Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

@speedy7cz: Tak mi vysvětli, proč zrovna my Češi, náš národ, jsme ve všech statistikách nejhorší na světě? To tady máme nějakou speciální mutaci?

@lma: Sorry, nedá mi to... ubohý je hlavně nemýt si ruce :D 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="speedy7cz"]

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Ehm, prosím? Já jsem nikdy nikde nenapsal, že covid restrikce jsou nový normál. Tohle je od tebe neskutečná demagogie. Tvrdit bezostyšně, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, neřekl, ani nepomyslel.

A úplně nejvíc smutné ale je, že ani po roce pandemie tady řada z vás stále nechápe, že kdybychom jako národ opravdu chvíli ty restrikce dodržovali, tak jsou teď otevřené okresy, děti ve školách, otevřené obchody. Tak jak to bylo v Portugalsku. Čísla měli jednu chvíli horší jak my, kolaps zdravotnictví, improvizované pokoje v sanitkách, ale pak se jako národ semkli a krásně jim čísla klesla. Tohle jsme my Češi od září 2020 nedokázali. A bohužel si to tím jenom prodlužujeme.

Edit. Mimochodem sranda, jací uživatelé zase naráz vykoukli :D to je náhoda, opět, určitě nikdo nemá dva a více účtů :)

[/citace]

 

Jardo, to není náhoda, přesně jak píšeš. Ale abych zabránila všem tvým případným konspiračním teoriím, jak se proti tobě všichni spojili (někteří se rovnou rozdvojili až roztrojili) - důvod je jiný. Máme malou chat-skupinu, kde sdílíme novinky stran cestování a občas i názory na místní diskuze. Není to žádný odboj, jen taková spontánní FB odnož CL, kde je téma očkování a Covid zakázané a kde se ještě stále snažíme řešit a plánovat naše cesty. Diskutujeme věci jako letenky, hotely, počasí, ceny vína.. No a občas povedené komenty zde. Třeba jak ten od speedy7cz...😉

0 Citovat

Okej Kačko, tak jste si přišli naráz všichni kopnout a dát si navzájem +1, tak snad se vám bude líp spát :D Zvláštní, že máte covid téma zakázané, ale tak vás to sem táhne :)

0 Citovat

ips napsal(a):

[citace="speedy7cz"]

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Ano, reakce psychicky zdravého člověka je chtít, aby se celá situace vrátila do normálu co nejdřív. Jenže to v žádném případě neznamená "bojovat s tím" - čím víc lidí bude rebelovat, hrát si jak Jarda pěkně píše na disidenty, tvářit se, že se nic neděje, hledat možnosti, jak obejít co nejvíc restrikcí, no prostě boj v plné parádě, tím déle tu s námi tahle paráda zůstane a tím spíš ji budeme muset začít vnímat jako novou normu.

Pořád nedokážu pochopit, proč tahle souvislost tolika lidem pořád nedochází. Jsme všichni na stejné straně, omezení nám všem vadí úplně stejně, jen prostě někteří z nás si uvědomují, proč je důležité je (byť s krajní nechutí) dodržovat a trochu se dobrovolně na nějakou dobu omezit. Jenom si nejsem jistý, jestli tohle těm ostatním jasné není, nebo se jen dobrovolně rozhodli chovat se sobecky.

[/citace]

Nepodsouvej mi, co jsem nenapsal. Právě naopak já jsem pro přísný lockdown byl už dlouho, stejně jako Jarda. Ve svém doplňujícím příspěvku jasně píšu, že nadávní a nesouhlas automaticky neznamená covid odpírače. Moje narážka byla na to, že někteří nechápou, proč se na restrikce nadává. A odpověď je pořád stejná - není to normální a proto na to člověk reaguje.

Bohužel někteří toto nepochopí, a já taky nechápu proč. :)

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="speedy7cz"]

Smířit se s tím, že covid restrikce je novej normál, je ale ještě daleko horší.  Ne, normální to není a je v pořádku s tím bojovat, a chtít svůj život co nejdříve zpátky. Je to reakce psychicky zdravého člověka.

