PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

FR si vpredu schudky vysune z letadla. Pristavuji se pouze zadni.

0 Citovat

ra.pav33 napsal(a):

FR si vpredu schudky vysune z letadla. Pristavuji se pouze zadni.

Teď má Mikir rozkopané bábovičky... Ještě jsi mu měl napsat, že je to proto, aby O´Leary ušetřil, stejně tak, jako šetří na dalších poplatcích, proto možná deicing jedním vozidlem. 

0 Citovat

Mikir je takový druhý Babiš. Za všechno co je dobré u Ryanairu může O´Leary a co je špatné ostatní.

0 Citovat

@Deny  byl jsem jen na tom terminalu 5   po prichodu kolem te drevene hospody ,kde to vetsinou zilo ,tak tam prodavaji jen s okenka kavu a caj  ,po vstupu do prichodoveho terminalu  je posezeni v nejakem byvalem obcerstveni  a otevrene wc jinak nic ,zkousel jsem elektrickou zasuvku nefunguje , tak jsem pak sel pres odbaveni do te haly , kde jsou gate ,tam funguje duty free schop a jedno obcerstveni opet jen napoje ale myslim ze i neco k tomu ,ty drevene stolky se zastrckama na pripojeni obehnane  paskou ,ale wifi funguje  jenze pripojka do elektriny tu nikde nenajdes ,ale to neni jen nesvar v Berline ,ale na mnohych letistich 

Cali neboj ,blbosti neresim,vim ze predni schudky se vysunuji a obcas se mi uz taky stalo ze zadni nepristavili  No O Leary sestri vsude ,ale lita a podle vcerejsi cesty je zasadni rozdil mezi strasenim lidi a relitou cestovani ,dokonce i revizorka v S bahnu se chovala normalne ,nastoupil jsem totiz aniz jsem si oznacil jizdenku  ,na jedne stanici me poslala si ji oznacit a hned jsem nastoupil zpet  to by se v Praze asi nestalo ....

Niemandosi to jsi posral -) Babis lze jak kdyz tiskne , kdezto ja rikam vzdycky pravdu a to co si myslim  i kdyz se to mnohym nelibi a kritizuji to ,hlavne tu hysterii kolem covidu  a me komentare k tomu -) 

0 Citovat

Mikire mikire, odmražovani letadla si říká kapitán a jestli se Tobě zdáli čisté křídla, tak mi věř že určitě nebyli a byla na nich námraza a stačí aby bylo i pod nulou...😁To že se to dělalo jedním autem je docela normální jev. Navíc v dnešní době, kdy se šetří na lidech, tak samozřejmě tu techniku nemá kdo ovládat, když je jeden let za “pár” hodin... Ještě by se to dalo připočítat k tomu, že zrovna handling měl ještě svoje auta na druhé straně BER, ono zase to teď není “malé” letiště a dojezdová vzdálenost z T1 na T5 určitě vezme něco 😉

0 Citovat

Roiman4 , mas ve vsem pravdu , kridla namrzle byly a ted je Berlin velky ,ale ja jen kritizoval to , ze nebyl odjezd k tem vsem ukonum drive ,kdyz uz jsme vsichni v letadle byli a bylo zavrene   a za to muze vzdycky letiste ,tam bylo promarnenych minimalne tech 10 minut nez, se letadlo hnulo na pojezd k strikani ,ale uz bych to neresil  ,porad zustava FR jednickou -) Pri letu objednavka pasta bolognese a vino  takze cast letu bez rousky -) 

 

0 Citovat

Mikire ty jsi opravdu neštěstím všech vláken. Ničemu sice nerozumíš, ale všude to zabordelíš svými teoriemi. 

Pro tvé ponaučení:

https://jalopnik.com/how-and-why...914108/amp

0 Citovat

floodland ,hlavne ,ze ty rozumis vsemu , uz jsem to okomentovlal  k tomu co napsal Romaina4  , nakonec  to nebylo treba ani tolik kritizovat co jsem napsal   ,proste jsem uvedl ze bylo zpozdeni kvuli strikani kridel a ze se to dalo urychlit nez se letadlo hnulo od gate ,tam jsme proste zbytecne stali  10 minut a nic se nedelo ,.pochopitelne letiste nebo kapitan letadla mohl mit nejaky duvod, proc tomu tak bylo ,samozrejme ti co me vzdcky napadnou kvuli ptakoviny se toho hned chytli ,stejne jako s tem schodkama vpredu ,,, ja jsem typ co bud pracuje poradne a bez zbytecneho flakani se ,nebo pak vubec  ,takove to prodluzovani prace jako  mi nikdy neslo  i kdyz jsem v tomhle duchu zil radu let a nakonec i zapadni styl prace tohle zna  ,delat jako ze delam a pritom nedelam nic   to proste neumim  ani umet nechci  omluva za OT 

0 Citovat

O pořadí na take off nerozhoduje kapitán a taky si bez svolení nemůže jezdit po ploše jak chce. Rozhodnutí o odmrazování může klidně přijít úplně na poslední chvíli, pokud se náhle změní předpověď. Už se mi stalo několikrát, že se letadlo vracelo na odmrazování až z odletové dráhy. 

