Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak ty jsi tady mluvil o nízkém zachytu a on říkal, že je na republikovem průměru, takže si vypouští rybník nebo co? Proto jsem to sem daval, ze i sami predstavitele SP neříkají, ze zachyt je nízký.

Jestli to má smysl nebo ne a jaky vzhledem k citlivosti antigen testu a samotestovani je věc druhá.

0 Citovat

Možná se jen nechápeme. Podle mě je záchyt nízký, protože testování dělají firmy samotné a především rizikovější provozy nemají ani ten nejmenší zájem někoho nakaženého najít.
A proto (minimálně podle mě) je počet záchytů ve firmách pod republikovým průměrem, resp. táhne ten průměr dolů.

0 Citovat

Na testovanie mame u nas na svk odbornika. No nik ho uz moc nechce. Neni problem vam ho zaslat aj s testami, nech vas nauci ako sa ma po kostole hvizdat :)

0 Citovat

Moc děkuji, ale asi nemáme zájem, zatím se neúspěšně snažíme reklamovat služby krizového managera, kterého jste nám dodali.

1 Citovat

Ja bych řekl, ale jen můj dojem, ze některé spolecnosti chtějí testovat, aby nehrozily výrobu a jiné to radši nechtějí vědět. Protoze ve chvíli kdy se to rozjede jako v OKD, tak to proste tu společnost zavřou, takže smysl mi dává spis ten první pristup.

Ale o smotestovani si nedělám iluze, určitě cast lidi na to dlabe, plus nespolehlivost antigenu, plus komplikace se zajištěním testovani společnostmi, na které stát prehodil tuhle zodpovědnost atd... 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Moc děkuji, ale asi nemáme zájem, zatím se neúspěšně snažíme reklamovat služby krizového managera, kterého jste nám dodali.

:))))))

0 Citovat

A proc se to hodilo na firmy  je jasne  Vlade veri  11% obyvatel ,v zamestnani kam treba chodim  x let  lidi znam a verim jim i proto ,ze se na tech vecech podilim  

A jen akademicka otazka ono se neco deje ?   Odpoved at si kazdy  zvoli podle sveho uvazeni ,,,to me tady nemusim uvadet to je kazdemu jasne ,..

[/citace]

Na firmy se to hodilo, protože stát selhal a je to špatně. Takže se vlastně shodneme. Heuréka.

Ano, něco se děje. Jestli má někdo jiné uvážení, tak je prostě špatné ... 

Ostatnímu, co jste napsal, Mikire, nerozumím. 

 

Zdíša napsal(a):

@Jakub S

Vy pracujete v nějaké takové firmě? Že víte, jak to tam chodí? A že tam asi podle Vás pracují jen nějací ET, co se ted spadli nebo jako co? Jako, že doteď tam žádná opatření nebyla? Že někdo dělá v hluku s ochranou na uších, s rouškou na nose celou noční směnu, nesmí mít na pracovní ploše ani kávu na záchod může  občas, oběd jí za stěnou z plexiskla, každé ráno mu měří teplotu, můžu pokračovat. Tak oni to ti lidé asi nevědí, tak jim ted budou vrtat dvakrát týdně v nose, aby se probrali ze sna o životě bez covidu???? Tak jste to myslel? Doufám, že pracujete také v takovém provoze nebo snad houm ofis? Že by? 

To, že stát všechno hodil na firmy, považuju za největší svinstvo a selhání státu. Pro firmy a pro průmysl je to brutální zátěž po všech směrech a jestli se vláda diví, že se tomu firmy logicky snaží "vyhnout" tím, že pošlou lidi na veřejná místa ... A nevím, stále mi přijde, že je kolem dost lidí, kteří nevědí, že se něco děje. Dneska jsem byl na testech a z dvaceti lidí ve frontě neměli tři ani roušku :) ... Praha, mimochodem.

Takže ano, stále je tady skupina lidí, která žije ve snu o životě bez covidu, což je důvod proč máme brutální opatření jako zákaz cestování mezi okresy a nemožnost si jít zaběhat. Kdyby všichni dodržovali ELEMENTÁRNÍ opatření, tak se tak daleko nedostaneme. Ale to je pořád dokola.

Jinak Zdíšo, je Vám do toho prd, ale pracuju zhruba dva dny v týdnu z homeoffice a práce mám cca 3x tolik jako před pandemii. Jestli si vybavuju, tak jste z gastra (jestli ne, tak omluva). Tak jen pro zajímavost, objednávám si teď jídlo každý den minimálně jednou z místních hospod, často 2x, abych Vás, kteří jste to schytali nejvíc, podpořil a obdivuju každýho kdo (nejen) v tomhle oboru přežívá a snažím se udělat svůj díl. Tzn nosím respirátor, myju si ruce, přispívám pravidelně organizacím co například vozej jídlo do nemocnic a přesvědčuju lidi na diskuzích, že maj dělat to stejný. Člověk by řekl, že aspoň první dvě věci jsou samozřejmost, ale evidentně ne ... 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

A co by jiného měl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy říct? Sám si rybník nevypustí.

