PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

No já mám na srpen s rodinou koupáckou dovolenou v Turecku i tam vymýšlí podobné hovadiny na pláží,jídlo pouze servírované   - no teď doufám že to CK zruší a nepoletí se...nakonec rád vezmu ten voucher!

No to měření teploty také nechápu (Ryanairem určitě nepoletím,ale vsadil bych se že s tím nebudou jediný) - zvýšená teplota je pouze jeden z mnoha příznaků Covidu....osobně jsem už kolikrát odlétal s pořádnou horečkou ..

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Snad racionálně. Včera zveřejnil švédský tisk čísla úmrtnosti za 1. - 18. týden roku 2019 a 2020.


2019: 32 tis. mrtvých

2020: 34 tis. mrtvých


Konec světa a masivní vymírání se tedy přinejmenším v zemi, která má stále otevřené hranice či restaurace, nekoná.

[/citace]

Takovéto názory tady nejsou vítány.

Nebo to dokonce brát s humorem?


img-20200512-wa0000.jpg

0 Citovat

Švédové mají social distancing v krvi, nepotřebují pro to nařízení vlády :-) Místo rozkazů dostali jen doporučení a dodržovali je. Někde jsem zahlédl propad v jejich ekonomice včetně restaurací. Takže bych netvrdil, že neměli žádná omezení a kromě tří tisíc lidí to zvládli. 

0 Citovat

Los Angeles stay at home prodlouženo o tři měsíce. bye bye trip to USA

0 Citovat

Pěkné, pěkné. Ve zprávách starých pár desítek minut, co jsem dohledal, je používáno zatím jen spojení "téměř jistě prodlouží na další tři měsíce". Konec současného je 15.5.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Švédové mají social distancing v krvi, nepotřebují pro to nařízení vlády :-) Místo rozkazů dostali jen doporučení a dodržovali je. Někde jsem zahlédl propad v jejich ekonomice včetně restaurací. Takže bych netvrdil, že neměli žádná omezení a kromě tří tisíc lidí to zvládli. 

https://www.ft.com/content/93105...b262cd4b6e

Jinak Petříček včera v ČT řekl, že do konce května by měly být známy podmínky pro cestování do okolních zemí (ve smyslu klasického cestování a toho, co se vyjedná). Dále řekl, že věří, že se podaří vyjednat volné cestování na Slovensko bez nějakých omezení a to nejpozději od konce června, tak uvidíme.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/koronavirus/online (ČR tam jaksi nevidím...):

Rakousko chce tento měsíc zmírnit režim na hranicích se Švýcarskem a v červnu kontroly plně ukončit. Švýcarské televizi to řekl rakouský kancléř Kurz.

Rakousko od 15. června plně otevře hranice s Německem a již od tohoto pátku bude hranice kontrolovat pouze namátkově, sdělila agentuře APA vláda.

0 Citovat

cestik napsal(a):


Snad racionálně. Včera zveřejnil švédský tisk čísla úmrtnosti za 1. - 18. týden roku 2019 a 2020.


2019: 32 tis. mrtvých

2020: 34 tis. mrtvých


Konec světa a masivní vymírání se tedy přinejmenším v zemi, která má stále otevřené hranice či restaurace, nekoná.

Takovéto názory tady nejsou vítány.

Nebo to dokonce brát s humorem?

[/citace]



TOP! ale jak píšeš, zde to vítáno není. Hlavní je hezká grafika jak rostou počty mrtvých a nakažených. Rostoucí červené puntíky, křivky nárustu všeho atd...

0 Citovat

Od 15. června otevřená rakousko-německá hranice bez kontroly, takže už vše padá. Testy, omezení atd. Když nebudeme moci do Německa, pojedem přes Rakousko... a když covid testy nebudou muset být pro Němce, těžko je budou vyžadovat po nás. A takto se to brzo uvolní po celé Evropě :-), nechápu proč tu řeší a straší nějakými vzájemnými dohodami mezi státy a že možnáááá někdy v létě do Řecka, nesmysl.

0 Citovat

Tak jednoduché to není. Pokud to Rakousko neotevře pro nás (což doufám nehrozí, protože situace u nás je rozhodně lepší než v Německu), tak stále budeš ke vstupu potřebovat potvrzení o negativním testu a zadruhé, to že hranice otevře Rakousko neznamená, že je otevře pro turisty Německo (tzn. Rakušáci kontroly zruší, ale Němci zůstanou), které je má zatím pro turistiku uzavřeny (má to zatím asi takovej význam jako, že už měsíc jsou otevřené hranice u nás, ale reálně se nikam nedá jet, respektive s testem do Rakouska).

