Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Zadělávas kazde vlákno tady úplně stejnými žvásty porad dokola. Zaloz si vlastní vlákno Žvásty mikira a tam si piš co chceš...

0 Citovat

tonic napsal(a): ked existuju staty, kde je povinne mat potvrdenie o ockovani na zltu zimnicu napriklad, tak preco by nemohli byt aj na COVID. Precedens uz je. A ked zacnu vyzadovat aerolinky vo velkom negativne testy/ockovanie tak nezostane nic ine len sa tomu prisposobit.

Spíš vidím zádrhel v tom, aby bylo taky tak snadné to očkování získat. V současnosti jdeš do příslušného očkovacího centra, zaplatíš pár stovek a hned bez čekání dostaneš očkování proti žluté zimnici. Na covid bude pořadník a kdoví kdy na tebe přijde řada a jestli vůbec nějaká vakcína zbude.

0 Citovat

Těžko můžou někde vyžadovat povinné očkování pro vstup do letadla apod..., když je určeno až pro starší 16 let. To by rodiny s dětmi měli po cestování, což je nesmysl.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Spíš vidím zádrhel v tom, aby bylo taky tak snadné to očkování získat. V současnosti jdeš do příslušného očkovacího centra, zaplatíš pár stovek a hned bez čekání dostaneš očkování proti žluté zimnici. Na covid bude pořadník a kdoví kdy na tebe přijde řada a jestli vůbec nějaká vakcína zbude.

tohto sa nebojim, lenze to nebude expresne, ze o 2 tyzdne uz lietame. Osobne verim ze po Velkej noci sa to zacne stabilizovat. Zaklad je zaockovat tych ktorych treba a potom nech sa zacne ockovat aj plosne, najma tych ktori maju zaujem. 

 

A ano Mikir, covid nie je najsmrtelnejsia choroba, no omiela sa to dookola od jari - problem je v zablokovani zdravotnictva. 

0 Citovat

@Zdíša: Skvělý přístup a Vašich známých taky. Čím více lidí jako vy, tím méně přeplněné památky ve světě :)

My ostatní si užijeme návrat do normálního života. 

"Nebo mi vypálí číslo na ruku" - tahle argumentace ad holocaust v souvislosti s očkováním je opravdu nechutná.

0 Citovat

eremi , pro tebe je kazdy muj prispevek zvast , takze to je jedno , vetsinou se snazim vyjadrit se k tematu , napriklad v poslednich vlaknech se treba peternet ptal na Fuerteventuru , odepsal jsme mu ciste k tomu ,dotaz nemoznost udelat check in - nic vic nez odpoved na mozny problem , dalsi vlakno Azory ,asi blbost ,protoze predpokladam ,ze tam je male letiste , klasicky tranzitni prostor tam nebude ,ale byla to jen takova okamzita myslenka na tu hodinu co chybela do 6 dnu , RegioJet ,pochvalil jsem bezproblemovou cestu do Ostravy  atd... ano, k rouskam ,k testu , k ockovani a ke covidu je to porad stejne ,protoze je to muj nazor ,pro tebe zvast , pro jineho treba taky ,tonic umi normalne odepsat i kdyz ma jiste opacne nazory nez ja ,u tebe je to porad dokola jen arogance...vic se k tomu vyjadrovat nebudu ...

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Zdíša: Skvělý přístup a Vašich známých taky. Čím více lidí jako vy, tím méně přeplněné památky ve světě :)

My ostatní si užijeme návrat do normálního života. 

"Nebo mi vypálí číslo na ruku" - tahle argumentace ad holocaust v souvislosti s očkováním je opravdu nechutná.

 

Návrat do normálního života? To budete hodně mladý nebo naivní. 

Kde například berete jistotu, že účinnost vakcíny bude delší než třeba půl roku? OK, necháte se vopíchat každý půl rok nebo rok. A co dál? Jak dlouho vám vydrží třeba játra? OK dobrá, třeba do padesáti. A nebo taky ne. 

Přeplněné památky nejsou zajímavé ať s kovidem nebo bez, to už je fuk. 

