Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Vy toho nadelate. Stará u mě doma hlidkuje furt a krom vesty má i vařečku v ruce. To je horší....

0 Citovat

Jak přísné jsou vlastně na Slovensku kontroly na hranicích okresů? Lze při tranzitu do Maďarska počítat i s nějakou zastávkou po trase, odskočit si autem na nějakou zajímavost v Záhorie, nebo to všechno ženou na I/2 resp. D2? 

 

 

0 Citovat

Pri tranzite sa isto da spravit odbocka. Ked ta zastavia, povies, ze tranzitujes a hotovo. Neni tu spraveny ziadny koridor ako v madarsku.

Policajti nestoja uplne na kazdej hranici okresu.

0 Citovat

Tak to by šlo. V ČR používám univerzální odpověď, že se mi z dlouhé cesty udělalo za volantem zle a potřebuji se vydýchat vhodným výstupem na nějaký nejbližší hrad, kopec, vyhlídku... Přibližný směr MLR dodržím. 

 

0 Citovat

Krakonoš napsal(a):

Krakonoš je Krakonoš,  stejně jako Leoš je Leoš a Lži jsou jako déšť.

Ok. Už vícekrát jsem si všiml, že styl vyjadřování máte podobný. To je úmysl?

0 Citovat

Kdyby jen styl vyjadřování, ale i to neustálé chválení a nadbíhání KO. Dřív jsem vůbec nepochyboval, že Krakonoš je nový nick založený pro tento účel Padrinem, jehož stejná činnost vyvrcholila tou básničkou (ale nekritizuju, přišlo mi to obvykle celkem vtipné a milé). Po zapojení se Krakonoše do nedávné diskuze o Mikirovi už jsem ho ale na Padrina netipoval.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kdyby jen styl vyjadřování, ale i to neustálé chválení a nadbíhání KO. Dřív jsem vůbec nepochyboval, že Krakonoš je nový nick založený pro tento účel Padrinem, jehož stejná činnost vyvrcholila tou básničkou (ale nekritizuju, přišlo mi to obvykle celkem vtipné a milé). Po zapojení se Krakonoše do nedávné diskuze o Mikirovi už jsem ho ale na Padrina netipoval.



...i mně to přišlo (a stále připadá) vtipné a milé :D

Jinak souhlas, Libore, ani já si nemyslím, že Krakonoš je Padrino. Humor obou je vážně dobrý, ale každý trošinku jiný. Každopádně komentáře jich obou (ostatně i tvůj) si vždycky přečtu s radostí :)

0 Citovat

Kolumbie a Peru budou nově zařazeny na seznam zemí s extrémním rizikem.  „Od 12. dubna do 31. května bude zakázán občanům ČR a cizincům s bydlištěm na území ČR vstup do těchto zemí,“ oznámil ministr zahraničí Tomáš Petříček.

0 Citovat

Tak Itálie zavádí povinnou pětidenní karanténu pro všechny přijíždějící do Itálie a na konci karantény povinný test. Zatím jsem nenašel, jestli musí být PCR. 

0 Citovat

Myslím že to je úplne jedno pri tých 5 dňoch

0 Citovat

Preco mam pocit, ze tento rok to bude este horsie s cestovanim ako v minulom ..   Osobne mam iba Junovu Bukurest, a tiez tomu moc neverim bez testu/ ockovania.

Leto neriesim vobec, ani neskor po lete zatial.

0 Citovat

Chorvatsko uz zacina couvat  a snad uz ma stacit antigen a cestne prohlaseni ,ale to jsem jen slysel nemam odkaz ,ale zni to logicky ,a Italie taky vymekne  a urcite i Spanelsko co prislo ted s tim nesmyslem ze se musi nosit rousky  i na plazi a pri plavani  v mori a dalsi koupaci destinace ,kde je turistika hodne dulezita si nenahaze klacky pod nohy a nepodreze si pod sebou vetev na ktere sedi 

Ted budou vymyslet blbosti a predhanet se v tom ,kdo zavede prisnejsi restrikce ale pak vymeknou jak policajti v Praze na Naplavce 

0 Citovat

Jojo, je to tak:

Cestují do Chorvatska z území některého z rizikových států, mezi které patří i ČR, musí při vstupu na území Chorvatska předložit:

  • -negativní RT - PCR test ne starší 48 hodin
  • - rychlý antigenní test na SARS-CoV-2, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin.  Pokud by se cestující, který do Chorvatska vstoupí na základě antigenního testu, v Chorvatsku zdržel déle než 10 dní, pak po uplynutí deseti dnů musí test opakovat.
  • - Potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, u kterých uplynulo 14 dní od očkování druhou dávkou, nebo od očkování první dávkou pokud se jedná o vakcínu, která se podává v jedné dóze.
0 Citovat

Ještě tam chybí test na protilátky 😅

0 Citovat

@doctorex  diky ,s temi 10 dny  nebyl by k dispozici seznam tech antigennich testu, ktere jsou na te listine ? Je mezi nimi  treba i test ze slin ?  Ale co bude do cervna  ,,,,

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="Libor_S"]

Kdyby jen styl vyjadřování, ale i to neustálé chválení a nadbíhání KO. Dřív jsem vůbec nepochyboval, že Krakonoš je nový nick založený pro tento účel Padrinem, jehož stejná činnost vyvrcholila tou básničkou (ale nekritizuju, přišlo mi to obvykle celkem vtipné a milé). Po zapojení se Krakonoše do nedávné diskuze o Mikirovi už jsem ho ale na Padrina netipoval.



...i mně to přišlo (a stále připadá) vtipné a milé :D

Jinak souhlas, Libore, ani já si nemyslím, že Krakonoš je Padrino. Humor obou je vážně dobrý, ale každý trošinku jiný. Každopádně komentáře jich obou (ostatně i tvůj) si vždycky přečtu s radostí :)

[/citace]

 

Kačenko, ty víš, že pro Tebe mám slabost, rozhodně nejsem Padrino, jsem mnohem zajímavější.

Vládce hor, borůvky hřiby ..a tak..

 

 

 

 

 

 

 

 

0 Citovat

Austrálie se mezinárodnímu turismu neotevře dříve než v polovině roku 2022 či v jeho druhé půli:

https://www.traveloffpath.com/au...e-of-2022/

0