Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já nakonec ty odmítave reakce chápu. Je třeba se podívat na věkové složení fóra. Hlavně mladí lidé, maximálně tatove dětí. Skupinu starších tu nezastupuje nikdo. Takze už jenom kvůli generačním rozdílům dochází k rozmíškám. Já bych taky kdysi nevěřil, že po 40 půjde fyzicka dolů, nedej bože když se přidají nemoci, to si každý musí odzit, to je nepřenosná zkušenost.

0 Citovat

eremi napsal(a):

A já myslel, ze každý aspon trochu lucidni člověk už po tom roce chápe, proč se nyní nedá cestovat jako dříve. 

Já mám pocit, že u některých jedinců tady nebo obecně je to nějaký možná i podvědomý obranný reflex. "Budu dělat, že se nic neděje a po roce pandemie se podivovat nad tím, že nejde cestovat jako v roce 2019 a tím se udržuju v klidu, abych se nezbláznil."

Bohužel pak ti lidi vypadají buď jako hlupáci nebo ignoranti. Ostatní osočují z toho, že jsou ovce, přitom sami jsou posraní až za ušima. Tady na fóru vidím takových lidí několik.

0 Citovat

Osobně nevěřím, že na jaře se bude moct cestovat relativně normálně - to je v téhle době aspoň na antigen. Že se letos bude moct důstojně cestovat mimo Evropu, to je sci-fi (pokud nejste vládní představitel, že). Blatný i představitelé EU můžou slibovat o dostatečném proočkování někdy v červenci cokoliv, ale věřil by jim už jenom idiot. Ne, neplánuju sedět doma na zadku. Na rozdíl od některých jiných totiž ty základní opatření dodržuju docela důsledně (kromě nošení respirátoru na ulici, když na několik metrů kolem nikdo není, s tím ať si trhnou). Ale smířila jsem se s tím, že v létě budou spíš kratší dovolené autem a dost možná jenom po Česku. Září a říjen jsou už realističtější termíny, kdy sednu do letadla. Ostatně proto ještě letos nemám vybraný ani den dovolené. Co se týčení liknavosti lidí, tak to částečně chápu a nikomu nevyčítám, že sedne na kolo, jde si zaběhat, jde si sednout s pivem nebo vínem k řece. Co už chápu míň, to jsou skupinky třeba deseti lidí. A děti a teenageři, kteří se chovají, jako by jim podstatu viru nikdo nevysvětlil - to je materiál, který se má vracet do škol. Ať si o učitelích a jejich současném nasazení myslím cokoliv, tak jim tu situaci, která přijde, vůbec nezávidím. Budou se muset přepnout do módu Igora Hnízda.

0 Citovat

Do konce června potřebuji vybrat 7 dnů dovolené z loňska. A nechci si ji brát na to, abych byl více či méně zavřený doma. S cestováním to ale vidím bledě.

0 Citovat

Jardo, pochybuji že by tu byl někdo, kdo by se divil, že nejde cestovat jako v roce 2019, to by se musel probrat z komatu. Že se s tím mnozí nesmířili, je věc druhá.

Posraný z Kovidu nejsem, ani jsem nebyl, ale obavy (vzhledem k věku a zdravotnímu stavu) jsem měl značné. To mi ale nebránilo v tom, legálně cestovat i v minulém roce. (ne, skutečně jsem neporušil žádný zákon ani nařízení, maximálně tak nějakou zákazovou značku).

Vzhledem k povaze mého zaměstnání nebyla otázka jestli, ale kdy to chytnu. Takže jsem si řekl, že je jedno kde to chytnu a budu prostě cestovat... dva z mých přátel (stejně starých jako já), to cestování na doporučení odložili "až bude líp", se už nikam nepodívají.

Samozřejmě jsem to chytnul v práci... a hledání toho, co budu moci podniknout až se vyléčím, případně čtení cestopisů lidí, kteří právě v tu dobu, co jsem polykal kyslík, cestovali, mi hodně pomáhalo.

0 Citovat

Při mladší ročníky do 50 to důstojné vycestování nemusí být reálne ani v září. Kdyby se hned dostali na řadu s očkováním v létě, k tomu připočíst 3 týdny až 3 měsíce do aplikace druhé dávky, další dva týdny než začne platit certifikát. 