Kdysi jste potřeboval do Iráku očkování proti AIDS (samozřejmě šlo jen o prachy), dnes je tu covid a věřím, že časem přijde něco dalšího.

 

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@ ondrab

Proč dáváte odkaz na Turecko , kde vyžadují nově PCR test, ale ani slovo o očkování?

Test a očkování je přece jen rozdíl. 

Neznám nikoho ve svém okolí, kdo se dá naočkovat.

Možná, že jsou lidé, co jsou ochotní se vzdát nějaké vnější svobody, ale tu vnitřní vám nikdo nevezme.

Co mi vezmou? Pas? Není problém... Řidičák, jen si ho vezměte. Co dál? Nedají mi důchod? Nepustí mě do kina? Nebo mi vypálí číslo na ruku?

I za cenu opravdu velkého zla a postihu , jsem jim před 35ti lety hodila vstupenku do rudé strany, horší už to být nemůže.

Mikire, jsou tu i lidé, co s Vámi souhlasí, ve všem.

 

Ano, přidávám se. 

Off topic. Ono, do Mikira se snadno trefuje, zejména, když je někdo nadán od Boha třeba výrazně vyšším intelektem. Ale co to tady tak čtu, tak 95 % zdejších takyturistů by se z mikirova životního příběhu zesralo na tři doby a prostě by tím neprošli. Tím narážím na jeho obšírnější popis toho jak životem proplouval, psal to tu asi před měsícem či dvěma a neměl jsem čas na to nějak reagoval, nicméně to velmi vystihovalo dobu a cesty po světě před nástupem globalizace. 

 

 

0 Citovat

+1

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Zdíša: Skvělý přístup a Vašich známých taky. Čím více lidí jako vy, tím méně přeplněné památky ve světě :)

My ostatní si užijeme návrat do normálního života. 

"Nebo mi vypálí číslo na ruku" - tahle argumentace ad holocaust v souvislosti s očkováním je opravdu nechutná.

 

Ono se to cislo tetovalo pouze v Auswitz a Birkenau. V ostatnich KZ ne.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Jarda"]

@Zdíša: Skvělý přístup a Vašich známých taky. Čím více lidí jako vy, tím méně přeplněné památky ve světě :)

My ostatní si užijeme návrat do normálního života. 

"Nebo mi vypálí číslo na ruku" - tahle argumentace ad holocaust v souvislosti s očkováním je opravdu nechutná.

 

Návrat do normálního života? To budete hodně mladý nebo naivní. 

Kde například berete jistotu, že účinnost vakcíny bude delší než třeba půl roku? OK, necháte se vopíchat každý půl rok nebo rok. A co dál? Jak dlouho vám vydrží třeba játra? OK dobrá, třeba do padesáti. A nebo taky ne. 

Přeplněné památky nejsou zajímavé ať s kovidem nebo bez, to už je fuk. 

Kdysi jste potřeboval do Iráku očkování proti AIDS (samozřejmě šlo jen o prachy), dnes je tu covid a věřím, že časem přijde něco dalšího.

 

[/citace]

 

Ty znas nejakou vakcinu co se musi preockovat kazdeho pul roku? 

0 Citovat

ra.pav33 napsal(a): Ono se to cislo tetovalo pouze v Auswitz a Birkenau. V ostatnich KZ ne.

A to ten příměr činí méně debilní?

0 Citovat

Tak chřipka se taky každoročně přeočkovává

0 Citovat

Zkusil jsem být tak hezky vánočně optimistický, ale nevyšlo to :D 

@Ahmade: Mladý jsem, naivní možná někdy taky (btw myslel jsem, že si normálně tykáme). S tím Irákem - v některých afrických zemí zase scammují lidi na hranicích s tím, že chtějí očkování na choleru nebo úplatek, ale úplně nechápu jak je to relevantní ke covidu. Přeplněné památky bylo souhrnné označení pro to, že pokud se hodně lidí nenechá očkovat, tak opravdu bude cestování víc fajn. A k těm játrům - raději bych se samozřejmě nechal naočkovat tím typem vakcíny, který je vyvinutý starým způsobem.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Zkusil jsem být tak hezky vánočně optimistický, ale nevyšlo to :D 

@Ahmade: Mladý jsem, naivní možná někdy taky (btw myslel jsem, že si normálně tykáme). S tím Irákem - v některých afrických zemí zase scammují lidi na hranicích s tím, že chtějí očkování na choleru nebo úplatek, ale úplně nechápu jak je to relevantní ke covidu. Přeplněné památky bylo souhrnné označení pro to, že pokud se hodně lidí nenechá očkovat, tak opravdu bude cestování víc fajn. A k těm játrům - raději bych se samozřejmě nechal naočkovat tím typem vakcíny, který je vyvinutý starým způsobem.

