Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Petr76 napsal(a):

42 let dřiny při uklízení kelímků na stadionu?

taky jen vykrik do tmy jsko eremi nebo foodland  ale klidn napisu  na stadionu na Bazalech jsem pracoval  4 roky  krome uklidu po fotbale jsem udrzoval travnik  i skvarova hriste jezdil s nakladakem  v zime jsem delal spravce horske chaty na Pustevnach v jinem podniku jsem rozvazel limonady pivo  to bych chtel videt dnesni  mladochy co tahaji 120 kg becky s pivem  a rucne skladaji denne 400 prepravek  sodovek na stave  pri dmolicich  domu to taky nebyla zadna flakarna ani jezdeni po haldach s V3S nebo s Tatrou  ale delal jsem i manazera  v cestovce i dokonce reditele  jezdil s autobusem po Evrope  pak s kamionem  jak v CR tak po te Evrope po nocich  v CR jsem rozvazel i topny olej  No a v zahranici delal  12 v pekarne   uklizece  na nocnich v supermarketu  pokojskeho v hotelu  zahradnika  ,sberace  ovoce  na stavbe  Nerikam ze vsichni mladosi jsou lini a neumeji makat  a tady spis chodi  omlouvam se za vyraz kravataci  tedy lidi co fyzicky nepracuji ani to v podstate neumeji  za par hodin s lopatou by meli mozoly  Ale tak to proste je  pochybuju ze by nekdo nazbiral  za sichtu 100 kg tresni , ze by nekdo makal na stavbe  v 50 stupnich na Floride na strese s prilbou na hlave a s opaskem na naradi kolem pasu  ze by nekdo uklidil po bordelarskych Amicich  30 pokoju za smenu v hotelu Days Inn  ze by nekdo uklizel  30 nocnich po sobe vcetne hajzlu  v supermarketu na Floride ...ani zahradnik v Seattle  nebyla zadna dovlena od rana do vecera litat po zahradach a tak bych mohl pokracovat ale to je web o cestovani  tak klidne si me dejte do ignoru komu se me psani o buzeraci s umelym covidem nelibi  

0 Citovat

Libor_S  no s testy jsem se uz smiril i kdyz na to neprestanu nadavat a hlavne na to ze ockovani nemusi nic  pricemz roznaset covid mohou  stejne  v Jordansku bychom navstivili prave ty mista co zminujes  bydleni by bylo v hotelu  se snidani  nejspis i polopenze  no a pri nejhorsim bychom absolvovali test i tam stejne by bylo Jordansko asi jen na tyden  Recko bylo tech 14 dnu letos super a priznam ze jsem mel s buzerace vetsi obavy nez byly .vlastne ve Stegne nebyly zadne  rousku jsem mel jen na letisti a pak uz vlastne vubec a kontrola testu taky jen na letisti  To mam z Kanaru vetsi obavy a ted ctu o Rakousku no  dalsi zeme co zavadi totalitni praktiky jak za komancu ....

0 Citovat

Rakousko se pridava  k totalitnim metodam  komancu 

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu. V pondělí 8.11. bychom měli letět do Cancúnu- PRG-LHR-MIA-CUN. Samozřejmě pokud bude platit slíbený a oznámený termín otevření USA. Na test PCR jsme již objednáni, jsme plně očkovaní a tak bychom potřebovali vědět, jaké dokumenty budou chtít vidět na letišti v CUN a pak nás zajímá zpáteční cesta, opět přes MIA, takže jestli budeme muset se ještě v Mexiku nechat testovat, kvůli transitu v USA. Předem moc děkuji za všechny rady a odpovědi.

0 Citovat

Pokud je mně známo, tak ty Bidenovo 4 prohlášení omezující vstup dosud platí (a tedy i to 10143) a nebyly dosud odvolané. Samozřejmě se mluví o cestování od 8.11., ale oficiálně pořád platí stávající úprava. Tak máš ještě 15 dnů, no...

0 Citovat

Sice je mi jasne  ,ze se na me vrhnete jak hejno supu ale proste tohle nejde nekomentovat  kdyz uz je to vlakno  covid obecne 

https://www.novinky.cz/domaci/di...u-40375939

Uplne presne to v diskuzi vyjadrili dva a jestli je pravda ,ze vakciny maji certifikat  jen do konce roku ,tak mi je uplne jasna  ta hysterie po cele Evrope v CR  opeprena jeste tim ze tihle chytraci konci  a kopou kolem sebe aby nahazeli nove vlade klacky pod nohy  

Tenhle nazor ma skoro 2000 souhlasnych lajku ...

