Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

A mě se zase líbí, jak je ten fanklubík jednotnej. Jakmile se tady někdo otře o jejich Katku, tak se do něj hned pustí. I Krakonoš, který celý rok poctivě dřímal. Večerní Katčiny příspěvky komentovat nebudu, kdo ví, co by se tady zase rozpoutalo. 

0 Citovat

Tak až budete Mikirovi zase vyčítat plevelení fóra off-topicem, tak si vzpomeňte na tady ty bláboly ^^^^^^^^

0 Citovat

Tak "obecné téma" je ze své podstaty tematicky značně nevyhraněné. A co dneska nesouvisí s Covidem? :-)

0 Citovat

@Jarda: :-) :-) tak ještě že jen připomínám... :-)

0 Citovat

Kdyby ona sama se nefotila na každé druhé fotce se skleničkou, nefotila neustále kolik  chlastu nakoupila na cestách a vypije, nepsala o tom, jak pije pred letem to nejlevnějšil víno, co se dá koupit, nekdy ho i ze salonku bere sebou, tak by se tu zcela jistě nikdo nezabýval její spotřebou. 
A opravdu to, že někdo  píše cestopisy a napsal knihu, nevypovidá opravdu vůbec nic o tom, jak dobrá je cestovatelka..Myslim, že je opravdu mrtě zkušenějších cestovatelů. Ona jede kvantitu a umí  o tom pěkně napsat. To je vše. Spousta lidí, hlavně těch nezkušených, jí to bašti. A upřímně. Knížku muže napsat úplně každý. Zaplatíš si náklad, nebo seženeš sponzory, reklamu, nebo tě jednoduše někdo osloví, kdo tu reklamu umí prodat a je to. To opravdu nevypovídá o kvalitě jí jako cestovatelky zhola nic. Jen o tom, že o tom umí líbivě psát.

Shrunu to. Katka je amatérka, která začala  cestovat sólo  před pár lety a umí o tom pěkně psát. To že dělá spoustu chyb a někdy i zbytečně riskuje, bohužel ti co tomu nerozumím jaksi nevidí. 

0 Citovat

To jsem rád, že to tady taky někdo zmínil. Ten její způsob cestování si totiž koleduje dříve nebo později o průser. A nemyslím tím jen slavnou repatriaci za Kačku. 

0 Citovat

Kuffenbach napsal(a):

Tak až budete Mikirovi zase vyčítat plevelení fóra off-topicem, tak si vzpomeňte na tady ty bláboly

+1. A už se zase budu snažit mlčet, i když tu někdo napíše, s čím hodně nesouhlasím. 

0 Citovat

Ahoj, letěl jste někdo v poslední době do Londýna (Stansted)? Jak moc kontrolují testy a karantény? Kontrolovali třeba, že jsem zaregistrovanej na test na letišti? Díky

 

0 Citovat

Ty jo, z CL je soutěž Miss sympatie? 😁
Pánové, děkuju za nominaci!
...bohužel mám věk a váhu, které kritéria pro účast nesplňují 🤷‍♀️😁 Zůstanu raději u cestování a psaní, ale díky!!
Jinak bych ráda informovala, že útoky lidí, resp. té zdejší "silné desítky"💪, mi jsou naprosto lhostejné. Když muž útočí na ženu a uráží bez toho, aniž by ji znal, je to jeho vizitka, ne moje. Nepotřebuji ani hájit svůj kladný vztah k alkoholu. Cílem mých vinných příspěvků není propagovat alkohol a pevně věřím, že u většiny z nás (alespoň nás, kteří s alkoholem problémy nemáme) evokuje sklenička vína životní pohodu a radost. Stejně jako na ex vypitá sklenice piva v Posřižinách pana Hrabala nebyla známkou alkoholismu paní sládkové, ale jen ukázkou radosti ze života a hledání krásy ve všednostech a nejzákladnějších věcech... Jinými slovy, problém s alkoholem nemá jen člověk, který ho konzumuje hodně, ale i radikál, který alkohol řeší zbytečně moc. Počítat korky, dělit je dny a počtem osob (o kterém není jasná zmínka)...to už je trochu nemoc, ne?😁


I když jsem k sobě často hodně sebekritická, souhlasím s Krakonošem, že moje fyzická podoba je přiměřená k věku. Jako jo, těch 5 kg ne a ne shodit, ale jinak na sobě nepozoruji žádné známky nepřiměřeného opotřebení ✌

Nikdy jsem o sobě nemluvila jako cestovatelce (a už vůbec ne spisovatelce)  profesionálce, ale díky, že i toto rozebíráte. Pro pořádek - oslovilo mě (samo) nakladatelstvi Abatros a já na začátku odmítla, tak mi to přišlo ujetý. S "přednáškama" to je stejný. Nikam se necpu a když mě někdo osloví, pořád se snažím vysvětlovat, že je kopa lepších cestovatelů.. Je, o tom není pochyb. A nejen cestovatelů, ale psavců. Napříkla zde - pan Volavý, Tonic... Je zajímavé, že ti, co by mohli na úrovni hodnotit a třeba do mě sem tam rejpnout, mlčí... No a naopak, že niemandos?