Ehm, prosím? Já jsem nikdy nikde nenapsal, že covid restrikce jsou nový normál. Tohle je od tebe neskutečná demagogie. Tvrdit bezostyšně, že já tvrdím něco, co jsem v životě nenapsal, neřekl, ani nepomyslel.

A úplně nejvíc smutné ale je, že ani po roce pandemie tady řada z vás stále nechápe, že kdybychom jako národ opravdu chvíli ty restrikce dodržovali, tak jsou teď otevřené okresy, děti ve školách, otevřené obchody. Tak jak to bylo v Portugalsku. Čísla měli jednu chvíli horší jak my, kolaps zdravotnictví, improvizované pokoje v sanitkách, ale pak se jako národ semkli a krásně jim čísla klesla. Tohle jsme my Češi od září 2020 nedokázali. A bohužel si to tím jenom prodlužujeme.

Edit. Mimochodem sranda, jací uživatelé zase naráz vykoukli :D to je náhoda, opět, určitě nikdo nemá dva a více účtů :)

[/citace]

 

 

Jardo, neovládám profil Ima, Kačka ani Speedy7cz.

Mám tady Krakonoše.

Pokud  vyjádří několik lidí souhlas s názorem, který ti není blízký, není to nic hrozného, dá se s tím žít. 

To nejlepší, co bych ti doporučil, je pobyt v přírodě bez roušky, samozřejmě jen ve správném okrese .

Zvířátka v Krkonoších zatím netestujeme, ale jsou plachá a drží rozestupy, netřeba se bát.

 

 

0 Citovat

Dnešní prodloužení nesmyslu jménem nouzový stav - jen další díl kolovrátku ..

A za těch 14 dní (akorát se neví kolik jich bude ..)se mají rozvolnit jen okresy což stejně rozumný člověk ignoruje to už je vůbec komedie.

A ten diskriminační tzv. CovidPass to bude ještě pěkná šaškárna,když tak pročítám co se kolem toho děje ..

Osobně jsem z toho už unavenej a podrážděnej.....vlastně s vyjímkou dvou letních měsíců jsem už rok omezován a nastala vlastně taková novodobá totalita schovaná za covid!

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@speedy7cz: Tak mi vysvětli, proč zrovna my Češi, náš národ, jsme ve všech statistikách nejhorší na světě? To tady máme nějakou speciální mutaci? 

Nevím, jestli tady máme speciální mutaci - máme britskou a jihoafrickou. Ty se tady rozjely hlavně v čechách hodně (vánoční rozvolnění??) a na ty prostě ty předchozí restrikce nebyly dostačující. Neříkám, že je každej svatoušek a nebudu se hádat, že některá řada lidí (roušky) nedodržuje. Navíc je v česku velmi slabá podpora nynější vlády a velká nenávist k Babišovi, to tomu asi taky nepomohlo. Ale tvrdit, že jsou dementi jenom češi, to pravda není. Španělé například jsou ještě společenštější než češi, ale tam se ty nařízení velmi tvrdě vymáhala a podle toho to vypadalo. Navíc se to teď opět rozjíždí zase i v jiných státech - třeba chváleném Německu. Je třeba se na to dívat ze široka.

 

P.S. mám tady jen jeden profil. Čestný skautský. ;-)

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Okej Kačko, tak jste si přišli naráz všichni kopnout a dát si navzájem +1, tak snad se vám bude líp spát :D Zvláštní, že máte covid téma zakázané, ale tak vás to sem táhne :)

 

Jardo, kopou zde úplně jiní lidé. Já rozhodně nemám dobrý pocit tady z té nálady a urážek dvou válečných front. Navíc se dost pleteš v tom, že nechtít se očkovat a nechtít na cestovatelském webu řešit jen Covid (+ útočit na ty, co ještě cestují), znamená popírat Covid. Nepopírám ho. Vím, že je to opravdu závažné respirační onemocnění a vybírá si krutou daň na zdraví a životech. Nosím roušku, kde je třeba, když mi není dobře,  izoluji se, podstupuji testy, snažím se denně dokopat 16ti letého pubertaka k distanční výuce s tím, že se to brzo zase vrátí do normálu a pořád věřím, že nějaký long trip ještě letos dám. Třeba Asii. Možná i ten ACT 🙏.

