Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Samozřejmě souhlasím s tím, že doma je to na nic. Já to směřoval vyloženě na ty lidi, co nedělali nic ani předtím. Pro nás před covidem aktivní je to peklo.

No a to sportování na černo... je šílené, kam jsme se to dostali. Já vím minimálně o třech otevřených squash centrech a o několika dalších posilkách, crossfitech, kde člověk uzavře dohodu a jakože tam pracuje.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

ad Ivo. Přesně tak, sám doma se ke cvičení nedonutím. Ani to neumím dělat správně, ani na to nemám prostory, vybavení... nic. Jedině snad běhat by šlo, po sídlišti mezi lidmi, auty... taky moc prima.

Pokud běhat chceš, tak nemusíš běhat po sídlišti i když tam bydlíš, tohle je přesně takové to hledání důvodu proč to nejde. V každém městě se da udělat okruh, kde si v klidu zaběhas.

K cvičení doma, do mobilu jdou stáhnout super appky na cvičení s vlastním tělem, které je ve finále nejlepší a každý si je doma schopen najít místo, kde může dělat kliky, plank atd. A každý cvik je tam presne vysvětlen včetně animace.

Neříkám, že je to nyní na sport ideál, ale pokud člověk chce, tak se hýbat může.

 

0 Citovat

@eremi +1, k tomu běhání mezi auty, na sídlišti jsem se ani nechtěl vyjadřovat. Výmluvy v praxi.

0 Citovat

Na nějaký cvičení podle appky se doma nedonutím, to už chce mít sakra sebezapření.

Jedině jsem se donutil při hraní hry na Switchi, protože mě zajímá, jak to dopadne.

Workaround se dá najít samozřejmě na každou situaci, ale ne vždy je to řešení pro člověka přijatelné, aby ho sám praktikoval.

Osobně jsem začal teď nedávno zkoušet se známým golf, protože tyto hřiště jsou otevřený.

0 Citovat

Já třeba chodím na hot (bikram) jógu a v první vlně jsem si klimatizací přetápěla ložnici;-) Teď už na to kašlu, při tolika měsících lockdownu ztrácím motivaci (a nedoplatili bychom se;-))  

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@eremi +1, k tomu běhání mezi auty, na sídlišti jsem se ani nechtěl vyjadřovat. Výmluvy v praxi.

Nó, nemáte až tak úplně pravdu... Jasně můžu vyběhnout někam mimo, ale to se tam napřed musím nějak dostat. Takže buď poběžím sídlištěm/městem, jak jsem psal, a když doběhnu na místo, tak se můžu otočit a běžet zpět, protože mám splněno, takže tato varianta vcelku k ničemu. Anebo se tam musím dopravit buď městskou nebo autem, což zejména při návratu, když ze mě eventuelně teče pot, taky není žádná slast.

Jo, jsou to výmluvy, ale fakt na podobné zbytečné komplikace chuť nemám, a obhajovat kvůli tomu stupidní vládní nařízení už vůbec ne.

A appky na cvičení v mobilu, eremi... sorry, na to už jsem poněkud starej. To bych musel nejprve hodinu studovat, co vlastně mám dělat, a pak bych to stejně udělal špatně.

0 Citovat

Takže si shrňme Babišův poker v EU ohledně rozdělení nové zásilky Pfizeru. Mikina varianta byla rozdělit podle počtu obyvatel - Česko mělo nárok na 75 tisíc. EU navrhla zvýšený příděl 150 tisíc (snad se nepletu). Babiš trval na dvou milionech. Ostatní nesouhlasili. Němci navrhli, že Češi dostane 750 tisíc Astra Zenec jako SOS dodávku. Babiš nechtěl. Dostaneme jen to holé minimum 75 tisíc, do července budeme mít proočkováno maximálně 45% obyvatel a tedy budeme na tom nejhůře v Česku. 

Takového obchodníka bych z firmy na minutu propustil.

0 Citovat

Já chodím na rehabilitaci...víceméně fitko...2x týdně. Naštěstí to pořád funguje.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Takže si shrňme Babišův poker v EU ohledně rozdělení nové zásilky Pfizeru. Mikina varianta byla rozdělit podle počtu obyvatel - Česko mělo nárok na 75 tisíc. EU navrhla zvýšený příděl 150 tisíc (snad se nepletu). Babiš trval na dvou milionech. Ostatní nesouhlasili. Němci navrhli, že Češi dostane 750 tisíc Astra Zenec jako SOS dodávku. Babiš nechtěl. Dostaneme jen to holé minimum 75 tisíc, do července budeme mít proočkováno maximálně 45% obyvatel a tedy budeme na tom nejhůře v Česku. 

Takového obchodníka bych z firmy na minutu propustil.

Ale hlavně, že tady po dnešní rošádě budeme moc utopit stovky mega ve Sputnikovi. 

Tvle, věří ještě vůbec někdo tomu, že Andrejovi s Miloušem jde o nějaký český občany?

0 Citovat

Tady na CL asi ne, ale na FB AB je stale hooodne 🐑🐑🐑🐑.

0 Citovat

  • Babiš má přání jediný,
  • neskončit v lochu, ve vězení.

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Tvle, věří ještě vůbec někdo tomu, že Andrejovi s Miloušem jde o nějaký český občany?

To jsi vážně prozřel až teď???

0 Citovat

Já určitě ne, ale tady pořád zaznívají názory typu, že to není jen pro business atd.