Ale třeba např. tisková zpráva z 5.3.:
"Testy s preventivní indikací a při plošném testování dosahují 1,7 % pozitivity"

https://www.mzcr.cz/wp-content/u...305.docx 

A ve firmách je to 0,77 %.

Je otázka, jestli na to preventivní testování nešli i lidi, kteří se setkali s někým nakaženým (a třeba měli menší příznaky, i když s příznaky se má jít na PCR). Mně to přijde logické u někoho, kdo nemá v blízkosti člověka z rizikové skupiny nebo se nestýká zblízka s více lidmi, aby se vykašlal na doktora a hygienu a zašel si alespoň na antigenní test zdarma (myslím začátkem března, teď už je asi všude plno). Pokud by se takto odhalil 1 ze sta, už to tu statistiku zkreslí.

Tady je to vyjádření Jana Rafaje delší:

V podnicích nad 250 zaměstnanců testy odhalily nákazu u 0,75 procenta lidí, ve firmách od 50 do 250 pracovníků byl podíl pozitivních záchytů 1,24 procenta. Podle Rafaje je to dáno tím, že velké společnosti začaly s testování mnohem dříve, než to vláda nařídila. Dalším faktorem je podle něj to, že velké podniky mají propracovanější systémy dodržování hygienických pravidel, uvedl. https://www.ceskenoviny.cz/zprav...ni/2008761

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

To, že stát všechno hodil na firmy, považuju za největší svinstvo a selhání státu. Pro firmy a pro průmysl je to brutální zátěž po všech směrech...

Nechci rozporovat to selhání státu, ale nepřijde mi, že by to velkým firmám zas tak vadilo. Mají na to zdroje a personál a v porovnání s hrozícím zavřením průmyslu je to pro ně určitě lepší. Některé testovaly i dřív. Střední firmy to možná zvládají hůř, ale nevím. Logicky ale pořád lepší než zavření platí i u nich. Preferoval bys postup, co předvedl Matovič na Slovensku? Nebo bys průmysl raději zavřel? Nebo bys ho nechal být jako donedávna, když ostatní jsou postižení o to víc a o to déle a oprávněně se to kritizovalo?

0 Citovat

Když jsem to počítal, tak mně vyšlo, že příspěvek testování firem k celkovému počtu PCR testů je (zatím a bude to narůstat) cca 25% a to není zase tak málo. Mimochodem, to by se mělo také zohledňovat, když se srovnávají denní počty PCR testů - z velké části to jsou pozitivní osoby, kteří by zachyceny nebyly.

0 Citovat

Jakub S napsal(a): Pro firmy a pro průmysl je to brutální zátěž po všech směrech a jestli se vláda diví, že se tomu firmy logicky snaží "vyhnout" tím, že pošlou lidi na veřejná místa ...

To je jen jiná forma čecháčkovské snahy jak s něčím vyjebat. A asi jen u nás je možné, aby se majitel potravinářské firmy v médiích chlubil, jaký je hrdinný ignorant, že ho vůbec nezajímá jestli ve výrobě pracují nemocní lidé.  

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

 Tzn nosím respirátor, myju si ruce, přispívám pravidelně organizacím co například vozej jídlo do nemocnic a přesvědčuju lidi na diskuzích, že maj dělat to stejný. Člověk by řekl, že aspoň první dvě věci jsou samozřejmost, ale evidentně ne ... 

Respirator rozhodne neni samozrejmost , protoze mnoho odbornych pojednani  dokazuje, jak dlouho se muze nosit a kdy a jak  je spis zdravotne  nebezpecny Navic nikdy nebylo dokazano ,ze v pripade jeho opravdu poctiveho noseni nemuze Covid clovek dostat ,Argument ,ze to ma slouzit k tomu abych ja nikoho nenakazil  je rovnez zcestny 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nechci rozporovat to selhání státu, ale nepřijde mi, že by to velkým firmám zas tak vadilo. Mají na to zdroje a personál a v porovnání s hrozícím zavřením průmyslu je to pro ně určitě lepší. Některé testovaly i dřív. Střední firmy to možná zvládají hůř, ale nevím. Logicky ale pořád lepší než zavření platí i u nich. Preferoval bys postup, co předvedl Matovič na Slovensku? Nebo bys průmysl raději zavřel? Nebo bys ho nechal být jako donedávna, když ostatní jsou postižení o to víc a o to déle a oprávněně se to kritizovalo?