Já myslím, že nejsem takové zlo, jak si myslíš ty a tvoji spolubojovníci. Pokud ti to pomůže, pokud se i ostatním udělá líp, když vyventiluji své splíny na mou hlavu - klidně. V tomto směru spím naprosto bez problémů. Opravdu mám důležitější věci na práci než reagovat na Eremiho velevtipy stran noční konzumace vína (asi nějaká osobní zkušenost 💁‍♀️😊) nebo zprávy alá "dalsi na smazání". Covid mě zajímá, ne že ne, a ráda si zde prečtu nějaké názory druhých. Už proto, ze tahle sorta lidí je mi blíž než ta na novinkách na seznamu. Když souhlasím, zareaguji, když ne, tak taky. Když mě někdo nezajímá, nedočtu, nereaguju. A hlavně - když reaguju, je mi úplně jedno, zda někoho "strhnu" nebo ne. Je mi jedno, zda mi někdo napíše +1 nebo se všichni spojí v jednu útočnou linii. Já ty reakce, přiznám se, obvykle ani nečtu 😁🙈 a když jo, "jedním uchem sem, druhým tam". A to je ten náš největší rozdíl. Spím fakt dobře 😊 Jediné, co mě teď fakt trápí, je středeční mnou zrušená letenka do Atén a to, že do tejdene chci srkat Prosecco před Sparem ve Vídni a ještě furt nemám novou letenku.

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Nepodsouvej mi, co jsem nenapsal. Právě naopak já jsem pro přísný lockdown byl už dlouho, stejně jako Jarda. Ve svém doplňujícím příspěvku jasně píšu, že nadávní a nesouhlas automaticky neznamená covid odpírače. Moje narážka byla na to, že někteří nechápou, proč se na restrikce nadává. A odpověď je pořád stejná - není to normální a proto na to člověk reaguje.

Bohužel někteří toto nepochopí, a já taky nechápu proč. :)

Zmiňoval jsi boj, ne nadávání :) a mám pocit, že mnozí považují boj proti restrikcím a boj za návrat do normálu za synonyma... Nadávání je samozřejmě přirozené, ale stejně mám pocit, že by bylo lepší ho směřovat proti příčině, ne proti nástroji, který nás sice fakticky omezuje, ale je potřeba, protože jinak by byly následky mnohem horší (a důvodů nadávat mnohem víc).

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

kde je téma očkování a Covid zakázané a kde se ještě stále snažíme řešit a plánovat naše cesty. Diskutujeme věci jako letenky, hotely, počasí, ceny vína.. 

To bych také rád řešil bohužel to očkování,roušky,testy,karentény,restrikce jsou z hlediska cestování aktuálně na prvním místě.

0 Citovat

V dnešní debatě o ničem, protože všichni jsme řadoví občané a nic neovlivnime, ani u těch voleb, bych se podepsal pod komentáře Martina Vichy a Aleny Svobodové. S těmi fakany na druhém stupni to učitele budou mít nesmírně těžké, zvlášť, když nemají žádná práva je vychovávat a na virus kakaji, v obchodě, před kterým se shromažďují bez roušek už prodavačky chtěly znovu volat policii, ta však v posledních dnech záhadně není vidět, ani ta městská.

Pár lidí mi tady neumí odpustit výrok o tom, že jako stát nemáme peníze a chceme odměňovat vybrané skupiny. Napsal jsem, že to není dobré, že pokud odměnu, zasloužili by si i jiní, jinak to rozděluje spolecnost, pokud peníze z vrtulniku, tak vsem. Dnes tady v tomto vlákně ze mně snad i praskla málem jednomu uživateli cévka, samozřejmě ať si se svými penězi dělá co chce, i je hodí do kanálu.

Za svým názorem si stojím, může mi tady pár lidí napsat, že se za mně stydí, jako za Mikira.

