Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

padrino, přesně, doby byla prostě jiná. Zoufalství je to dneska

0 Citovat

A k těm cenám - teda jen v tom Rakousku, protože to si hlídám - základní ceny skipasů nebývají vždycky jenom tabulkové, jsou různé akce, Stubai třeba míval skipasy pro děti do 10 let zdarma, někde při určitém počtu dní přidají den lyžování zdarma, mívají víkendové slevy, nějak si nemyslím, že by to jednotlivci měli o toilk dražší než cestovky.

0 Citovat

Rakousko alespoň podle mých zkušeností vychází docela draho - Francii mám za půlku a střediska jsou mnohem větší. Jen to chce na týden.

0 Citovat

Vlákno se plynule mění z Cestujlevne.com dočasně končí na Jak a kam v zimě na lyže ;-)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Rakousko alespoň podle mých zkušeností vychází docela draho - Francii mám za půlku a střediska jsou mnohem větší. Jen to chce na týden.

Mně vždycky přišla dražší Francie :) Ale pravda, už to moc nesleduju. A taky týden je na mě právě až moc. 4-5 lyžovacích dní je moje maximum. A taky mi to vychází zbytečně daleko. Pravda, známý jezdil v březnu obytňákem, a když dolyžovali, brouzdali se v moři na Azurovém pobřeží. To bych si asi dovedla představit

0 Citovat

Já už jsem to tady psal - Francie má velké množství apartmanů přímo na sjezdovkách a pronajímají se vždy na týden. Střediska tam jsou hodně vysoko a nejlepší na světě (např. Tři údolí - 600 km sjezdovek na jednom místě na jeden skipas - nestihl jsem to za ten týden ani z poloviny). Pokud se člověk vyhne exponovaným termínům (konec roku a francouzské prázdniny) tak je to velmi levné. Oproti tomu Rakousko lze i na pár dní, bydlí se zpravidla v hotelu a jezdí skibusem.

0 Citovat

Když já radši hotel přímo u sjezdovky bez použití skibusu

0 Citovat

O těch termínech to platí obecně před Vánoci Rakousko,koncem ledna jezdíme Dolomity,pak přes termíny jarních prázdnin nikam a potom v polovině ledna Rakousko nebo Francie.Zažili jsme i ony legendární zájezdy busem přes noc,ale bylo nám 20 a auto měl jen někdo.Dnes už pensione nebo hotýlky poblíž sjezdovky 

0 Citovat

@ padrino 11  s Francii mas pravdu  ,jen nesouhlasim uplne s tim nazorem na Tri udoli  ,vlastne jsou 4 na jeden skipas ,ale mnoho prejezdu je takovych nezazivnych  ,podle meho nazoru  je nejlepsim strediskem Tignes -Val Thorens  s tim,ze bydlis nahore v Tignes  a presne  nejlepsi tyden pred tim, nez zacnou  prazdniny ve Francii  ,tedy  konec ledna  

Uz se sice lyzovani co jsem v Irsku nevenuju ,ale travil jsem na lyzich 150 dnu v roce vlastne profesionalne  jen to Rakousko a Italie je za rohem  Francie je prece jen  tim busem nepohodlna , da se sice letet uz dnes i letecky ,ovsem to je pak spis o tom ,letet na lehko a nadobicko si pujcit na miste v pujcovne  Ja byval v tech stredicich ve Francii i dele nez tyden  na Tri udoli potrebujes  minimalne 10 dnu  aby jsi to projel cele .Tignes  zvladnes  za tyden s odrenyma usima  a s nastupem na vleky hned  rano na otevreni a  konec na zaviracku  

V Italii je porad asi  klasika ta Sella Ronda  ktera se  da objet  za dne jak ve smeru hodinovych rucicek tak v protismeru  ,ale pri tom, kdyz tam odbocis  i na Marmoladu  tak mas pak problem stihnout navrat  na ubytovani   , V Rakousku je tech stredisek dost   a Krajnska Gora neni spatna  kdyz zminujes Slovinsko ,  ale byva tam dost lidi  ale to je vsude  proto radeji ty  vetsi arealy ,kde se to rozdeli   V Italii neni spatne Sestriere  ,ale je uz daleko  

A na to dopoledni lyzovani  a odpoledni  koupani v mori  je fajn  Spanelsko Sierra Nevada  Mulhacen

0 Citovat

Ještě o jednu věc bych kluky z CL poprosil, pokud na to bude čas. Je možné nějak zablokovat ty spamy, kterýma se to tu poslední dobou hemží a dnes až tak moc, že jsem napsal tohle? 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ padrino 11  s Francii mas pravdu  ,jen nesouhlasim uplne s tim nazorem na Tri udoli  ,vlastne jsou 4 na jeden skipas ,ale mnoho prejezdu je takovych nezazivnych  ,podle meho nazoru  je nejlepsim strediskem Tignes -Val Thorens  s tim,ze bydlis nahore v Tignes  a presne  nejlepsi tyden pred tim, nez zacnou  prazdniny ve Francii  ,tedy  konec ledna  

