Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

@niemandos_1

Ifcor v UH odběr ráno, výsledek do večera. Několikrát vyzkoušeno. 

0 Citovat

Jsem v CR psal jsem ze vcera let z Dublinu bez problemu nic nekontrolovali v Praze test a plf Jak se vlastne ted pocita kdy tady musim na PCR drive to bylo nejdrive 5 nejpozdeji 14 den ted je 5-7 den ale pocita se den priletu?   Jinak jsem nikdy nemel s objednanim problem akorar zaplace penezenka do druheho dne platba na miste 1250 Kc ten samy den 1600  Kc Holt prispivam na ceske zdravotnictvi aniz bych z nej neco cerpal

2 Citovat

Petr St napsal(a):

@niemandos_1

Ifcor v UH odběr ráno, výsledek do večera. Několikrát vyzkoušeno. 

Díky za tip. Budu potřebovat v lednu :-)

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Špatně se mu dýchá. Vtípek

Neboj dycha se mi dobre respirator vubec a rouska oslehana irskym lidlem pouzivana mnoho mesicu ta nejobycejnejsi  v metru nebo tramvaji na mikira jak jste nazvali styl pod nosem  v letadle to jistila pasta bolognese za 6 euro  takze vubec

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Kde se ztratil Mikir?

Chybí, co? :-) Jó, fórum bez mikira, to je jako svět bez covidu... teda co to plácám... jako že už si to člověk ani nedovede představit. :-)

1 Citovat

floodland napsal(a):

Třeba vyměknou jako Švýcaři. Jinak si tam nikdo nezalyžuje. 

Lyžaři mají v Itálii jiný režim, podle oblastí, viz. MZV.

0 Citovat

Mikir: trenky nosis mesice taky porad stejne?

3 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Mikir: trenky nosis mesice taky porad stejne?

Kdo se moc ptá, moc se dozví. ;)

0 Citovat

Rousku nosim kvuli pokuty trenky jak kdy v lete i na ostro vzdy pripraven:-))

Tak jak je to s temi dny pocita se priletovy den ?

1 Citovat

Tak logicky, že se počítá i příletový den. Jak jinak by jsi to chtěl počítat? Jako, že by se první a poslední den nepočítal?

1 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Když příbuzný chytl Covid, na na Ostravsku byly čekačky na samotný test i týden. Nakonec našel termín už za dva dny.

Ano, já vím, že Praha je v tomhle dost jiná. Proto tam jako Středočech jedu na test i hodinu, termíny stále volné a výsledky brzo.

Kamarádi z Moravy se na test kolikrát dostanou až po nemoci. 

Nechtěla jsem se tím nikoho dotknout, ale spousta lidí lítá z Prahy a tak ty testy v Praze můžou využít. Výsledky jsou za půl dne.

2 Citovat

floodland napsal(a):

Třeba vyměknou jako Švýcaři. Jinak si tam nikdo nezalyžuje. 

Lyžaři mají v Itálii jiný režim, podle oblastí, viz. MZV.

[/citace]

Tak pokial som to spravne pochopil, tak na zjazdovkach moze byt iny rezim, ale najprv sa musis dostat cez hranice.  A nikde som nenasiel, ze to plati iba pre prichod letecky.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak logicky, že se počítá i příletový den. Jak jinak by jsi to chtěl počítat? Jako, že by se první a poslední den nepočítal?

A jakto teda kdyz letis do UK ,tak pro ten test 2.den ,priletovy den nepocitaji nebo v Polsku je karantena taky az od druheho dne a v CR je strujce opatreni Vojtech a ten co vymysli, tak to je perla, tomu Covid vygumoval mozek ,nastesti konci 

0 Citovat

Pokud vím, tak příletovy den se nepočítá do karantény, proto je to den 0. A do testu se nepočítá kvůli tomu, že by ti taky mohl zbýt na testy jenom jeden den. Pokud máš v Česku 5-7, tak máš času dost. Ale chápu, že si musíš na Vojtěcha zase plivnout.

