Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě.

https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel

0

David to dal na FB

0 Citovat

Tak v první řadě by to snad mělo být na webu samotném, ne? To je jako kdybych zavřel restauraci a místo cedule na dveře to napsal na FB. Jinak důvody, které Davida k odkopnutí CL vedou samozřejmě chápu, doba je taková jaká je, a cestovní ruch je celkově v prdeli.

0 Citovat

Nevim jak financne narocne je udzet web v cinnosti ,ale jednani Davida nelze oznacit za ferove at je jeho nazor jakykoliv  FB neuznavam  a  nemam ho v PC  a zverejneni v HN je neuplne protoze jde o placene  zpravy  

Jinak nejake nabidky k akcim  nejsou zverejnovany uz od 9.zari  ,ale forum  a komunikace funguje  ,proto moje otazka , jak  financne narocne je udrzeni  webu v cinnosti  i treba jen s omezenim a zachovanim fora  ,pred casem tu byla informace ,ze web ma 20000 uzivatelu 

Domnimvam, se ,ze by se dalo s nejakym financnim prispenim techto uzivatelu  aspon castecne web udrzet 

Rozhodne nesouhlasim s Davidem ,ze litat se nebude , litat se bude ,kdo chce cestovat, najde si nejake zpusoby jak to provede  a Ryanair  Wizzair nebo EasyJet  asi neskonci , chapu ,ze tyto letecke spolecnosti  neprispivaji vlastne na cestujlevne nicim ,nakonec nejsou  ani prils  propagovany ,naposledy  snad  akce Ryanairu letenek za 5 euro obcas Wizzair ,chod zrejme udrzovaly reklamy CK ,kdy nabidka  teto propagace  hodne vzrostla .spoluprace byla asi i pres Studentagency ,alespon v prodeji letenek  ,nejspis i klasicke aerolinky poskytly nejakou provizi za   prodane letenky , dal nevim 

Nikdy vlastne nebylo vyslovene uvedeno z ceho CL zije ,protoze pochopitelne neni provoz webu zdarma .ale takovy konec si tento web nezaslouzi i kdyz se pise ze prechodne ... konkurence je tvrda a nekompromisni  a v dnesni dobe prechodne bude asi znamenat trrvale 

Rozhodne alespon forum bylo to, pro co tu chodilo nejvic uzivatelu  a na jinych konkurencnich webech nemelo tu uroven  

 

0 Citovat

Nakonec jsem si to precetl  jinde  takze otazka  to bylo tak slozite to zverejnit primo tady ? A porad tam chybi  odpoved na otazku zda web v nejakem modu  utlumeni  zustane nebo  bude dostupny pro uzivatele fora bez  nejakych aktivit  majitele 

https://mailchi.mp/cestujlevne/c...l0b-439227

0 Citovat

Bože to je zase slátanina. Mikire fakt raději nic nepiš, když tomu nerozumíš.

0 Citovat

Já pochopil jeho email tak, že si dává pauzu. To ale neznamená, že web končí. I kdyby ten provoz webu stál nezanedbatelnou částku, je hromada možností, jak to řešit. Vypnutí by zničilo veškeré dosavadní investice.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Tak v první řadě by to snad mělo být na webu samotném, ne? To je jako kdybych zavřel restauraci a místo cedule na dveře to napsal na FB. Jinak důvody, které Davida k odkopnutí CL vedou samozřejmě chápu, doba je taková jaká je, a cestovní ruch je celkově v prdeli.

Vtipný hlavně je,že dokud neměl tu novou práci a primarne se venoval CL tak k cestování vybizel a covid dlouhodobě bagatelizoval,teď najednou otočka o 180 a koupi letenek nedoporučuje a kritizuje ostatní portály za nabízení letenek,které nejdou proletet.... :) Trosku pokrytecke :)

0 Citovat

No co také nabízet....na konkurenčních webech se něco zajímavého občas najde, ale reálně to proletět asi stejně nepůjde. 

Já si ani neumím představit co teď nabízejí v CK...

0 Citovat

Tak třeba je to jen logický vývoj jako důsledek aktuální situace. Já si taky na jaře myslel, že po prázdninách bude vše při starém...

0 Citovat

Uf, ani nevím, že o nás psali na Ihnedu... To je možná i jeden z důvodů, proč mi dneska volali z banky a zamítli příjmy 😀 Kdybyste někdo měl přístup k plnému znění, rád bych si to dočetl.

Upřímně, něco napsat do fóra jsem dlouho zvažoval, ale vlastně nevím co. Jen bych si tu musel pobrečet a s tím, že sem chodí jen ostřílení cestovatelé, nebyla by to pro ně novinka. Tak jsem se toho zdržel a komunikoval to jen v rámci emailingu a nově i FB. Určitě jsem na vás, tvrdé jádro a těch, kterých si nejvíc cením, nezanevřel.

Web nekončí. Já nekončím, nikdo nekončí.

Jen logicky nemůžeme sedět každý den u CL, ale je potřeba si obstarat obživu a platit účty. Takže za den dávám 10h jiné zakázce, která mě v současné chvíli strašně ždíme, ale to je spíše podstatou té změny. Jakmile se situace zklidní, určitě zase začnu být nějak aktivní.

