Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

eremi napsal(a):

A co kdyby to psali proto, ze opatreni dodržují a vidi kolem sebe co vidí, to tě nenapadlo? Asi ne,co....? A ta poslední věta, to asi netřeba komentovat, mluvi sama za sebe...

Potrefená husa? Jinak viz Leoš.

0 Citovat

Díky, opraveno Libore.

Do seznamu bych ještě dodal, že v ŘÍDÍCÍM centru vlády nebyl žádný psycholog, protože je vidět, jak nepromyšlená ta opatření jsou. Prohráli jsme tím, že lidé ztratili víru. Také by pomohl sociolog a ekonom (ale ne Havlíček - zástupce montoven). 

0 Citovat

Tragické je, že kdybychom opustili své ideologické zákopy a v klidu bez zjitřených emocí si to vyříkali, nejspíše by se obě strany na většině těch bodů shodly. A třeba by se našel kompromis, který by respektovala větší část lidí než dnes.

Jak už někdo psal výše, protestující proti opatřením svým chováním prodlužují nutnost opatření, takže jsou vlastně sami proti sobě.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Do seznamu bych ještě dodal, že v ŘÍDÍCÍM centru vlády nebyl žádný psycholog, protože je vidět, jak nepromyšlená ta opatření jsou. Prohráli jsme tím, že lidé ztratili víru. Také by pomohl sociolog a ekonom (ale ne Havlíček - zástupce montoven). 

To by nepomohlo, protože jsi ráno správně napsal toto: A vítězem je pan chaos Babiš, který do všeho kecá a rozbíjí práci ostatních. Spousta rozumných už raději odešla. Kdyby se držel v pozadí, situace by byla hodně lepší. Ale on de facto paralyzoval, na co šáhl.

0 Citovat

Do seznamu také patří kazisvět Zeman. Škodí, kudy .. chodit asi ne. Kde se dá.

Mám pocit, že Babiš je nejhorší osoba v Česku pro tuto pozici. Kdokoliv jiný by měl lepší výsledky. I kdybyste tam posadili němou hajzlbábu, dopadlo by to líp. I Mikir by byl lepší než Babiš.

0 Citovat

Eremi/Deny, berte to více s nadhledem a bez osobních invektiv. Děkujeme.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Do seznamu také patří kazisvět Zeman. Škodí, kudy .. chodit asi ne. Kde se dá.

Mám pocit, že Babiš je nejhorší osoba v Česku pro tuto pozici. Kdokoliv jiný by měl lepší výsledky. I kdybyste tam posadili němou hajzlbábu, dopadlo by to líp. I Mikir by byl lepší než Babiš.

Zásadní problém je ten jeho mikromanagement, ze se sere úplně do všeho, ale poradne nerozumi asi vůbec ničemu, kromě udavani a ničení lidi v rámci svého podnikání.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Tragické je, že kdybychom opustili své ideologické zákopy a v klidu bez zjitřených emocí si to vyříkali, nejspíše by se obě strany na většině těch bodů shodly. A třeba by se našel kompromis, který by respektovala větší část lidí než dnes.

Jak už někdo psal výše, protestující proti opatřením svým chováním prodlužují nutnost opatření, takže jsou vlastně sami proti sobě.

To by možná platilo mezi tou inteligentnější částí zlehčovačů (jako např. Jan Hnízdil) a přeháneči (jako např. Flégr). Lidi typu mikira nic nepřesvědčí.

Že se tímto chováním prodlužuje délka opatření, jsem tu psal mikirovi nebo lmovi už začátkem podzimní vlny, ale sami proti sobě všichni protestující nejsou, pokud jim stačí ke spokojenému životu hlavně ta setkávání, jak bylo popisováno v předchozích příspěvcích. Ne každému vadí omezení cestování, zavření restaurací, posiloven atd. Třeba včera někdo z malinké obce říkal reportérům ČT, že je mu jedno, že se asi bude moct pohybovat za sportem i po celém okrese. 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Eremi/Deny, berte to více s nadhledem a bez osobních invektiv. Děkujeme.

Pardon,nechal jsem se unést. Prispevek mazu, ať to tady dal nerozdmychavam. Leosi diky.

0 Citovat

Pojďme to trochu odlehčit - už někdo někde viděl čísla, čím přesně pomáhá zákaz nočního vycházení? O kolik snižuje R? Vyhodnocení jeho efektivnosti? Zdůvodnění, proč nestačí běžná práce policie? Za těch 5 měsíců, co tu je, něco takového snad musí ze stran vlády existovat.

