Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

V pondělí v Německu podle RKI přibylo 5 480 nových případů nákazy a 238 úmrtí.
V Česku to bylo v pondělí 10511 a 128.
Není zvláštní, že Němci mají ~4x vyšší smrtnost? O tom nepoměru se čas od času něco píše, nezdá se to tedy být jednorázový výkyv. Spíš je to hra čísel: způsob vykazování nakažených a zemřelých v jednotlivých zemích, množství testů, ... Těch faktorů bude hodně.

0 Citovat

Michal napsal(a):

To ať si zodpoví každý sám. Rozhodně bych ale netvrdil, že máme dobrou vládu.

Setkal jsem se už s názorem, že Babiš je skvělý premiér, ale má pod sebou ministry, kteří mu škodí a nemůže je vyměnit, protože mu to nechce nikdo dělat. Ale je to skvělý premiér, co to myslí dobře. Jenže mu všichni háží klacky pod nohy. Prý jaksi nemá zodpovědnost za zbytek vlády, i když její členy si vybírá sám.

Setkal jsem s podobným názorem, akorát ti špatní nebyli jeho ministři, ale opozice. Na otázku, jak přesně mu opozice ubližuje - přijímání skvělých zákonů trvá dlouho. Takže lidé, kteří by si asi přáli návrat do minulého režimu a vlády jedné strany.

@andreko. Důchodci, kteří tvrdí, že si jich poprvé někdo všímá a váží. A taky jich nechal tisíce umřít, ale tak co...

0 Citovat

divan napsal(a):

V pondělí v Německu podle RKI přibylo 5 480 nových případů nákazy a 238 úmrtí.
V Česku to bylo v pondělí 10511 a 128.
Není zvláštní, že Němci mají ~4x vyšší smrtnost? O tom nepoměru se čas od času něco píše, nezdá se to tedy být jednorázový výkyv. Spíš je to hra čísel: způsob vykazování nakažených a zemřelých v jednotlivých zemích, množství testů, ... Těch faktorů bude hodně.

nevím, jak to mají Němci, ale u nás počet zesnulých 128 z 15.3. není konečné číslo, ještě bude přibývat několik dní, jak se dohlašují další zemřelí.

0 Citovat

divan napsal(a):

V pondělí v Německu podle RKI přibylo 5 480 nových případů nákazy a 238 úmrtí.
V Česku to bylo v pondělí 10511 a 128.
Není zvláštní, že Němci mají ~4x vyšší smrtnost? O tom nepoměru se čas od času něco píše, nezdá se to tedy být jednorázový výkyv. Spíš je to hra čísel: způsob vykazování nakažených a zemřelých v jednotlivých zemích, množství testů, ... Těch faktorů bude hodně.

Od té doby, co jsem v říjnu byl v Drážďanech si myslím o německých číslech své. Snad půlka lidí v zoo měla suchý kašel (všichni mluvili německy, co jsem tak slyšel), žádné rozestupy, žádné roušky. Čísla tehdy měli lepší než my, ale takový pandemický soundtrack není ani teď slyšet v Praze. Pak jsem radši jako jediný nýmand měl na plné Pragerstrasse roušku, ač nemusel.

0 Citovat

@divan: Poměr mrtvých vůči nakaženým je v Německu zhruba stejný jako v ČR. Hodnoty ale dost kolísají, zvlášť ty udávané v Německu. Když se podíváš na sedmidenní průměr je to v Německu 209 a 10229, v ČR 214 a 11018. Je pravda i to, co napsal tbu, ale pokud je to údaj o hlášených mrtvých v tom dni (ne ti, kteří umřeli ten den - statistiky jsou na oboje), tak je to jedno. Na počet obyvatel mají tedy Němci 8x méně mrtvých i nakažených a od rána se tu bavíme, proč to tak je.

0 Citovat

@Libor_S: nezpochybňuji že je u nás situace velmi špatná, nepodceňuji covid. Ale srovnávají se nesrovnatelná čísla. Pokud nemá EU jednotnou metodiku vykazování, tak všechna ta čísla mají malou vypovídací hodnotu po nějaké vzájemné srovnání.  Kdo se kde považuje za nakaženého s covidem? Ten s pozitivním testem, nebo jenom ten, kdo má i příznaky? Zemřel s covidem i ten, kdo měl autohavárii a měl covid? Nebo jen ten, co měl příznaky? Nebo jen ten, co měl pozitivní test? Takových otázek se nabízí spousta.

