Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak hlavně bych nečet ty bakalosračky. Zkus něco s méně zjevnou agendou, třeba info.cz nebo denik.cz. Nejlepší je samozřejmě d-fens, ale to není pro každýho.

0 Citovat

info.cz   vyblafne na me z reklamou predplatneho  Topolanek  ...tak to urcite ne ,  denik.cz  zadna slava jejich special o covidu a kam a jak se da cestovat  absolutne neaktualni  z nesmyslama , ten d-fens ,,no mozna jo , ale celkem neprehledne, ale mozna jde o zvyk 

0 Citovat

Jo, když jsem před časem opouštěl novinky.cz, taky jsem měl problém zvyknout si jinde.

0 Citovat

mxp napsal(a):

Tak hlavně bych nečet ty bakalosračky. Zkus něco s méně zjevnou agendou, třeba info.cz nebo denik.cz. Nejlepší je samozřejmě d-fens, ale to není pro každýho.

Dýfenz byl zajímavej tak před 10 lety. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="mxp"]

Zkus číst něco jinýho než seznamzprávy a aktuálně a možná uvidíš svět v lepších barvách.

A co mam cist nebo poslouchat  ?  Treba tohle ? 

https://www.youtube.com/watch?v=sVzHpgyHOzE

[/citace]

Ano. To je přesně tvoje liga .

Výjmečný souhlas s Ahmeadem, D-FENS byl zajímavý a neotřelý tak zhruba první dva roky své existence. 

 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

[citace="mikir"]

[citace="mxp"]

Zkus číst něco jinýho než seznamzprávy a aktuálně a možná uvidíš svět v lepších barvách.

A co mam cist nebo poslouchat  ?  Treba tohle ? 

https://www.youtube.com/watch?v=sVzHpgyHOzE

[/citace]

Ano. To je přesně tvoje liga .

Výjmečný souhlas s Ahmeadem, D-FENS byl zajímavý a neotřelý tak zhruba první dva roky své existence. 

 

[/citace]

V cem je to moje liga ? Ja snad strasim s nejakou valkou ? Nebo ze se rozpadne EU ? Kdyz to prevedu na Covid,  tak to je liga tech co hysterci s hadrem na hube a nechteji  uplne uvolneni vseho  Vzdyt uz to bije do oci, jak je to jen a jen o penezich a o ovladani lidi,  o nicem jinem  Reaguju ve vlakne kdo se odkud vratil a dal jsem tam fotku jak jsem si vcera uzival v Irsku, na politiku CR se muzu zvysoka  ,,,,,, 

0 Citovat

Tak ve Španělsku už nebude potřeba mít roušku při opalování nebo plavání.

https://www.novinky.cz/cestovani...i-40357062

Ale mají méně infekční koronavirus než u nás - u tohohle je bezpečný rozestup 1,5 metru.

0 Citovat

Takže když na přeplněné pláži ležím, tak roušku mít nemusím, protože asi nedýchám, ale musím ji mít, když se zvednu. No možná jsem letadlo, ale rozumné řešení je kontrolovat počet lidí na pláži, kde je to možné. A tam, kde to možné není, lidi konstantně prudit, aby se na sebe nelepili a pokud se lepit chtějí, ať si teda dají ten náhubek. Ona je obecně blbost nosit venku roušku tam, kde nejsou davy, ale to je už asi zbytečné říkat.

To se správně Španělé obávali, že v takových podmínkách nikdo dovolenou trávit nebude. No, bude to zajímavé léto, předpokládám plné chaosu a trochy ubohosti.

0 Citovat

Jednozna rusky vonku zrusit, je to i tak slabo ucinne.

Treba prejst na bezpecnejsie ffp2 respiratory

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Tak já třeba hájit roušky venku budu. To, že se Covid šířil v zimě zejména v horských oblastech je nezpochybnitelný fakt. Stejně jako loni v Alpách nebo nyní ve Whistleru. Všichni co jezdili vědomě porušovat zákazy "na čerstvý vzduch" by si to měli vyžrat s rouškami i v létě. Mě už to taky nebaví, ale mnohem víc mě nebaví to neustálé brečení ohledně nutnosti nosit roušky/respirátory. Kolik dalších mrtvých je potřeba, aby se některým v té palici už rozsvítilo?

Napíšu reakci do jiného vlákna, kam patří. Covid se šířil rychle tam, kam dorazila britská varianta bez ohledu na lyžaře nebo běžkaře pohybující se venku: https://www.novinky.cz/koronavir...u-40350509

"Na Trutnovsku byla na začátku ledna britská varianta koronaviru ve více než 60 procentech zkoumaných vzorků, na Náchodsku v 45 procentech. V Praze se mutace vyskytovala v méně než desetině vzorků. Ve středu to uvedl Státní zdravotní ústav (SZÚ)."

Na Chebsku to taky s horami nesouviselo. Jinde na horách se covid rozšířil v uzavřených prostorách např. v restauracích a barech. Ve Whistleru mj. z tohoto důvodu: https://www.theguardian.com/worl...t-whistler

Whistler’s notorious housing shortage has also probably played a role in the spread.

“Because rent is so crazy, you have people living in closets and sometimes as many as eight people sharing a place,” said Reid, who shares a flat with three other roommates.

She attempted to quarantine herself in her bedroom after developing symptoms, but her flatmates all became infected – including one who had already received one dose of the AstraZeneca vaccine.