Poprvé v životě (a doufám, že naposledy!), píšu 1A Ahmadovi.

A Jardo, tvoje cestopisy si i přes rozdílný úhel pohledu na vakcinaci ráda přečtu. Ovšem nyní  s jizvou na rtu, jak by řekl pan Nohavica..

Za mě - vakcinace proti Covidu - nikdy. TEČKA.

0 Citovat

Přidávám se ke Katce, Ahmadovy poslední příspěvky i pro mě začínají mít hlavu a patu.

0 Citovat

@Kačko: Tak to já si ty tvoje budu číst dál rád i bez jizvy na rtu :D Mně to nijak žíly netrhá, že se někdo nenechá naočkovat. I před covidem spoustu lidí nerado očkování (i když se nedá popřít to, že to způsobuje například návrat spalniček do společnosti, viz. epidemie v New Yorku na jaře 2019). A já jsem upřímně nikdy nechápal, proč mají lidé s očkováním problém. Co by za to lidé ještě před sto lety dali. Ale dobře, je to jejich svobodná volba.

Zatím ale prostě nikdo nepřišel s lepším řešením covid problému. Spousta lidí mluví o izolaci rizikových skupin a ostatní nechte žít. Stále jsem se ale nikde nedočetl toho, jak by to mělo v reálu vypadat. Zaprvé - kdo se bude o ty rizikové skupiny na LDNkách a v domovech důchodců starat a zadruhé - jak budou příbuzní tyto lidi navštěvovat. Další otázkou je, co s přetíženými nemocnicemi?

Opravdu rád bych si přečetl racionální řešení covid problému, kdy nedojde k přetížení nemocnic a nedojde ke zbytečnému umírání lidí nad 60 let a zároveň nedojde k očkování (a nemyslím to nijak zle nebo útočně).

0 Citovat

Jarda napsal(a):

A já jsem upřímně nikdy nechápal, proč mají lidé s očkováním problém. Co by za to lidé ještě před sto lety dali. Ale dobře, je to jejich svobodná volba.

Ne, to není jejich svobodná volba. Díky vysokému procentu proočkovanosti populace se podařilo vymýtit řadu smrtelně nebezpečných nemocí. Odpůrci očkování by proto měli počítat s konsekvencemi svého jednání.

A nechápu, jakým způsobem může vakcína na bázi mRNA poškozovat játra. Alkohol v tomhle směru neřešíte, vakcínu ano?;)

 

0 Citovat

Kdybych měl možnost a kdyby očkování znamenalo možnost volně cestovat bez testu, udělal bych cokoli, abych byl očkovaný. Zima je pro mě hrozná, loni jsem utekl na Kypr a do Eilatu, a Covid je jako kudla do zad. Dlouhodobé dopady vakcíny jsou mi u pr...., protože takto existovat je horší než neexistovat. Řeším jenom to, jaké budou podmínky cestování pro očkované a jak se co nejrychleji dostat na řadu a se.. mě, že pro normální smrtelníky vakcína hned tak nebude. 

Není mi jasné, jakou představu o řešení Covidu a uvolnění restrikci mají odpůrci očkování a divím se, že dlouhodobé dopady očkování řeší, a dlouhodobé nasledky prodelaneho Covidu ne. Ty přitom nemusí být zanedbatelné, i když nebyl těžký průběh. Funkce plic je snížená u nezanedbatelného podílu pacientů i po několika měsících, což při dostatečné počáteční funkční rezerve nemusí pacient pociťovat, ale po delší době to pozná, protože s věkem funkce plic přirozeně klesá. Možnost poškození jiných orgánů už vůbec nezmiňuju. 

