Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Leosi ,napred jsem nechtel reagovat vubec ,ale kdyz i Jarda se tady ohani jak se x let pracovalo na vakcine proti SARS a MERS  tak jsem si dal praci a trosku jsem pohledal a nasel tenhle clanek 

https://covid.gov.cz/situace/inf...tak-rychle

a ted si prectete oba zaver druheho odstavce  SARS  a MERS byly testovany na zviratech,,,,Prestoze vakciny vyvinuty nebyly ,...

Takze jakesi  pofiderne zkusenosti s testu na zviratech ,kdy vlastne vakcina ani nebyla vyvinuta , je berna mince  pro to, abych veril , ze to casem nezanecha nejake zavazne nasledky ....???

A ted k tomu nadprumernemu ohrozeni a k cernemu pasazerovi , souhlasim ze vakciny funguji ,lide neumiraji ..k tomu ale mam jen takovou malou poznamku,  realne miliony mrtvych  pises , skutecne vsichni zemreli primo na covid ? Tezko ... Jiste i zdravy a mladsi jedinec  zemrel  treba ,ale prukaznost ze skutecne zemrel na covid nulova, pokud nebyla provedena pitva 

Nadmerne ohrozeni jen proto, ze mi letos bude 64 ?  Mam protiargumenty , 22 let ziju prakticky u more , dlouhodobe jsem se venoval aktivne sportovni cinnosti na poloprofesionalni urovni ,  nejsem priznivec baru , hospod  a  ruznych  party , nekourim ,  dbam celou dobu covidu  o to, abych si rouskama  ci nejakym respiratorem (ten ani nemam ) neoslaboval prirozenou imunitu , do prace nechodim .jsem otuzily  (chripku jsem nemel asi 18 let ) ,,a ted: loni jsem cestoval prakticky 25 x  mezi  Irskam a CR a opacne , vecetne  toho Londyna i kdyz pozdeji uz jen prime lety , po CR i po Irsku jsem se rovnez pohyboval pokud to jen trochu slo bez rousky ,nebo ji nosil alespon svindl zpusobem  a vysledek  ? Za jak rikas cerneho pasazera  jsem potrestany nebyl .. za tu dobu me vicekrat ale kontroloval revizor -)) Jinymi slovy nadmerne se ohrozeny rozhodne necitim  

Pravdepodobnost  nakazy rozhodne neni dana vekem ,ale zivotnim stylem a ja se nechovam jako 19 lety kluk co sedne do BMW a jede pres mesto 150  a realita soucasnosti ? Cim vic  ockovanych  nebo promorenych  tim mensi pravdepodobnost nakazy ,,nazvi to sobectvim klidne ,ale podivej  se taky  na tabulku me vekove kategorie, kolik se jeste k ockovani neregistrovalo , myslim ze to je okolo 40 % co nema zajem  a jak se pise , vetsina mladsich se nechava ockovat jen kvuli snadnejsimu cestovani ....

0 Citovat

Mikir 👍. Já nakonec rezignoval a mám po první dávce Comirnaty.... Ne ze strachu z nemoci ale kvůli usnadnění života a hlavně cestování. Ale dva dny mě po tom bolela pracka.

0 Citovat

Tak jistě, pas jsem si vyřizoval taky jenom kvůli tomu, abych mohl cestovat mimo EU. Co naděláš, když se to požaduje... :-(

0 Citovat

Michal napsal(a):

Premium nemám, ale už ten titulek je dost vypovídající. Smejkal umí potě-shit "Kdo se vrátí z dovolené, měl by mít PCR test. I ti očkovaní"

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_albe

Smejkal je magor ,když vidím titulky s jeho jménem (+Kubek a Flegr) vaří se ve mě krev ..

Že tzv. MeSES skonči je velké plus !!

 

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že ten článek je na titulce stranického tisku, očekávám, že nejpozději večer vrchní čau člověk uvede věci na pravou míru a testování očkovaných po dovolené označí za nesmysl. A bude zase za toho hodného zachránce. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Leosi ,napred jsem nechtel reagovat vubec ,ale kdyz i Jarda se tady ohani jak se x let pracovalo na vakcine proti SARS a MERS  tak jsem si dal praci a trosku jsem pohledal a nasel tenhle clanek 

https://covid.gov.cz/situace/inf...tak-rychle

a ted si prectete oba zaver druheho odstavce  SARS  a MERS byly testovany na zviratech,,,,Prestoze vakciny vyvinuty nebyly ,...

