Protože nejsem zdaleka sám, kdo má naplánovanou letní cestu na Azory a informace jsou rozptýleny ve více vláknech, založil jsem toto, protože opatření a situace jsou na obou ostrovech podobné. Podle toho, co jsem studoval o Azorech, má místní samospráva rozsáhlé pravomoci, takže omezení pro vstup na ostrovy se mohou lišit od kontinentálního Portugalska. Pokud budete mít aktuality o situaci na Azorech a Madeiře,  o letech apod., pište to prosím sem.  .

Azory a Madeira - aktuální situace

Založil ve fóru Co se nevešlo

Protože nejsem zdaleka sám, kdo má naplánovanou letní cestu na Azory a informace jsou rozptýleny ve více vláknech, založil jsem toto, protože opatření a situace jsou na obou ostrovech podobné. Podle toho, co jsem studoval o Azorech, má místní samospráva rozsáhlé pravomoci, takže omezení pro vstup na ostrovy se mohou lišit od kontinentálního Portugalska.

Pokud budete mít aktuality o situaci na Azorech a Madeiře,  o letech apod., pište to prosím sem.

0

Aktuální podmínky vstupu na Azory (část uvedených informací je přes překladač z portugalštiny, takže nezaručuji jejich 100% bezchybnost):

- negativní test na SARS-CoV-2 max 72 hod. před odletem na Azory, při pobytu 7 a více dní musíš 5. a 13. den od provedení testu na další test. 

- nebo přiletět bez testu, ale udělají ti ho ho na Azorech a výsledky jsou do 48 hodin, na tu dobu tě zavřou do hotelu, který včetně testu platí vláda, při pobytu 7 a více dní musíš 5. a 13. den od provedení testu na další test .

- nebo 14denní karanténa a pak negativní test . 

- nebo po příletu hned odletět z Azorů . 


0 Citovat

Pokud vám TAP Portugal zrušil/změnil let, jak u nich probíhá žádost o refund nebo voucher? Dají se rozumně kontaktovat (jak nejlíp?), jak k tomu přistupují?

Já mám zkušenost se zrušeným úsekem letu na Azory s Ryanairem. Tam je to "klasika", na CL už mnohokrát popsaná: vyplnit formulář a čekat. Případně napsat na FB. Nebo zkusit chat - mě se podařilo spojit s operátorem do 5-ti minut, ale někteří na to údajně čekali hodiny nebo se nedočkali vůbec. Ale dozvěděl jsem se na chatu to jsem zhruba čekal: vaši žádost evidujeme, buďte trpělivý, bude to trvat týdny...

0 Citovat

Tap vam da voucher +20%

0 Citovat

Musíš požádat přímo na jejich stránkách, mají českou pobočku, zkus tam zavolat, berou telefon.

Já osobně nedoporučuji s TAPem teď cokoliv kupovat. Ověřovali jsme si přímo u nich, že od července budou lítat, mají to všude napsané, lety vypsané. Koupili jsme si jednosměrnou letenku Praha - Lisbon - Funchal, včera mi změnili čas posledního segmentu. Když jsem tam dnes volala bylo mi řečeno, že TAP od července vůbec z ČR lítat nebude, údajně snad od srpna.  Za zrušené lety se vydávají pouze vouchery. Nám to je tak trošku jedno, voucher určitě proletíme, ale zlobí mě jejich přístup - krásnej scam na zákazníky. TAP mě vůbec o zrušení letu neinformoval, umíte si asi překvapit moje překvapení.

Na zákaznické lince říkali, že žádost o voucher je třeba vyřídit co nejdřívě, že politika se bude zpřísňovat a vouchery nevydají v takové hodnotě (to se mi moc nezdá). 

0 Citovat

@kobracek: díky za info.

@Sarah: díky za info, zkusím do české pobočky TAP zavolat a poptat se, třeba mi něco co má hlavu a patu řeknou. Začátkem roku jsem volal anglicky na podporu TAP do (asi) Portugalska kvůli problému s mým účtem u nich (a kupodivu jsme to po telefonu  vyřešili, i když to trvalo 20 minut). Jenže už nevím to tel. číslo :-(.

Vydávat vouchery v nižší hodnotě by snad bylo porušením snad všech předpisů a nařízení a taky se mi to moc nezdá. Ale dnes je asi možné skoro všechno... A neinformovat vůbec o změně/zrušení letu je samozřejmě od TAP velký faul.