Nebudeme ale dávat tipy na letenky. To je v současné chvíli nesmysl a pořád se udivuji, že někdo dokáže k nákupům lákat. Třeba k 2 samotným rezervacím přes Paříž... Když nikdo neví, kolik toho kdo zruší od listopadu. Ale to bych zase jen bezvýznamně plival na „konkurenci“.

Prostě jsme dojeli na to, že nás to nebaví. Nebaví nás každý den vymýšlet kterou destinaci z Rynairu nahodíme a doufat, že se půjde dát proletět. Nebaví nás se snažit, když je budoucnost v rukou pana plukovníka, který by nejradši zavřel hranice. Nebaví nás makat na akcích, když se nezaplatí ani náš čas.

Dáváme si pauzu jako lovci letenek, dáváme si pauzu jako editoři obsahu, dáváme si pauzu jako cestovatelé. Situace je zlá.

Web pojede dál. Jen bylo potřeba zmínit, proč nepřidáváme nové letenky a proč to od nás nemůžete v následujících měsících očekávat.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Vtipný hlavně je,že dokud neměl tu novou práci a primarne se venoval CL tak k cestování vybizel a covid dlouhodobě bagatelizoval,teď najednou otočka o 180 a koupi letenek nedoporučuje a kritizuje ostatní portály za nabízení letenek,které nejdou proletet.... :) Trosku pokrytecke :)

Covid je kravina. Není to nemoc, na kterou se umírá.

Máme své limity, vidíme jaká je současná situace a na základě minulých měsíců také dokážeme odhadnout, kam to bude směřovat. Míříme do nuceného lockdownu, byť ne dlouhodobého, ale nedivil bych se, kdybychom v říjnu zase ekonomiku zcela vypnuli, resp. po volbách.

0 Citovat

@ floodlant : cemu nerozumim a co je to za slatanina ,vysel jsem s toho  co tu napsal Breathe ,ze cestuj levne docasne  konci , az po nejake dobe jsem se nejak dostal na clanek ktery to tak nejak vysvetluje vic  , z cehoz mi vyplyva  ze to snad nejak bude fungovat dal, pouze bez aktivit tech co to provozuji  ,coz je v podstate zasadni  informace a melo to byt nejak jasne uvedeno  tady  a ne na nejakem FB nebo v HN

A cemu nerozumim  ?  Litat se proste nejak bude ,kdo bude chtit  udela si test , kdo bude chtit podstoupi karantenu  ,vyslovene zavrit hranice jak to provedl Orban  se ten cesky lampasak neodvazi a kdo si koupi  USA nebo Kanadu za 5000 Kc  je jeho vec  ,nabadat lidi aby nekupovali na zimu letenky  od  nekoho kdo vede takovou dobu  uspesny servr mi neprijde moc  rozumne  a souhlasim docela i  s Breathem  s tou neuctou  k  zdejsi komunite  i kdyz to chapu ze kazdy pujde za lepsim  ale kazdy taky nechodi na FB  nebo necte HN  kde se doctu 20 % textu a zbytek si mohu za 19 Kc koupit  

S nazvu fora se dozvidam ,ze  CL docasne konci ,tak  bez dalsiho cteni neceho , co jsem musel hledat  me napadla myslenka  financni pomoci ,aby se  web zachoval  ,ani ne tak pro nabidku letenek , ktera v posledni dobe byla uz stejne utlumena .ale  vzhledem k foru  kde se vyjadruji cestovatele s aktualnimi postrehy a prave pro tuto vymenu  zkusenosti a  postrehu  ,ktere  vlastne nejdou v tak kratkem casovem horizontu nikde nacerpat se CL stalo tak oblibene ,,, 

0 Citovat

Já to chápu. Teď to fakt nemá smysl. Ani nakupovat letenky dopředu. A nějaký ty Ryanairy a jiný Easyjety si každý dovede pohlídat sám

0 Citovat

Tak logický krok to samozřejmě je. Doba je zlá a zřejmě ještě nejméně 3/4- 1 rok bude a člověk musí z něčeho žít. Z plků Mikira( promiň) to asi moc nejde. A i pak se běžný občan bude bát ještě nějakou dobu cestovat dál než do toho Chorvatska, Řecka či na Madeiru.

Tady jde spíš o formu. Je zvláštní, když se to člověk dočte na AL. Sám taky nemám FB a myslím, že by se slušelo sem napsat aspoň pár řádek. Člověk si pak myslí, že mu jsou zdejší diskutující u prdele. 
Ale třeba David prostě nechtěl místní odradit sem chodit. Nějaké kačky na přilepšenou to asi pořad nese, jen už to není na dovolené v C a sbírání bodů za pobyty  v těch lepších hotelech :-) Ale to je čirá spekulace z mojí strany. To přirovnání od Breathe je velmi trefné.


 

0 Citovat

Nabádat, aby si někdo koupil Kanadu, když doposud neotevřela hranice, je prostě nemorální z našeho pohledu. My nejsme prodejci letenek, živíme se tím, že inspirujeme a sdílíme naše know-how.