 

Mikire, rozumně jsi to napsal. Myslím ale, že je to zbytečné. Jak to zde již v poslední době pouze zpovzdálí sleduji, je to zde velká hromada svědků covidových, případně lidí, kteří se za pochybné "výhody" nechají opíchat genetickým "něčím" ve fázi klinického testování, které bude ukončeno až koncem roku 2023...ale je to samozřejmě každého věc. Vadí mi ale, že se tu do Tebe spousta těchto lidí naváží, dovolil jsem se tedy ozvat (a teď i do mě 😜 ).

0 Citovat

@Bear diky za podporu ,ja jsem si vedom tech lidi ,ale vim jiste, ze tu chodi i takovi jako ty a i kdyz je jich treba mensina ,tak mi stoji za to tady vest  jakysi zbytecny boj  s mistry sveta  co  vi vsechno nejlepe  a nejvic me prislo k zasmani ,ze autor toho clanku  na ktery jsem dal odkaz  je Prymula ....

A jinak ja tem lidem nekdy i rozumim  mam totiz v rodine takoveho svedka  covidoveho ...je mu 40 ..v jednom kuse nadava ,ze tu pandemii podcenujeme ,ze to bereme na lehkou vahu  atd,,,,a jiny nazor proste neprijme  ,poslal jsem ho loni nekam a rekl mu ze je hypochondr ,kdyz jsem priletel a on chtel at nosim rousku i v chate ,kdyz ja ji nemel ani venku , samotesty si  taky dela a kdyz mu ukazal ten test,  ze je mozna pozitivni (udelal si dva a jeden mu vysel pozitive ,druhy  negativne ) ,  tak hned letel si  udelat PCR  samozrejme mu nic nebylo ...ale to jsem odbocil od ockovani ,,,,

0 Citovat

Zajímá mě jedna věc: čím si vysvětlujete dramatický pokles nakažených v USA, Izraeli a UK?

0 Citovat

Jen tak pro zajímavost - Babiš přebral od Smejkala tezi o testování po návratu z dovolené. Do titulku se to na stranickém listu nedostalo.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_lesa

0 Citovat

Upřímně, nechápu, jak si toto představují? Na jednu stranu celá Evropa mele cosi o covidpassu a tihle šmejdi by chtěli testovat vlastní občany nad rámec toho všeho? Takže k nám do ČR již nyní mohou jezdit očkovaní občané několika států a my budeme muset postupovat PCR testy navíc? To jako že v červenci přiletí např. letadlo z Itálie, všichni cizinci budou moci jít a naší občané povinně šup na testy?? To je jak zlý sen tohleto...

0 Citovat

Taky nechápu, pořád doufám, že platí pravidla o návratu pro očkované tak, jak je před pár dny schválili, i když u nás je možný asi úplně všechno. 

0 Citovat

No to je proto, abychom si sem nezavlekli nějakou novou mutaci přece. Když ji zavleče cizinec, tak jsme z obliga. :-)

0 Citovat

Čemu se proboha stále divíte, když vládní úředníci naslouchají a zřejmě i poslouchají jakési podivné figury z pochybného sdružení (nebo co to vůbec je) s názvem "MeSES". A tito tragédi pindají kraviny, které označují za "hlas odborníků" - oni jsou jakože jediní odborníci a všichni ostatní (vědecká obec) šarlatáni 🥴

Co je to, za kdovíkým v médiích protěžované osoby, je velice dobře a přesně zanalyzováno zde (včetně odkazu na seznam všech těch tzv. "odborníků"):

https://dfens-cz.com/tak-nam-ods...mullerova/

Takže, dokud budou dostávat prostor lidé jako infektolog (není to žádný epidemiolog) Smejkal apod. figury, notabene předsedkyně "Spolku pro efektivní altruismus", tajemnice MeSES Kotíková bude instruovat úředníky Ministerstva zdravotnictví, tak nečekejte žádné převratné změny a "výhody".