0 Citovat

MADEIRA: https://www.novinky.cz/cestovani..._campaign=

0 Citovat

@Michala M.: vláda test sice zaplatí, jenže (aspoň na Azorech, ale na Madeiře to téměř jistě bude podobné nebo stejné) mají v podmínkách to co píšu ve 2. příspěvku tohoto vlákna. Tj. až 48 hod. čekání na výsledek v hotelu určeném a placeném vládou a pak 5. a 13. den od provedení testu další test. Takže cesta na oba ostrovy teoreticky možná je, což je dobře, ale  při stávajících podmínkách cesta moc smysl nedává.

0 Citovat

Možnosti rebookingu a voucheru u TAP. Podrobně https://www.flytap.com/en-cz/spe...conditions

Velmi stručně:


Conditions for free change and additional discount: 

Valid for tickets issued until May 15, 2020 with original travel date until September 30, 2020;

Free change fee, but fare differential is charged when applicable;

Discount price for medium-haul flights – 25 EUR/USD discount;

Discount value for long-haul flights – 100 EUR/USD discount;


Conditions for issuing the voucher with an additional value of 20%:

Valid for tickets with original travel date until June 30, 2020;

Valid for requests made from Abril 9 onwards;

0 Citovat

Díky, to je nadějné. Pokud nezlepší na Azorech požadavky, preferoval bych voucher. Což zatím nejde, protože mám letenky na konci srpna.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Díky, to je nadějné. Pokud nezlepší na Azorech požadavky, preferoval bych voucher. Což zatím nejde, protože mám letenky na konci srpna.

ja presunul z konce cervna na zacatek cervence a doufam, ze bude stacit 1 test max 2, otazka zda se neco zmeni a jak s prijezdem k nam... prinejhorsim to necham za rok :(  jinak v planu 2 tydny Miguel a na 3-4 dny prelet na Flores, chtel bych videt co nejvice, tak kontakt na pruvodce mam a ten pise samozrejme to same aktualne, je to na webu. 

0 Citovat

Koukala jsem na obnovené lety a Praha mezi nimi včetně července není,  mám let 30.6. PRG-LIS-FUN a 10.7.20 zpět. Dle TAP bude Prahu létat od 09/20. Ještě vyčkávám, ale voucher mě asi nemine. 

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Koukala jsem na obnovené lety a Praha mezi nimi včetně července není,  mám let 30.6. PRG-LIS-FUN a 10.7.20 zpět. Dle TAP bude Prahu létat od 09/20. Ještě vyčkávám, ale voucher mě asi nemine. 

ja to mam z Nemecka, takze taky zadna vyhra, uvidime, a to sem se tak tesil, tak prinejhorsim za rok :)

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Koukala jsem na obnovené lety a Praha mezi nimi včetně července není,  mám let 30.6. PRG-LIS-FUN a 10.7.20 zpět. Dle TAP bude Prahu létat od 09/20. Ještě vyčkávám, ale voucher mě asi nemine. 

Tohle je oficiální informace. TAP tedy ještě včera tvrdil, že od srpna na 99% létat budou, ale brala bych je, po tom červencovém vypuštění letenek, s rezervou.

0 Citovat

Tak já jsem si zažádal o voucher před 5 týdny, do dnes ho nemám. Na FB jsem se na to dotazoval, odpověď přišla po 10 dnech, že na to mají 30 dnů. Takže je po termínu a stále nic. Včera ale přišel mail, že změnili čas odletu, což by mi ani v době bez koronaviru nevyhovovalo. Na co mám v této situaci nárok. Můžu to nějak odmítnout? Jedná se o let LIS-PDL 6.7. Mimochodem, kde je možné zjistit, že v červenci nepoletí z PRG. Na jejich stránkách si let na např. 6.7. normálně můžu koupit...

0 Citovat

tramin napsal(a):

Mimochodem, kde je možné zjistit, že v červenci nepoletí z PRG. Na jejich stránkách si let na např. 6.7. normálně můžu koupit...


Původně od července létat měli, ale tento týden se to změnilo. Lety dále prodávají, v diskusích to bylo označeno za "scam". Tohle je informace, kterou mi 2x za sebou 2 různí lidé řekli na české pobočce, kam jsem volala. 

0 Citovat

divan napsal(a):

@Sarah: díky za info, zkusím do české pobočky TAP zavolat a poptat se, třeba mi něco co má hlavu a patu řeknou. Začátkem roku jsem volal anglicky na podporu TAP do (asi) Portugalska kvůli problému s mým účtem u nich (a kupodivu jsme to po telefonu  vyřešili, i když to trvalo 20 minut). Jenže už nevím to tel. číslo :-(.