Uz se sice lyzovani co jsem v Irsku nevenuju ,ale travil jsem na lyzich 150 dnu v roce vlastne profesionalne  jen to Rakousko a Italie je za rohem  Francie je prece jen  tim busem nepohodlna , da se sice letet uz dnes i letecky ,ovsem to je pak spis o tom ,letet na lehko a nadobicko si pujcit na miste v pujcovne  Ja byval v tech stredicich ve Francii i dele nez tyden  na Tri udoli potrebujes  minimalne 10 dnu  aby jsi to projel cele .Tignes  zvladnes  za tyden s odrenyma usima  a s nastupem na vleky hned  rano na otevreni a  konec na zaviracku  

V Italii je porad asi  klasika ta Sella Ronda  ktera se  da objet  za dne jak ve smeru hodinovych rucicek tak v protismeru  ,ale pri tom, kdyz tam odbocis  i na Marmoladu  tak mas pak problem stihnout navrat  na ubytovani   , V Rakousku je tech stredisek dost   a Krajnska Gora neni spatna  kdyz zminujes Slovinsko ,  ale byva tam dost lidi  ale to je vsude  proto radeji ty  vetsi arealy ,kde se to rozdeli   V Italii neni spatne Sestriere  ,ale je uz daleko  

A na to dopoledni lyzovani  a odpoledni  koupani v mori  je fajn  Spanelsko Sierra Nevada  Mulhacen

Mikire, máš to popletené chlape.

Tři údolí (i když jsou vlastně 4) jsou 4 samostatná střediska (každé cca 150 km sjezdovek), kde můžeš koupit skipas zvlášť pro každé, nebo pro všechny dohromady. Stejně to za týden vše nestihneš. Vybere si tam opravdu každý, jedna část je spíš pro rodiny s dětmi - Méribel (kde se zranil Schumacher), Courchevel je luxusní lokalita s letištěm a michelinskými restauracemi přímo na svahu a v dalším údolí pak je Val Thorens  - vysokohorské středisko společně s níže položeným Les Menuires.

To co ty asi myslíš je nejspíš Val d Isere - Tignes (říkají tomu Espace Killy) to jsou vlastně dvě propojená střediska - celkem 300 km sjezdovek. Také jsem tam byl, je to srovnatelné.

Jsou to vše nejlepší lyžařské areály na planetě ještě s Chamonix - Mont Blanc (ale to už je menší a hodně drahé).

Kdyby měl někdo zájem vyrazit na týden na lyže/snowboard (pokud to bude vůbec možné), tak se ozvěte. Ta moje stará parta už zestárla, zfotrovatěla a mají obavy z korony...

0 Citovat

Ta moje stará parta už zestárla, zfotrovatěla a mají obavy z korony...

To není dobrá politika. Ideologicky správně je také zfotrovatět, pořídit dva až čtyři potomky a místo na sjezdovky splácet hypotéku (nejméně jednu). 

 

0 Citovat

@ padrino 11    chybicka se vloudila ,samozrejme jsem myslel  Espace  Killy tedy  Val  d Isere - Tignes  a to jsem prave myslel , ze i kdyz ma  mene km a vleku a lanovek tak ty tereny jsou tam kvalitnejsi  a  ano samozrejme vim ze 3 udoli jsou  jednotliva  4 strediska a temi nezazivnymi  prejezdy  jsem prave myslel ty spojnice mezi temi  stredisky  ,troufam si rict  ze jsem v obou byl o hodne vicekrat  a dele nez ty a zejmena sjezdovky v Tignes mam projete uplne vsechny a i ty strediska  3 udoli jsem projel temer vsechno  asi by se nejake zelene nebo modre nasly co jsem nejel ale cervene a cerne urcite vsechny Tak jak jsem mel rad Rakousko a Italii jak jsem poznal Francii tak jsem pak uz jezdil prevazne tam 

I kdyz samozrejme jsem na Rakousko ani  Italii nezanevrel  Svycarsko jsme moc nejezdili  protoze bylo drahe  Nez jet do draheho Chamonix, kde vlastne hlavni atrakce je  ten 21 km sjezd s Vellee Blanche   tak to radeji Port du Soleil  ktere ma jeste o 50 km sjezdovek vice nez 3 udoli 

Mnoho let jsem byl lyzarsky fanatik zacinali jsem lyzovat v srpnu nebo zactakem zari na Hintertuxu a koncili jsme koncem kvetna nebo zacatkem cervna  tamtez   Prakticky do vanoc jsme mivali 50 dnu snehu pak  byla ta 100 do jara 

