Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Tak David chce Mirjure asi ten Čtvrtníček zachovat. A co tam má jako teď psát? Když se nikam nélétá a on nemá čas a zřejmě ani chuť to sledovat.  Ale třeba se chce dát na politiku. To se přiznávám, že mě nenapadlo :-). Je to teď v těžké době moderní a jistý flek :-) 

0 Citovat

Tak ať radši nepíše nic. Kdyby tam nechal jen ten spodek ohledně aktuální situace v zemích, tak je to úplně ok...

0 Citovat

No a nebylo by lepší tam dát například tipy, kam vyrazit v Česku? Určitě by to mělo větší přidanou hodnotu než manual na nasazení roušky. Takže já kritiku naprosto chápu. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak ať radši nepíše nic. Kdyby tam nechal jen ten spodek ohledně aktuální situace v zemích, tak je to úplně ok...

Jak jsem psal. Nemusíš to číst. Čas věnuj čtení cestopisů Korunove Katky, protože ty jsou dokonalé podle tebe a máš pokoj. Myslím, že zrovna ty opravdu nejsi ten, co by mu měl radit, co má nebo nemá psát. Je to jeho Čtvrtníček . Myslím,  že je to poměrně jednoduché k pochopení.Třeba já o existenci Čtvrtníčku do dneška nemel tušení a taky žiju.

0 Citovat

Já zase nechápu, proč by to David dělal. A jestli si někdo musí hledat v nějakém čtvrtíčku, kam má vyrazit v jeho vlastní zemi na výlet, tak to taky nechápu. 

0 Citovat

Ja, stimmt:-) 

0 Citovat

taky zírám. To, že jsem nevěděla, že nějaký čtvrtníček existuje, bylo mnohem lepší. Takový blogísek, LOL

0 Citovat

Že mám nosit roušku a chránit zranitelné skupiny, slyším už půl roku, a byť nejsem o její všespásnosti přesvědčena, tak ji nosím, aby mě nějaká stařenka nepřetáhla holí. K volbám si, s dovolením, také zajdu dle vlastního uvážení. Těchto keců je všude dost, já se jen modlím, ať to co nejdřív skončí, a na CL to fakt nemám zapotřebí...teď nabíhá Niemandos s doporučením, ať to tedy nečtu. Pozdě, už se stalo.

0 Citovat

Já bych jenom doplnil k věcné správnosti Čtvrtníčku to, že z Rumunska už není potřeba test nebo karanténa.

0 Citovat

Slíbil jsem si že se do té tatrovky hoven nenavezu, ale budiž.

Pokud vím tak David v prvním Čtvrtníčkovi psal, že bude obsahovat jeho malý osobní blog/zamyšlení + nějaké info kde se dá/nedá. 

Ať tam píše cokoliv a věří čemukoliv, je to jeho věc, nikdo vás nenutí to odebírat a číst.

Pokud i tak máte neutuchající potřebu to komentovat, tak není nic lehčí než na ten email odpovědět a zeptat se přímo Davida "jestli to myslí vážně".

 

0 Citovat

Jarda: já bych řekl,že Tvůj příspěvek je moc věcný,měl by jsi ještě napsat několik odstavců o tom, kde se tam nosí rousky,kde ne,jak přísne se to vyžaduje,kolik cca procent lidí je nosí,jak to dodrzuji,jestli jsi napominan (pripadne slovy rouskohysteriku buzerovan) když si ji nevezmes někam kde se vyzaduji a jak to kde jde odrbat :)))

0 Citovat

 

eremi napsal(a):

Někteří si tady z rousek udělali momentálně životní program a neustále jen resi rousky a prakticky v každém svém příspěvku k čemukoliv nepisou o nicem jinem.Je to už směšný,existuje mraky daleko více omezujících věci,daleko větší problémy. 

Souhlasím, ale tady to ještě jde. Horší jsou diskuze třeba pod rozhovory s odborníky na youtube, kde píšou úplní antirouškoví fanatici. Bohužel ti, co se obávají rizik u roušek (nějaká jsou, ale je třeba je porovnat s přínosy), si neuvědomují, že svými negativními myšlenkami a neustálým stěžováním škodí sobě i ostatním mnohem víc viz odkazy:

https://www.vylectese.cz/jak-neg...imi-delat/

https://www.vylectese.cz/proc-li...mu-zdravi/

Je těžké měnit své myšlení, ale kromě doporučení v článcích výše jeden tip, když už jsme na cestujlevne, je třeba tady:

https://www.vylectese.cz/lekari-...k-lepsimu/

Těm, kteří jsou schopni přijmout i hlubší myšlenku, doporučuju závěr rozhovoru (cca od času 26:00) s kvantovým fyzikem Janem Rakem: https://www.youtube.com/watch?v=yM7I0gTMX0A

0 Citovat

Samý rebel tady... 😃

Čtvrtečník – osobně-cestovatelsky laděné vyprávění.

