Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

jenom můj názor - každý cestopis si zřejmě svého čtenáře najde.....

četl jsem kousek cestopisu o Teneriffe od KO - bohužel, pro mě tam není nic, co bych dokázal nějak využít/použít - nemá pro mě naprosto žádnou přidanou hodnotu - já očekekávám od cestopisu nějaké nové informace, místa, které nenajdu v LP, ne, kde si koupím nejlevnější flašku.....

za mě ohledně cestopisů naprostý top: Tonic a Cizy - obdivuju, že obětují čas se podělit o místa, o kterých 99% lidí nemá ani "páru"

btw. trochu mě sere, že nebydlím blíž ke Slovensku, klidně bych si s nima dal nějakej výlet do zemí bývalého "SSSR"

 

 

 

 

 

 

 

0 Citovat

Norbic, já si tady s chutí přečtu každý cestopis a obdivuju lidi, kteří tomu věnují čas, ať je to kdokoli. Ale když někam jedu a jsem tam sám za sebe, tak info čerpám především z googlu a anglických cestopisů a TA a dalších zdrojů. LP a podobní kdysi knižní průvodci mě nikdy neoslovili a jejich kilové bichle jsem nikdy s sebou netahal, třeba kilovou severní a kilovou jižní Indii, kde půlka knihy byla o tom kde se najíst a kde se ubytovat. Dnes je úplně jiná doba.

I to fórum je zajímavé, sledování příspěvků a reakcí během pracovní doby, ráno hodně, přes oběd málo, pak lehce více, pak útlum než se kancelářské krysy dostanou domů..

Zase OT

0 Citovat

to:  Nordic-ty bydlíš tak daleko  od slovenských hranic? Jako třeba někde na Tenerife, který tady cituješ? I kdyby jsi bydlel třeba  v západních čechách, nebo v České, Moravské Třebové, nebo kde -tak to není asi  výmluva, že?

Pokuď nezvedneš svůj  zadek ani do Bratislavy, Vídně - "tak pak to má sice velkou vypovídací hodnotu, ale spíš o tom jak máš velkou páru, o které 99 % cestovatelů nemá ani netušení " .

0 Citovat

to Nordic-upřesnění -Tonic, Cizy-, které vzpomínáš jak by jsi s nima dal event. ty bývalé státy SSSR-lítají většinou z Vídně,..příp. Bratislavy a bydlí poblíž. Strašná dálka, která "tě sere", že?

Spíš to vypadá, že jsi jim "chtěl naznačit, že by jsi se případně rád přidal, kdyby byl zájem..

A k tomu jsi použil to verbální otření, tzv. přidruženou  " verbální frotáž"--o Kat.Os.

Spokojen takhle večer?

 

0 Citovat

.ať si  to namalujem upřimně. Ne -osobní frotáž, ale spíš "osobní  frotérství ". 

 

0 Citovat

ytrasa. díky za feedback, za rok 8 příspěvků a z toho hned 3 za 40 minut - to bych měl zřejmě ocenit

0 Citovat

 to : nordic budu tě  trochu citovat -"neoceňuj mne. To pro mne nemá žádnou přidanou hodnotu." . Já spíš očekávám víc /  než  tvoje průměry -příchody na počítadle  -sčoty  / , který nenajdu jen tak honem ve statistikách příspěvků.

Tedy přidaná hodnota žádná . Jen ta "nejlevnější statistika". 

Jinak až se do toho SSSR jednou  dostaneš ,  tak tam  slovo feedback moc nepoužívej. Spasivo statistik-ponimaješ? Konec filma.

 

0 Citovat

ytrasa napsal(a):

 to : nordic budu tě  trochu citovat -"neoceňuj mne. To pro mne nemá žádnou přidanou hodnotu." . Já spíš očekávám víc /  než  tvoje průměry -příchody na počítadle  -sčoty  / , který nenajdu jen tak honem ve statistikách příspěvků.

Tedy přidaná hodnota žádná . Jen ta "nejlevnější statistika". 

Jinak až se do toho SSSR jednou  dostaneš ,  tak tam  slovo feedback moc nepoužívej. Spasivo statistik-ponimaješ? Konec filma.

 

🔝😁😁😁

0 Citovat

norbic napsal(a):

jenom můj názor - každý cestopis si zřejmě svého čtenáře najde.....

četl jsem kousek cestopisu o Teneriffe od KO - bohužel, pro mě tam není nic, co bych dokázal nějak využít/použít - nemá pro mě naprosto žádnou přidanou hodnotu - já očekekávám od cestopisu nějaké nové informace, místa, které nenajdu v LP, ne, kde si koupím nejlevnější flašku.....

za mě ohledně cestopisů naprostý top: Tonic a Cizy - obdivuju, že obětují čas se podělit o místa, o kterých 99% lidí nemá ani "páru"

btw. trochu mě sere, že nebydlím blíž ke Slovensku, klidně bych si s nima dal nějakej výlet do zemí bývalého "SSSR"

Kde bydlíte je snad úplně fuk. Do Pobaltí se lítalo z PRG do RIX za pár šupů. Kijev byl za pár tisícovek z Prahy snad vždycky. Střední Asie voser s Wiserem nebo přes Istanbul s turkama, taky voser, nic rychlého.

