Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

lma napsal(a):

No mě dneska pobavilo toto i když je to spíše k pláči ..

https://www.idnes.cz/praha/zprav...zpravy_rsr

To dostal ten covid zase tvrdou ránu ))  Jo a Obecní policie Zdiby to mě taky rozesmálo ..

No pokud se mají jako první rozvolnit okresy a roušky venku ,tak to můžou rovnou přeskočit to už si lidi rozvolnili sami !

dobre video -))  Urcite se to da nekde tam objet a na tu cyklostezku se vratit 

0 Citovat

No, my jsme na home officu a chodíme / jezdíme jen na výlety a procházky, ale zrovna včera jsem najezdil po centru Prahy cca 50 km. V oblasti naplavky lidi jak sraček, hlavně mladí, popijejici. Pak jde člověk se projít do hajecku na okraji mesta a tam zase narvany vsechny matky s deckama - matky krafajici a deti hrajici si spolu. :D Hamacku, na tohle nebudeš mít milice asi :(

0 Citovat

Mě už zajímá jediné: kdy bude konečně moje rodina 70+ naočkována a kdy se dostane řada na mě. Je to ostuda, že po 3,5 měsících očkování důchodci stále nejsou naočkováni. A za sebe to vidím na očkovací turistiku.

0 Citovat

Vzhledem k efektivitě EU a naší vlády obzvlášť, ty budeš na řadě někdy příští rok. A certifikát z očkovací turistiky ti tu neuznají.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Mě už zajímá jediné: kdy bude konečně moje rodina 70+ naočkována a kdy se dostane řada na mě. Je to ostuda, že po 3,5 měsících očkování důchodci stále nejsou naočkováni. A za sebe to vidím na očkovací turistiku.

U tech 70+ je to uz ted ockovaci turistika po CR. Prerezervovala jsem rodice do jineho mesta a byli naockovani do 5 kalendarnich dnu. Zatim co v jejich meste je dle statistiky cekacka 7 tydnu (cekali 4 a nedockali se). Tchyne ceka, nenecha si to vymluvit🙄.

0 Citovat

Leoš: Blbé očkovací místo. Matka 70+ naočkována za 14 dní u vesnického obvoďáka.

0 Citovat

Jo, máti taky někdy v lednu šla k obvoďákovi kvůli něčemu jinému, a ten povídá, když už jste tady, tak vám to píchnu...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Vzhledem k efektivitě EU a naší vlády obzvlášť, ty budeš na řadě někdy příští rok. A certifikát z očkovací turistiky ti tu neuznají.



tak to fakt u vas nejake blbe, tu na SK kto ma 60+ tak je zaockovany pomaly instantne.
A "vdaka" zaujmu to vyzera tak, ze o 2 mesiace bude mat v sebe vakcinu kazdy kto chce. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

[citace="Michal"]

Vzhledem k efektivitě EU a naší vlády obzvlášť, ty budeš na řadě někdy příští rok. A certifikát z očkovací turistiky ti tu neuznají.



tak to fakt u vas nejake blbe, tu na SK kto ma 60+ tak je zaockovany pomaly instantne.
A "vdaka" zaujmu to vyzera tak, ze o 2 mesiace bude mat v sebe vakcinu kazdy kto chce. 

[/citace]

Ono to bude asi právě i tím zájmem. Tady je tak 2x větší než u vás.

0 Citovat

A to este mame na sklade sputnik, ktory za chvilu pojde do obehu.

Matovic na hrad :)

0 Citovat

@tonic

No u nás to taky není ta špatné, jak se tady pár jedinců neustále snaží tvrdit. Stačí se podívat do statistik naočkovanosti jednotlivých států. Že to to jde někde rychleji než jinde je pravda, ale od toho má člověk rozum, aby se v tom zorientoval, jak psala andreko. A tvrzení Michala jsou neskutečné hlouposti. Do podzimu bude načkovaný každý, kdo o to bude stát, pokud nějak nezkolabují dodávky od většiny dodavatelů vakcín. Stačí jednoduché počty při řekněme 50 tis za den stačí na naočkování těch 60% tak 6 měsíců když přičtu ty co už jsou. A to je 50 tis hrubě podstřelené, protože až bude vakcín za pár měsíců mraky, tak začnou konečně očkovat i obvodáci a očkovací centra a počítám že denně bude tak 70-80 tis min..Takže se klidně vsadím, že do konce září jsou naočkováni úplně všichni, kdo bude chtít. A tady máme taky spoustu křiklounů, co tvrdili, že očkování nikdy a tudíž jsem o to klidnější, že vlastně těch zájemců zase tolik není :-))

 

Edit: Ale teď jsem si s hrůzou uvědomil, jestli si to nakonec nerozmysleli, když vidí, že bez toho se fakt bude cestovat dost špatně :-)))))) Myslím ty odpírače vakcinace

 

0 Citovat

@eremi, ano ale ved asi aj dodavky vakcin su dvojnasobne, nie?