Noste do prdele ty roušky správně = brzy to přejde = budeme zase moc cestovat a kupovat letenky = CL bude vydělávat = nebudu psát žvásty o rouškách 🤟

Jako dostávám tady facky z jedné strany a sotva přestanete, dostanu jí hned z druhý 😃 Je to těžký... Když jsem začal psát tenhle mailovej blogísek, nečekal jsem, že za měsíc nebudu mít šanci dál psát o cestování. A nějaké ty nápady, ať píšu o cestování po ČR? Jakože fakt? Už se neprodávají ani hotely v Praze, jak je každý otrávený. A kudy z nudy dělat nebudu, jsem placený za prodej služeb, ne z daní nás všech.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Samý rebel tady... 😃

Čtvrtečník – osobně-cestovatelsky laděné vyprávění.

Noste do prdele ty roušky správně = brzy to přejde = budeme zase moc cestovat a kupovat letenky = CL bude vydělávat = nebudu psát žvásty o rouškách 🤟

Jako dostávám tady facky z jedné strany a sotva přestanete, dostanu jí hned z druhý 😃 Je to těžký... Když jsem začal psát tenhle mailovej blogísek, nečekal jsem, že za měsíc nebudu mít šanci dál psát o cestování. A nějaké ty nápady, ať píšu o cestování po ČR? Jakože fakt? Už se neprodávají ani hotely v Praze, jak je každý otrávený. A kudy z nudy dělat nebudu, jsem placený za prodej služeb, ne z daní nás všech.

Dobře ty :-) Jen se obávám, že to hned tak nepřejde- roušky neroušky.... I když bych moc chtěl.... Dokud nebude vakcína, tak se hned tak někam nepodivame.... Nevěřil bych tomu, že i země které jsou na turismu existenčně závislé nechají zavřeno ale je to bohužel tak....

0 Citovat

Nejhorší je, že některé země si na to zvyknou a bude jim to třeba i tak vyhovovat, bohužel pro nás.

Teď mě nechytejte úplně za slovo. Jedna jihoasijská země (myslím Srí Lanka) pootevřela dveře pro nomády za svérázných podmínek. V prvé řadě je vízum drahé (stovky dolarů na několik týdnů), pak turista musí bydlet v povolených (čti drahých) hotelech a nesmí jezdit veřejnou dopravou (ale akreditovanou drahou taxi službou nebo později podobně předraženými turistickými busy). O stravování v té zprávě nic nepsali, ale nedivil bych se, kdyby byl zákaz jít do běžných restauracích a povoleny jen turistické s dvojciferným sumami v dolarech...

U některých zemí vidím vývoj po koroně v této rovině. Turistický průmysl těch normálních provozovatelů už nebude brblat, protože dávno před tím zkrachuje.

Krom toho vakcína se nerovná normalizace. Ještě dalšího půlroku rok bude trvat, než se dostane na všechny. A taky ta vakcína může mít jen např. 60% účinnost a imunita po ní vydržet půl roku. Nehledě na ekonomické důsledky korontén. Např. Madrid je/bude brzy znovu uzavřen (mají v tom typicky španělský binec).

0 Citovat

А что для вас такое нормализация?

0 Citovat

Návrat k tomu, jak to bylo před pandemií ve smyslu otevřených hranic a viz. A taky dostupnosti služeb a cen 

0 Citovat

нормализация уже была.

Tеперь будет большая победа.

 

0 Citovat

Souhlas Davide. Když se trochu omezíme, dostane se brzy epidemie od kontrolu a zase se otevřou hranice. Ale chce to osobní odpovědnost, nečekat na nařízení vlády a pak hledat způsoby, jak to ošulit. Jestli z toho bude třídní boj jako v USA, tak jsme v řiti.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Souhlas Davide. Když se trochu omezíme, dostane se brzy epidemie od kontrolu a zase se otevřou hranice. Ale chce to osobní odpovědnost, nečekat na nařízení vlády a pak hledat způsoby, jak to ošulit. Jestli z toho bude třídní boj jako v USA, tak jsme v řiti.

Teď je otazka: co je brzy? Rok,dva, tři.... 

0 Citovat

Úplně nezmizí nikdy, kvůli bezpříznakovým lidem. Ale ono bude stačit, když budeme mít zase jen stovky nakažených denně a omezení cestování (po Evropě) skončí.

0 Citovat

Já nechápu, co komu vadí na rouškách. Většina z nás ji nosí (předpokládám) pár minut denně na nákup atd. Pokud v ní někdo musí pracovat 8+ hod denně, tak ok, tam se dá pochopit nevole. Tohle je to nejvíc nejmenší omezení, který mě na celým Covidu trápí.

Například v MHD bych roušky nechal celoročně. Lidi jsou hovada, smrdí a prskají pořád :D

0 Citovat

Mně vadily jen roušky na Krétě - Heraklion a Chania povinně venku po celý den i na liduprázdných rozpálených místech. Nebo v Římě po 18:00 venku při 35°C.

0 Citovat

Ridder+Michal: přesně tak

0 Citovat

Už jsem to tu někde psala. Nevadí mi roušky jako takové, ale převládající přístup, že si dám hadr na hubu a budu dělat vše jako obvykle, protože to přeci nenííí zakááázanýýýý. A když už chci šířit osvětu, jako ve zmiňovaném blogísku, dám si s tím trochu práce, ne, ne takovej výkřik do tmy.

0