0 Citovat

Způsob, jakým našem vláda pracuje s daty aneb graf klesá - opatření musí fungovat.

https://www.tylervigen.com/spuri...rrelations

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Při mladší ročníky do 50 to důstojné vycestování nemusí být reálne ani v září. Kdyby se hned dostali na řadu s očkováním v létě, k tomu připočíst 3 týdny až 3 měsíce do aplikace druhé dávky, další dva týdny než začne platit certifikát. 

Tady musím upozornit, že v létě určitě budou země, které budou chcít buď doklad o očkování NEBO antigen (jak jsem několikrát zmiňovala, spousta lidí se na cestování po Evropě s přidanou hodnotou za dva PCR testy vykašle). Pořád to není úplně fér, protože i přes zvýšení kompenzací za karanténu a možnost pracovat i v karanténě z domovat jenom jedna část cestovatelů bude riskovat, že na dva týdny vypadne z práce, a někteří si prostě ani to nemůžou dovolit nebo jim to za to nestojí. Člověk se musí smát při představě letošní výrazně geriatrické hlavní turistické sezóny.

0 Citovat

@Alena Svobodová. Tak to těm starším ročníkům přejme. Jet někam na týden po Unii a muset mít několikrát antigen nebo PCR (pořád je to šťourání v nose, liší se jen cena) je sado maso, do toho nejdu, a ještě nad člověkem po návratu visí karanténa. Jak už tady někdo psal, to se oplatí absolvovat při long haulech, jak to utrpení při odběrech tak rozložení finanční náročnosti testu při drahé exotické dlouhé dovolené. 

0 Citovat

Nemusí to být long-haul, stačí vyrazit někam na delší dobu, 3 a více týdnů. Pak je to taky snesitelné. Asi jsem naivní, ale pořád doufám, že dříve nebo později se ta testovací povinnost (nebo minimálně ta placená) začne rušit, že země postupně přestanou být rizikové... jinak ty výpadky v turistických příjmech budou výrazně horší než vloni a řada zemí se s tím bude jen horkotěžko srovnávat. 

0 Citovat

@MIGUELAS Však jo, nicnémě to vypadá, že to bude zároveň sezóna hodně slabá, důchodci a rizikové skupiny nejsou zrovna přeborníci ani v cestování samotném, ani v utrácení v destinaci. Spíš mi bude vadit, že se pak Bureš bude snažit prodat armádě důchodců, jak pěkně se o ně staral. Já se ovšem v létě vidím spíš třeba u rakouských jezer nebo někde v Maďarsku, kam jezdí Regiojet. Vzhledem k tomu, že se navíc na dovolené v létě vyhýbám místům, kam se masově vrhají rodiny s dětmi, tak je to letos fakt na křišťálovou kouli.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Jardo, pochybuji že by tu byl někdo, kdo by se divil, že nejde cestovat jako v roce 2019, to by se musel probrat z komatu. Že se s tím mnozí nesmířili, je věc druhá.

Posraný z Kovidu nejsem, ani jsem nebyl, ale obavy (vzhledem k věku a zdravotnímu stavu) jsem měl značné. To mi ale nebránilo v tom, legálně cestovat i v minulém roce. (ne, skutečně jsem neporušil žádný zákon ani nařízení, maximálně tak nějakou zákazovou značku).

Vzhledem k povaze mého zaměstnání nebyla otázka jestli, ale kdy to chytnu. Takže jsem si řekl, že je jedno kde to chytnu a budu prostě cestovat... dva z mých přátel (stejně starých jako já), to cestování na doporučení odložili "až bude líp", se už nikam nepodívají.

Samozřejmě jsem to chytnul v práci... a hledání toho, co budu moci podniknout až se vyléčím, případně čtení cestopisů lidí, kteří právě v tu dobu, co jsem polykal kyslík, cestovali, mi hodně pomáhalo.

@Martin Vicha: Já jsem právě naznačoval, že smíření je prostě tím základním krokem k tomu jak se cítit líp. Protože to, co tu někteří lidé píšou, jak si hrají na internetové hrdiny a jak se nejspíš i chovají v reálném životě alias novodobí disidenti... no prostě hanba by mě fackovala, kdybych se takhle choval. Ano mnoho opatření je špatných, zavedených pozdě, nelogických, z PES systému už je jen vtip, ale pořád mi přijde lepší zúčtovat si tohle s vládou v říjnových volbách než schválně všechno porušovat, hledat kličky, atd. Ale pokud si člověk teoreticky věří na přestupkový řízení, případně na správní soud a jeho morální vlastnosti jsou pod bodem mrazu, tak proč ne.

