Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak to je otázka, protože proč by tě na palubu nepustila aerolinka, když podmínky vstupu splňuješ. A i kdyby teda nepouštěli lidi na palubu z Prahy, mohou lidé odlétat z okolních zemí.

 

0 Citovat

Odletat z okolnich zemí samozřejmě můžeš, pokud máš jak se tam dostat. A pokud z nějaké země jako cizinec odletíš, tak se ti lehce může stát, že zpátky už tě do letadal pustit nemusí, viz LH. 

0 Citovat

"Vidím", že touha, jak něco ojebat stále z lidí nevyprchala...

0 Citovat

Cesta s Ethiopian z/do Vídně nebude sebemenší problém. Vláda mohla pro cestující z těhle zemí zavést 14 dní karantény. Úplný zákaz je naprosto protiprávní a nezasluhuje žádný respekt. Zodpovědný člověk ale po návratu bude minimalizovat kontakty.

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

"Vidím", že touha, jak něco ojebat stále z lidí nevyprchala...

Ten systém je nějak nastavenej, to že to nefunguje podle představ je problém toho systému. 

Důsledkem toho systému bude nějaké moje chování. Systém je tedy špatně nastaven, pokud jeho důsledkem bude chování které tvůrce systému nezamýšlel. 

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Cesta s Ethiopian z/do Vídně nebude sebemenší problém. Vláda mohla pro cestující z těhle zemí zavést 14 dní karantény. Úplný zákaz je naprosto protiprávní a nezasluhuje žádný respekt. Zodpovědný člověk ale po návratu bude minimalizovat kontakty.

Koukám, že je to tu dneska jak v mateřské školce. Takže, co je méně rizikové, zakázat lidem cestovat do rizikových oblastí a nebo to nechat na uvážení každého jedince, jak pečlivě pak bude dodržovat karanténu?

0 Citovat

Je šokující, že lidem přijde normální, že stát reguluje jestli a kam můžeme vycestovat. Mají nastavit přísné sankce za porušování karantény, ale zákaz cestování do určitých zemí je naprosto nepřijatelný.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Ten systém je nějak nastavenej, to že to nefunguje podle představ je problém toho systému. 

Důsledkem toho systému bude nějaké moje chování. Systém je tedy špatně nastaven, pokud jeho důsledkem bude chování které tvůrce systému nezamýšlel. 

Ty už raději nic nepiš. Takže podle tebe je vojebávání systému důsledkem toho, že je systém špatně nastaven?

0 Citovat

Ano, nechat to na uvážení každého. Stejně tak, ale zrušit monopol státu na zdravotnictví. Volnotržní pojišťovny by ti pak případné nedodržování pořádně spočítaly. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Ty už raději nic nepiš. Takže podle tebe je vojebávání systému důsledkem toho, že je systém špatně nastaven?

Pochopitelně. Systém, který by nastavil správná pravidla by neměl nikdo motivaci ojebavat. 

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Je šokující, že lidem přijde normální, že stát reguluje jestli a kam můžeme vycestovat. Mají nastavit přísné sankce za porušování karantény, ale zákaz cestování do určitých zemí je naprosto nepřijatelný.

Pokud bude stát striktně kontrolovat dodržování karantény (např pomocí náramku), tak tady bude ta stejná banda zabedněnců brečet nad tím, jak jsou jejich práva omezována. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Pochopitelně. Systém, který by nastavil správná pravidla by neměl nikdo motivaci ojebavat. 

Přesně tak.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Pochopitelně. Systém, který by nastavil správná pravidla by neměl nikdo motivaci ojebavat. 

A co jsou podle tebe ta správná pravidla? Budu si dělat co chci a když se něco posere, tak se státe o mě postarej?

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Ano, nechat to na uvážení každého. Stejně tak, ale zrušit monopol státu na zdravotnictví. Volnotržní pojišťovny by ti pak případné nedodržování pořádně spočítaly. 

S tímto bych částečně souhlasil např. u kouření a drog (včetně nadměrného pití alkoholu), ale u nakažlivé nemoci to nejde. Škody, které jednotlivec způsobí pojišťovně na své léčení, jsou většinou minimální, ale těžko někdo naúčtuje těm, kteří sem zavlekli jihoafrickou mutaci, ty dodatečné desítky miliard korun, co bude stát, pokud se rozjede tato mutace podobně jako za poslední 2 měsíce britská.

0 Citovat

floodland napsal(a):

A co jsou podle tebe ta správná pravidla? Budu si dělat co chci a když se něco posere, tak se státe o mě postarej?