A my říkáme, letenky teď nekupujte, levné budou i pak, až se zase začne lítat.

Jasně, letět můžeš i teď, ale prakticky nikdo nejde absolvovat tu šarádu, kdy musíš mít test, pak vlastně povinnou karanténu a nakonec tě tam ani nepustí?

Trvalo mi to půl roku pochopit, že 8 let práce je teď pryč. Možná se promoříme a v listopadu bude Babiš jásat, jak jsme nejlepší v Evropě bez nakažených. Pak mile rád budu na nohou 20 hodin denně a společně s rozdělanou spolupráci budu šlapat i do CL.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

[citace="eremi"]

Vtipný hlavně je,že dokud neměl tu novou práci a primarne se venoval CL tak k cestování vybizel a covid dlouhodobě bagatelizoval,teď najednou otočka o 180 a koupi letenek nedoporučuje a kritizuje ostatní portály za nabízení letenek,které nejdou proletet.... :) Trosku pokrytecke :)

Covid je kravina. Není to nemoc, na kterou se umírá.

[/citace]

Tak k tomu není co dodat. Dobre ze se budeš snad věnovat něčemu,čemu rozumíš.

0 Citovat

Tak konecne se David vyjadril  a celkem  dost logicky vse vysvetlil  a ma pravdu v tom ze sem chodi  zkuseni cestovatele , kteri  si nejak poradi  ,podstatne je ,ze  zustane web  v cinnosti  i bez nabidek ,skoda ze se udelal s komara velbloud ,trosku si za to muze ale sam ,kdyz by  to vysvetlil hned  tak by se to asi tak neprekroutilo,.....

0 Citovat

Davide, hodně štěstí v nové zakázce. Covid ale hrozně podceňuješ. Informací, co je to za svinstvo, je už dnes více než dost. Nechceš jej dostat. I když se (zatím) umírá málo.

https://www.novinky.cz/koronavir...a-40337190

https://www.novinky.cz/koronavir...9-40337142

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Nabádat, aby si někdo koupil Kanadu, když doposud neotevřela hranice, je prostě nemorální z našeho pohledu. My nejsme prodejci letenek, živíme se tím, že inspirujeme a sdílíme naše know-how.

Proto jste třeba v červnu nabízeli Thajsko? Je naprosto pochopitelné,že jdeš dělat něco jiného,ale odpust si to moralizování.

0 Citovat

Tak bagatelizoval a pořád bagatelizuje Eremi Covid  i dnes kde kdo. To bych Davidovi nevyčítal. A to že to bagatelizoval je přece docela logické. Ještě jsem neviděl prodejce, co by při prodeji čehokoli upozorňoval na nějakou vadu či možná rizika nějakého produktu:-))

 

0 Citovat

Dostat nechci ani chřipku, o tom žádná. K závažnosti toho myslím bylo psáno dost a je zbytečné se tomu věnovat i v tomto vlákně.

Fórum naše omezení činnosti nijak neovlivní, je to jen oznámení, proč nedáváme akce a dávat je aktuálně nehodláme.

Že se to celé překroutilo v něco jako, že vypínáme server či že mám dluhy a existenční problémy (jak je psáno na AL)... za to bohužel nemůžu 🙂 

Firma je finančně zdravá, byť s nějakými závazky, na které je však dostatečná rezerva. Problém byl a je jen v lidské práci, která se musela utlumit.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak bagatelizoval a pořád bagatelizuje Eremi Covid  i dnes kde kdo. To bych Davidovi nevyčítal. A to že to bagatelizoval je přece docela logické. Ještě jsem neviděl prodejce, co by při prodeji čehokoli upozorňoval na nějakou vadu či možná rizika nějakého produktu:-))

Ze to někdo bagatelizuje,zejmena mladi a zdravi i chápu,ale že někdo ještě teď je schopen říct,že to není nemoc na kterou se umírá,tak to už mi hlava nebere.

0 Citovat

eremi: ačkoliv jsi hrozný hnidopich, i tak tě tu rád vidím a cením si toho, že jsi jedním z místních stálic 🙂

Ano, v zimě jsem byl proti Covidu na základě vlastních zkušeností z předešlých epidemiích v Asii, které se do globálního charakteru nepřeklopily. Chyba.

Ano, v červnu jsem lákal ke koupi Thajsko, protože se daly letenky bezplatně změnit na jinou destinaci či vrátit peníze do voucheru s tím, že čísla a všechny trendy nám hrály do karet. Zase jsem se spálil.

Léto jsme frčeli na evropských letoviscích. Jakmile se ale začalo čarovat se zákazy a povinností testů, už jsme byli na pozoru. No a všechno to postupně došlo do současné fáze, kdy míříme do lockdownu a bude zase zle. Takže proto jsem se už po 3. nechtěl cítit jako blbec a stojím na té druhé straně pesimistů...

 

ještě edit: s Covidem se umírá, ne na Covid.

0 Citovat

Já už bych Covid nechal Covidem,upřímně si cením toho co jsi napsal a přeju hodně štěstí v dalším působení a slibuji,že už se nezměnim :)))

0