Z celého vlákna beru vážně a ještě ke všemu opravdu mile komentář Leoše Literáka, který mě rozhodně v oblibě nemá, přesto se zde zachoval jako inteligentní gentleman a jehk finální koment podepisuji. Potěšil Jarda, kterej udeřil hřebík na hlavičku 😉 No a samozrejmě Krakonoš, protože jak se zdá, i v horách valí facebooky 😘

No a speciálka těm největším rejpalům - Agata Hanychová si na sobě vyžehlila kalhoty a poté, co jí proprali v médiích jako absolutní krávu, začala být teprv celebritou 😉(tedy - čím víc o mě mluvíte, tím víc mi děláte reklamu - ona i špatná reklama je reklama!).  No a jak se ne nadarmo říká - co se škádlívá, to se rádo mívá.. A to je možná největší kámen úrazu. Každopádně se nesnížím na úroveň některých z vás, abych zde vytahovala zhrzené osobní zprávy, na které jsem zřejmě nereagovala tak, jak byste si představovali...


Takže přátelé, jdu vám sepsat tu Fuertenturu, ať máte zase co počítat 🍸😉

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Kdyby ona sama se nefotila na každé druhé fotce se skleničkou, nefotila neustále kolik  chlastu nakoupila na cestách a vypije, nepsala o tom, jak pije pred letem to nejlevnějšil víno, co se dá koupit, nekdy ho i ze salonku bere sebou, tak by se tu zcela jistě nikdo nezabýval její spotřebou. 
A opravdu to, že někdo  píše cestopisy a napsal knihu, nevypovidá opravdu vůbec nic o tom, jak dobrá je cestovatelka..Myslim, že je opravdu mrtě zkušenějších cestovatelů. Ona jede kvantitu a umí  o tom pěkně napsat. To je vše. Spousta lidí, hlavně těch nezkušených, jí to bašti. A upřímně. Knížku muže napsat úplně každý. Zaplatíš si náklad, nebo seženeš sponzory, reklamu, nebo tě jednoduše někdo osloví, kdo tu reklamu umí prodat a je to. To opravdu nevypovídá o kvalitě jí jako cestovatelky zhola nic. Jen o tom, že o tom umí líbivě psát.

Shrunu to. Katka je amatérka, která začala  cestovat sólo  před pár lety a umí o tom pěkně psát. To že dělá spoustu chyb a někdy i zbytečně riskuje, bohužel ti co tomu nerozumím jaksi nevidí. 

Naprostý a bezvýhradný souhlas pane. Bez ironie. 

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

To jsem rád, že to tady taky někdo zmínil. Ten její způsob cestování si totiž koleduje dříve nebo později o průser. A nemyslím tím jen slavnou repatriaci za Kačku. 

Třeba už nějaké průsery měla, jen se to nehodí k jejímu marketingu. Mně osobně vadí její akcent na porušování pravidel , ale spousta lidí to holt může mít nastavené úplně opačně. No a to její covidwaxerství jí taky jednou dožene.

0 Citovat

Katko, já necítím žádné antipatie. Akorát mě nebavil váš styl psaní, a proto cestopisy nečtu. Toť vše.

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

S "přednáškama" to je stejný. Nikam se necpu a když mě někdo osloví, pořád se snažím vysvětlovat, že je kopa lepších cestovatelů.. Je, o tom není pochyb.

ja som reagoval na tie "kriteria", nikde netvrdim, ze ty osobne sa niekam cpes. koniec koncov je to jedno, ak ma clovek pocit, ze ma o com prednasat, tak nech prednasa, je to kazdeho osobna vec.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@cizy: (OT) tak přinejmenším je z toho zřejmé, že na cestovatelském poli není žádný nýmand, a že jí ani občasná sklenka nečiní žádné problémy, jak si tady mnozí snad myslí. 

Hezky to zhodnotil Krakonoš. :-)

Náhodou Nýmand(os) je také zkušený cestovatel, tedy nebrat jeho jméno do úst nadarmo😉

0 Citovat

Letošní rok je covidový standard. Víc zrušených a neproletěných letů než proletěných.

Proletěné:

Neproletěné a zrušené:

EDIT: Podotýkám, že tam nejsou žádné investiční lety z/do Maroka.


neproletene-a-zrusene.png
proletene.png

0 Citovat

JardaM napsal(a):

@mxp: Zlatá Čína si běž říct Ujgurům v koncentrácích. Řekni jim, že nějakému chudáčkovi šířícímu hoaxy o modifikacích DNA smazali blog, takže oni se oproti němu mají přece skvěle. V Číně by pan Kalina skončil v lepším případě v koncentráku pár hodin po zveřejnění. Mlčeti zlato. 