0 Citovat

Že jste byli zavření deset minut a nic se nedělo mohlo mít za následek to, že jste byli dříve v letadle a pořad zbýval nějaký čas do odletu ( čas odletu se bere pohnutí ze stojánky ne take-off ), byla fronta na odmraz ( prostě pořadník a toto se dělo i v normální době ) nebo kokpit nebyl připraveny a dělal dodatečné úkony jak na odmraz, tak i take-off 😉 Takže to nemuselo být vinou letištěm 😁

CPT který se rozhodne jít na prahu dráhy na odmraz mě vždy nasral 🙂

0 Citovat

tak se to dá řešit i bez vakcíny...:-) neb změna pravidel PCR testu u Emirates

https://pelipecky.cz/emirates-pr...NknSm-jzzg

0 Citovat

Roiman4, ty to beres jako profik co zna vsechno kolem letiste a provozu , ja to beru jako hodne casty pasazer Ryanairu co je zvykly snad i na vic nez 90 % letu  pristani  pred limitem  a kdyz  uz zpozdeni, tak poradne, aby to bylo na kompenzaci  

Jak to koho nauci ,tak to pak je ,kdybych lital ze Smartwingsem ,moźna bych pel ody  na 10 minut zpozdeni, ale  jak sleduju ty silici  restrikce a nadseni nekterych jak  uz  jsou nateseni na vakcinu  ,tak budu jeste rad litat se zpozdenim ,ale bez testu a bez vakciny ...

Doufam ,ze lidi dostanou koncne rozum a bude normalni leto ,bez testu, bez vakciny ,bez rousek ...ja vim naivita  ta banda nahore si na sve milony sahnout nenecha ,....netvrdim ze covid neexistuje ,ale je to v prve rade bussines  a ne nejaka zachrana zdravotnictvi ...

 

0 Citovat

Ahoj cestovatelé. Reálně. Na konec března máme koupené letenky do Indie (přes Dubaj). Je to real, nebo ne? Chtěli jsme pak v Asii zůstat pár měsíců.

Protože pokud ne, tak bychom už koupili něco po Evropě na duben. Na Wizzu mám taky hromadu kreditů, ale kdy prolítám tu hromadu co mám na Airasia, to nevím... :/

0 Citovat

To bohužel nikdo neřekne, ale pokud bych si měl tipnout, řekl bych, že na konec března to na 99% nevyjde. 

0 Citovat

sak ked mas free kredity na wizz preco to uz davno nemas kupene? sak nemas co stratit.

Ja mam tak pokryti uz cely rok. no kazdy mesiac len skrkam :)

0 Citovat

tak u nas sa cesta k normalu uz zacala

zasnezovanie hradze je v plnom prude :)


sneh.jpg

0 Citovat

@baca12 to kde? :D

0 Citovat

to nemozem prezradit, sa sem este nahrnu insta picky co si dojdu robit selfie so sneznim delom v nadmorskej vyske cca 120m, kam sa na nas hrabe dubaj  :)

0 Citovat

Tak Slovinci uznávají i AG testy, co jdou udělat zdarma a potvrzení stačí v češtině. Takže pokud někdo chce do Slovinska, tak minimálně za jeden test jde ušetřit. 

0 Citovat

A dá se tam aktuálně lyžovat?

0 Citovat

Že by jsi doporučil lokalitu soudružkám :-)

0 Citovat

To netuším, ale ubytování je dost osekané, asi tak jak u nás. Takže spíš ubytování u známých.

0 Citovat

Jediný středisko ve Slovinsku, který stojí za tu cestu je Sella Nevea - Kanin a i to nemá smysl bez italské části areálu, která je větší než ta Slovinská. Kvůli Kranjske Gore tam nemá cenu vůbec jet, to stačí dojet na Lipno a usetris 500 km a sjezdovky stejný. 

0 Citovat

Jestli jsem vše pochopil, Italové opět od včerejška povolují vstup bez karantény i bez udání důvodu cesty, stačí max 48 hodin starý PCR nebo i antigenní test.

Budu rád za ověření, oficiální info zde: http://www.viaggiaresicuri.it/ap...L%27Italia

Jsme ve skupině zemí C, vztahuje se na nás toto (Google Translate z italštiny):

TRAVEL from Italy: according to Italian legislation, travel to / from the countries of list C are allowed without the need for reasons (subject to the limitations provided in Italy on a regional basis). It is always possible that these countries have entry restrictions. It is recommended to always consult the data sheet of the country of interest on ViaggiareSicuri, to check for any restrictions on entry by local authorities.

ENTRY / RETURN IN ITALY: For entry into Italy, in case of stay or transit from the countries of list C in the previous 14 days, in addition to filling out a self-declaration, it is mandatory to inform the Prevention Department of the Competent ASL, undergo a molecular or antigenic test, carried out by means of a swab and negative result, in the 48 hours prior to entry into the Italian territory. In the event of failure to submit the certification relating to the prescribed molecular or antigenic test, you are subjected to fiduciary isolation and health surveillance.

Jinak jsou omezení na cesty mezi regiony, ale ze zahraničí člověk samozřejmě může dojet do konkrétního regionu a uvnitř žlutých regionů už by omezení pohybu platit neměla. Přehled regionů a omezení třeba tady: https://www.repubblica.it/cronac...282656486/. Ve žluté jsou například Toscana, Sardegna, Campania nebo Trento.

0 Citovat

Ještě doplnění, tady oficiální dotazník, když ho vyplním jako Čech bez vazeb na Itálii, tak vyjde výsledek, že vstup je opravdu možný, žádná karanténa, jenom ten max 48 hodin starý test: https://infocovid.viaggiaresicur...ex_en.html.

Překvapuje mě, že se o tom nikde nepíše. Takže kdyby to někoho v lockdownu nebavilo, Trentino, Toskánsko nebo Neapol jsou nám otevřené. Jenom cesta asi jedině autem, už se nelítá z Prahy ani do Bergama...

0