0 Citovat

Já teda s očkováním nemám problém. Počkám ale až budou mít hotovou domluvu v rámci EU, že to opravdu přinese výhody typu svobodnýho cestování, nemuset nosit roušky atd. To znamená, že za to očkování chci mít výhody. 

Myslet si, že bude vakcína poškozovat orgány, je pro mě totální konspirace.


fb-img-1609136590048.jpg

0 Citovat

+1

Konkrétně u toho nenošení roušek se ovšem trochu obávám, jak to bude v praxi. Očkovaní budou nosit pásku na rukávu nebo je bude každou chvíli buzerovat policie, ať ukážou potvrzení? Policie se na něco takového vykašle, čímž roušky přestanou nosit úplně všichni (čímž se bude roznášet nákaza na ty, kteří se očkovat nemohou nebo na ně ještě nepřišla řada)?

0 Citovat

Petr napsal(a):

Kdybych měl možnost a kdyby očkování znamenalo možnost volně cestovat bez testu, udělal bych cokoli, abych byl očkovaný. Zima je pro mě hrozná, loni jsem utekl na Kypr a do Eilatu, a Covid je jako kudla do zad. Dlouhodobé dopady vakcíny jsou mi u pr...., protože takto existovat je horší než neexistovat. Řeším jenom to, jaké budou podmínky cestování pro očkované a jak se co nejrychleji dostat na řadu a se.. mě, že pro normální smrtelníky vakcína hned tak nebude. 

Není mi jasné, jakou představu o řešení Covidu a uvolnění restrikci mají odpůrci očkování a divím se, že dlouhodobé dopady očkování řeší, a dlouhodobé nasledky prodelaneho Covidu ne. Ty přitom nemusí být zanedbatelné, i když nebyl těžký průběh. Funkce plic je snížená u nezanedbatelného podílu pacientů i po několika měsících, což při dostatečné počáteční funkční rezerve nemusí pacient pociťovat, ale po delší době to pozná, protože s věkem funkce plic přirozeně klesá. Možnost poškození jiných orgánů už vůbec nezmiňuju. 

Taky se nechám naočkovat ale jen kvůli cestování. Jinak bych to vůbec neřešil. Já covid právě prodelavam i s manželkou. První tři dny teplota 39-40, to nebylo nic moc a ztráta chuti a čichu. Toť vše. Nic hrozného. Klidně bych si ho střihnul ještě jednou... Ono taky není od věci si dát jednou za čas pohodu, klídek doma a ne furt jen makat do úmoru. To co kvůli covidu vlády vyvádějí, je opravdu neuvěřitelné... Naočkoval bych důchodce, zranitelné skupiny a veškeré restrikce zrušil.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

přinese výhody typu svobodnýho cestování, nemuset nosit roušky 

Tohle me pobavilo :D to nam budou vsechny staty zavidet, az zjisti, ze jsme tady v Cesku ze dne na den vsichni ockovani

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Ne, to není jejich svobodná volba. Díky vysokému procentu proočkovanosti populace se podařilo vymýtit řadu smrtelně nebezpečných nemocí. Odpůrci očkování by proto měli počítat s konsekvencemi svého jednání.

A nechápu, jakým způsobem může vakcína na bázi mRNA poškozovat játra. Alkohol v tomhle směru neřešíte, vakcínu ano?;)

  

K prvnímu odstavci - ano klasicky známé pozitivní externality.

Btw - já ty játra nezmiňoval, to Ahmad. Ale jinak jsem skoro abstinent, takže alkohol a játra opravdu neřeším :D

A jsem rád, že se tady vyrojili i lidi proočkování.

0 Citovat

Pro zájemce o očkování, na které se kvůli kapitalistické výrobní mašinérii zatím nedostalo, je možnost požádat na velvyslanectví o vakcínu Sputnik V.

Jedná se o mimořádně rychle vyvinutý produkt s účinností přesahující západní vakcíny, vyrobený ve státních laboratořích, které zvládají vyrábět ve vyšších počtech než sami rusové aktuálně potřebují. 

0