Ahoj, předem se omlouvám za nový dotaz, nepodařilo se mi to najít na Fóru. Potřebovala bych si ujasnit jednu věc. Přes Cestujlevne.com jsem našla fajn letenky do USA. Při platbě jsem byla přesměrovaná z vyhledávače Cestujlevne na Studenagency, faktura mi taktéž přišla ze Studenagency. Nyní se moje lety ruší, notifikace mi chodí ale už od letecké společnosti, se kterou jsem měla letět. Od Studentagency žádné info. U koho mám teda prosím žádat o refundaci? Studenta nebo aerolinii? Díky moc a pěkný den :) M.  .

U koho žádat refundaci letenky

Založila ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

Ahoj,


předem se omlouvám za nový dotaz, nepodařilo se mi to najít na Fóru. Potřebovala bych si ujasnit jednu věc. Přes Cestujlevne.com jsem našla fajn letenky do USA. Při platbě jsem byla přesměrovaná z vyhledávače Cestujlevne na Studenagency, faktura mi taktéž přišla ze Studenagency. Nyní se moje lety ruší, notifikace mi chodí ale už od letecké společnosti, se kterou jsem měla letět. Od Studentagency žádné info. U koho mám teda prosím žádat o refundaci? Studenta nebo aerolinii?


Díky moc a pěkný den :)


M.

0

Student Agency. Připlatila jste si přeci za lokální podporu ne?


https://www.cestujlevne.com/disk...order=best

0 Citovat

Kontaktovat Student Agency, ale počítejte s vrácením peněz za 2 až 3 měsíce s několika urgencemi a to je za předpokladu že letenky byly u některé z osvícených aerolinek, které bez keců peníze vrací. Pokud to byl TAP, tak už si můžete hledat nějaký jiný jejich let, peníze z nich nedostanete.

0 Citovat

Mě Student oznámil zrušení letu z Filipín asi hodinu před plánovaným odletem a to na mojí urgenci :-D Doteď nemám peníze za zpáteční cestu (cestu tam jsme proletěli). Plánovaná odlet byl 24.3., takže je to již přes 3 měsíce. Jedná se o Etihad. Předpokládám, že se peněz zřejmě nedočkám a po této zkušenosti si hodně rozmyslím, jestli ještě něco kupovat přes SA, ikdyž na tom budou biti kluci z cestujlevne.

0 Citovat

Děkuji za odpovědi. Moc jste mě nepotěšili :D  Já měla letět se Singapore Airlines, což by neměl býti problém. Ten komentář s Etihat mě ale docela rozladil :D Tak uvidíme.

0 Citovat

Bohužel na  letecké společnosti vůbec nezáleží. Problém je v tom, že pokud kupujete přes agenturu, tak si ani tak jednoduché věci, jako storno nemůžete udělat napřímo a stáváte se otrokem a můžete jen doufat, že dostanete peníze zpět. Obecně platí, že záleží na konkrétním itineráři. U přímých letů, nebo u letů operovaných jednou společností je lepší kupovat napřímo. U složitějších trasování je naopak agentura jedinou možností, jak to celé poskládat dohromady. 

0 Citovat

micky napsal(a):

Jedná se o Etihad. Předpokládám, že se peněz zřejmě nedočkám a po této zkušenosti si hodně rozmyslím, jestli ještě něco kupovat přes SA, ikdyž na tom budou biti kluci z cestujlevne.

Tady bych se chtěl SA zastat, konkrétně Etihad se k vracení peněz za zrušené lety moc nemá a SA s tím těžko něco zmůže. SA vracejí peníze ne ze svého, ale až potom co jim ji vrátí aerolinka. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

U složitějších trasování je naopak agentura jedinou možností, jak to celé poskládat dohromady. 

To nechápu. Proč bych si nemohl sám sestavit složitější itinerář??

0 Citovat

Protože to potom mnohdy nebudeš mít na jedné letence. 

0 Citovat

@niemandos: Přesněji to mělo být "ve většině případů jedinou rozumnou možností, pokud nejde o nízkonákladovky". Skládat si itinerář z 1-směrných letenek tradičních aerolinek by bylo drahé a přestupy by nebyly garantované.

0 Citovat

Hezký den,

mám dotaz. Letuška mi zrušila kompletní let do Tokia (segment prg-fra-tokyo, tokyo-fra-prg). Nabídli také jako možnost refundaci se kterou jsem souhlasil. Prý může trvat 5 až 6 měsíců a bude mě to stát servisní poplatek a poplatek za refundaci (490 kč a cca 250 Kč). Těd k dotazu, platil jsem kartou, má smysl to řešit s bankou formou charge back? Abych dostal peníze dříve? Je tam šance na úspěch? V mailové komunikaci mám od letušky, že ruší oni a také potvrzení, že budeme řešit formou refundace. Takže důkazy pro banku by měly být jasné. Díky 

0 Citovat

Zkusil bych to, mně se peníze získat podařilo

0 Citovat

fcjuve napsal(a):

Hezký den,

mám dotaz. Letuška mi zrušila kompletní let do Tokia (segment prg-fra-tokyo, tokyo-fra-prg). Nabídli také jako možnost refundaci se kterou jsem souhlasil. Prý může trvat 5 až 6 měsíců a bude mě to stát servisní poplatek a poplatek za refundaci (490 kč a cca 250 Kč). Těd k dotazu, platil jsem kartou, má smysl to řešit s bankou formou charge back? Abych dostal peníze dříve? Je tam šance na úspěch? V mailové komunikaci mám od letušky, že ruší oni a také potvrzení, že budeme řešit formou refundace. Takže důkazy pro banku by měly být jasné. Díky 

No, k žádosti o chargeback by se měl přiložit nějaký dokaz, že obchodník odmítá vrátit peníze, nebo že nekomunikuje. Pokud vy máte potvrzení od letušky, že vám peníze vrátí, pak bych očekával, že banka žádost o chargeback zamítne jako neoprávněnou. Ale skutečnost může být jiná.

0
12 reakcí