0 Citovat

Hele za me dobrý, pekne se v noci spi kdyz je takový klid na ulicích a dokud neotevrou hospody, tak mi to ani tak nevadí, když se nikam nedá :)))) 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pojďme to trochu odlehčit - už někdo někde viděl čísla, čím přesně pomáhá zákaz nočního vycházení? 

Min. Dopravní podnik hl. m. Prahy něco ušetří, když už má nižší tržby, což ušetří na potřebě dotací magistrátu. Zkus jim o čísla napsat.

0 Citovat

eremi: Právě, když je vše zavřeno, proč by někdo někam chodil? Na to není potřeba zákaz.

Chlastačky to stejně neřeší (lidi dorazí do 21h) a jen omezuje ten zbytek, co by chtěl třeba jednou za čas udělat noční fotky, jít na delší procházku se psem nebo odnést odpadky ze spálené večeře.

Libor_S: tohle je vedlejší efekt na lokální úrovni.

0 Citovat

Zákaz nočního vycházení mě nikdy neomezoval. Na cesty do zaměstnání se nevztahuje a na návrat do místa bydliště taky ne. Takže pokaždé se najde zákonný důvod, proč být po 21 hodině venku.

0 Citovat

To šetření DP bych asi do souvislosti s nočním zákazem vycházení nedával. Já na to jako pouhý řidič nemám přesná čísla, ale vidím, kolik lidí vozím. A tehdy na podzim, kdy byla část období se zavřenými restauracemi po 20:00, ale ještě bez zákazu vycházení a období už se zákazem, byla naprosto srovnatelná - v obou obdobích jsme cca po 20:30 vozili stejné množství vzduchu (a stále vozíme, hrozná frustrace...). Myslím, že zkrácení denního provozu o 2 hodiny by přišlo tak jako tak, nehledě na zákaz vycházení. 

Já tedy ten efekt taky moc nechápu, byť ani mě nijak neomezuje, když stejně není kam chodit, takže je mi vlastně jedno :)

0 Citovat

@Kryštof Hájek: Přesně, prakticky mě neomezuje (možná tak jednou týdně), ale zajímala by mě vládní čísla a propočty, proč je tak důležité ho mít. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Co sleduji letošní videa např. od Balda & bankrupt,

To je nějaká nová frakce tvrdého jádra SPD? :D :D

0 Citovat

Jedině tak z anglické obdoby ;) Letos toho prolezl dost a ve videech je vidět, že prakticky nikde nikdo nic nedodržuje. Ukrajina, Estonsko, Arménie. Nebo stačí Vítek z Mexika.

https://www.youtube.com/channel/...FDHT6kmoXA

0 Citovat

@Michal: Bald je skvělej, je super, že člověk může cestovat alespoň takhle s ním. Ale když v minulém videu kousek od fronty na Ukrajině zvednul to RPG, tak mě málem trefilo. Typická past.

0 Citovat

To jo. Toliko ale k tomu čecháčkovství a že na nařízení se kašle jen u nás, a proto máme tak hrozná čísla.

0 Citovat

Takže máme nejhorší vládu na světě? A proto má dál ANO v průzkumech nad 20%? Už asi nerozumím ničemu.

0 Citovat

@Jada a kdo to jsou ti volici prevazne??

0 Citovat

matej15 napsal(a): To je nějaká nová frakce tvrdého jádra SPD? :D :D

Těsně vedle. Bald & Bankrupt je prazvláštní týpek, který obdivuje Putina a při tom se na natáčí na video.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Takže máme nejhorší vládu na světě? A proto má dál ANO v průzkumech nad 20%? Už asi nerozumím ničemu.

To ať si zodpoví každý sám. Rozhodně bych ale netvrdil, že máme dobrou vládu.

Setkal jsem se už s názorem, že Babiš je skvělý premiér, ale má pod sebou ministry, kteří mu škodí a nemůže je vyměnit, protože mu to nechce nikdo dělat. Ale je to skvělý premiér, co to myslí dobře. Jenže mu všichni háží klacky pod nohy. Prý jaksi nemá zodpovědnost za zbytek vlády, i když její členy si vybírá sám.

0 Citovat

Obdivuje Putina? Jako nerozporuji, ale spíš jsem si toho nikdy nevšiml, odkud tohle čerpáš. Třeba ve videu z východu Estonska hodně kritizoval ruské vedení státu. Spíš mi přijde, že občas vyvrací vyloženě tu představu Ruska jako arciďábla a trpí docela slušnými romantickými představami o SSSR.

0