Však já jsem byl minulý rok taky na několika dovolených, kdy jsem využil oboustranná netestovací okna (Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Černá Hora, Rumunsko), ale nikdy bych nepostavil cestování před zdraví. A kdybych měl osobní zkušenosti jako ty, tak už vůbec ne.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

dva z mých přátel (stejně starých jako já), to cestování na doporučení odložili "až bude líp", se už nikam nepodívají.

Samozřejmě jsem to chytnul v práci... a hledání toho, co budu moci podniknout až se vyléčím, případně čtení cestopisů lidí, kteří právě v tu dobu, co jsem polykal kyslík, cestovali, mi hodně pomáhalo.

To je mi líto. Uzdravte se.

0 Citovat

Ja myslim, ze Martin psal, ze už má covid za sebou.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Nemusí to být long-haul, stačí vyrazit někam na delší dobu, 3 a více týdnů. Pak je to taky snesitelné. Asi jsem naivní, ale pořád doufám, že dříve nebo později se ta testovací povinnost (nebo minimálně ta placená) začne rušit, že země postupně přestanou být rizikové... jinak ty výpadky v turistických příjmech budou výrazně horší než vloni a řada zemí se s tím bude jen horkotěžko srovnávat. 

Presne tak  v Irsku sice zavedli nesmyslny seznam ode dneska  a  povinny covid  hotel za  1800 euro ,ale zatim tam CR neni a  tak jsem koupil na kveten  letenky  z Dublinu do Prahy  za 13 euro  ,zpatecni mam  vymenenou misto Londyna  a zene jsem koupil letenku z Prahy do Dublinu za 360 Kc , kdyby to neslo  tak to zmenime   a kdyz to pujde tak tu budeme 3 tydny  me to je jedno  jsme tu porad zena si to uzije  a pak  uz bude  cerven  a  neco vymyslim do tepla ,mozna i to Turecko by nebylo marne ,zatim jsem premyslel hlavne o Chorvatsku ,ted sice  tvrdi ,ze budou chtit testy ,kdo nebude naockovany nebo nebude mit prodelany covid a protilatky ,ale to rikaji ted ,, a jine staty  co jsou zavisle na turistice jiste taky zmeni nazor 

Jinak taky od vcerejska vzinklo 5 novych testovacih center , kde maji chodit jen ti co neciti zadne priznaky  a  test je  zdarma 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Já mám pocit, že u některých jedinců tady nebo obecně je to nějaký možná i podvědomý obranný reflex. "Budu dělat, že se nic neděje a po roce pandemie se podivovat nad tím, že nejde cestovat jako v roce 2019 a tím se udržuju v klidu, abych se nezbláznil."

Bohužel pak ti lidi vypadají buď jako hlupáci nebo ignoranti. Ostatní osočují z toho, že jsou ovce, přitom sami jsou posraní až za ušima. Tady na fóru vidím takových lidí několik.

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

[citace="Jarda"]

Já mám pocit, že u některých jedinců tady nebo obecně je to nějaký možná i podvědomý obranný reflex. "Budu dělat, že se nic neděje a po roce pandemie se podivovat nad tím, že nejde cestovat jako v roce 2019 a tím se udržuju v klidu, abych se nezbláznil."

Bohužel pak ti lidi vypadají buď jako hlupáci nebo ignoranti. Ostatní osočují z toho, že jsou ovce, přitom sami jsou posraní až za ušima. Tady na fóru vidím takových lidí několik.

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

[/citace]

Tak pod toto se podepisuju🙏

0 Citovat

Díky. Já na psychiatrii chodím léta kvůli jistým zdravotním problémům, ne teda z důvodu covid/pandemických opatření. Samozřejmě na to v diskuzi s doktorem taky došla řeč. Dokud na to člověk nadává, je to ještě dobrý. Až si člověk zvykne, tak je na místě obava o duševní zdraví.

Takže ano, doslova to člověk dělá, aby se nezbláznil. :) Není to známka toho, že by byl člověk automaticky nějakej covid popírač nebo něco podobnýho...

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Luxusně napsáno - podpis !