“Most of us can’t do our jobs from home. We still have to go to work frontlines all the time to serve people,” she said. “It’s really hard to isolate when most people have eight other people living with them.”

0 Citovat

Tak já třeba viděl studii, kdy bylo prokázáno, že v zimě při určitých teplotách částice viru zůstávají i 2 hodiny na místě, tudíž pokud tam prošel nakažený a pěkně od plic si zakašlal, tak ses toho bez roušky/respirátoru krásně nadechl i po odstupu několika minut. Studii jsem zkoušel najít, ale zatím bez výsledku.

A myslím, že u nás jsou hospody zavřené déle, než se to na Chebsku vůbec mohlo rozjet. Tam byl problém ve vládě, která nedokázala reagovat a situaci zlehčovala. Ty předpovědi od různých lidí z iniciativy sníh jsou dohledatelné i teď.

0 Citovat

Nesmysl. Venku téměř vždy troušku fouká a i bez větru částice klesají. Uvnitř ale mohou cirkulovat. Jasně je to popsané tady: https://zpravy.aktualne.cz/zahra...f6b220ee8/

Plně souhlasím s tímto z toho článku: "Roušku venku nenosím, pokud nejsem na přelidněném místě, kterým se snažím vyhýbat. Pokud s někým mluvíte, nebuďte tváří v tvář," radí také epidemiolog Paul Hunter z britské University of East Anglia. 

 

0 Citovat

Tam to bylo popsáno, že samozřejmě při mrazových teplotách a bezvětří. Bylo to přirovnáno ke kouři od kuřáka, případně výfukovým plynům, které také zůstávají déle na místě. Ale samozřejmě nedokážu ze své pozice posoudit, zda-li to možné je nebo ne.

Já raději zůstanu u svého osvědčeného WPA respirátoru (snad už brzy budou opět i výdechové filtry v prodeji) případně u-mask, kterou používají v F1.

0 Citovat

Ano, roušky venku jsou za konkrétních podmínek nesmysl. Například když venku pofukuje a vy nestojíte na místě a nejste v hloučku lidí. Ale když jde třeba demonstrace a fouká dozadu, tak s novými variantami (Brigitte) se někdo nakazí. Pak tu máme skupinky, co na zahrádce popíjejí a pokuřují. Když budou spolu hodiny, tak v bezvětří tu riziko je určitě a i při větru nějaké je.

Vláda se rozhodla, že nebude riskovat kreativní výklad pravidel a raději přikázala nošení respirátoru všude a vždy.

0 Citovat

Vláda se rozhodla, že nebude riskovat kreativní výklad pravidel a raději přikázala nošení respirátoru všude a vždy.

Iny dovod ani nie je, kedze nase narody koumakov.... :)

0 Citovat

Roušky/respirátory by měli být na základě dobrovolnosti jak venku tak uvnitř ,kdo je paranoik ať ji klidně nosí ,ale nařizovat to plošně je buzerace a omezování !

Venku to nosí už jen hrstka bláznů a co pozoruji v ČB tak i policajti včetně měšťáků to vzdali a neřeší to ..

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Tam to bylo popsáno, že samozřejmě při mrazových teplotách a bezvětří.

nesmysl, děkujme gravitaci

0 Citovat

Ima po roku este nepochopil, ze ruska hlavne chrania ostatnych. ale asi sa priotravil vlastnym CO2.

0 Citovat

Rouška nechrání nic a nikoho je to naprostá zbytečnost !

0 Citovat

Skandal,na svk uz nebudu potrebne ruska vonku ak clovek dodrzi odstup 5m 

 

0 Citovat

@Leoš Literák: Při demonstraci to je něco jiného, tam ať klidně povinné jsou. Popíjející a pokuřující skupinky by ty roušky ani mít nemohly. Riziko u nich je, ale na to je řešení jedině větší rozestup nebo zákaz. Vláda myslela, že si usnadní kontrolu v případech, kdy riziko je (i když malé), ale výsledkem je, že to dle mého pozorování v Praze dodržuje jen pár procent lidí a u některých to může vést k tomu, že příště nebudou dodržovat ani opatření, která nějaký smysl mají.

0 Citovat

Možná proto jsme furt v té prdeli, ve které jsme. Dávno jsme mohli mít otevřené restaurace a žít normálně, ale díky některým jedincům jako lma, kteří absolutně nic dodržovat nebudou, jsme furt zablokovaní.

0 Citovat

lma napsal(a):

Rouška nechrání nic a nikoho je to naprostá zbytečnost !

Tak proc vzdy po zavedení rousek a hygienických opatreni došlo k zpomalení nárůstu epidemie? Jistě ze nemate záruku, že se s rouškou nenakazíte. Ale snížíte pravděpodobnost i dávku viru a ta epidemie se pribrzdi. A o to jde.

0 Citovat

Nesnažte se vysvětlit po 14 měsících pandemie smysl roušek a respirátorů někomu, kdo tu veřejně přiznal, že si nemyje ruce :D 

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Možná proto jsme furt v té prdeli, ve které jsme. Dávno jsme mohli mít otevřené restaurace a žít normálně, ale díky některým jedincům jako lma, kteří absolutně nic dodržovat nebudou, jsme furt zablokovaní.

Díky jedincům to určitě není. Snad leda kvůli těm vysoko postaveným.

0