0 Citovat

aga.endy napsal(a):

Bydlím na vesnici....a co vidím kolem sebe, tak drtivá většina ani tento náš "nejpřísnější lockdown" nedodržuje. Jedni sousedé, 70+, návštěvy rodiny denně, stejně jako obvykle, pá-ne jim u domu parkují vždy cca 4auta, a celá rodina se schází, tento týden slavili narozeniny, zaparkovaných 6 aut. Druzí sousedé 65+, moji rodiče...nutně musí to a tamto poopravit, vylepšit, každou chvíli si zvou domů řemeslníky, opraváře, známé, vždy bez roušky/respirátoru. Aby mohli sportovat mimo obec (cyklisti),dají si na záda batoh, jako že jedou na nákup, a courají po celém okrese. Na vesnici hospody otevřené dvě, na tajňačku, plno lidí, kosmetička, kadeřnice chodí na zavolání domů. Roušku venku nenosí vůbec nikdo, viděla jsem snad 1osobu s ochranou úst za celou dobu. Když jsme odložili návštěvu známých, protože lockdown, klepali si na čelo, jestli jsme spadli z višně....takže asi tak nějak u nás vypadá tvrdý "lockdown", a já osobně se vůbec nedivím, že jsme tam kde jsme

Koukam vy jste to tady pekne rozjeli od rana ,me tu zaujal tehle prispevek  a hlavne si v nem vsimnete  ,jedni sousede 70+,druzi sousede 65 + ,....

A totez se asi da rict  o zdejsim foru ,cim starsi  clovek tady ,tim normalnejsi pristup ke covidu a  cim mladsi tim vetsi hysterie  (omluva tem mladym co jsou na me strane barikady ) 

Proste ti lidi na vesnici normalne ziji a maji na haku  nejake vladni nesmysly  Asi mlokdo odsud si pamatuje Honkongskou chripku,  zemrelo udajne milon lidi celosvetove  v roce 68-69, nechci tvrdit ze si neco pamatuju  bylo mi 11 let a staral jsem se o jine klukovske veci nez o nejakou chripku , ale mam za to , ze se zadne podobone nesmysly jako ted nedely  Pise se ze kvuli Covidu uz zemrelo jeden a pul milonu ,ano je to vic ale nemyslim , ze ma byt celosvetove silenstvi jako je A bohuzel jak se zda , v tom silenstvi je CR opet jedna z nejlepsich zemi sveta   

Plne ty starsi lidi na te vesnici chapu jednaji naprosto spravne  a myslim ,ze jim umiraji pratele a znami nebo i nekdo z rodiny a presto nezblbli  jak mnohem mladsi , kteri maji mnohem vetsi moznosti se vzeprit  tehle buzeraci a pritom jeste temhle nesmyslum tleskaji (opet omluva tem co jsou na me strane barikady )

A jinak pulka Evropy uz zarazila Astru a Blatny jede vesele dal ....pokud by zemrelo vice lidi po tomhle ockovani  ,jako ze dofam ze nezemre, tak by mu asi ochranka nestacila 

Nedivim se jak mirjur pise ,ze slysi z vice stran at se do CR nevraci jak i radi  Mandarince  ,ale tu zmenu musi  inciovat mladi a ne dedek Mikir co by byl lepsi nez Babis   -)) Dekuju za komliment  ,ale to by i Nadezda asi prchala do Ruska  i kdyz psala ze by chtela byt radeji se mnou zadobre -))

Jo ale jinak Nemci se pry dohodli z Rusama ze budou vyrabet Sputnik v Nemecku  ,myslim ze neni treba prislis  velke IQ aby bylo jasne  o cem ten Covid je ...

0 Citovat

@divan: Rozdíly v metodice jsou, ale když sedí poměr mrtvých a nakažených, tak to asi tak podstatný rozdíl není. Podstatné je to hlavně u zemí, kde se testuje minimálně. Ty jsi napsal, že Němci 4x vyšší smrtnost, což ze 7denních průměrů rozhodně nevyplývá. Mrtvých při autohavárii a zároveň s covidem je jen pár, takže to nemá smysl vůbec zmiňovat (bez ohledu na to, co plácl Blatný). Kdo má jen příznaky a nešel na test, není ve statistice (u nás teď přes 1,4 mil.). Zahrnutý je akorát v odhadech promořených (kolem 4 mil.).

0 Citovat

mikir napsal(a):

Asi mlokdo odsud si pamatuje Honkongskou chripku,  zemrelo udajne milon lidi celosvetove  v roce 68-69, nechci tvrdit ze si neco pamatuju  bylo mi 11 let a staral jsem se o jine klukovske veci nez o nejakou chripku , ale mam za to , ze se zadne podobone nesmysly jako ted nedely 

Jo ale jinak Nemci se pry dohodli z Rusama ze budou vyrabet Sputnik v Nemecku  ,myslim ze neni treba prislis  velke IQ aby bylo jasne  o cem ten Covid je ...

