Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

speedy7cz napsal(a): Tenhle nesmysl čtu často. Zkoušel jsi to? Co jsem se díval já, tak o lidi bez zdravotnického zázemí nemají dost často zájem.

 


miss-the-point.png

0 Citovat

Tak ja i kdyz bych chtel  pomoct tak se z Irska  ted  nedostanu ,ale zeptam se jinou vec ,aniz bych to udel umyslne  pustil jsem si vcera  vystoupeni ve Snemovne , zajimalo me hlavne jak dopadne hlasovani ,ale jeste se nehlasovalo a   prispevek mel Volny ,pochopitelne bez rousky  Kdyz pominu to ze v Beroune se dva policajti vrhnou na 14 leteho kluka zpacifikujou ho pomalu jak Kajinka  za to ze nemel rousku ,Tak poslouchal nekdo ten projev , zatimco vetsina blekotala to same porad dokola , tak Volny mluvil naprosto jednoduse jasne a srozumitelne ,tentokrat celkem kratce ale o to lip to muselo byt kazdemu jasne o co v tehle coronavirove hre jde ,,,,

0 Citovat

Svůj k svému... Je videt, ze Volny dokaze zamířit na svou cílovou skupinu velmi dobre.

Jen pro tvou informaci, mluvil tak krátce, proto že čas na vystoupení byl omezen na 5 minut.

0 Citovat

Mě fascinuje fascinace Volným. Typický papaláš. Člověk, který vyloženě vydělává na chudobě, vlastník ubytoven, takže opravdu typický tvor, kterého by měla nižší (nemyšleno zle) vrstva nenávidět a oni ho adorují. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Svůj k svému... Je videt, ze Volny dokaze zamířit na svou cílovou skupinu velmi dobre.

Novinář Šídlo to napsal přesně.


9478332-3544.jpg

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jistě že mu šlo o něco jiného, ale Covid Svědci tímto často argumentují, tak jsem jen chtěl sdělit, že toho skutečně dosáhnout nebývá reálně možné.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Svůj k svému... Je videt, ze Volny dokaze zamířit na svou cílovou skupinu velmi dobre.

Jen pro tvou informaci, mluvil tak krátce, proto že čas na vystoupení byl omezen na 5 minut.

Dobre ,hledal jsem to jeho vystoupeni  ale nejde mi  to najit ,ale nebyly to zadne nesmysly ,ale jasne formulovane  otazky a fakta co udela vlada tak a tak a dotaz  proc  to nemohla udelat jinak  Ja uz si to nepamatuju ,ale proste 100 % jsem s tim jeho kratky projevem souhlasil  ,bylo to jasne a vystize ze o lidi vubec nejde jen o koryta a kseft 

0 Citovat

Stačí jednodenní kurz od Červeného kříže. Co Covidaria vás sice nepustí, ale můžete pomáhat na neinfekčních odděleních a dostanete spoustu reálných zkušeností a informací z první ruky.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Dobre ,hledal jsem to jeho vystoupeni  ale nejde mi  to najit 

Ty neumíš používat google? Stačí napsat "volny snemovna projev" a jako 4. odkaz (a nejčerstvější) se alespoň na mém počítači nabídne (ačkoliv toto čtu jen vyjímečně): https://www.parlamentnilisty.cz/...iku-655414

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak ja i kdyz bych chtel  pomoct tak se z Irska  ted  nedostanu ,ale zeptam se jinou vec ,aniz bych to udel umyslne  pustil jsem si vcera  vystoupeni ve Snemovne , zajimalo me hlavne jak dopadne hlasovani ,ale jeste se nehlasovalo a   prispevek mel Volny ,pochopitelne bez rousky  Kdyz pominu to ze v Beroune se dva policajti vrhnou na 14 leteho kluka zpacifikujou ho pomalu jak Kajinka  za to ze nemel rousku ,Tak poslouchal nekdo ten projev , zatimco vetsina blekotala to same porad dokola , tak Volny mluvil naprosto jednoduse jasne a srozumitelne ,tentokrat celkem kratce ale o to lip to muselo byt kazdemu jasne o co v tehle coronavirove hre jde ,,,,

Ty jsi taky jednoduchý, takže tvoje nadšení chápu.