0 Citovat

Hygienici se nám zamilovali do antigenních testů (vzhledem k jejich spolehlivosti jsou jako fortune cookies). Nově podle návrhu mutovaného Frankenstein psa povinné před návštěvou restaurace, pro ubytování v hotelu nebo pro návštěvu kulturní akce včetně kina (pro rýpaly: záleží na stupni covid psa, vím)

https://www.novinky.cz/domaci/cl...m-40356279

Líbí se mi ta ironie - kvůli jídlu v restauraci za 200 Kč nebo návštěvě kina v podobné hodnotě bude potřeba AG test v hodnotě 60 Kč (tolik teď proplácí vláda). A to se vyplatí. Vybrané DPH bude nižší jak cena za test. Tak to dopadá, když vláda s EK šetří na nákupu vakcín a nechává je vyvážet za hranice.

0 Citovat

Tak Bureš a ta národní ostuda na hradě jsou jiná liga, ale v chování politiků na blití bohužel nejsme v Evropě sami. Prostě katastrofa. Navíc zatímco v Británii a Americe se otevírají restaurace, v Česku se se vymýšlejí takové kraviny jako restaurace a hotely jenom s testem - to fakt nebude dodržovat nikdo.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Hygienici se nám zamilovali do antigenních testů (vzhledem k jejich spolehlivosti jsou jako fortune cookies). Nově podle návrhu mutovaného Frankenstein psa povinné před návštěvou restaurace, pro ubytování v hotelu nebo pro návštěvu kulturní akce včetně kina.

https://www.novinky.cz/domaci/cl...m-40356279

Líbí se mi ta ironie - kvůli jídlu v restauraci za 200 Kč nebo návštěvě kina v podobné hodnotě bude potřeba AG test v hodnotě 60 Kč (tolik teď proplácí vláda). A to se vyplatí. Vybrané DPH bude nižší jak cena za test. Tak to dopadá, když vláda s EK šetří na nákupu vakcín a nechává je vyvážet za hranice.

Bohužel mě nenapadá, kam emigrovat. Žádný jiný kontinent mi každý z jiných důvodů nevyhovuje. Člověk se musí pro další měsíce akorát modlit za kombinaci promoření, vakcinace a teplého počasí. 

0 Citovat

A co ak vakcinacia nebude fungovat. Aky je plan X ?

0 Citovat

Utestovat se a ulockdownovat se k smrti. Na tomhle plánu se neúnavně pracuje dnem i nocí...

0 Citovat

No ten novej čokl to bude opravdu extra dementnost !

Ty testy ani nechci komentovat na to slušná slova nejsou!  ...je to naprostá zhovadilost to nemusí ani otvírat za těchto podmínek !! 

A hadr na hubě i v prvním stupni ??   ..fakt k zblití navrch dle toho aktuálního návrhu se do prvního stupně nepodíváme ani v létě a bůhví jestli do druhého ..

0 Citovat

baca12 napsal(a):

A co ak vakcinacia nebude fungovat. Aky je plan X ?

Dnes jsem zahlédl článek, že v Izraeli mají díky očkování pokles jiných případů o 90%.

0 Citovat

@ Ima dalo se to cekat ze za zrusenim  nouzoveho stavu bude nejaka zvrhlost, v ankete pres 80 % pise ze do hospody za  techto okolnosti nepujde ,pred hospodama bude veselo a v sadech nablito -) 

Hadr na hube v 1  je taky  dilo ,chcipl pes vyzval  rodice at nepousteji deti do skoly za tech podminek co vymysleli  doufam ,ze soud brzy  tu zhovadilost s testama i rouskama napadne ,at uz v tech skolach nebo jinde 

Ryanair mi dneska zrusil letenku do Prahy na kveten a tak vlastne muzu byt rad ... Jsem zvedavy co tady bude za pes od 12 .doufam ze mene stupidni nez predvadi ten  cesky  vykvet ,,,

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Bohužel mě nenapadá, kam emigrovat. Žádný jiný kontinent mi každý z jiných důvodů nevyhovuje. Člověk se musí pro další měsíce akorát modlit za kombinaci promoření, vakcinace a teplého počasí. 

Určitě se dá něco vybrat.

0 Citovat

@Mikir, za těchto okolností bych opravdu hospodu ani jiná zařízení, vynucující tento "požadavek" nenavštívil. Jakékoli testování jsem ochoten v nejhorším strpět jen z důvodu opuštění republiky a tolik zatracovanemu cestování.

Mimochodem, probírali jsme spolu včera v jiném vlákně kombinace letu a jak levně v květnu někam i s přestupy přes všechny čerty a nízkonákladová letiště... a já psal, že ještě v květnu bych se bál... A bum... Zrušili ti let, což mě mrzí.

@Mirjur, vybrat se zcela jistě dá, jen na realizaci musí mít našinec těžké prachy... 

0 Citovat

mikir: v Irsku se určitě do hospody může bez roušky, tak co tady v ČR. Já bych tam zůstal.

0 Citovat

@ Miguelas  no  ja to nechtel priznavat ,ale o ten kveten jsem mel obavu  3.5, je tu bankholiday tak jsem to risknul na 10.5.  4.5.tu ma byt dalsi uvolneni  myslim ,ze kdyz Rynair vidi co se deje v CR a navic ten let byl az vecer a jeste v pondeli tak to radeji zrusil ,17.5, to zatim je .. vymenim to zadarmo  mam cas jeste tak to muzu zmenit i na Polsko .nebo to proste posunu ,zena muze taky letet sem a ja nemusim nikam ..

0