0 Citovat

tonic napsal(a):

@eremi, ano ale ved asi aj dodavky vakcin su dvojnasobne, nie?

To ano, ale to je kvůli počtu obyvatel. Rozdíl děla ten cca dvojnásobný zájem o očkování.

0 Citovat

slaba dezinformacna scena :(

0 Citovat

@niemandos: Ty ale zapomínáš na nucené přeočkování rizikových skupin, protože imunita poskytnutá vakcínou podle předběžných odhadů vydrží půl roku až rok. A očkuje se od ledna.

0 Citovat

tonic napsal(a):

slaba dezinformacna scena :(

Dobře pro nedezinformované u vás :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

@niemandos: Ty ale zapomínáš na nucené přeočkování rizikových skupin, protože imunita poskytnutá vakcínou podle předběžných odhadů vydrží půl roku až rok. A očkuje se od ledna.

Nezapomínám. Od října se klidně může začít očkovat nanovo. Kolik těch očkovaných bylo leden a únor? Pár set tisíc, takže to bude v září naočkované za pár dní. Osobně odhaduji, že do konce srpna bude naočkovaný každý, kdo o to bude stát. Od září se klidně může spustit další kolo. Ale už jsem opakovaně četl, že ta imunita je spíš ten rok. Každopádně dle mého bude další kolo spíš otázkou a hledáním a produkcí nových vakcín proti novým mutacím, než problémem s nedostatkem starých vakcín.

0 Citovat

Já se bojím, že ani s přebytkem očkovacích látek se počet očkování za den výrazně nezvýší. Nedávno jsem četl oslavný článek, jak hromadné očkovací místo v Praze má 1000 lidí za den. Takhle těch 75-100 tisíc denně nedáme.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Já se bojím, že ani s přebytkem očkovacích látek se počet očkování za den výrazně nezvýší. Nedávno jsem četl oslavný článek, jak hromadné očkovací místo v Praze má 1000 lidí za den. Takhle těch 75-100 tisíc denně nedáme.

Nám pomohly tyhle stranky, kde se da najit, jak kde a kolik ockuji a vybrali jsme jine misto.https://ockovani.opendatalab.cz

0 Citovat

Díky. Mamka čeká na obvoďáka, protože jezdí jen MHD a okresní město je dost daleko. A stejně tam obě kolonky svítí rudě.

0 Citovat

Na obvoďáka čekají i moji rodiče už víc jak 3 týdny. Zaregistrovali jsme je do nemocnice a po 6 dnech jde otec 73 let zítra na první dávku. Až bude dost vakcín a obvodáci začnou očkovat, jsou sami schopni naočkovat téměř 2 mil. lidí do podzimu. Někde jsem četl, že na podzim naočkovali 900 tis vakcín chřipky a dalších očkování za 6 týdnů a to bez jakéhokoliv presu a návalu lidí. Takže obvodáci budou ti, co neskutečně urychlí očkování. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):  Takže obvodáci budou ti, co neskutečně urychlí očkování. 

To rozhodně...

0 Citovat

Chtěl bych mít váš optimismus... Ale třeba budeme mít štěstí a ten váš očkovací scénář klapne.

0 Citovat

Myslím, že stávající očkovací centra mají minimálně 2x větší kapacitu, alespoň v Plzni to tak je, ale nemají čím očkovat. Takže i bez očkování praktiků by se očkování hodně pohnulo. Snad bude brzy více vakcín.

0 Citovat

Kdyby umoznili  komercni zpusob ockovani , tak se to pohne rychle , protoze urcite takovych 30-40 % se ockovat nechce a sve poradi by prodali ,mohlo by to byt i formou aukce -))  byl bych zvedavy na kolik by se moje poradi  60+ vysplhalo  

0