v kompetenci každé zeme vyžadovat splnění podmínek vstupu,což může být i doklad o ockovani nebo testu. Pro mikira není diskriminační když zeme požaduje test nebo karantenu,ale pokud by požadovala očkování nebo test/karantenu,to už "diskriminace" je a proc? Protože s tím pan mikir nesouhlasí,proste "logika" prostacka,jako vždy.

Jinak teda osobně bych navrhoval slozit se mikirovi na test (taková Ježíškova vnoucata),až tu příště bude,aby dostal ten čip a třeba by mu to pomohlo...:)

0 Citovat

Ahoj, máte někdo bližší (reálné či osobní) informace o cestování do Mexika - Cancunu na vlastní pěst. Všeobecné informace na obou stranách hovoří o možnostech vycestovat, ale zajímala by mě osobní zkušenost...plánujeme cestu na přelomu roku na cca 3 týdny...Předem díky všem za reakce. 

0 Citovat

Ano tri moznosti  treba budou ,ale zlutou zimnici a covid asi  tezko jde srovnavat a pokud vim zakladni  pravidlo  EU je volny  pohyb  osob  a ano kdo chce si to  vyhodnoti k obrazu svemu , tak  aby se to diskriminacni nezdalo 

Proc teda vsichni prskate (vcetne me ) kdyz Ryanair  rozhazuje spolecne cestujici po letadle ?  Taky jsou dve moznosti  koupit si sedadla  nebo to nechat nahode  A za komancu  taky musela byt vyjezdni dolozka  a dalsi  omezujici pravidla ...neni to nahodou stejne ? Pokud teda ma pravo si kazdy stat urcit podminky vstupu tak na co je pak EU ?  Nakonec  CR se taky musela ptat  EU  kdyz na jare chtela  zakazat lety ...

A vakcina nebo test nic jineho neni .. zdarma je jen karantena  a ta pak omezuje ,ale aby tu zase nekdo nevytahnul ze mi jde jen o penize 

Nikde jsem nenapsal ze test nebo karantena neni diskriminacni , jasne ze je  Stejne jako je slendrian  ten EU semafor ... zelena zeme neni zadna .a oranzove a cervene si kazdy stat resi po svem  asi tak jako si Blatny resi  skolu jinak nez podle PSA 

A jeste teda neco .proc  soud na jare uznal  ze vlada nema  pravo zavrit hranice ?  A ted jde k ustavnimu soudu  zavreni obchodu .. 

0