2 Citovat

Vojtech mi vadi hlavne proto, ze za par dnu konci, ale porad si osvojuje pravo o necem rozhodovat a taky proto ze navrhnul povinne ockovani, samozrejme za to muze Babis, kdyz nova vlada jasne rekla ze nesouhlasi a ze to zrusi  ale za tou vyhlaskou stoji Vojtech  Zavadet neco ,co ma platit od brezna, kdyz vim ,ze to bude v lednu zrusene je jen dokazovani si ega a msta z prohru  Sice zavadeni vyhlasek nesleduju ,ale nemyslim, ze kdy byla nejaka vyhlaska tak rychle pripravena a prijata

A kdyz uz teda mam dodrzet to rozmezi dnu a jeste za to platit vysokohorskou prirazku ,tak si ten den snad muzu vybrat  U testu v  UK o test nejde vubec, tam jde jenom o prachy

0 Citovat

Mikir: volby byly první říjnový vikend. Ted jsou skoro vanoce. Dokud ho nikdo nenahradil tak to ma byt naopak normální ze pracuje do poslední chvíle.

1 Citovat

😁😁😁 schválně, který stát EU, bude konce roku respektovat ještě kovid pas? V neděli v 6 hodin ráno, do něj hází vidle Řekové. Povinny PCR i pro očkované. Bude to taková Tečka, za tím našim očkováním...

0 Citovat

Sazím na Maďarsko a Polsko.

Toto je opravdu k zblití a osobně tam ,kde budou k očkování vyžadovat i test nepojedu i kdybych neměl jet nikam.

0 Citovat

Polsko už vyžaduje pro očkované test pred priletem ode dneška. Zatim ale, ze zemí non shengen.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Je to trošku taková ruská ruleta. Proto se zemím,  kde je nutný jakýkoliv test po příletu raději vyhnu.

přesně, doufám, že při cestě do Mexika za 10 dní nebudu potřebovat test kvůli layoveru v Madridu

1 Citovat

Nepatrim mezi skodolibe a chapu nastvanost lidi co uverili vakcinam ,Pochopitelne test neni zaruka ,ale pokud se prokazalo.ze covid muze chytit i ockovany ,dokonce i ten co covid prodelal ho muze chytit znovu, tak jedina rozumna cesta je chtit test po vsech, treba jen ten antigen Nakonec i PCR lze zajistit do hodiny Je to jen otazka kvality testu a penez 

Misto nesmyslneho narizovani povinneho ockovani a nesmyslu at ockuji i nezdravotnici a otevirani vysokokapacitnich ockovacich center ,nebo pridani prace obvodakum, zlevnit testy na minimum nebo je dat zdarma pro vsechny a delat na pockani

 Drive jsem se testum branil, pokud byly provadeny brutalnim zpusobem ,ale pri dnesnim testovani je to minimalni obtezovani a zanedbatelna ztrata casu ,takze  jen ta otazka penez a kvality, aby oprvdu pozitivni test znamenal skutecne covid

2 Citovat

.

[/citace]

přesně, doufám, že při cestě do Mexika za 10 dní nebudu potřebovat test kvůli layoveru v Madridu

[/citace]

Pak dej vědět, jak to vypadalo. Já tam mám přestup v lednu.

0 Citovat

Samozrejme uznavam problem vysledek testu pozitivni. ale to je o stejne rulete jako to.,ze covid  jako neockovany chytnu

0 Citovat

Mikre, šéf Ryanairu má řešení :-) https://www.independent.co.uk/tr...76597.html

3 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Mikre, šéf Ryanairu má řešení :-) https://www.independent.co.uk/tr...76597.html

Jo podporuje ockovani ,ale ne povinne ale dobrovolne a chce ho zatraktivnit ,tak at zacne tou atraktivnosti a nabidne treba dozivotni permanentku ,nebo alespon nekolikaletou na vsecny sve lety zdarma

S ockovanim to vypada ze bude pravidelne jednou za pul roku tak adekvatni permice na vsechny jeho lety zdarma by mela byt aspon na 5 let 

Jinak se vyjadruje hlavne k UK a tomu ,ze vlastne nejde o test ale o zaplaceni

Nastesti  jeho  napady ac mu fandim nikdy poradne neprosly a ta jeho avizovana permice neni dodnes ani za 5000  Kc a tam nema jit o lety zdarma

0