Já myslím, že nejsprávnější možnost s ohledem na jihoafrickou mutaci je povinná karanténa v hotelu po příjezdu z nejrizikovějších zemí, jak to řeší dlouhodobě v Austrálii (tam ze všech zemí), kde to až na jeden případ, který se hned zpočátku rozjel v Melbourne, funguje spolehlivě. Nedávno s tím začala Británie, ale na tuto mutaci bude třeba 14 dní: https://www.lidovky.cz/svet/po-p...anici_lros

0 Citovat

Tak primární problém je třeba, že stát měl konat ihned, když se o té mutaci začalo mluvit, ne až potom, co tady ta mutace skutečně je. A samozřejmě měl jít cestou karantény, ne zákazu.

0 Citovat

floodland napsal(a):  

A co jsou podle tebe ta správná pravidla? Budu si dělat co chci a když se něco posere, tak se státe o mě postarej?

Správná pravidla ať si každý určí sám a na svých pozemcích.

A za mě, ano dělej si co chceš, ale nes za to všechny následky. Tedy nepřenášej následky debilního chování prostřednictvím státu na všechny ostatní. 

0 Citovat

Ale tu karanténu musí taky někdo zaplatit. S těmi hotely to takto ve světě funguje, ale náklady si platí každý sám. A už vidím, jak to bude u nás fungovat, když tu někteří škrti řeší, jak se vyhnout povinnému testu a otestovat se až doma za státní peníze. 

0 Citovat

@Matouš: To je dlouhodobý problém naší vlády ve zvládání koronaviru kromě úplného počátku, kdy ten, který měl přijít, přišel. Na druhou stranu i v Tyrolsku ji mají už nějakou dobu a asi bychom se tomu časem neubránili, ale čím méně přenosů ze zahraničí, tím později se rozšíří a dá to čas na přípravu.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

S tímto bych částečně souhlasil např. u kouření a drog (včetně nadměrného pití alkoholu), ale u nakažlivé nemoci to nejde. Škody, které jednotlivec způsobí pojišťovně na své léčení, jsou většinou minimální, ale těžko někdo naúčtuje těm, kteří sem zavlekli jihoafrickou mutaci, ty dodatečné desítky miliard korun, co bude stát, pokud se rozjede tato mutace podobně jako za poslední 2 měsíce britská.

Tak takové pojišťovny by logicky chránili i ostatní aby se nenakazili (protože by to pojišťovnu stálo prachy). Způsobem který by zvolili jako nejvhodnější. Neúspěšné pojišťovny by zkrachovali a úspěšné by přežili. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

A za mě, ano dělej si co chceš, ale nes za to všechny následky. Tedy nepřenášej následky debilního chování prostřednictvím státu na všechny ostatní. 

Ale vždyť přesne tohle stát dělá. Nesvéprávným jedincům klade překážky tak, aby následky jejich debilního chování nedopadly na ostatní.

0 Citovat

@floodland: Samozřejmě, že si ten pobyt v hotelu musí lidi zaplatit. Kdo na to nemá, nejel by do JAR, na Zanzibar atd.

0 Citovat

@Jan Vidim: To jsi nepochopil, co jsem napsal. Zdravotní pojišťovny ucítí jen zlomek nákladů spojených s přenosem mutace s vlastnostmi, jako má ta jihoafrická.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@floodland: Samozřejmě, že si ten pobyt v hotelu musí lidi zaplatit. Kdo na to nemá, nejel by do JAR, na Zanzibar atd.

Víš jak by to dopadllo? Každý by se to snažil obejít, stejně jako teď. Třeba tím, že odcestuje z okolních zemí. A při návratu bude tvrdit, že byl 14 dní v Polsku. A jak to budeš kontrolovat?

0 Citovat

floodland napsal(a):  

Ale vždyť přesne tohle stát dělá. Nesvéprávným jedincům klade překážky tak, aby následky jejich debilního chování nedopadly na ostatní.

[/citace]

Tohle právě stát nedělá (myšleno, to co jsem napsal já). Stát klade překážky i těm, kteří by danou věc dělali "odpovědně" a ještě ty překážky klade tak blbě, že se to dá ojebat - první problém. Potom když se někdo rozhodne "špatně" (jedeš na Zanzibar nebo začneš kouřit), tak místo toho aby nesl následky (a poznal tak, jak rizikové tvoje chování bylo) dostane pomoc od státu to znamená - ošetřovné, test zdarma ale zejména zdravotní péči, která vůbec neodráží chování daného jedince... atd. vlastně problém celého přerozdělování.

Stát ti sebere možnost rozhodovat o některých věcech např. odjet na Zanzibar a potom se divíme, že tu máme neodpovědné lidi. Ještě aby ne když jsem jim část té odpovědnosti sebrali. Odpovědné lidi vychováme jedině tak, že jim tu odpovědnost necháme.

0