Nejvic dnu jsem byl prave ve Val Gardene  v Tignes a v nekolika strediscich  Rakouska , navstivil jsem i strediska v USA ,ale ty  v lete , Kanada mi chybi 

Mam i par takovych speku jako je lyzarske stredisko Uludag nad Bursou v Turecku  - ))  a mam navstivenou  i  nejvys polozenou sjezdovku na svete  v Bolivii  na Chacaltaya ( 5350 m.n.m )

Samozrejme souhlas  s tou Francii ,ale uprimne , nelze vyslovene rict  ktere  stredisko je nejlepsi na svete  kazdy to posuzuje s jineho uhlu pohledu ,kdyz ti treba pujde o delku sjezdovek jednoznacne zvitezi  Francie ,sluzby  zase asi  nejlepsi v Rakousku a tak by se dalo pokracovat 

0 Citovat

Na ta srovnání jsou žebříčky (lyžařský zážitek, kvalita a množství sněhu a sjezdovek, rozsah a rozmanitost, moderní infrastruktura, rychlé lanovky, apod.) a nic lepšího než Tři údolí nenajdeš - navíc to lze i velmi levně v porovnání např. se středisky v USA a Kanadě, kde je pro ně lyžování luxusní sport. Já už si tam kupuji skipas vždy jen pro jedno středisko, na týden to bohatě stačí.

Zkusil jsem i to Švýcarsko (Saas Fee a Davos) a tam je zase zážitek i ty služby, ale cenově už to smysl nedává, za ty samé peníze raději měsíc v Asii vč. letenky.

0 Citovat

Ano, v tom mas pravdu ,ja to beru spis s toho pohledu  zavodniho lyzovani  ,kdy zasadni  vec pro nas byla,  kde nam vyymezi moznost  treningu  a kde ten trening bude mit ty podminky, co byly v dane chvili treba   atd.

Pozdeji ,kdy jsem se uz prestal  venovat zavodnimu lyzovani  aktivne  i jako trener  a presel do oblasti cestovniho ruchu tak pochopitelne takove srovnani  je dulezite,  podle toho jakou mas klientelu a co vlastne od toho ocekavaji a chteji 

Ano pokud volis v 3 udolich  skipas jen na jedno stredisko  ktere ti poskytne i tu infrastrukturu a zvolis termin, kdy maji ty slevy (nez zacnou  prazdniny ve Francii ) takl to je cenove  asi dobre a ten pomer cena / vykon  asi bude jeden z nejlepsich Ja uz ale ty  cenove relace  dneska  neznam  

Kdyz to trosku vratime k tom puvodu vlakna ,tak lyzovani je vseobecne  vzdycky cenove narocnejsi  nez leto  a i kdyz je to svym zpusobem v CR narodni sport ,tak zima nebude pro cestovky a cestovni ruch  v soucasne dobe  zadna slava ,navic ,kdyz  zustane  dost uzky okruh moznosti  pro lidi ,co si chteji v zime udelat leto 

0 Citovat

Davide, ten Čtvrtečník, co mi právě přišel mailem, to fakt myslíš vážně? Respektive jsi opravdu jeho autorem? No jestli ano, tak to raději fakt zabal a věnuj se něčemu smysluplnějšímu. Uff, sorryjako. Čumím jak tele.

0 Citovat

Nezbývá, než souhlasit s Mirjurem. Taky jsem na to zírala.

0 Citovat

Protože začal propagovat nošení roušek?

0 Citovat

Já to taky nechápu... Myslím tedy ty vaše reakce. Co je tam špatně?

0 Citovat

Odkaz by nebyl ?

0 Citovat

Někteří si tady z rousek udělali momentálně životní program a neustále jen resi rousky a prakticky v každém svém příspěvku k čemukoliv nepisou o nicem jinem.Je to už směšný,existuje mraky daleko více omezujících věci,daleko větší problémy. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Odkaz by nebyl ?

https://us3.campaign-archive.com...f4425ea2ad

Všechny maily zde: https://us3.campaign-archive.com...a328e58f95

0 Citovat

Tak jestli je to skutečně tak, pak před Davidem smekám. A reakcí těch dvou se nedivím. Jejich postoje tady prezentují dost často. Jen chytrý člověk umí změnit na základe faktů názor. 

0 Citovat

A nemůžu si pomoct, ale nekoho vyzývat,aby něco zabalil jen proto, že má jiný názor, je minimálně hloupé. Myslím, že nikdo nikoho nenutí sem chodit,  takže není nic snadnějšího,než to tu zabalit sám.

0 Citovat

Ale to vůbec není o názoru... jde o to, že když z cestovatelského portálu dostanu místo tipů, jak cestovat apod., rady, jak si mám správně nasadit roušku a že mám jít k volbám, tak jsem poněkud udiven...

0