(ale to jsem se dnes již rozepsal až moc, dám si opět pár měsíců pauzu)

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jen tak pro zajímavost - Babiš přebral od Smejkala tezi o testování po návratu z dovolené. Do titulku se to na stranickém listu nedostalo.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_lesa

No ta věta je tam zajímavě schovaná:

" Letos to nesmíme pokazit, takže i při návratu z dovolených se budeme muset testovat ."

Jak testovat ? Při návratu se zemí mimo EU ? S rizikových zemí ? Nebo jak vlastně ??

Jako pokud se má testovat plošně po návratu ze zahraničí bez ohledu na očkování tak to popírá plánovaná covidpassy a i hesla typu ,nechte se očkovat zjednoduší to cestování. To snad nemůžou myslet vážně to by byla zmrdovina na entou !

0 Citovat

Ja nechci rypat, aby to nevypadalo ,ze jsem skodoliby ,ale spolkli jste to i s navijakem , naleteli jste na  to ,ze po prvnim ockovani , nebude muset byt  test ,sliby ze  z oranzovych zemi   staci antigen a ejhle najednou kdyz uz vas  naockovali  ma byt vsehno jinak  Bohuzel ani jine staty se nechovaji seriozne ,ale pockejme si  na cerven jak to dopadne  Utvrzuje me to ale v tom ,ze se ockovat nenecham  

Horsi je to ze si jeste diktuji jake PCR testy maji byt  ,napriklad Recko neuzna PCR testy ze slin Porad se nejde jasne dozvedet  jak je to treba s oranzove zeme do oranzove  Kazdy stat si dela proste co chce a co koho napadne ,,

0 Citovat

MIkir, ako citam, ty si uz posledny mohykan bez vakciny, ked uz aj Ima a Miguelas podlahli ockovacej lobby a dostali capovane pivo od Sorosa :) Ktovie ako DimikUK :)))

0 Citovat

Chápu, že nepracujícího důchodce, jehož žvásty platíme všichni ze svých daní to asi netrápí, ale mě pomůže i to že se v práci nebudu muset každý týden testovat. A po pravdě řečeno nevím, proč se furt staráš o ostatní. To, že se očkovat nenecháš víme všichni, nemusíš to pořád zdůrazňovat. 

0 Citovat

Mikir podlehne v okamžiku, kdy k vakcíně dostane letenku od Ryanairu zdarma. 

0 Citovat

Já stále doufám, že se jedná jen o nějakou formu nedorozumění a že platí, že naočkování skutečně budou moci (alespoň po Evropě) cestovat bez omezení.

A pokud se o nedorozumění nejedná, nedovedu si představit, jak by toto mohla ČR po svých občanech vyžadovat a po druhých nikoliv. Jednalo by se o diskriminační opatření jako prase, které by každý soud musel smést ze stolu (alespoň teoreticky, vím).

Navíc - vznikla by tady opravdu velmi paradoxní situace, kdy například Maďar naočkovány pochybným Sputnikem, by na naše území mohl přicestovat bez omezení a Čech, naočkovaný Pfizerem, vracející se z dovolené z Maďarska, by musel postupovat testy.

0 Citovat

Chci tomu věřit jelikož to by pak popíralo smysl očkování ,tím nesmyslným testováním všude a každého si už snad nahrabali dost !

Ale ta ukrytá Andrejova věta mě docela děsí ..

Na druhou stranu při cestování autem/busem/vlakem je to nekontrolovatelné - hranice snad neobsadí .. i když tady je možné vše!

0 Citovat

Zkontrolovat vše se nedá. Nebudu tu polemizovat o zbytečnosti předložení negativního testu, protože jde v tu chvíli o neaktuální informaci, spíš se opravdu obávám toho, jak budou jednotlivé země k vakcínám přistupovat. Z logiky věci bych očekával, že nastaví pravidla podle toho, jak to budou mít nastavené pro své občany a to může být problém. Už teď každý stát očkuje druhou dávku jindy a stejně tak uznává kompletní očkování po různých lhůtách od druhé dávky. Na hranicích pak může nastat překvapení. 