Jiří Malinský Před 2 hodinami

Tak po jeho výstupu už je mi naprosto jasné, že o žádný covid nejde, teď už nevěřím ani těm denním přírůstkům, ani pozitivně testu, řekl to jasně, zdravotnictví počítá s tím, že lidé budou muset dokládat v zaměstnání hrazeny test, pokud bude chtít do práce jít, čili najizdime počítám, že už příští týden začneme najíždět Italský model ... Ale ne kvůli nemoci, ale kvůli úplně něčemu jinému, vám opravdu není divné, že to z ničeho nic začalo tak akcelerovat ? Vakcíny mají schválený užívání jen do konce roku, na další rok zatím žádná vakcína nedostala certifikát pro použití, proto na to teď vláda začíná tolik šlapat a této má být motivace nechat se očkovat ? Po tomhle výstupu už ani nevěřím, že je vakcína vůbec něco dobrého, to už je absurdní. Hlavně slova jako motivace k očkování ... Ani prd, buzerace, nahánění neočkovaných na injekci ... Nic víc, nic méně, i slaboduchemu musí dojít, že tohle celý je jen velký podvod na občanech ....

Odpovědět  
  •  
  •  
  •  
1929 Petr Mazour Před 2 hodinami Jiří Malinský

Přesně a spousta lidí tohle nechápe a chápat nikdy nebude !!!

 

0 Citovat

Nikdo se na tebe vrhat nebude. Je na každém, aby se sám rozhodnul, jestli se nechá očkovat nebo ne. A vzhledem k tomu, že je očkování kompletně zdarma, tak mi přijde zcela legitimní chtít po neočkovaných testy, které si budou muset platit. Já osobně bych ještě přitvrdil a v případě komplikací a hospitalizace bych je to nechal celé proplatit. 

0 Citovat

@floodland: Na toto téma se tu už dříve psalo. Pokud by se měla sankcionovat nedbalost v péči o zdraví, která způsobuje komplikace a hospitalizace, tak by se především mělo požadovat proplácení následků kouření, nadměrného pití alkoholu, nadměrné obezity atd., kde je vlastní zavinění prokazatelné a nezpochybňované.

@mikir: Zatím jsou to jen úvahy Hamáčka a MZ. Pochybuju, že k tomu dojde, tím spíš, že už vláda končí. Pokud by to náhodou nastalo, většina zaměstnavatelů by raději lidem ten test platila nebo ho prováděla na pracovišti, než aby přišli v současné situaci na trhu práce o zaměstnance. 

0 Citovat

@Libor: Jasně, přesně tuhle argumentaci jsem čekal, ale v případě kouření a alkoholu si tu péči de facto předplácíš v dodatečné dani. Proto jsou tu snahy do toho zahrnout i ten cukr.

0 Citovat

Tzv. tiché víno je od spotřební daně osvobozeno. Spotřební daň u piva je minimální (asi necelé 2 Kč na půllitr), což náklady způsobeném jeho nadměrným pitím (a ty nejsou jen u zdravotnictví) nepokryje.

U zdraví nejde jen o stravu, ale o celkovou životosprávu (nedostatek pohybu, stres, nedostatek spánku atd.).

0 Citovat

firefly+ napsal(a):

Ahoj, prosím o radu. V pondělí 8.11. bychom měli letět do Cancúnu- PRG-LHR-MIA-CUN. Samozřejmě pokud bude platit slíbený a oznámený termín otevření USA. Na test PCR jsme již objednáni, jsme plně očkovaní a tak bychom potřebovali vědět, jaké dokumenty budou chtít vidět na letišti v CUN a pak nás zajímá zpáteční cesta, opět přes MIA, takže jestli budeme muset se ještě v Mexiku nechat testovat, kvůli transitu v USA. Předem moc děkuji za všechny rady a odpovědi.

 

Ahoj, také máme letenky, USA je tedy naše konečná země. Každopádně při tranzitu zpět budete muset mít s největší pravděpodobností test (uznávají zatím PCR i antigen). Uvidíme, před tím 8/11 by měli ještě vydat upřesňující informace. 