0 Citovat

Já mám opačnou zkušenost, než  jakou většina z vás  popisuje, osobně  znám pouze jednoho člověka, co měl těžší průběh, a to byl už opravdu senior, děda, kterému táhne na 93.

Covid jsem prodělal, dva dny  zvýšená teplota 37-37,2, a asi týden  snížená citlivost čichu a chutě., to bylo vše, silná rýma se mi zdá horší.

Prošlo nám to i kanceláří, měli to rodiče, otec ročník 1947, doma polehával pár dnů a měl teploty k 38C...

Znám cca 40 lidí, nikdo nebyl v nemocnici, kromě  toho dědy (93 let) a ten se taky uzdravil.

Je to respirační onemocnění a opatření jsou jako by nám tady řádila ebola.  

Nová opatření s platností od 1.3. považuju za úplně mimo.

Mám naopak negativní zkušenost s  dopadem restrikcí na běžný život lidí  (podnikatelé, lidé pracující v cestovním ruchu, restaurace, obchody..atd,.).

Takže mých známých a přátel se víc než samotný covid dotkly zmatečné restrikce a opatření.

 

0 Citovat

Pfff, naší vládci a vyhrožování Bergamem. Nasrat, to je s křížkem po funuse a žádná polovičatá opatření to už nezmění. Měli dva měsíce na to něco s tím dělat. Proboha, vždyť ani nezavřou podniky a ani netlačí na testování pro ty, kdo na pracoviště musí. Nevím, možná že ten březnový průser něco konečně změní. Čekám už jenom to nejhorší, protože na jaře lidi doma neudržíte vůbec. Nedivila bych se, kdyby se v dubnu demonstrovalo před úřadem vlády s vidlema. Loučím se s letošní dovolenou v zahraničí a děkuju té egoistické svini, co to tu vede, a těm individuím, co si neodpustili nelegální pařby, "služebky" na horách a dovolenou na Zanzibaru. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

[citace="mikir"]

Dobre ,hledal jsem to jeho vystoupeni  ale nejde mi  to najit 

Ty neumíš používat google? Stačí napsat "volny snemovna projev" a jako 4. odkaz (a nejčerstvější) se alespoň na mém počítači nabídne (ačkoliv toto čtu jen vyjímečně): https://www.parlamentnilisty.cz/...iku-655414

[/citace]

Myslim ,ze tohle jsem nemel asi na mysli  i kdyz to o kufriku jsem slysel ,,bylo to tusim nejak tesne uz pred hlasovanim ,proste takove  spis prosba poslancum na zamysleni , jasne argumenty ,ale to je jedno ,.opozice me zklamala a vymenila sve  ksefty za ustupky vlade  

Pandemicky zakon je jen dalsi buzerace obycejnych lidi a stejne tak novy nouzovy stav ,,Za tri tydny se ukaze pravda  a 28,3, prijdou zase s prosikem  aby byl prodlouzeny nouzovy stav 

0 Citovat

@Tonda 2: A chápeš, nebo dokážeš zapojit trochu empatie a pochopit, že ne všichni mají to štěstí jako ty a tvoje okolí a že ty nemocnice nejsou přeplněné jen tak ze srandy, že je statisticky dokázána větší úmrtnost po týdnech i v roce 2020 obecně, atd.? Tohle je strašně zjednodušené přemýšlení, kvůli kterému jsme tam, kde jsme.

Někdy mám pocit, že kdyby byla zombie apokalypsa, tak by tomu mnozí lidé nevěřili, dokud by je ten zombík nekousl.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Tonda 2: A chápeš, nebo dokážeš zapojit trochu empatie a pochopit, že ne všichni mají to štěstí jako ty a tvoje okolí a že ty nemocnice nejsou přeplněné jen tak ze srandy, že je statisticky dokázána větší úmrtnost po týdnech i v roce 2020 obecně, atd.? Tohle je strašně zjednodušené přemýšlení, kvůli kterému jsme tam, kde jsme.

Někdy mám pocit, že kdyby byla zombie apokalypsa, tak by tomu mnozí lidé nevěřili, dokud by je ten zombík nekousl.

 

 

Jardo,  tohle není zombie apokalypsa, ale respirační onemocnění, a to je třeba si uvědomit.