0 Citovat

Bojovat se dá i na elektronicky nebo tím, že si postěžuju svojí ženě. :) Možná jsem to měl více rozepsat, aby nedocházelo k mýlkám v překladu.

Ono je asi celkem jedno na co člověk nadává, důležité že to vypustí a nepovažuje to za normál. Vláda udělala řadu špatných rozhodnutí, protože odborníky neposlouchala. Jakmile k tomu došlo , tak se situace začla měnit (samozřejmě i nejen díky tomu). Příčina nasrání může být kdeco, já jsu třebas nasranej na číňany a jejich hygienu

0 Citovat

Takže speciálně pro Jardu článek, proč je omezení pohybu mezi okresy neúčinné - https://www.seznamzpravy.cz/clan...liv-148532 - je to na těch datech hezky vysvětleno. Plus v dalších slajdech co dřív už utekly z ministerstva zdravotnictví se pracuje s opatřeními jako celkem (https://zpravy.aktualne.cz/domac...f6b220ee8/ ). Vůbec se nevyhodnocuje, která opatření mají jaký vliv, ani se nezkoumá kauzalita.

a) To že někdo nesouhlasí s některými opatřeními, z něj nedělá popírače.
b) To že by někdo nejradši zrušil některá nesmyslná a neúčinná opatření, neznamená rozvolňování
c) Odevzdané smíření s novým "normálem" je duševní porucha. Ještě vyzdvihovat jeho klady a nechápat jeho kritiku je vysloveně sebemrskačství.

K tomu se tady schyluje ještě k obrovskému podfucku s covidpussy - česká vláda o nich uvažuje i jako o vstupence do obchodů(!). Neočkovaní by potřebovali antigenní test - https://www.zive.cz/clanky/vlada...fault.aspx Obdobný článek, ačkoliv v premium visí i na Hospodářkách.

Letos budeme rádi, pokud se vrátí aspoň COVID cestování z června až září 2020.

0 Citovat

@Kačka: Je to neuvěřitelné, ale poprvé v životě souhlasím s lma - všechny ty restrikce, očkování, covidpassy, atd. co tady řešíme se cestování dotýkají absolutně maximálně. Nebudu strkat hlavu do písku. Chci aktuální info, zajímají mě názory cestovatelů, přispívám jen sem, ale čtu si všechno.

Ale upřímně, tvůj příspěvek jsem ani nedočetl, nemám vůbec žádný zájem o další diskuzi s tebou a s tvým fanclubem, protože já nic o očkování teď vůbec nepsal a ani si nemyslím, že si nějaké zlo. To mi stejně jako speedy podsouváš něco, co jsem nikdy nenapsal. Nevím, kde se tady tohle bere. To jste začali všichni kopírovat styl naší vlády? Prostě lhát, protože je to jedno?

@speedy: Já se na to právě ze široka dívám a právě proto se ptám, proč jsme zrovna my nejhorší na světě.

Jen doufám, že vy všichni vážně půjdete k volbám. Tam se může moje, eremiho, atd. a vaše názorová skupina spojit a vypráskat naší současnou vládu.

0 Citovat

V názoru na současnou vládu jsme Jardo jednotní, to si buď jistej. Na volby se těším víc než na Vánoce. :-D

0 Citovat

Příčin současné situace je celá řada. Především za to může vláda, která se nemůže rozhodnout, zda nás nechá neřízeně promořit nebo se pokusí virus kompletně vymítit a plynule přechází ode zdi ke zdi. K tomu má neuvěřitelné díry ve svém přístupu k testování, trasování a karanténě (např. https://www.facebook.com/coronal...8922314112 ). Politici u nás nevysvětlují pravidla ani nejdou osobním příkladem. 

Lidi u nás nejsou větší ojebávači pravidel než jinde ve světě. Byl jsem na hodně místech, letos viděl cestovatelská videa z různých více či méně otevřených zemích. Jestliže je tu lockdown od 5. října, lidi se ho po takové době naučí obcházet a nikdo, opravdu nikdo ho nezvládne celou dobu bezmezně dodržovat.