Tak je poměrně rozdíl ve velkých firmách (které na to mají zdroje a personál a je pro ně levnější to zaplatit než dávat lidem volno na testy). Bavíme se o, řekněme středních firmách kolem padesáti zaměstnanců (a teď fakt plácám čísla, protože nevím, kde je ta hranice), pro které je to prostě zátěž podle všech zpráv a je levnější lidi poslat na veřejná místa, která jsou pak zahlcená, protože jejich kapacity nedostačují (tady je to selhání státu). Stejně tak o počtech testů na milion obyvatel jako mají v Dánsku, Německu, Finsku si můžeme jenom nechat zdát ...

Na zavření průmyslu nemám silný názor. Neshodnou se ani ekonomové. Rozhodně je testování lepší než nic. Na druhou stranu ta opatření ve fabrikách můžou být jaká chtějí, když ti lidé stejně pak opatření přestanou dodržovat v momentě, kdy si píchnou odchod ...

 

@Mikire, víte co udává označení KN95? Nejsem si jistý, ale tuším 95% filtraci ... S tou nebezpečností respirátoru, jste jak kafemlejnek. Už jsem Vám tady minimálně jednou (a několikrát někdo další) říkal, že ta nebezpečnost není o tom, že když si ho špatně nasadíte, tak se udusíte. Ta nebezpečnost je tam udávaná proto, že když si ho špatně nasadíte v infekčním prostředí, tak něco můžete chytit. To je stejný princip, jako když se ke svíčkám jeden čas musel dávat návod (možná ještě musí). Není to proto, že ta svíčka Vás aktivně zapíchne. Je to proto, že když tu svíčku zapálíte, polejete se benzínem a pustíte plyn, tak Vás zabije ... 

0 Citovat

Na rusko som si postupne zvykol, najskor jednovrstvove a neskor ked uz to nebolo bezpecne, sme presli na dvojvrstvove. 

O respirarore dam referencie zajtra, ked ma caka nocna sichta (9.65hod)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Respirator rozhodne neni samozrejmost , protoze mnoho odbornych pojednani  dokazuje, jak dlouho se muze nosit a kdy a jak  je spis zdravotne  nebezpecny Navic nikdy nebylo dokazano ,ze v pripade jeho opravdu poctiveho noseni nemuze Covid clovek dostat ,Argument ,ze to ma slouzit k tomu abych ja nikoho nenakazil  je rovnez zcestny 

Člověk se může nakazit i při poctivém nošení respirátoru, protože ani ten nefunguje na 100 % a navíc se málokdo vyhne menší či větší netěsnosti. Podstatné ale je, že se výrazně sníží virová nálož, což je zřejmě nejdůležitější faktor pro infekčnost člověka nakaženého covidem a obvykle zhoršuje i průběh nemoci u daného jedince: https://www.seznamzpravy.cz/clan...dci-140959

0 Citovat

mikir napsal(a): Navic nikdy nebylo dokazano ,ze v pripade jeho opravdu poctiveho noseni nemuze Covid clovek dostat ,

100% ochrana neexistuje. Tudíž dokazovat něco, co není možné je nesmysl. To jsou tvoje nesmyslné závěry ze čtení něčeho, co nejsi s to pochopit.

0 Citovat

Mikir válí: vytvoří nepravdivé tvrzení a vzápětí jej rozcupe na kousky, bravo!

Pokud to někoho zajímá, Jan Kulveit píše o problémech vnímání. Třeba by se to mohlo líbit i lidem z druhé strany. https://boundedlyrational.substa...m-symetrie

0 Citovat

Tady je teda clanek k te vasi slavne KN95 

https://www.novinky.cz/koronavir...u-40349774

Jinak o rouskach ,respiratorech atd vim toho vic nez si vetsina mysli .od zeny  z rodiny  je jedna  pani zamestnantkyni  epidemiologicke laboratore ,pochopitelne tam musi ochranu nosit  a vi o tom hodne ale ta pravda se neda  zverejnovat ,,,Vic se k tomu vyjadrovat neminim ,protoze stejne co napisu je tady mistni  kastou zdegradovano jako nesmysl

Jinak se  zpravy jeste vraceji  k tomu napadni  v CB 

https://www.novinky.cz/krimi/cla...e-40353989

jeden z peknych nazoru  v tamni diskuzi 

-Nechci se zastávat toho mladíky, který to zbytečně nechal takto daleko zajít, ale co je absolutně nepřípustné, je reakce policisty. Ten mladík neničil ničí majetek, nechoval se fyzicky arogantně, nikoho fyzicky nenapadal a ten policista proti němu takto vystartuje? To je přiměřenost zákroku? Pokud jej mladík vyprovokoval sprostými nadávkami apod., tak přece nemůže takto reagovat? Uvědomte si, že tito lidé nosí zbraně na veřejnosti a pokud jsou emociálně neodolní, jak to může příště dopadnout? Takoví nevyrovnaní individua přece nemůžou pracovat v ozbrojených složkách.