A empatii mám, akorát já kolem sebe vidím něco jiného než ty, druhou stranu mince, lidi bez příznaků, případně  s velmi mírným průběhem a současně existenční problémy těch, co přicházejí o všechno, co si tvrdě vybudovali.

Hele, je to smutný, když nějaký senior umře o dva roky dříve na covid, ale pro mě je horší, když mladá rodina přijde o příjmy, bydlení a ještě se zadluží, do toho musí vyučovat děti. Sorry jako.

Tohle je můj osobní  pohled a zkušenost, chápu, že tvá je jiná a stejně jako já nezměním tvůj názor, ty nezměníš můj.

 

0 Citovat

Tondo, chápu správně, že změníš názor, až v tvém okolí začnou umírat lidé 50-?

0 Citovat

@Tonda 2: Je jasné, že při aktuálním stavu 143 tis. aktivních případů a 7,2 tis. hospitalizovaných  drtivá většina nemocných  zvládne  nemoc v domácím prostředí bez vážnějšího průběhu. To ale přece vůbec nesnižuje  vážnost situace, určitě naopak. Rostou čísla všech kolonek statistik. V užší rodině máme zatím jednu vlaštovku a věříme v hladký průběh. V okolí  znám cca 20 lidí, kteří vše zvládli domácím léčením. 4 chlapy ale už bohužel nebudu potkávat.....   Jeden známý to nevědomky  přinesl domů a nakazil rodinu. Jeho otec ( cca 50 let) je nyní v umělém spánku na mimotělním oběhu. Co prožívá jeho syn, který neustále řeší pocit viny bych nikomu nepřál.

Jak píše Jarda, ne všichni mají to štěstí.... 

Než jsem dopsal příspěvek, předběhl jsi mne dalším příspěvkem a já lituji, že jsem na Tebe reagoval, uvažuješ  naprosto mimo moje chápání.  Mazat to ale už nebudu....

0 Citovat

Tonda 2: Já jsem na tom právě stejně jako ty, a proto na tebe reaguji. Nikdo v mém okolí neumřel a nebyl ani hospitalizován. Ale vzhledem k tomu, že bratranec dělá na Covidáriu v Brně v Bohunicích, tak vím, že to rozhodně není nemoc důchodců a že by umírali jen lidé, kteří by za dva roky stejně umřeli. To samé, když slyším o sportovcích kolem 30 - 40, kteří nebyli hospitalizováni, ale několik měsíců po covidu bez zadýchání nevyjdou jedno patro po schodech.

Zombie apokalypsa samozřejmě nemělo být doslovné přirovnání, ale ten princip je stejný. Přece sakra nemůžeme každý čekat na tu osobní zkušenost v rodině.

0 Citovat

Tonda prostě neuvěří, dokud neuvidí. No já znám za posledních pár dnů tři lidi, co umreli, protože jsou nemocnice měsíce plné, je nedostatek zdravotníků a tím pádem není dostupná běžná péče. Znám kolegu, kterému umřeli všichni sousedi. Pravda byli starší, tudíž Tonda nad tím mávne asi rukou.

Napadá mě ta hlaška z Kurva hoši ........ “já jsem tu vaši taky neviděl a věřím, že ji máte”.  Byl bych rád,kdyby  Tonda prozřel, ale na druhou stranu mu nepřeji ztrátu nejbližších nebo přátel, aby toho dosáhl.
Mimochodem patřím mezi ty, co se zadýchávají po dvou patrech a žádný těžký průběh jsem neměl. 

 

0 Citovat

Nejspíš se shodneme, že toto ilustruje naší vládu řešící koronavirus. (EDIT: tak fórum neumí nahrát animovaný GIF)

V příštím týdnu dojde k přetečení nemocnic a žádný polovičatý lockdown, ani takový kdy každému dají kouli na nohu, to už nezmění. Vinna je vláda, co situaci dlouhodobě nedává.

Stejně tak tři týdny tohoto polovičatého lockdownu nebudou stačit a o tři týdny později budou tvrdit, jak opravdu už musíme vydržet jen další tři týdny.