0 Citovat

@speedy7cz +1

@lma +1

@KO +1 Bohužel v současnosti je to v pytli. Slavná Madeira omezení vycházení a další sracky, Řecko karanténa, paradoxně dává smysl exotika, která drží nebo si můžeš zopakovat Turecko. V říjnu/listopadu 2020 to bylo mnohem otevřenější než teď. Turci snad žádný podraz s omezením cest nenachystaji, Turci z Vídně budou létat domu o sto pero, tam bych se rušení letu nebál.

Schengen v mých očích z hlediska nějakého sjednocení úplně selhal a EU nedonutila členské státy k jednotným postupům.

Aby nás tady, černé 🐑 neobvinili, že jsme jeden člověk nebo nedej bože pod vlivem alkoholu.

0 Citovat

lma napsal(a):

[citace="speedy7cz"]

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Luxusně napsáno - podpis !

[/citace]

 

Přesně tak, speedy7cz to krásně napsal a vystihl...

Jednoznačný souhlas  i od nás z hor!

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Ehm, prosím? Já jsem nikdy nikde nenapsal, že covid restrikce jsou nový normál. Tohle je od tebe neskutečná demagogie. Tvrdit bezostyšně, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, neřekl, ani nepomyslel.

A úplně nejvíc smutné ale je, že ani po roce pandemie tady řada z vás stále nechápe, že kdybychom jako národ opravdu chvíli ty restrikce dodržovali, tak jsou teď otevřené okresy, děti ve školách, otevřené obchody. Tak jak to bylo v Portugalsku. Čísla měli jednu chvíli horší jak my, kolaps zdravotnictví, improvizované pokoje v sanitkách, ale pak se jako národ semkli a krásně jim čísla klesla. Tohle jsme my Češi od září 2020 nedokázali. A bohužel si to tím jenom prodlužujeme.

Edit. Mimochodem sranda, jací uživatelé zase naráz vykoukli :D to je náhoda, opět, určitě nikdo nemá dva a více účtů :)

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Ano, reakce psychicky zdravého člověka je chtít, aby se celá situace vrátila do normálu co nejdřív. Jenže to v žádném případě neznamená "bojovat s tím" - čím víc lidí bude rebelovat, hrát si jak Jarda pěkně píše na disidenty, tvářit se, že se nic neděje, hledat možnosti, jak obejít co nejvíc restrikcí, no prostě boj v plné parádě, tím déle tu s námi tahle paráda zůstane a tím spíš ji budeme muset začít vnímat jako novou normu.

Pořád nedokážu pochopit, proč tahle souvislost tolika lidem pořád nedochází. Jsme všichni na stejné straně, omezení nám všem vadí úplně stejně, jen prostě někteří z nás si uvědomují, proč je důležité je (byť s krajní nechutí) dodržovat a trochu se dobrovolně na nějakou dobu omezit. Jenom si nejsem jistý, jestli tohle těm ostatním jasné není, nebo se jen dobrovolně rozhodli chovat se sobecky.

0 Citovat

Jarda - Tomu snad ani sám nevěříš,že dodržováním těch většinou nesmyslů by se něco změnilo ..

A ta trapná poznámka na závěr - ubohost!

0 Citovat

Já se přiznám, že jsem nečetl celou diskuzi, ale z toho příspěvku mi to připadalo, že ty naštvané lidi nechápeš a díváš se na ně z patra jako na hlupáky. Hloupého na takové reakci nic není. Obranný reflex, nadávání a obecně vyjadřování emocí je zcela v pořádku. Neznamená to přece automaticky, že je daný člověk popírač a nerespektuje ty opatření.

K druhé části - jsi trochu naivní. Portugalsko bylo dlouhou dobu v opravdu špatné situaci, jen došli k tomu názoru, že není úplně košér všechno zavírat a nákaza se bude šířit tak jako tak. Současné a doufám, že to nezakřiknu, světlo na konci tunelu není důsledkem zavření obchodů/škol a restaurací, ale kombinací značného omezení kontaktu lidí (okresy/buzerace fízlů), bohužel/bohudík promoření, testování ve firmách (nejčastější přenos nemoci je zde) a hlavně očkování. I kdyby člověk a věřím, že většina dodržovala, ty bývalé restrikce držel ze sta procent, tak ani tak by nedošlo k tomu, že by vir někam zmizel. To se ani nikdy nestane. Situace se zhoršuje/zhoršovala všude bez ohledu na to, jestli to byli češi nebo ne.

0