Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

David Eiselt napsal(a):

Určitě, stále držíme aktuální.

děkuji

0 Citovat

Ahoj

Já bych chtěl v první řadě poděkovat klukům z cestujlevne. V zásadě mě do nějakýho "většího" cestování dostali legendárním error farem China Airlines z AMS na Taiwan a ještě dál a ačkoliv do fóra moc nepřispívám, tak jsem jeho pasivním konzumentem a čerpám z něj kdykoliv jde. Takže ještě jednou moc díky za tenhle projekt!

O to víc občas zamrzí, že i tohle vlákno sklouzne k tomu, že někdo poučuje, jak se cituje předchozí příspěvek, někdo tvrdí, že COVID je neškodná chřipečka a Mikir všechny bez špetky soudnosti obšťastní komunitu svými skvělými stylistickými schopnostmi o ničem. A dopadá to tak, že k tomuhle zaplevelení přispěju i já, což jsem vůbec nechtěl.

Takže ještě jednou všem díky! I kdyby to byl definitivní konec akcí a fungoval už jen vyhledávač, tak pokaždý, když to bude dávat jen trochu smysl, půjde nákup přes Vás!

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ze to někdo bagatelizuje,zejmena mladi a zdravi i chápu,ale že někdo ještě teď je schopen říct,že to není nemoc na kterou se umírá,tak to už mi hlava nebere.

 

Chlape, Ty už dlouhodobě vypadáš jen na konzumaci "mouder" z portálu "novinky", ČT1 apod.

 

@David

Přeji hodně úspěchů v nové práci a děkuji za všechny ty pěkné tipy, které jsem měl možnost využít. Doufám, že až ta mánie pomine, že se to zde opět rozběhne.

0 Citovat

Dava smysl Davide, hodne stesti s novym jobem.. Je to rozumny postoj (nepostovat akce, kde je velka pravdepodobnost, ze to stejne nikdo neproleti).. Uz se tesim na lednove PR clanky Invie na idnes.cz o tom, ze zajezdy first minute mizi jako voda a ze v lete nebudou zadne LM :D

Zima utece jak voda a verim ze maximalne pristi rok v cervnu uz vsechno pojede jako driv.. Nebo v cervnu 2022 :D :D :D

PS: Verite nekdo tem kecum o tom, ze zimni zajezdy do Alp se prodavaji skoro stejne dobre jako loni ? :D

0 Citovat

To záleží na tom, jak dobře se loni prodávaly. Třeba už tehdy každý radši jel s německou cestovkou nebo na své vlastní triko :D

0 Citovat

Pokud půjdou Alpy, tak ubytování přes Booking těsně před odjezdem a skipasy až na místě v pokladně. Rád bych do Francie a přes CK riskovat nebudu.

0 Citovat

Tak urciteee :D Cestovná kancelária TUI informovala, že jej likvidita do 20. septembra klesla na 2 miliardy eur z 2,4 miliardy eur v polovici augusta. Podľa nemenovaných zdrojov TUI uvažuje o predaji akcií za približne 1 miliardu eur na zlepšenie svojej bilancie. Dnesny vypredaj Wizzu a nasladne akcia Raynu 2 za cenu 1 nevestia nic dobre, likvidita ubuda zjavne rychlo.

PS: taktiez dakujem za vasu doterajsiu pracu a prajem vela uspechov v tej novej :)

0 Citovat

[/citace]

Chlape, Ty už dlouhodobě vypadáš jen na konzumaci "mouder" z portálu "novinky", ČT1 apod.

[/citace]

A ty vypadáš, že jsi stále stejný "chytrák" jako jsi byl.

0 Citovat

Do Alp se jezdí s cestovkama???

0 Citovat

Díky za inspiraci,error TA do Japonska dodal odvahu ,letos pauza,ale diky za inspiraci všem pisatelum cestopisů,nejednou jsme se inspirovali👍 Snad přestávka nebude na “věčné časy a nikdy jinak”

0 Citovat

Deny napsal(a):

Do Alp se jezdí s cestovkama???

Můžeš s CK i bez. Využil jsem obojí a mnohdy se nemáš šanci individuálně dostat na ceny za které to nabízejí CK (např. Francie na týden ubytování a skipas pod 4.000 CZK /osobu).

0 Citovat

Deny napsal(a):

Do Alp se jezdí s cestovkama???

