Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Další polovičatý lockdown od šašků ve vládě. Takže místo toho, aby se zavřelo na 3 týdny vše včetně ekonomiky, a pak bysme měli aspoň na chvilu pokoj, tak budou zas další měsíce protahovat nynější ještě tvrdší restrikce. Nebudou dostatečně účinná. Navíc nám všem Bureš ukázal prostředníček, a jako nezbytné nechal otevřená květinářství, protože je vlastní.

P.S. pořiďte si už prosím captchu nebo jinou ochranu před spam příspěvky, nebo nám ten kretén sem bude psát donekonečna

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a): Ten systém je nějak nastavenej, to že to nefunguje podle představ je problém toho systému. 

Žádný systém není dokonalý a vše lze obejít a pokud většinovým duševním rozpoložením je švejkování , tak s takovým "materiálem" nesvede nic ani TGM, Karel IV. a Přemysl Otakar II. dohromady.

U nás se bohužel snoubí postkomunistická rozcapenost (což je v představách tzv. obyčejných lidí "svoboda") s mileniální sebestředností. Exemplární příklady jsou k vidění na tomto fóru. 

Jan Vidim napsal(a): Cestovní pojištění mimo jiné kryje výlohy na zdravotní péči. Pojišťuji si tedy zdraví. Promiň, ale to je zdravotní pojištění.

Pojišťuješ si zdravotní péči v momentě, kdy ti zdraví přestane sloužit, ať už vlivem nemoci nebo úrazu. Cestovní pojištění má asi milión výluk z plnění,  což z něj činí pojištění účelové pro specifickou situaci (zahraniční cestu).

PS: dlužíš mi 30 minut života,  za rozjímání toho pána s jednorozměrným viděním světa.  

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Většina příspěvků z posledních pár hodin patří do diskuse Covid obecně. Vaše názory na ústavnost opatření do této diskuse nepatří. Držte prosím fórum úzce zaměřené.

Leosi, ale tohle je tezke,  Covid obecne je podle meho spise odborne tema, co si kdo o Covidu mysli a jak to vnima ..ale restrikce co dela  vlada, patri prece sem  a to co ma byt od pondeli, je podle me na revoluci , jak  k ni doslo v 89, nejake cekani do voleb, nebo odsraneni Babise vyvolanim neduvery vlade a nahrazenim urednicke, dosazenou Zemanem, nic neresi 

Lide se musi proste jednomyslne vzeprit proti temhle restrikcim  

0 Citovat

Hlavně kdyby se někteří nechovali jako hovada, tak žádné restrikce nebudou potřeba. Co ty na to?

0 Citovat

Ja na to nic  ,akorat jsem chtel dopsat k tomu memu , ze kdyz  se budou  tady ty restrikce konkretizovat,  ze se stejne vlakno  zapleni  ,protoze kazdy  vidi chovani lidi jinak 

0 Citovat

No zrovna od tebe to fakt sedí. Drž se toho.

0 Citovat

Zdravím, nevire nekdo, jak to vypada na moste mezi Tesiny z nasi strany? Tzn jestli tam stoji ceska policie. Díky!

0 Citovat

Ne, jsou tam jen Poláci.

0 Citovat

Nasi ta budou zřejmě až od pondělí.

0 Citovat

Když dají Polákům flašu vodky, tak ti se o to postarají i po neděli  :-))

0 Citovat

Na hranicich nebyl ani zivacek:-)

PS: pry Polaci pracuji az od 10 ráno 

0 Citovat

Dnešní postřeh z policejního státu - lidi ve velkém na roušky venku ve městech (minimálně v ČB) z vysoka kašlou - to je samozřejmě paráda !

0 Citovat

Zdravím bratry a sestry a zejména zdejší právnická esa! Miluji demonstrace a podle nařízení vlády o omezení pohybu nevím, na čem jsem. Podle bodu VI jsou povolené s ochranou do 100 lidí, ale nejsou zmíněny nikde v bodech II až IV., kde jsou povolené výjimky ze zákazu pohybu.

Takže smí se? V rámci obce, okresu nebo snad smíme cestovat mezi okresy na demonstrace? A co pak k tomu potřebujeme - čestné prohlášení? Pozvánku na demonstraci?

Ne všichni mí soudruzi jsou tak bohatí, aby měli 10.000 Kč na pokutu.

Svoboda, rovnost, bratrství ✌

0 Citovat

Ima  , Maximilien  +1

0 Citovat

Mám dojem, že ty demonstrace ve výjimkách nejprve byly a pak záhadně zmizely. Podle mne by teoreticky mělo stačit nahlásit demonstraci v místě, kam se potřebuji dostat a poté pouze sdělit účast na demonstraci jako důvod cesty. 

0 Citovat

@floodland: To jsem zkoumal. Ale nejde to. Prý ani svolavatel demonstrace nemá cestu na demonstraci do jiného okresu jako neodkladnou úřední záležitost.