Vydávat vouchery v nižší hodnotě by snad bylo porušením snad všech předpisů a nařízení a taky se mi to moc nezdá. Ale dnes je asi možné skoro všechno... A neinformovat vůbec o změně/zrušení letu je samozřejmě od TAP velký faul.

Hovor s českou pobočkou jsem zkoušel, nepomůžou. Paní byla dost arogantní a na můj argument, že na ticketu z webu mám přímo uvedeného jako vystavovatele letenky TAP Dušní 3, Praha, tlf +420xxxx odpověděla, že vůbec a že s tím nemají nic společného a že mám zkusit klasické zákaznické kontakty v Portugalsku. Šlo o to, že voucher sice vystavili, ale jen v hodnotě tarifu + letištních poplatků, tzn. bez sumy zaplacené za bagáž + rezervace míst. V mém případě tedy 50 % z toho co jsem skutečně zaplatil. 

0 Citovat

To jsme asi mluvili se stejnou paní, očividně dělala svou práci s radostí a láskou :) 

K letenkám koupeným, tuším, před 15. květnem se přidávalo 20% jako bonus, teď už to neplatí. Zkus zavolat přes Skype na portugalskou pobočku. Na FB vznikla skupina nespokojených zákazníků a jsou zahlceni, takto máš reálnější šanci, že se něčeho domůžeš.

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Původně od července létat měli, ale tento týden se to změnilo. Lety dále prodávají, v diskusích to bylo označeno za "scam". Tohle je informace, kterou mi 2x za sebou 2 různí lidé řekli na české pobočce, kam jsem volala. 


Je pravda, že i zde nemají na červenec uvedené lety z Prahy, ale ani Vídně...


https://www.flytap.com/en-cz/lat...1f-content

0 Citovat

@Sarah: podle https://www.flytap.com/en-cz/spe...conditions +20% bonus u voucheru stále platí.

Těšili jsme se hodně a věnovali organizování spoustu úsilí, ale letos v létě tomu nevěřím.  Máme odlet začátkem července, takže podle podmínek uvedených výše voucher žádný, jen rebooking.

Podle https://www.flytap.com/en-cz/lat...1f-content ale naše lety z/do VIE asi neproběhnou. Takže možná na voucher nárok máme... Trochu chaos v tom mají. Až/pokud nám lety oficiálně zruší, tak snad když už ne refund, tak aspoň voucher. Uvidíme, jak se to vyvine.

Poznámka "Note: Whenever required, the list of routes can be adjusted." z toho kam TAP (ne)poletí dělá hádanku do poslední chvíle.

0 Citovat

Ani google vyhledávač nenabízí žádné lety s TAP na trase VIE-LIS-PDL v mém případě 6-13.7.

https://www.google.com/flights?l...1;sd:1;t:f

0 Citovat

TAP Portugal mi rušili první let ze dvou na jedné rezervaci PDL-LIS-VIE, ten druhý zrušený není. O voucher mám možnost požádat jen u toho zrušeného letu - pokud to tedy správně chápu, ty informace na webu  jsou trochu nejasné. Což se mi jeví jako nesmysl a chci samozřejmě voucher na oba ty lety. Řešili jste to někdo, nebo si jen tu informaci špatně vykládám a voucher se týká obou letů z rezervace?

0 Citovat

divan napsal(a):

TAP Portugal mi rušili první let ze dvou na jedné rezervaci PDL-LIS-VIE, ten druhý zrušený není. O voucher mám možnost požádat jen u toho zrušeného letu - pokud to tedy správně chápu, ty informace na webu  jsou trochu nejasné. Což se mi jeví jako nesmysl a chci samozřejmě voucher na oba ty lety. Řešili jste to někdo, nebo si jen tu informaci špatně vykládám a voucher se týká obou letů z rezervace?

Mám to samé let z Funchalu do Prahy zrušen,  let tam stále aktivní . Zítra budu volat českou pobočku pokud se dovolam dám vědět. 

0 Citovat

Jasně, díky. Pokud se něco dozvím dám taky vědět.

Momentálně navíc řeším problém, že se už nejmíň 3 dny nemůžu přihlásit do mého účtu na webu TAP, ale jen do jednotlivých rezervací :-(.  Hází mi to hlášky typu:


poznamka-2020-05-31-193313.png
poznamka-2020-05-31-210544.png

0 Citovat

Tak dnes získána v rámci voucheru Madeira za cca 500 Kč, tomu říkám dobrej deal. Na září už by to mohlo vyjít a zároveň snad ještě nebude hrozit druhá vlna. 

0