 

Kolega jezdi uz leta s New Dama - pry maji nekde v Jiznich Dolomitech nejake "svoje" hotely (jezdi tam jen Cesi), ale nejvetsim benefitem je to, ze maji CZ mluvici lyzarskou skolu pro deti, ktera je v cene zajezdu, to pres booking budes shanet tezko..

Minuly rok jsem potkal na pivu majitele Kopriva Tours (p. Kopriva) - je to celkem legendarni cestovka (vsadim se, ze par lidi urcite zna), ktera od 90tek vozila lidi prave do Dolomitu - pry na prelomu tisicileti vypravil cca 30-40 autobusu kazdou sezonu a loni mel problem dat dohromady 5 - busem na zajezd se nikomu uz nechce, kazdej si poresi booking & vlastni auto.. Vstavat rano po chlastacce v 6:30 (tzn. 2hodiny spanku), 6:45 snidane a 7:15 odjezd busem smer sjezdovka :D - znacka ideal dovolena :D

0 Citovat

Lyžařské zájezdy jdou mimo mě, ale z toho, co píšeš, se zdá, že ani nebývají ubytování na sjezdovce/u vleku a musí se tam každý den přesouvat autem nebo autobusem. Je to tak?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Lyžařské zájezdy jdou mimo mě, ale z toho, co píšeš, se zdá, že ani nebývají ubytování na sjezdovce/u vleku a musí se tam každý den přesouvat autem nebo autobusem. Je to tak?

Presne tak, bydlis nekde 30min od nejblizsiho vleku, ale zase se kazdy jen jezdi nekam jinam, takze si za tech par dnu objedes docela dost stredisek.. Ale jezdi se vzdycky na otviracku vleku (tzn. 8:30), takze kdyz jedes hodinu+ na nejake lepsi vzdalene stredisko, tak si z toho dopocitej odjezd od hotelu & vstavani :D..

Jeste pro labuzniky se v pocatkach tehlech zajezdu odjizdelo z Prahy v patek vecer a v sobotu rano v 7 se dorazilo pod sjezdovku, tam sis pred busem vycistil zuby, snedl rizecek s chlebem a ranni Gambac, v -10 c ses prevlekl do sportovniho a hura na cely den (rozumej do 17:00) si lyzoval, teprve potom se jelo do ubytovani..

0 Citovat

No, to je pro gurmány :D Ať už s tím ranním příjezdem nebo bez...  Tohle si nějak neumím představit, že bych to chtěl dobrovolně podstoupit a ještě za to platit :D

0 Citovat

Muzu potvrdit ,ze New Dama je slusna cestovka,majitele znam ,ale je si treba uvedomit  ,ze za nizkou cenou  vzdycky bude  druhorade lyzarske stredisko  a treba Tignes ve Francii nebo  3 Udoli  za 4000 Kc nejsou ,stejne jako Sella Ronda v Italii nebo Hintertux(Mayrhofen -Zillertal) v Rakousku  a dalsi pripadne Svycarsko 

Rakousko a Dolomity  se vzdycky vyplati  jet solo  svym autem ,ta Francie uz moc ne ,navic v tech nejlepsich strediscich bydli clovek primo u sjezdovky a auto nepotrebuje ,jiste i v Rakousku nebo v Italii jezdi skibusy ,zalezi hodne na vyberu a co od toho clovek ocekava 

Rozhodne neni pravidlem ,ze by individual nemel sanci se dostat na cenu cestovky ,samozrejme cestovka dostane mnozstevni slevu na ubytovani  a nejake skipasy zdarma i slevu , ale to neni vsude  tak vyrazne ,ale nekde se opravdu muze vyplatit s cestovkou jet ,tim nemam na mysli  pronajate ubytovani jen pro Cechy  s benefitem lyzarske skoly pro deti , kterou  si stejne cestovka do ceny zapocte ,ale chapu ,ze nekomu to vyhovovat muze 

 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Jeste pro labuzniky se v pocatkach tehlech zajezdu odjizdelo z Prahy v patek vecer a v sobotu rano v 7 se dorazilo pod sjezdovku, tam sis pred busem vycistil zuby, snedl rizecek s chlebem a ranni Gambac, v -10 c ses prevlekl do sportovniho a hura na cely den (rozumej do 17:00) si lyzoval, teprve potom se jelo do ubytovani..

Jo kdyby v počátcích, takových zájezdů je spousta i teď. :D Kdo by platil za zbytečnou noc v hotelu navíc, když ji může strávit v lepším případě v busu, v horším v nějakým minivanu :D U cestovky má smysl koupit jen ten hotel, případně někde to mají výhodně i se skipasem a dopravu si vyřešit po vlastní ose. I jet tam linkovým Flixbusem přes den je lepší než dopravou od cestovky přes noc.