Nejspíš bychom byli rádi, kdyby se naše vláda řídila aspoň tímto - https://www.tylervigen.com/spuri...rrelations - jenže její některá nařízení jsou jen podložena dojmy ministra zdravotnictví nebo vnitra.

Tahle situace má snad jediné plus - ukazuje lidem, že není jedno, kdo se zvolí a že vláda má až překvapivě velkou moc. Takže by snad mohli přijít k volbám.

0 Citovat

@speedy. To jsem zvědavej, protože já znám dost takových těch lidí, co si neustále na všechno stěžují, ale k volbám prostě nepůjdou. O tom taky vypovídá ta průměrná prachbídná účast kolem 60%.

@Michal: Opět, já nikdy nenapsal, že jsem pro uzávěru okresů. Psal jsem, že kdyby lidé opatření víc dodržovali, tak by byly okresy už otevřené a teď dodávám, že hlavně by se taková blbost nikdy nezavedla. Já opravdu nejsem automaticky pro každé opatření. Některá bych zrušil. Ale například průmysl bych v té nejhorší situaci třeba na dva týdny zavřel. Jen mě prostě serou lidi, kteří neustále všechno ojebávají, ještě se tím chlubí a srovnávají tuhle situaci s totalitou (chudák popraveni lidé z politických procesů v 50. letech, lidé, co museli makat v Jáchymově, atd.). To je všechno.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Letos budeme rádi, pokud se vrátí aspoň COVID cestování z června až září 2020.

To je dle mého i vzhledem k těm chystaným covidpassům utopie !

0 Citovat

No jsu zvědavej jak to s těmi pasy bude. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, aby se to ( pokud k tomu dojde) zavádělo v době, kdy jsou u nás naočkovaní plně akorát osmdesátníci. Ale až v době, kdy bude očkování dostupné pro kohokoliv a většina těch co ho chtějí, ho bude mít již za sebou.

@Jardo já jsu velkej odpůrce Babiše a stejně jako loni na podzim si to nenechám ujít. :) A pevně doufám, že to tak udělá každý naštvaný člověk!

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Okej Kačko, tak jste si přišli naráz všichni kopnout a dát si navzájem +1, tak snad se vám bude líp spát :D Zvláštní, že máte covid téma zakázané, ale tak vás to sem táhne :)

Jardo asi  tak jak jste si hodili vsichni  mikira do ignoru a vsichni  ho ctete ,jsem velmi rad  poslednim prispevkum, kdy jsem se sice nezucastnil ,ale je to napsano moc hezky 

Chtel jsem vlastne reagovat na to, co ti napsal Ima a zdaleka se to netyka jen tebe ,,,,,ze snad ani ty neveris, ,,, ale ano  ty a vsichni co tady do me nejvic siji a tituluji me nejvetsim ojebavacem  tomu  veri ,skryvate to za sobectvi za hloupost  ,za to ze se nezmenim atd,,,jenze kdyz bych se zmenil , tak bych vlastne prijal  to, ze soucasna situace je normalni 

Pises, ze nejvic smutne je ,ze rada lidi nechape ,nechci sem tahat vyslovene politiku a treba se vracet  k roku 68  kdy mi  nakonec bylo teprve 11 a rozum jsem s toho jeste nemel ale, v roce 89 jsem uz ten rozum mel a kdyz by  vsichni meli  k tomu takovy pristup jak mas ty a  spoustu tvych podporovatelu ,tak zadny 89 by snad ani nebyl ,on by ale byl ,protoze to zacali Polaci ,Nemci a az pak se pridali Cesi 

Naopak me prijde smutne to ,ze se pridava tak malo lidi ,chapu je ,,vlekari nakonec vleky az na vyjimky nespustili  protoze predstavitele statu vyhlasili ,ze  podminka pro kompenzace je dodrzeni opatreni , stejne se zachovaly obchody , v hospodach se rozje odboj  za zamcenymi dvermi , zatazenymi zavesy a sklepnimi prostory  s hlidkami ,kdo se do sklepa pusti a komu neni dana duvera 