Může mi někdo vysvětlit, co to je za novotu ty "modré covidové hlídky" ? To mají statut úřední osoby? Napadá mě pár hezkých přívlastků, ale radši si je nechám pro sebe. Podle fotky se mi to zdá na klasické securiťáky (via https://www.novinky.cz/domaci/cl...y-40355334 )

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

@floodland: To jsem zkoumal. Ale nejde to. Prý ani svolavatel demonstrace nemá cestu na demonstraci do jiného okresu jako neodkladnou úřední záležitost.

Může mi někdo vysvětlit, co to je za novotu ty "modré covidové hlídky" ? To mají statut úřední osoby? Napadá mě pár hezkých přívlastků, ale radši si je nechám pro sebe. Podle fotky se mi to zdá na klasické securiťáky (via https://www.novinky.cz/domaci/cl...y-40355334 )

 

 

To bude snad nějaký humor, no pozitivní je, že tyhle Covidové milice nemají zatím palné zbraně, jako je měla ozbrojená pěst dělnické třídy, které jsme se zbavili v osmdesátém devátém.

Ze Špindlu bych je hnal jako Trautenberka, když mi pytlačil na srnčím!

0 Citovat

Je Krakonos Padrino, nebo jej nekdo imituje?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Je Krakonos Padrino, nebo jej nekdo imituje?

Není...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Může mi někdo vysvětlit, co to je za novotu ty "modré covidové hlídky" ? To mají statut úřední osoby? Napadá mě pár hezkých přívlastků, ale radši si je nechám pro sebe. Podle fotky se mi to zdá na klasické securiťáky (via https://www.novinky.cz/domaci/cl...y-40355334 )

Tak toto už je moc tedy ?!?!

Trošku jsem pohledal a citace z pražského deníku:

"Martin Beck z CrowdSafety řekl Pražskému deníku, že členky a členové anticovidového týmu jsou řádně vyškolení: „Ve firmě pracují zkušení krizoví manažeři i absolventi davové psychologie. Nejsme žádní securiťáci. Nemáme zákonné pravomoce. Nebudeme na náplavkách od toho, abychom někoho šikanovali. Pokud někdo neuposlechne našich výzev, zavoláme strážníky či státní policii, aby problém dál řešili.“

Samozřejmě,že čelí posměškům a ignoraci - řekl bych že je otázkou času než dojte k napadení jelikož lidi toho mají plné zuby čím dál více viz. titulek z Pražského patriota:

"AntiCovid hlídky čelí posměškům,stěžuje si magistrát."

Tohle dělat na to musí být povaha tedy asi někdo z Flégrova tvrdého jádra ..

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Je Krakonos Padrino, nebo jej nekdo imituje?

 

Krakonoš je Krakonoš,  stejně jako Leoš je Leoš a Lži jsou jako déšť.

Ale ty covidové hlídky ve mně vyvolávají asociace hodně negativní, a to ještě víc  než  PCR pozitivní.

0 Citovat

@lma: Třeba ti lidi nemohou sehnat jinou práci a taky je to štve. Dělat šaška v modrém všem okolo. Ačkoliv si tipuji, že tam budou spíš typy, kterým to dělá dobře.

Díky. Takže mi fakt něco uniklo. Opatření jsem už ignoroval na řadě míst po Praze, ale na náplavce ještě ne. Tak tam asi budu muset zajít. Nikde ani noha a za celou dobu jsem nepotkal jediného policajta, co by tak mohl být popuzen absencí roušky na prázdné ulici... (pro zdejší tvrdé jádro obětí stockholmského syndromu myslících si, že pokud se budou bezmezně dodržovat všechna opatření včetně těch nesmyslných a nefunkčních, skončí dřív uzávěra, dodám, že mezi více lidmi respirátor nosím a ne pod nosem).

0 Citovat

Tak to je snad nějaký hoax nebo legrace, provokace, fotomontáž, to nemůže být pravda.

0 Citovat

Ja mam take hliadky v robote.

Prve mesiace sa chovali jak nadludia (moc cloveka opanta), no cul sa z nih uz stali len trosky, ktore smutne celu smenu postavaju na mieste a obcas zakricia, dva metre

0 Citovat

Michal napsal(a):

@lma: Třeba ti lidi nemohou sehnat jinou práci a taky je to štve. Dělat šaška v modrém všem okolo. Ačkoliv si tipuji, že tam budou spíš typy, kterým to dělá dobře.

Díky. Takže mi fakt něco uniklo. Opatření jsem už ignoroval na řadě míst po Praze, ale na náplavce ještě ne. Tak tam asi budu muset zajít. Nikde ani noha a za celou dobu jsem nepotkal jediného policajta, co by tak mohl být popuzen absencí roušky na prázdné ulici... (pro zdejší tvrdé jádro obětí stockholmského syndromu myslících si, že pokud se budou bezmezně dodržovat všechna opatření včetně těch nesmyslných a nefunkčních, skončí dřív uzávěra, dodám, že mezi více lidmi respirátor nosím a ne pod nosem).

Zajdi, aspon zjistis, jak prázdná ta naplavka zejména o vikendu je. Zrovna ty, který sis tady ještě celkem nedávno stěžoval jaká hrůza je to, ze lidi neumí nosit rousky, tam budeš v te tlačenici asi celkem hystericky a budeš mít respirator pomalu prilepeny k hubě izolepou. A nezapomeň na selficko.

0