0 Citovat

Tohle je hodně individuální. Já vyzkoušel Alpy ve všech zemích kromě Slovinska a nejlépe mi vyhovuje Francie - kde jinde máš k dispozici 600 km sjezdovek na jednom místě. Doprava jedině autem - vozím spoustu krámů na lyže a snowboard a nehodlám se s tim někde tahat ani to překládat. Ubytování je přímo na sjezdovce, ale je to přes 1000 km - jezdím přes noc. Parkování je přímo u apartmánu. A vyjde to levněji než Krkonoše.

 

0 Citovat

Rakouská vláda chce zachránit zimní turistickou sezónu, již nyní proto představila nová pravidla pro sektor zimní turistiky. Oblíbené vánoční trhy se budou konat koronaviru navzdory a povoleno bude také lyžování ve střediscích. Stopku však dostaly „apres-ski“ večírky (ihned.cz). At zije covid... hip hip huraaa

0 Citovat

mikir napsal(a):

Muzu potvrdit ,ze New Dama je slusna cestovka,majitele znam….. ,

 

Bývávalo. Teď, co jsou pod Fischerem, už jsou to stejný svině jako ostatní. Poslední zkušenost byla natolik otřesná, že už nikdy. Rušili jsme zájezd 2 dny před Covidem, protože bylo jasné, že se Itálie bude zavírat. Takže storno na vlastní žádost, v souladu s VOP máme dostat zpět částku poníženou o storno poplatek do 14 dnů. Ani omylem. Komunikace s nimi skončila po 14 dnech, kdy si napsali o číslo účtu, kam mají poslat peníze a od té doby se už neozvali. Trvalo víc než 3 měsíce, než jsme po všech možných urgencích a vyhrožování soudem dostali peníze zpět. A to to nejprve zkoušeli vyřešit formou voucheru, který v případě nevyužití automaticky propadal. Samý lži, výmluvy a sliby. Takže jestli už nikdy nikam s někým, tak právě s nimi. Jezdili jsme s nimi víc než 10 let. Už nebudeme. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

No, to je pro gurmány :D Ať už s tím ranním příjezdem nebo bez...  Tohle si nějak neumím představit, že bych to chtěl dobrovolně podstoupit a ještě za to platit :D

No že to říkáš zrovna ty....

0 Citovat

Mám hodně dobré zkušenosti s německou cestovkou Snowtrex včetně reklamace, vyřízeno obratem k plné spokojenosti 

 

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="Michal"]

No, to je pro gurmány :D Ať už s tím ranním příjezdem nebo bez...  Tohle si nějak neumím představit, že bych to chtěl dobrovolně podstoupit a ještě za to platit :D

No že to říkáš zrovna ty....

[/citace]Právě protože to píšu, tak si můžeš udělat obrázek o tom, jak velká zoufalost takové zájezdy jsou...

0 Citovat

Nevím jak teď, ale dříve byly naprosto běžné - tedy pokud se jelo na víkend. Pořád pohodlnější, než řídit sám. Nepotřeboval jsi na to žádnou dovolenou a užil si dva dny lyžování v Alpách, 2 noci v autobuse, 1 v hotelu.

Bylo to pro nadšence, co milují lyžování.

0 Citovat

Díky za info, mně fakt nějak nedošlo, že se ještě dneska jezdí s cestovkama do Alp. Popis zájezdu pobavil, ale vzpomněla jsem si, jak jsme asi před dvaceti lety takhle jeli autobusem do Itálie s nějakou cestovkou, před érou levných letenek tyhle zájezdy frčely.

Bylo to taky tehdy nějaký levný a jelo se v lednu do italský Apricy za levno. Tam bylo všechno, co nechceš. Včetně ranního příjezdu hned na sjezdovky, česká polopenze, no a to středisko samotný... stačí se podívat do mapy. V lednu mínus 20, pár sjezdovek, vcelku o ničem, táhnout se za něčím takovým takovou štreku.

A ono se to furt dneska drží :)

My máme nejradši Rakousko, vybíráme si střediska nad 100 km sjezdovek (ráda lyžuju s mapou, nesnáším sjíždění jedný a tý samý sjezdovky dokola, to můžu do Špindlu) a hotely s wellness blízko sjezdovky - stárnem, už nám nestačí lyžovat a pařit :)

0