Mozna jsem prislis velky odpirac vsech restrikci ,ale snazil jsem se to tady vysvetlit na  jednoduchem prikladu , kdy kdyz na silnici  umisti les dopravnich zakazu a prikazu , kdyz nacaruji plnou caru tam , kde je zbytecna , tak  nakonec to zacne mit  opacny efekt  a lidi prestanou dodrzovat i to co je  umisteno a  nalajnovano opravnene 

Dneska jsem si uvedomil ,ze se vlastne taky chovam divne ,ale nakonec jsem se vzpamatoval  a koupil dve letenky v hodnote  irske vecere  pro dva ,nevim jestli je proltime ,jedna je pro zenu ,ale vim ze jedine tim ze clovek nepodlehne vsem tem nesmyslum co se na nej vali ze vsech stran se chova jako zdravy  jedinec  

A proto i ja   ke KO ,Krakonosovi , Miguealsovi  ,Ima , a nakonec i  Speedy7cz  +1  a tva poznamka o  dobrem spani a nemyti  rukou ,svedci o tom  ze skutecne veris tomu  cemu je blbost verit ,ale jak rikam nejsi sam ,..Leos  jako kapitan tymu a dalsi hraci tve strany  se k tomu nevyjadrili  -)  

Preju vsem  dobrou noc 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

a) To že někdo nesouhlasí s některými opatřeními, z něj nedělá popírače.
b) To že by někdo nejradši zrušil některá nesmyslná a neúčinná opatření, neznamená rozvolňování
c) Odevzdané smíření s novým "normálem" je duševní porucha. Ještě vyzdvihovat jeho klady a nechápat jeho kritiku je vysloveně sebemrskačství.

Velmi presne a vystizne napsano  ,naprosty souhlas , dalsi clovek do doreho spani .nebo ze by dalsi zdvojeny nick, ci nekdo pod vlivem alkoholu  ? -))

0 Citovat

Němci nás začínají dohánět. Škoda, že je to premium.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_albe

Však zakážou prodej zbytného zboží i v supermarketech. Jako Hamáček u nás místo toho, aby otevřel ostatní obchody.

0 Citovat

@ Jarda  , skoda ze jsi nedocetl   ten  posledni prispevek Katky ,tim totiz popiras sam sebe ,ze te zajimaji cestovatele  a ze ctes vsechno 

A v jejim fanclubu nejsem protoze  FB mi nesmi do pc  ,jsem zasadni odpurce FB ,ovsem jeji prispevky tady  ctu velmi pozorne a opet to vyhodnotila skvele a ver ,ze na pocatku jsem nebyl uplne jeji priznivec  u tech cestopisu 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Opravdu mám důležitější věci na práci než reagovat na Eremiho velevtipy stran noční konzumace vína (asi nějaká osobní zkušenost 💁‍♀️😊)

A proto po týdnu nebo jak dlouho reagujes :)))

0 Citovat

A ,,,pan Eremi jeste nespi -) a nenechal si ujit prilezitost si dloubnout , ja se jeste taky vratil  i kdyz jsem popral dobrou noc ,az ted jsem si precetl , co zase vyvedla vlada ,,,vyjimka pro bohosluzby ,zajimave, kdyz by to bylo v Polsku tak naprosto chapu ,ale v tak ateistickem state jak je CR ?

Ale preju to vericim , jen to asi nastve vsechny ,co nemohou koupit detem obleceni  boty ,co nemohou navstivit normalne vsechny obchody  ,co se musi povinne testovat v praci , co nemohou jet z okresu do okresu ,co se nemoho vratit odkudkoliv po 21 hodine atd,,,,

A vubec se jim nedivim ,chapu ze Velikonoce jsou nejvyznamnejsi  nabozensky svatek v roce  pro verici , ale myslim ,ze v CR jsou Velikonoce pro vetsi cast obyvatel svatky  kdy jedou na chalupy , na chaty , kdy se pomalu uzavirala lyzarska sezona , kdy se chodilo smigrustovat , bylo posezni s prateli  atd 

S techto duvodu je  opet opatreni vlady vysmechem vsem a je zcela jasne ze pribude v tech dnech vericich -))

0