Vzhledem k tomu, že v celém svém okolí (dokonce i mezi seniory) pozoruji výraznou nespokojenost s omezením pohybu, tak se opatření nejspíš totálně mine účinkem a možná i ten papiňák emocí praskne.

Pokud lockdown nefunguje, tvrdý lockdown funguje ještě méně, pak pravděpodobně ani nebude řešením ještě tvrdší lockdown.

EDIT: Dozvěděl jsem se, že Češi mají týdně v průměru 23 kontaktů. Já za tento týden měl jen 5. Kde kurnik při homeofficu seberu ještě těch 18 dalších lidí, abych byl aspoň průměrným Čechem?


pat-a-mat-109-gif.gif

0 Citovat

Tonda 2 napsal(a):

Já mám opačnou zkušenost, než  jakou většina z vás  popisuje, osobně  znám pouze jednoho člověka, co měl těžší průběh, a to byl už opravdu senior, děda, kterému táhne na 93.

Covid jsem prodělal, dva dny  zvýšená teplota 37-37,2, a asi týden  snížená citlivost čichu a chutě., to bylo vše, silná rýma se mi zdá horší.

Prošlo nám to i kanceláří, měli to rodiče, otec ročník 1947, doma polehával pár dnů a měl teploty k 38C...

Pokud jsi ty, štíhlý a svalnatý, po svém tatínkovi, tak se nedivím, že pro vás oba to bylo jenom o polehávání. Dobrý genofond, jak že to říkal ten trenér judo ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje?

Ale ne každý má takové štěstí. Predispozice k rakovině, cukrovce (a možná i citlivost na tento koronavirus) se dědí, a je to taková ruleta. Někdo jí hrát chce, někdo nechce.

Zdůrazňování souběžných negativních důsledků v ekonomice a společnosti je úhel pohledu, který už v dubnu 2020 prezentovala skupina signatářů, ve které byl například renomovaný fyzioterapeut prof. Kolář.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_klf

Fakt neuvěřitelné a budou rovnou střílet či zazní výstraha ..

Policejní stát v plné kráse!

Uvidíme....hned v úterý se chystám překročit hranice okresu - nikdy bych nevěřil ,že to bude ve 21.století nelegální ..

0 Citovat

Čtvrtý odboj, následovník Krále Šumavy, jsi můj hrdina!

0 Citovat

Bravo, 26 tisíc policistů k nakažení na opatření s marginálním přínosem. Jako by neměli na práci důležitější věci.

0 Citovat

Aspoň byste nemuseli strašit s tím, že umírají mladí. Neumírají. 

https://www.novinky.cz/koronavir...e-40352405

Za celý rok 3 lidi do 24 let, 150 lidí do 45 let. Představte si to v desetimilionovém vzorku lidí, to už doslova víc lidí umře třeba na projížďce na kole. Nehledě na fakt, že na to úmrtí nemusel být covid 100% příčinou. Pokud ty čísla nelžou, 3 lidi pod 25 v čr ročně můžou umřít i na naprosto absurdní příčinu typu zásah blesku nebo infarkt během sexuálního styku.

V mém okolí převážně mladých lidí jsou téměř všichni bezpříznakoví nebo měli pár dní teplotu. Neznám nikoho, kdo se dostal do nemocnice (ale neříkám, že nevěřím tomu, že jsou teď plné). Já osobně jsem celý rok 2020 procestoval a žil poměrně společensky, v prosinci jsem v Praze využil každý den otevřených restaurací. Od ledna už to tu jde z kopce, tak jsem seděl jenom doma a stejně jsem skončil v karanténě s jedním falešně pozitivním testem, který mně znemožnil odletět na dovolenou.

Netuším, kde se teď denně může nakazit 15 000 lidí, když je všechno zavřené a žádné velké hausparty nikde nevidím a ani mě nikdo na žádné nezve :)  Takže nezbývá než to svádět na pracoviště a na ten zlomek lidí, který se schází ve větších partách na návštěvách. A tomu ten lockdown bohužel nezabrání. Ale vzhledem k tomu, že pár pracovišť to přecejen omezí, lidi si budou dávat větší pozor a postupně se začne zlepšovat počasí, tipuju za 3 týdny tak 5000 případů denně a návrat do nouzového stavu a předchozích opatření na další měsíc :)

 

 

 

0