Ukrajina, Pobaltí nebo snad i Moldavsko se dá i autem, i když ne zrovna moc pohodlně.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Tak sorry, ale když někdo napíše zlatá Čína oproti ČR, s tím vším co se u nich děje?

Když jsem to psal, domníval jsem se, že, i když nepoužiju hromadu smajlíků, i lehký sociopat pochopí, že je to myšleno v ironické nadsázce. A ty hned koncentráky. No, mýlil jsem se.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Tak mě nenapadne Ujgur, ale třeba teď ta tenistka Pheng Šuaj. Nebo myslíš, že to není pravda a ona se má skvěle :-)) Nevím, kdo je tady Jasánek, ale JardaM to asi nebude. Ale třeba to máš jen za drobnou kulturní odlišnost, která ničemu nevadí. O nátlaku na Taiwan a co udělali s Hong Kongem raději nemluvím. Asi taky pohoda pro tebe. 

Tak asi se nebudu trápit všemi svinstvy, co se kde dějí. Zrovna dneska jsem četl, že USA prodaly za skoro $ 30M iránskou ropu, kterou ukradly z nějakého tankeru v mezinárodních vodách.

Ale že v ČR se postupně rozmáhá oklešťování svobod jedince, mě síří.

0 Citovat

Chřipečka. ⚰️ v rodině. Fck.

0 Citovat

mxp napsal(a):

Když jsem to psal, domníval jsem se, že, i když nepoužiju hromadu smajlíků, i lehký sociopat pochopí, že je to myšleno v ironické nadsázce. A ty hned koncentráky. No, mýlil jsem se.

Nikdy to nepochopí všichni stejně. A ti, co to pochopí špatně, se obvykle ozvou. Tak to prostě je. Někdy ani smajlíci nepomůžou. :-)

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Chřipečka. ⚰️ v rodině. Fck.

To mi je líto 🙁

0 Citovat

Kurnik, teď jsem se díval na lety do Akaby z Vídně a píše to, že je to všechno vyprodané. Co to má sakra znamenat? Má někdo tucha. Že by omikron v akci? No jen že já mám koupeno na přilští pátek a tváří se to, že je vše v pořádku. Chtěl jsem teď dokoupit kamošovi a toto. Myslim, že už to tu někdo 14 dnů zpět psal, takže to ssi nenil chyba systému. Přece to vsechno do konce března nevyprodali. To nedává smysl.

0 Citovat

tak u wizzu vyzera prve stadium rusenia

0 Citovat

No mám letět za týden tím prvním letem, takže zrušení bych nebral jako tragédii. Zvláštní je, že jsem to ještě před par dny viděl promoval na F4F za 10 ecek, ale třeba se pletu. Každopádně že už je to tak dlouho v tomto stavu je divné. Ale proč by mi to nezrušili? Myslim, že to tu někdo psal a to je vic jak týden. To bylo ještě víc jak 14 dnu do odletu. 

0 Citovat

Propsání mezi systémy chvíli trvá.

Taky může být prodej pozastavený do doby, než se vyjasní situace v Jordánsku a jestli chtějí fakt zrušit lety. Aby zase někdo nenakoupil letenky jako ty do Maroka.

Ale jak píšu, cena letenky v covidové éře znamená buďto úplně prázdné letadlo nebo velmi nízkou důvěru aerolinky, že se poletí.

0 Citovat

Pro přibržděné... u Akaby je řeč jen o letech Wizzu? 

0 Citovat

Jo

0 Citovat

Jelikož se do Ammanu prodávají letenky, tak tipuji, že Aqaba bude zrušena 

0 Citovat

Taky jsem se na to ze zvědavosti díval. Opravdu to vypadá na zrušení. Příští týden rozhodne :-)

0 Citovat

Na druhou stranu pokud se do Ammanu poleti, tak by neměl být problém změnit na Amman zdarma

0 Citovat

Malý problém je v tom, že já do Ammanu nechci. Chtěl jsme se poválet u moře a zajet jen do Wadi rumu na den či dva. Kvůli tomu nepoletím do Ammánu, nezaplatím vízum a nebudu se harcovat z Ammanu k moři a zpět a to vše kvůli necelým 4 dnů. Ale nakonec budu rád, že to zruši. Teploty z dnešních 28 stupnů mají klesnout v Akabe příští týden už jen na 21, a to je pro mě zima :-).

0 Citovat

Tak furt třeba má FR Aqabu z Vídně 13.12. za 5e. Pokud tam někdo potřebuje, dokoupit, to už i průměrný oběd v hospodě stojí víc, navíc se zárukou prebookovani nebo vrácení peněz.

Edit co čtu nové podmínky vstupu, na které odkazuje Libor S před chvílí, tak bych do Jordánska jako očkovaný nejel ani hovno.

0