Takhle nějak si představuju padesátá léta. Všude samý Jasánek. Klapky na očích a jasno v hlavě. Jak zaslechne Čína, tak hned Ujgur.

0 Citovat

mxp napsal(a):

[citace="JardaM"]

@mxp: Zlatá Čína si běž říct Ujgurům v koncentrácích. Řekni jim, že nějakému chudáčkovi šířícímu hoaxy o modifikacích DNA smazali blog, takže oni se oproti němu mají přece skvěle. V Číně by pan Kalina skončil v lepším případě v koncentráku pár hodin po zveřejnění. Mlčeti zlato. 

Takhle nějak si představuju padesátá léta. Všude samý Jasánek. Klapky na očích a jasno v hlavě. Jak zaslechne Čína, tak hned Ujgur.

[/citace]

1+ 

0 Citovat

Tak mě nenapadne Ujgur, ale třeba teď ta tenistka Pheng Šuaj. Nebo myslíš, že to není pravda a ona se má skvěle :-)) Nevím, kdo je tady Jasánek, ale JardaM to asi nebude. Ale třeba to máš jen za drobnou kulturní odlišnost, která ničemu nevadí. O nátlaku na Taiwan a co udělali s Hong Kongem raději nemluvím. Asi taky pohoda pro tebe. 

0 Citovat

mxp napsal(a):

Takhle nějak si představuju padesátá léta. Všude samý Jasánek. Klapky na očích a jasno v hlavě. Jak zaslechne Čína, tak hned Ujgur.

Tak sorry, ale když někdo napíše zlatá Čína oproti ČR, s tím vším co se u nich děje? Od Ujgurů, Pcheng Šuaj, postupnou okupaci Sibiře a vyložené kradení ruských nerostných surovin a dřeva, sociální kredity, HongKong, účelové zadržení hořčíku, devastace životního prostředí, ničení řek, které tečou z jejich území do okolních států, jak to bylo s covidem nezjistíme nikdy (píšu jen abych se držel tématu! :D) a to je pořád nejspíš jenom zlomek z toho co víme? Oproti jednomu blogu, když si pořád může založit jiný, mimo idnes doménu? Tak kdo má ty klapky na očích. 

Vždyť se máme sakra dobře. Není tu progresivní levice s cancel culture jako v UK a USA, nepadají tu novináři, zdravotníci a opozice z oken jak v Rusku, Čína viz nahoře a nemáme tu ani sledování populace jako v JK nebo Singapuru.

0 Citovat

jsfoolish napsal(a):

Ahoj, letěl jste někdo v poslední době do Londýna (Stansted)? Jak moc kontrolují testy a karantény? Kontrolovali třeba, že jsem zaregistrovanej na test na letišti? Díky

 

 

Ode dneska musis mit zaplaceny Day 2 PCR (antigen jiz nestaci), po koupi dostanes kod, ktery napises do PLF a musis do karanteny nez ti prijde vysledek. Karantenu kontroluji docela dusledne, mi osobne vzdycky volali a dvakrat i prisli klepat na dvere. Za nedodrzeni karanteny je financi postih. Neriskovala bych to. 

0 Citovat

Dimiku: Jo otevrela, fakt tu za to litaji pokuty pokud neotevres nebo nezvednes telefon. Chteji videt pas a pak zase jdou dal. Doporucuju zaplatit Rapid PCR, kdy je vysledek do 4h. 

0 Citovat

Přispěji svojí troškou do covid mlýna. Zpětně bych do očkování nešel. Dříve jsem pil a žil. Po očkování skoková změna. Nepiji a místo do hospody si dám nějakou úžasnou internetovou diskuzi. Na zdraví ! 

0 Citovat

@Michal Zhor: z toho, že už bys do očkování nešel, soudím, že je to podle tebe špatně. Chápu. Ale proč už nechodíš do hospody a nepiješ... jako vůbec? Nikdo a nic ti v tom snad nebrání nebo ano?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Michal Zhor: z toho, že už bys do očkování nešel, soudím, že je to podle tebe špatně. Chápu. Ale proč už nechodíš do hospody a nepiješ... jako vůbec? Nikdo a nic ti v tom snad nebrání nebo ano?

Po druhé dávce jsem ztratil "chuť". Do hospod kam nesmí kámoši nejdu ani na kakajo (já vím, kakao).

0 Citovat

Dimiku napsal(a):

[citace="Lucie _37"]

Dimiku: Jo otevrela, fakt tu za to litaji pokuty pokud neotevres nebo nezvednes telefon. Chteji videt pas a pak zase jdou dal. Doporucuju zaplatit Rapid PCR, kdy je vysledek do 4h. 

 

Nepovidej, me nikdo nevolal ani na dvirka netukal.

[/citace]

 

Mluvim jen z mojich vlastnich zkusenosti a zkusenosti mych znamych. 

0