Ahoj, je možný bez testu tranzit na letiště vlakem do Berlína? Pokud jsou ve vlacích hraniční kontroly, stačí ukázat letenku?   .

Německo tranzit

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Podle mě i jedl maso

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Čeští turisté v Tatrách a Alpách,  čeští vodáci ve Slovinsku a Rakousku, čeští řidiči všude, čeští jachtaři v Chorvatsku, čeští horolezci v Chile,  atd. atp.

Cimrman tvrdí "A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci." Tak teď nevím.

0 Citovat

Zlatej mikir.

0 Citovat

:-)))  napadlo mě to...

0 Citovat

Dnes jsem projel vlakem cele Nemecko z CR az do Danska, delam si vlakovy vylet do Svedska. Za ceskymi hranicemi chtel nemecky pruvodci videt prijezdovy formular. Mel jsem ho pro vsechny pripady vytiskly, ale nevyplneny, protoze pro tranzit neni potreba. To jsem sdelil i pruvodcimu, ze pro tranzit ho nepotrebuju. Chvili vahal, bylo videt, ze nevi, tak pak mavl rukou, ze OK. Potom sli jeste nemecti policajti, chteli videt obcanku (pas) a test na covid. Test na covid do Nemecka pro tranzit nepotrebuju, ale mel jsem ho kvuli Svedsku, tak jsem jim ho ukazal, aby byl klid. A pred chvili jsem prejel u mesta Flensburg nemecko - danskou hranici, vlak zastavil v prvni danske obci za hranici a prochazel ho policista. Chtel videt obcanku (pas) a ptal se na duvod cesty (ta je do Danska az na vyjimecne duvody zakazana, ale tranzit je povolen). Rekl jsem podle pravdy, ze jedu do Svedska. To ho uspokojilo, ale chtel videt test na covid. Ukazal jsem, on podekoval a vse bylo vyrizeno. Ted jeste za par hodin prejezd do Svedska z Kodane do Malmö, tam to nejspis bude uplne v pohode, tipuju...

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Test na covid do Nemecka pro tranzit nepotrebuju, ale mel jsem ho kvuli Svedsku, tak jsem jim ho ukazal, aby byl klid. 

Díky za info, jen drobné upozornění, že negativní test je potřeba i pro tranzit přes Německo (i v případě, že by ho náhodou cílová země nevyžadovala).

0 Citovat

Já jel minulý víkend autem přes 4 země včetně Německa (a 2 okresy v Česku) tam a zpátky a kontrola nikde žádná. Nula. Jediný obsazený post byl ve Strážným na vjezdu do Německa, ale i tam mě (stejně jako takových 10-15 aut přede mnou) jen odmávli, ať jedu. Měl jsem s sebou zfalšovaný pcr (protože pravý bych o dlouhém víkendu nesehnal), ale namáhal jsem se s ním zbytečně.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Díky za info, jen drobné upozornění, že negativní test je potřeba i pro tranzit přes Německo (i v případě, že by ho náhodou cílová země nevyžadovala).

Moje mínění je, že pro tranzit přes Německo test už potřeba není. Ale díval jsem se jen na stránky mzv.

0 Citovat

@mxp ☝️ Mé sympatie s každým, kdo se v dnešní únavné době snaží se "systémem" vyjebat.

0 Citovat

Asi bych to úplně nenazval vyjebat. Spíš se jen nesnažím plnit horlivě všechny ty pitomosti.

0 Citovat

@mxp máš pravdu. Taky sleduju mzv jako hlavní zdroj informací u hodně zemi, kam bych hypoteticky jel nebo bych přes ně chtěl tranzitovat, a ne vždy jsou ty výklady jednoznačné a normální člověk z toho není moudrý... 

0 Citovat

mxp napsal(a):

Moje mínění je, že pro tranzit přes Německo test už potřeba není. Ale díval jsem se jen na stránky mzv.

Na webu MZV se právě píše: Vstup na území Německa a tranzit jsou v této době možné bez výjimky pouze s negativním testem a povinnou registrací. 

Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, když stejně do všech sousedních zemí Německa člověk ten test oficiálně potřebuje.

0 Citovat

Rozumim tomu dobre, ze pokud poletim Berlin-Tirana-Berlin a do/z Berlina pojedu autem, potrebuju test na obe cesty? A v obou pripadech by mel stacit AG test? (ted resim ciste jen nemecky podminky). 

0 Citovat

Pokud bys našel, kdo dělá v Tiraně AG testy s certifikátem, uznávaným v EU, dej vědět. Ne že bych to nutně potřeboval, protože W6 mi let do Tirany 7.5. zrušila, ale může se hodit.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Na webu MZV se právě píše: Vstup na území Německa a tranzit jsou v této době možné bez výjimky pouze s negativním testem a povinnou registrací. 

Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, když stejně do všech sousedních zemí Německa člověk ten test oficiálně potřebuje.

V této době  znamená 10 dní od okamžiku, kdy Němci vyřadili Česko z kategorie výskytu mutací, to je do 7.4. - tudíž teď už to neplatí a k tranzitu není test nutný. 

0 Citovat

mxp napsal(a):

[citace="Kryštof Hájek"]

Na webu MZV se právě píše: Vstup na území Německa a tranzit jsou v této době možné bez výjimky pouze s negativním testem a povinnou registrací. 

Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, když stejně do všech sousedních zemí Německa člověk ten test oficiálně potřebuje.

V této době  znamená 10 dní od okamžiku, kdy Němci vyřadili Česko z kategorie výskytu mutací, to je do 7.4. - tudíž teď už to neplatí a k tranzitu není test nutný. 

[/citace]

Predpokladam, ze do letadla do Berlina te stejne nepusti bez testu, jelikoz cilova destinace je CR a ta ten test vyzaduje pri prijezdu z Albanie. 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Pokud bys našel, kdo dělá v Tiraně AG testy s certifikátem, uznávaným v EU, dej vědět. Ne že bych to nutně potřeboval, protože W6 mi let do Tirany 7.5. zrušila, ale může se hodit.

O AG v Albanii zatim nevim, muze se to ale zmenit behem par tydnu. PCR testy tam driv take v podstate nebyly pro samoplatce, nyni jiz na 6 mistech v Tirane. 

0