Hongkongská chřipka byla v Československu nevýznamná proti covidu, ale přesto způsobila dost problémů. Hlavně ale chřipku nešíří bezpříznakoví přenašeči, takže není třeba velkých opatření.

https://temata.rozhlas.cz/tema-a...ou-8433201

V Československu soudě podle statistických ročenek zemřelo roku 1970 na nemoci dýchacího ústrojí asi o 1 500 až 2 000 lidí více než v předcházejících letech. Epidemie měla podle lékařů mírnější průběh, protože A/H3N2 byl podobný asijské chřipce, která světem proběhla o dekádu dříve. Populace jednotlivých států tak už mohly získat imunitu během předešlé krize.

 

Sputnik je uznávaný za kvalitní výzkum, ale jsou u něj obavy u schvalovacího procesu a kvality výroby. Pokud bude schválený a vyráběný v Evropě, bude o něj logicky zájem (v tom případě bych ho možná i preferoval).

0 Citovat

Asi nemáš dost velké IQ, abys vedel o čem covid je, na rozdíl od mikira, Libore.

Zkuste toho blázna ani necitovat, to se fakt nedá:))))

0 Citovat

divan napsal(a):

V pondělí v Německu podle RKI přibylo 5 480 nových případů nákazy a 238 úmrtí.
V Česku to bylo v pondělí 10511 a 128.
Není zvláštní, že Němci mají ~4x vyšší smrtnost? O tom nepoměru se čas od času něco píše, nezdá se to tedy být jednorázový výkyv. Spíš je to hra čísel: způsob vykazování nakažených a zemřelých v jednotlivých zemích, množství testů, ... Těch faktorů bude hodně.

Čistě selským rozumem. Mají cca 8x více obyvatel, takže tam bude asi i vyšší počet seniorů nad 75 let u kterých je nejvyšší smrtnost.

0 Citovat

Ohledně nebezpečnosti očkování Astra Zenecou krásně vypovídá srovnání vakcíny a antikoncepce:
https://twitter.com/klepnepepka/...4220695554

Dále známý vědec Nassim Taleb, autor knížky o Černých labutích, píše o pravděpodobnosti, že z velké skupiny lidí nikdo po očkování nezemře. Statisticky je to nemožné. To, že někdo dostane injekci a později umře, je nejspíše jen korelace.

https://twitter.com/nntaleb/stat...9095890945

0 Citovat

presne tak, ved ked zaockuju milion ludi tak na druhy den zomrie urcite zopar aj keby ockovani neboli. 

A inak k tej tromboze, moja sesternica presne z antikoncepcie takto dopadla vyse 10 rokov dozadu. Nezomrela, ale zije vlastne v ustave s tazkymi nasledkami (pravdepodobne kombinacia s fajcenim, ktora riziko este viac zvysuje). 

0 Citovat

To mě mrzí.

0 Citovat

No tak kdyby byla ta vakcína až tak v pohodě, tak její používání nepozastaví prakticky celá západní Evropa. Minimálně do prošetření. To přehlížení komplikací, které je zjevně nad míru obvyklou vůči ostatním vakcínam, mi připadá jako opačný pól vůči těm, co adorují použití Sputniku V bez schválení Evropskými úřady.

0 Citovat

Do Astry, pokud budu mít možnost výběru, nepůjdu. Už jen kvůli tomu, že druhá dávka je až po třech měsících. K tomu ten stín pochybnosti o krevních sraženinách, který u jiných vakcín není. Zatím.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Selský rozum a vysoká škola života. Jako chápu, že ne každému je dána do vínku inteligence, ale ta dedukce ohledně smrtnosti je přímo brutální. Matematicky řečeno, s velikostí populace roste smrtnost geometrickou řadou....

Tak buď rád, že ty si tu inteligenci do vínku dostal. Jak vidíš, ne každý měl to štěstí...

0 Citovat

[citace="eremi"]

Asi nemáš dost velké IQ, abys vedel o čem covid je, na rozdíl od mikira, Libore.

Zkuste toho blázna ani necitovat, to se fakt nedá:))))

[/citace

eremi zkus me nekdy brat taky s vetsim nadhledem  a nevidet  jen cernobile , co si muze clovek myslet o tom ze  se Nemci dohodli na vyrobe  Sputniku s Ruskem , ano muze to byt tak jak pise Libor ,ale taky to muze byt tak ze Nemcum jde jen o kseft ,ovsem to vede logicky k uvaze .ze to neni s Covidem tak zhave ,coz nakonec potvrzuji i jine ksefty treba s respiratorem KN95 v CR od Cinanu O te prekupnicke firme co nabidla Praze 400000 davek Astry kdyz oficialne mel dostat stat 100000 to taky o necem svedci  a najednou zapadni Evropa  Astru  zarazi ,,,takze zkus se na to podivat i jinym pohledem  nez tim ze mikir je blazen 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Do Astry, pokud budu mít možnost výběru, nepůjdu. Už jen kvůli tomu, že druhá dávka je až po třech měsíců. K tomu ten stín pochybnosti o krevních sraženinách, který u jiných vakcín není. Zatím.