A jinak je vtipný i přepočet ceny jednoho testu. To, že si někdo mastí kapsu neřeším, ale zamyslel se někdo nad dopadem na HDP? Pokud vezmu celkovou dobu testu 30 minut, tak jenom za tu dobu to dělá skoro 200 Kč na testovanou osobu. To mi nepřijde zrovna málo.  

0 Citovat

@Tonic Já jsem nepodlehnul, od prvopočátku jsem se očkovat (jen kvůli cestování) chtěl, dokonce po vážné nemoci jsem myslel, že se dostanu na řadu dříve jako chronik, bohužel ne. Naopak, já jsem velký zastánce očkování. 

0 Citovat

Aleš napsal(a):

Upřímně, nechápu, jak si toto představují? Na jednu stranu celá Evropa mele cosi o covidpassu a tihle šmejdi by chtěli testovat vlastní občany nad rámec toho všeho? Takže k nám do ČR již nyní mohou jezdit očkovaní občané několika států a my budeme muset postupovat PCR testy navíc? To jako že v červenci přiletí např. letadlo z Itálie, všichni cizinci budou moci jít a naší občané povinně šup na testy?? To je jak zlý sen tohleto...

Covid pass vobec nic nezarucuje. Kazda krajina si moze pravidla nastavit ako chce. Bude okolo toho este veselo. 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Vakcíny fungují. Lidé neumírají. Takže na jedné straně hypotetické problémy někdy v budoucnu versus naprosto reálné milióny mrtvých. Ty jsi ohrožen nadprůměrně a zatím jsi černý pasažér.

A když jsme u těch hypotéz, virus mutuje a když má k dispozici desítky miliónů nakažených, zvyšuje se riziko fakt nusné varianty. Pokusy jsou vidět. U nás UK varianta stála za čtvrtou vlnou. Indii a okolní země drtí indická varianta. Nechat virus jen tak by znamenalo, že riziko novodobého "moru" se prudce zvýší.

Máš celkem pravdu (akorát u nás stála UK varianta za 3. i 4. vlnou), ale o černém pasažérovi by se snad dalo psát až tehdy, když nebudou vakcíny schválené jen podmínečně. Nikdo neříká, že se nemá očkovat. Nutit do očkování by bylo ale špatně. Jinak proč i po takovém množství dávek budou čekat 2 roky? Že by čekali na dlouhodobější účinky? Našel jsem toto: https://www.sukl.cz/sukl/comirna...podminecne

Na jaké informace o vakcíně Comirnaty se stále čeká?

Vzhledem k tomu, že vakcína Comirnaty byla doporučena k udělení podmínečné registrace, společnost, která vakcínu Comirnaty uvádí na trh, bude i nadále předkládat výsledky z hlavního klinického hodnocení, které potrvá 2 roky. Toto klinické hodnocení a doplňkové studie poskytnou informace o tom, jak dlouho ochrana vydrží, do jaké míry vakcína brání vzniku závažného onemocnění COVID-19, do jaké míry chrání imunokompromitované osoby, děti a těhotné ženy a zda brání vzniku asymptomatických případů.

Další informace o dlouhodobé bezpečnosti vakcíny a jejích přínosech pro obecnou populaci poskytnou rovněž nezávislé studie koordinované orgány EU.

Držitel rozhodnutí o registraci bude také provádět studie pro další doložení kvality vakcíny (doplnění některých farmaceutických údajů), jak bude navyšována kapacita výroby.

 

Já jsem tu někdy v prosinci v diskuzi po výrocích KO (vakcína nikdy) psal, že uvažuju o očkování až koncem léta, a na tom z různých důvodů stále trvám, i když už jsem mohl být pár týdnů očkovaný. Teď jsem poslouchal výborný rozhovor s lékařkou Kristinou Höschlovou, se kterou téměř ve všem souhlasím. Od času 18:00 mluví i o očkování: https://youtu.be/Ns1sRygUtxk

0 Citovat

@miguelas, tak to sa potom ospravedlňujem a nech si začipovaný čo najskôr:)

0