Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.

0

Od Pegasus Airlines:

According to the measures taken by the authorities, the requirement for passengers having a flight to Turkey to submit a PCR test with a negative result made within 72 hours prior to arrival has been changed to be valid from December 30, 2020.

0 Citovat

Srbsko nově s testem na vstupu. 

 

 

0 Citovat

Čína a Hongkong prodlužují povinné karantény po příjezdu do země - namísto současných dvou týdnů tak bude nutná třítýdenní karanténa. Tamní úřady tak doufají, že se jim podaří zachytit více bezpříznakových případů nemoci covid-19. Peking tento typ nemocných nezapočítává do oficiální statistiky. Skutečný počet nakažených v Číně tak může být výrazně vyšší.

0 Citovat

Turecko od pondělí 28.12. jen s PCR testem.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Čína a Hongkong prodlužují povinné karantény po příjezdu do země - namísto současných dvou týdnů tak bude nutná třítýdenní karanténa.

TPČ, když si vzpomenu na ten snad 1m2 v 60. patře, kde jsme v Hongkongu bydleli za nehorázné prachy, tak se mi z představa 3 týdenní karantény dělá zle.

0 Citovat

Podla konspiracnych teorii ma prist k uzavretiu vsetkych hranic po troch kralov a trvat ma az do marca :)

0 Citovat

Všechny lety přes NL vyžadují nově PCR test ne starší než 72 hodin. Takže to bohužel platí i pro tranzity, což mě se moc nehodí, na konci února mam letenku do Střední Ameriky a zdá se, že to budu muset posunout -.-

0 Citovat

To muze byt nebezpecny precedent ,kdyby se toho chytli i ostatni ,tak uz se neda letet ani do zemi kde se test nevyzaduje ,pokud neni primy let ,koukam ze Holandanum uz taky pekne hrabe....

0 Citovat

Já tak trochu doufám, že si rychle uvědomí, co je to za hloupost, až jim tržby jejich národního dopravce budou v důsledku vracení letenek rychle klesat, a já na konci ledna vesele odletím :D

0 Citovat

mikir napsal(a):

To muze byt nebezpecny precedent ,kdyby se toho chytli i ostatni ,tak uz se neda letet ani do zemi kde se test nevyzaduje ,pokud neni primy let ,koukam ze Holandanum uz taky pekne hrabe....

Na vládním webu bylo psané, že by lidé neměli cestovat do/přes Nizozemsko do března, že tyto opatření budou po tuto dobu trvat.

Doufám, že udělají vyjímku pro tranzitní cestující, protože tohle opravdu nedává smysl, četl jsem jiná, zahraniční fóra a sledoval komentáře na sociálních sítích KLM a čekají je opravdu krušné časy, KLM už začíná smrdět bailoutem.

Tyhle omezení už nemají s covidem nic společného. Tohle je už do nebe volající buzerace a dojem vlád, že si v této době můžou zahrávat s lidmi po svém a že jsou jejich rozhodnutí vždy omluvitelná jedním slovem, Covid.

0 Citovat

Pokud nejsou hranice hermeticky uzavřené (což asi nebudou), je otázkou času, kdy se infekcnejsi kmeny rozšíří globálně. Pokud jsou skutečně infekcnejsi, a jejich rychlejší šíření není z jiných příčin, je prakticky jistota, že převáží resp. vytlačí méně infekční kmeny, protože tato vlastnost znamená konkurenční výhodu. Problém bude nutnost přísnějsich opatření a to, že i když na ně budou fungovat vakcíny, je pro kolektivní imunitu třeba proočkovat větší podíl populace než při menší infekčnosti.

I kdyby pro cestování stačilo mít potvrzení o očkování, těžko se na normálního smrtelníka dostane dříve než koncem jara vzhledem k tomu, jak málo dávek vláda objednala loni v létě. Německo má rezervovaných asi 800 mil. dávek, takže tam budou dříve ve větším množství, a proto jich objednali tolik i s vědomím, že část pozdějších dodávek se nevyužije. 

0 Citovat

Mě spíš znervózňuje, že je ticho po pěšině ohledně covid pasů, že se s očkováním bude moct cestovat. Vzhledem k tomu, že co jsem se dočetla (ale detailně to nesleduju), že i naočkovaný člověk může být přenašeč, se obávám, že očkování cestování nevyřeší :(

0 Citovat

Covid pasy budou, ale je otázka od kdy. Má to smysl jen pokud je bude možné ověřit online a to než bude fungovat... očkování je účinné až po uplynutí stanovené doby od druhé dávky.