0 Citovat

@Libor_S  No ta Hamackova hlaska mela jepici zivot  vystartovala Hospodarska komora  coz je pochopitelne  ale  i Babis  ,ktery okamzite vyuzil situace  a sbira body na prezidentskou kandidaturu 
Radeji se vratit k cestovelskym tematum 

@foodland  myslim ,ze nova vlada vrati  bezplatne testy ,nemusi to nutne  byt s penez na zdravotnictvi ale je logicke kdyz nekdo neco chce  a narizuje ,ze to ma platit ,nebo to nema chtit ,argument ze ja chci jit do bazenu  nebo za kulturou nebo cestovat tak at si to platim ,nebo at se dam ockovat neobstoji , kdo si nstuduje poradne  zakony  a paragrafy tak posle pingla v  hospod nekam a  stejne tak  nejkou satnarku nebo pokladni v bazenu  atd ,,, 

Kdyby totiz ty vakciny  byly stoprocentni  a nebyly schvalene v nouzovem rezimu  tak by je staty mohly naridit  jako treba zlutou zimnici  v Brazilii  ale protoze je to rychlokvaska,  ktera nekterym zpusobuje  i zdravotni problemy ,navic se cim dal vic prokazuje ze i ockovani se  nakazi  tak se to nikdo neodvazi naridit  a pochopitelne i s testu  respiratoru  a rousek  tecou prachy  LE

Ale to rikam od zacatku ze to je jen a jen o penezich  max v te dobe kdy byly zahlcene nemocnice (coz nemuselo byt vsude  pravda ) tak bylo treba neco udelat ,ale neco logickeho a smyslneho coz z 90 % nebylo 

0 Citovat

Nejprve si o tom něco přečti než tu začneš tapetovat ty svoje nesmysly...

0 Citovat

Dnes na stránkách BBC ohledně otevření USA 8.11.2021.      https://www.bbc.com/news/world-u...a-59044856

 

0 Citovat

firefly+ napsal(a):

Dnes na stránkách BBC ohledně otevření USA 8.11.2021.      https://www.bbc.com/news/world-u...a-59044856

 

Bohužel Havaj má k tomu stále navíc svoje podmínky

0 Citovat

Na Novinkách tento článek o Havaji.

https://www.novinky.cz/cestovani...u-40376089

0 Citovat

Před hodinou jsem překročil rakousko/maďarské hranice a užiji si zase alespoň pár dní svobody tj. bez hadrů na hubě,covid passů a podobných nesmyslů !

A menší statistické okénko ČR a Maďarsko srovnatelné země co se počtu obyvatel týče a u nás přírůstek 5824 v HU 4039 a to již pár měsíců jsou v Maďarsku prakticky nulové covidové restrikce........ale (nejen) u nás si budeme hrát na pandemii dokud to bude sypat - k zblití !

0 Citovat

Ima a vies preco tam uz davnejsie zrusili opatrenia? Kvoli ockovaniu alebo tlaku expertov z ludu, ktori bojuju aj proti umyvaniu ruk po velkej potrebe?

0 Citovat

Vždyť s očkováním jsou na tom Maďaři podobně jako my - 61% vs 57,8%.

0 Citovat

https://www.novinky.cz/koronavir...t-40376317

0 Citovat

lma napsal(a):

Před hodinou jsem překročil rakousko/maďarské hranice a užiji si zase alespoň pár dní svobody tj. bez hadrů na hubě,covid passů a podobných nesmyslů !

A menší statistické okénko ČR a Maďarsko srovnatelné země co se počtu obyvatel týče a u nás přírůstek 5824 v HU 4039 a to již pár měsíců jsou v Maďarsku prakticky nulové covidové restrikce........ale (nejen) u nás si budeme hrát na pandemii dokud to bude sypat - k zblití !

 

Nějak se Ti to "svobodný" Maďarsko začíná sypat :-D 

 

https://www.novinky.cz/koronavir....seznam.cz

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Vždyť s očkováním jsou na tom Maďaři podobně jako my - 61% vs 57,8%.

hej len oni otvarali uz davno ... zase vy nemate Orbana :D  

ale teda ako citam, Ima si uzil poslednu slobodu ... koronafasisti podplatili Orbana (Sorosovho ziaka) a Madarsko je tam kde sme my

0 Citovat

"V Maďarsku prakticky nulové covidové restrikce" a za 3 hodiny mají několikanásobně přísnější restrikce než my. Oni snad věděli, že pan lma přijel na návštěvu :D 

0 Citovat

Tak hlavně aby ho pustili zpátky do Rakouska. 

0 Citovat

Především v případě Maďarska je už nejvyšší čas na zimní lockdown a zákaz vstupu cizincům 😁

0