Já taky ne ani mí rodiče 70 + kteří jsou již  zaregistrování a můžou přijít na řadu řádově v týdnech.

Když to stoply mimo jiné i Němci tak to nebude jen tak ..

0 Citovat

No když vidím ty dnešní titulky :

Asii trápí nová mutace koronaviru ..

Francie hlásí novou mutaci koronaviru ..

Za chvilku bude mít svoji mutaci každý okres aneb ta šaškárna hned tak neskončí ..

Coronavirus je prostě určitý druh chřipky - Viry chřipky každoročně podléhají mírným genetickým mutacím a vakcíny mají každý rok pozměněné složení ,tak nějak to bude u covidu bude se přeočkovávat každý rok a reagovat na nové mutace s tím že očkování nebude stejně jako u chřipky stoprocentní.

Prostě se s tím musíme naučit žít nějaké roušky/respirátory ,uzávěry ekonomiky a další restrikce jsou stejně k ničemu jen šikana lidí a bohužel pro některé i ekonomická likvidace!

0 Citovat

Jasně, nosit roušky a držet rozestupy kvůli mizerným desítkám tisíc mrtvých důchodců (s britskou mutací umírají i zdraví čtyřicátníci), to je prostě šikana normálních lidí.

Kdysi jsem četl sci-fi, kdy všichni lidé nad 40? let byli usmrceni. Koukám, že k takovému světu fakt vede cesta.

0 Citovat

lma napsal(a):

Já taky ne ani mí rodiče 70 + kteří jsou již  zaregistrování a můžou přijít na řadu řádově v týdnech.

Když to stoply mimo jiné i Němci tak to nebude jen tak ..

Je fakt dojemné, jakou mas starost o rodiče, aby dostali tu správnou vakcínu proti něčemu, co vlastně je jen cirkus, ale ostatní jsou ti zjevne úplně volni, kdyz se chlubis, jak nedodrzujes opatreni kdyz to jde.

A ta shoda podmetu s prisudkem ti dělá pravidelne problém.

 

0 Citovat

"Kdysi jsem četl sci-fi, kdy všichni lidé nad 40? let byli usmrceni. "

Nad 30. Loganuv útěk od Nolana a Johnsona.

0 Citovat

@Ima: dle mne je to jedna z možných variant , že se bude možná v budoucnu v určitých  termínech přeočkovávat, abychom mohli "normálně žít" , pokud vir zásadně nezmění své "chování". 

Než však nastane  žádoucí proočkovanost navrhuješ  jaké řešení ? Zvýšit kapacity krematorií ? Zavést loterii - koho léčit a koho ne ? 

Jsem přesvědčen, že na dnešní nepříznivé situaci má lví podíl  naše vláda jednoho muže. To však není pro mne důvod, abych roušku/respirátor nepoužíval. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Je fakt dojemné, jakou mas starost o rodiče, aby dostali tu správnou vakcínu proti něčemu, co vlastně je jen cirkus, ale ostatní jsou ti zjevne úplně volni, kdyz se chlubis, jak nedodrzujes opatreni kdyz to jde.

Cirkus to je zatím si stojím ! Rodiče o vakcínu stojí a když už tedy ,tak alespoň něco co jim nepřidělá zdravotní problémy a to aktuálně AZ nesplňuje ani omylem.

Já se chci nechat očkovat hlavně proto,že to usnadní (alespoň by mělo) cestování rozhodně ne ,že bych se bál chřipečky jménem covid!

A opatření ? .... ano kde to jen trošku jde snažím se bojkotovat! Je to šikana a arogance moci! Hlavně jsem vyloženě alergický na zákaz opouštět obec a nosit roušky venku to považuji za vrchol nic neřešící buzerace!

 

Leoš Literák - a co stovky mrtvých (ČR) za rok na silnicích ?? což takto zakázat ty silnice využívat a zachránit tak stovky životů ))

a zase roušky - jako já nevím třeba letadlo je schopno nouzově přistát kvůli tomu,že tam člověk neměl roušku - přitom rozestupy žádné a když dostanu jídlo roušku si sundat můžu a mohu se nadlábnout to má v době oběda ten covid pauzu ??

0