0 Citovat

Covid pasy maji jeden podstatny nedostatek , jsou lide co se ockovat nedaji a neni mozne zakazat temto lidem cestovani a donekonecna otravovat s testy taky nebudou Asi se najdou extremisti, jako treba letecka spolecnost Qantas ,muzou byt staty ,ktere to nejak prirovnaji  k necemu jako je zluta zimnice a bez ockovani na uzemi nepusti ,ale ve velkem si to neumim predstavit ,je to zasadni omezeni ,ktere nemuze plosne na cely svet projit i kdyz mozna snaha o to bude, na cemz budou profitovat pravnici  a soudy

0 Citovat

Deny napsal(a):

Mě spíš znervózňuje, že je ticho po pěšině ohledně covid pasů, že se s očkováním bude moct cestovat. Vzhledem k tomu, že co jsem se dočetla (ale detailně to nesleduju), že i naočkovaný člověk může být přenašeč, se obávám, že očkování cestování nevyřeší :(

Polsko z karantény po příjezdu, kterou zavádí od zítřka, vyjímá očkované. Kypr plánuje zrušit omezení při vstupu pro očkované od března. 

0 Citovat

Dík, to zní nadějně. Snad se během jara dostane i na nás a v létě a na podzim už budeme moct fungovat

0 Citovat

mikir napsal(a):

Covid pasy maji jeden podstatny nedostatek , jsou lide co se ockovat nedaji a neni mozne zakazat temto lidem cestovani a donekonecna otravovat s testy taky nebudou Asi se najdou extremisti, jako treba letecka spolecnost Qantas ,muzou byt staty ,ktere to nejak prirovnaji  k necemu jako je zluta zimnice a bez ockovani na uzemi nepusti ,ale ve velkem si to neumim predstavit ,je to zasadni omezeni ,ktere nemuze plosne na cely svet projit i kdyz mozna snaha o to bude, na cemz budou profitovat pravnici  a soudy

Mikire, to se myslíš. Už dnes mají některé státy povinné očkování a bez něj tě tam nepustí. Např. žlutá zimnice. Covid je reálná hrozba a tak se dá očekávat, že i když je očkování dobrovolné, tak neočkovaní budou v reálu občané druhé kategorie a budou se potýkat v praktickém životě s řadou omezení.

0 Citovat

Uvidime az to nastane ....povinne ockovani je jen nekde  a bylo take v CR  u deti  ale jsou to dlouhodoba proverena funkcni ockovani a ne nejaka rychlokvaska ,ale chapu, ze snaha  o ovladni lidi bude pokracovat 

Zatim pruzkum neukazuje, ze by se z nenaockovanych meli stat druhoradi ...prevladaji ti co se naockovat nechteji, alespon ne ted hned  a cim vic se Covid bude ztracet , tim mene lidi bude chtit ockovani . Kolik je naockovanych proti chripce ? A az se ukaze, ze  nejaky typ zmutovaneho viru je odolny proti naockovani ,tak ta euforie opadne 

 

0 Citovat

Teď jde o to co očkováním nastane a zda opravdu bude účinné ,už teď začínají mutace sem mutace tam ..

Já se tedy naočkovat nechám,ale na rok 2021 nic nechystám(zatím ..) - cestování pro mě bude aktuální až bez testů,karantén,roušek a podobných hovadin.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Covid pasy maji jeden podstatny nedostatek , jsou lide co se ockovat nedaji a neni mozne zakazat temto lidem cestovani a donekonecna otravovat s testy taky nebudou Asi se najdou extremisti, jako treba letecka spolecnost Qantas ,muzou byt staty ,ktere to nejak prirovnaji  k necemu jako je zluta zimnice a bez ockovani na uzemi nepusti ,ale ve velkem si to neumim predstavit ,je to zasadni omezeni ,ktere nemuze plosne na cely svet projit i kdyz mozna snaha o to bude, na cemz budou profitovat pravnici  a soudy

 

ked existuju staty, kde je povinne mat potvrdenie o ockovani na zltu zimnicu napriklad, tak preco by nemohli byt aj na COVID. Precedens uz je. A ked zacnu vyzadovat aerolinky vo velkom negativne testy/ockovanie tak nezostane nic ine len sa tomu prisposobit.

0 Citovat

Ano ,s tim souhlasim , ale je taky moznost ,ze se vzepre tolik lidi ,ze to ve velkem nebude uskutecnitelne  Covid proste neni smrtelna nemoc  ,je to jen nakazliva nemoc , pri ktere mohou nekteri zemrit  

0 Citovat

Neexistuje téma, kam by Mikir nepřispíval. Kdykoliv kliknu na fórum, jsou tam pořád dokola jeho žvásty.

"Hoďte na něj hadr nebo ho zabiju", jak pravil klasik :-)

0 Citovat

Pro Mikira:

https://www.aa.com.tr/en/economy...30/2089778

 Bude to vyzadovano absolutne vsude. Mikir nemikir. Nakonec ti mozna ani nedaji ty davky v Irsku, kdyz se nenechas naockovat.

0 Citovat

Chapu,ze se mnohym nelibi me nazory ,ale o tom je  demokracie , dokud se poradne necestuje ,tak moc temat neni ,na rousky ,testy , vakcinu a vubec cely Covid mam svuj nazor , ktery nikomu nevnucuju a nikdo to nemusi cist 

Jinak  jsou  vlakna a temata na ktere  nereaguju ani na takove nesmysly jako pise Ondrab

0