a dalsi nemene pekny 

-Prosím Vás, takže může nám někdo vysvětlit tu módu policajtů skákat po lidech a strhávat člověka na zem, klečet na něm ATD. Kolem "hříšníka" stojí na záběru deset policistů, normálně k němu můžou dva přistoupit, chytit ho z každé strany jeden za ruku a odvést ho k vozidlu, kde se provede prohlídka s poučením, nasazením pout, atd. Vše se dá provést ve stoje v tak velkých počtech policistů u zákroku. Co jsem viděl většinu zákroků, tak osoby postižené zákrokem nebyly agresivní. Dokonce ta paní z Ostravy, když jí policistka oznámila, že bude předvedena na služebnu, tak stihla říct "tak jo " a policistka se v tu ránu doslova po ní vrhla. Nechápu a nechci chápat. Jsou určité taktiky zásahů a vyváděcích technik, ale je jich více a mají se používat dle situace. Takže se pak nedivte, jak se horší jméno policie, no a o té městské ani nemluvím. Někteří nejsou schopni ani řádně napsat" Úřední záznam", ale skákat lidem po hlavách, to jo. A pro policisty, kterým se to sice nelíbí, ale potřebují z něčeho žít, tak platí jedno heslo, kterým jsem se vždy řídil - "Loajalita nadevše, kromě cti".

0 Citovat

https://www.novinky.cz/koronavir....seznam.cz

Jasně ,že není důvod když toho máme plné lednice ..

Jinak to očkování je čím dál větší komedie pořád se tu řeší co nejvíce proočkovat rizikovou skupinu a teď mají předbíhat policajti ,hasiči a učitelé ?!

0 Citovat

A máme tu další jistotu dne, lma přijde z fabriky, u večere precte novinky a oblaží nas nějakou pečlivě vybranou zprávu s patřičným komentářem. 

Ze nám nepopovidas, jak pokračuje tvůj hrdiny odboj proti testovani. Počítám, že trval zhruba ten jeden den co jsi nám to sem psal a teď už se nechavaš bez keců testovat.

0 Citovat

Za a) nedělám ve fabrice za b) žádný test jsem zatím nepodstoupil i když začíná jít do tuhého ..

0 Citovat

No asi nemame plne lednice, rodice 70+ zatim 2 tydny cekaji.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...-internetu

No to se dalo čekat arogantní žebráci !

Naštěstí nějakej nýmand Blatný a spol. mi rozhodně nemůžou zakázat navštěvovat rodinu a vyjet si na výlet!

Nejlepší je vlak tam jsou kontroly nulové - 5 cest tam a zpět takže vlastně 10 a naprostá pohoda ! Navrch pro sychr není problém od rozumného zaměstnavatele si vyžádat potvrzení např. o přechodném bydlišti nebo využít nějakou vyjímku formou čestného prohlášení (něco se vždy najde).

andreko - no moji rodiče též 70+ také zatím nic ,ale když aktuálně přebíhají učitelé,hasiči a benga není se čemu divit a popravdě tu  AstraZenecu bych jim snad ani nepřál ,když to stoply i Němci ..

0 Citovat

Když jsem před skoro třemi týdny opouštěla ČR, tak čísla byla šílená a nemocnice zahlcené. Brzy se budu vracet a nevidím rozdíl- čísla jsou úplně stejná a nemocnice přeplněné. 

Jediné, co se změnilo je, že po návratu už nebudu moct ani na výlet na hory a bez roušky ani na procházku. 

A jedinou jistotou je, že to takto bude pokračovat dál a dál- do Velikonoc, do prvního máje atd.

Snad pomůže počasí (i když podle Prymuly to kvůli mutacím bude v létě horší než vloni a přísná opatření se budou muset držet dál). Snad očkování- ale než proočkují 80 % národa- kdy nemalá část o očkování nestojí- tak můžou začít nanovo. 

Začínám být alergická na argument, že si za to Češi můžou sami, protože jako jediný národ na světě, bez řečí nedodržují opatření. 

Co je teda výstupem uplynulých třech týdnů? Měla by přece existovat nějaká relevantní data- např. pokud bychom před třemi týdny nenastolili zákaz pohybu mezi okresy, bylo by o X procent více nakažených, vážných případů, úmrtí atp.

Nikdy neexistuje erudované zhodnocení situace, jen další prodloužení nouzového stavu a další (mnohdy nesmyslná) opatření. 

Mám toho plné zuby, vlastně nevím, proč jsem se nechala unést, a napsala to sem. Asi, že se tentokrát domů netěším, jako jindy.

 

0 Citovat

Vidím to stejně

0