To samé při návratu, dokud se požadavky nezmění u nás, musíš se po návratu z Rakouska prokázat negativním testem nebo karanténa.

Proto jsou ty vzájemné dohody mezi státy v tuto chvíli prakticky nutné, protože to, že něco umožní jedna země neznamená nic, pokud to neumožní ve stejném režimu i ta druhá, potažmo další.

0 Citovat

No právě jsem si nemyslel, že by to byl od Rakouska alibismus, že se stejně nebude cestovat, když to budou hlídat Němci nebo Švýcaři (notabene by spíš měli mít obavy z incoming turistiky), asi se nějak dohodli, že to pustí. A pak mi přijde nesmyslné, že bychom nemohli do Německa vůbec, když tam můžeme (zatím s covid testem) přes Rakousko. Očekával bych tedy, že se to sjednotí a budeme moci s covid testem bez omezení i rovnou do Německa. Ale chápu, spíš zatím takové úvahy, uvidíme jak to státy dále vymyslí, ale jsem optimistou, že to nakonec EU už z podstaty pustí všechno. 


A teď se hodně mluví o otevření hranic. Asi je to zkreslený výklad, otevřené jsou (Rakousko, Bulharsko, Nizozemí, Švédsko, Řecko...), jen je potřeba buď test, karanténa nebo je tam omezený pohyb. Spíš by to měli pojmenovávat otevření hranic bez jakýchkoliv omezení a podmínek tam i zpět. To bych pochopil, že může trvat déle.

0 Citovat

Co oficiálně teď plánuje/tvrdí Řecko:

 The groundwork for achieving the rebooting of tourism needs to be put in place immediately. Our objective is to work toward re-opening travel between EU countries by 15 June, where possible. These flows need to restart in a manner that ensures fair treatment  of all MS, with a consistent commitment towards preventing any nationality bias in travel protocols. We cannot allow the fragmentation of the Single Market in the case of the tourism  services. 

At an initial stage, a common understanding should ideally be reached at EU level for pre-travel preparations, including the requirement of a valid PCR or antibody test at  most 72 hours before travel. More generally, testing capacities and procedures should be further enhanced in all MS with the support of EU funding. 

Alternatively, no PCR or antibody tests would be required for travel between regions / MS which have demonstrated clear and persistent evidence that the Covid-19 situation  is under control. 

To prevent overcrowding and risk of contamination, there should, in any case, be no requirement of tests at airports.

On board aircraft: 

All seats of an aircraft can be filled with passengers, if hygienic measures can be applied including universal masking. There will be no mandatory requirement for  keeping the middle seat empty as this would make flights uneconomical with questionable health benefits. There is no inflight serving of food or drinks, and no inflight magazines.  The use of masks by passengers and flight staff is mandatory.

0 Citovat

K otvírání hranic: po dobu, po kterou bude nutný test na covid ne starší 72 hodin, přičemž cestování bude jinak teoreticky i prakticky možné (což je dobře a jsem rád!!), nebude spousta cest dávat ekonomicky ani časově smysl. Příklad mé zrušené březnové cesty na Maltu pro 2 lidi na 4 dny:  cena letenek celkem 88 €. K tomu by teď bylo třeba přičíst 2 testy tam a 2 testy zpátky. Pokud by stál každý test 50 € (odhad - neargumentujte současnou cenou v ČR; když bude větší poptávka, bude snad i větší nabídka a ceny klesnou), tak je to + 200 €. Plus čas strávený na testech jak v ČR, tak na Maltě. Plus další náklady typu doprava na místo testu.

Pokud by se to samé týkalo cesty na delší dobu při cenách letenek v řádu stovek €, tak to samozřejmě situaci mění a začíná to smysl dávat.

Edit 14.5.: podle https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_kop bude cena testu v ČR regulovaná, max. 1674 Kč, tak jsem se s těmi odhadovanými 50 € poměrně trefil.

0 Citovat

Myslím, že pro běžného hobby cestovatele jsou současné podmínky pro vycestování do zahraničí příliš krkolomné, takže já se v nejbližší době nikam za hranice nechystám.

Na rozdíl od jednotlivců s tím ovšem bussines nebude mít takový problém. Vím to od nás z firmy - během restrikcí nemohli technici vycestovat realizovat zakázky a firma tak přicházela o značné peníze. Náklady na testy (příp. i nějaká ta karanténa) jsou pro ni zanedbatekné oproti ztrátám z nerealizovaných zakázek.


0 Citovat


Při příjezdu na Island dostanou turisté brzy na vybranou: buď podstoupí test na koronavirus, nebo půjdou na 14 dní do karantény. Omezení pro cesty ze zahraničí budou zrušena k 15. červnu, sdělila dnes islandská vláda.

0 Citovat

Osobne se domnivam, ze do okolnich statu budou za mesic otevrene hranice i bez testu ci karanteny. Tak jsem zacal planovat tyden v reichu koncem cervence nekde kolem wolfgangsee/attersee. No a 90% ubytek je vyzranych. Zbyvaji mr*ky nebo predrazene veci. Mr*dky neberu a za 5 dnu 60t jen za ubytko nedam. Takze tak k rozvolnovani...

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Osobne se domnivam, ze do okolnich statu budou za mesic otevrene hranice i bez testu ci karanteny. Tak jsem zacal planovat tyden v reichu koncem cervence nekde kolem wolfgangsee/attersee. No a 90% ubytek je vyzranych. Zbyvaji mr*ky nebo predrazene veci. Mr*dky neberu a za 5 dnu 60t jen za ubytko nedam. Takze tak k rozvolnovani...


Taky si myslím, že se pravidla ještě uvolní, ale plné hotely v sezóně budou podle mě hlavně od Němců. Stejně jako u nás se před pár týdny histerčilo, že letos dovolená jen v ČR, tak lidi bookovali doma jak diví. Včetně mě :-)

0 Citovat

ČSA ruší lety, které právě zavedla

https://www.planes.cz/cs/article...vnich-letu
0 Citovat

Plus to ůžou být rezervace od lidí, kteří pořád doufají. Taky jsem to ještě nezrušila

0 Citovat

Michal napsal(a):

ČSA ruší lety, které právě zavedla

https://www.planes.cz/cs/article...tace] ; :-( a já se už těšil, že se zase prolítnu ATRkem

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Osobne se domnivam, ze do okolnich statu budou za mesic otevrene hranice i bez testu ci karanteny. Tak jsem zacal planovat tyden v reichu koncem cervence nekde kolem wolfgangsee/attersee. No a 90% ubytek je vyzranych. Zbyvaji mr*ky nebo predrazene veci. Mr*dky neberu a za 5 dnu 60t jen za ubytko nedam. Takze tak k rozvolnovani...

No já tedy sehnal na konec srpna hotel za slušnou cenu (dokonce nižší než na Šumavě), je tedy ale pravda že v Obertauern, což není v létě nijak extra navštěvovaná destinace (umělé lyžařské středisko vysoko v horách ve francouzském stylu). Okolí jezer a profláklých letovisek (Kitzbuhel, Zell am See...) tam to bylo v létě problém vždycky, natož teď. Hodně dobré ceny jsem viděl i v Tyrolsku, hlavně od Innsbrucku na západ, ale to už je z Prahy dost daleko, navíc pokud se nebude dát přes Německo, tak ještě opruz tam jet z Prahy čistě jen přes Rakousko.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

 Hodně dobré ceny jsem viděl i v Tyrolsku, hlavně od Innsbrucku na západ, ale to už je z Prahy dost daleko, navíc pokud se nebude dát přes Německo, tak ještě opruz tam jet z Prahy čistě jen přes Rakousko.

Dobre ceny od Innsbrucku na zapad asi budou dany novodobou povesti mestecka Ischgl, ktere bylo v Rakousku zasazeno nejvice ...

0 Citovat

Tak já nevím, v Solné komoře jsou na přelom červenec/srpen 2020 k dispozici stovky ubytování  za nějakých 10k Kč/týden/2 osoby... bez jídla. Tak pokud netrváte na pozlacené vířivce... Nebo se dá jet pod stan.

0 Citovat

Info k vycestovani do Nemecka:

Nemecko ma sice zakaz vstupu pro turisty, ale hranice s Ceskem a Polskem pry nikdy nekontrolovalo.

Tedy pokud pojedete po dalnici na Drazdany (prechod Breitenau), tak pochybuji, ze vas nekdo bude nekde stavet (at na ceske ci nemecke strane).

0 Citovat

Jestli tohle je pravda....zdroj idnes

Chorvatsko nepozorovaně otevřelo své hranice pro zahraniční turisty. Od 9. května mohou využívat výjimku ze zákazu překročení hranic, která spočívá v prokázání „hospodářského zájmu“ Chorvatska na jejich příjezdu do země. Upozornil na to deník Jutarnji list, podle nějž se toto opatření v praxi vztahuje na všechny, kteří mají v zemi rezervované ubytování.

0