Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mikir: od června 2 pcr testy měsíčně zdarma, spokojen?

0 Citovat

Obavam se, ze se to na mne vztahovat nebude ,pokud to pujde pres zdravotni pojisteni  i kdyz treba tady ted prileteli Slovaci  a aby nemuseli do karantaneny na 14 dnu, tak si po 5 dnech udelali walk test a nic neplatili ,ale to je asi jina situace , pokud to bude postaveno na obcanstvi tak v pohode , jinak asi smolik 

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Mikir: od června 2 pcr testy měsíčně zdarma, spokojen?

A cetl si ty ohlasy v diskuzi ?  Vetsina lidi nadava ,coz se ani nedivim  A jinak  by me zajimalo kdyz teda  PCR bude platit 7 dnu ,takze pokud  z CR vyjedu na tyden  nekam, tak  zpatky nic mit nemusim ?  Jenze ono to stejne nevychazi protoze vysledek PCR  je vetsinou az za 2 dny ,takze uz mi pak zbude jen 5 dnu  Antigen  bude 3 dny taky skvele ...  

Takze doufam ,ze jim tuhle  cypovinu jak by  rekl  Ostravak  soud brzy napadne a smete 

0 Citovat

Ne, PCR ti na služby bude platit 7 dnů, ale při příjezdu ze zahraničí budeš potřebovat jiný mladší 72 hodin ;-) Proč tomu tak je, neví ani ministerstvo. Na to se musíš ptát MeSES nebo Iniciativy Sníh.

0 Citovat

Začínám už být na ty nesmyslné restrikce vyloženě alergický!

Jako kurwa pár stovek denních přírůstku a nemocnice prakticky vyprázdněné a tyjátr jede dál ..

Rozvolnění a skoro všude s testama - jděte do prdele !

Navrch jsme pod 50 proč se třeba neotvírají od 31.5 kryté bazény,wellness,restaurace atd. proč až od půlky června zase ?! Balíčky taky chcíply ?

V hotelu mám mít hadr na hubě proč ?? Když tam můžou jen testovaný či očkovaní....vždyť to naprosto popírá logiku věci ! To samé zákaz stravy bufetem - další blbost!

0 Citovat

Ima: treba proto aby se neopakoval loňský podzim?

0 Citovat

Tak na rozdíl od loňského podzimu je snad vakcína a očkuje se !!

0 Citovat

Hlavně ať nakonec z toho covidu nedostaneš infarkt,občas to tak vypadá a nemít možnost přečíst si večer pár tvých příspěvku na téma covid, to by mě vyloženě mrzelo.

0 Citovat

Pokud nepřijde nějaká obvzláště vypečená mutace, tak by se už leden / březen neměl opakovat. Na podzim ale stejně čekám návrat Covid, protože desítky procent lidí se nebudou očkovat a ti, kteří se nepromořili, to budou roznášet. Teď ale podporuji rozvolňování. Ale ne bezhlavě - jinak čísla zase vyskočí a bude více omezení v cestování, než by bylo nutné. A to nechceme, ne?

0 Citovat

Ne ono se to zalibilo, ja vidim ty penezovody za testy, to by nekteri byli hoodne smutny, kdyby to najednou skoncilo.

0 Citovat

A uz je to tady  a  rozvolnovavani  ,ockovani  ,testy  ,rousku  budou jak bude Babis piskat 

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

Vojtech ani nemukne ,protoze ma slibeneho velyslance  ve Finksu  , sakra  ze ja se nedal na politiku ,ale jeste bych mohl kandidovat  na prezidenta  to bych ale musel vratit irske obcanstvi  -))

0 Citovat

A máme tu zase letního fešáka:))) a jedeme druhé kolo na podzim.

0 Citovat

Tomu už se snad ani nedá smát...

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

Tak ještě Černou Horu a Bosnu a budu spokojený. Akorát mi to vychází, že se necháme naočkovat těsně před odjezdem a po návratu.

0 Citovat

Máte někdo info k tomu, kolik dní po 1. dávce to půjde? Ono totiž slovenské úřady třeba všude mluví jen o kompletním očkování, jinak karanténa a test.

0 Citovat

3 týdny

0 Citovat

Odkud jsi tu informaci vzal? Podle mě tři týdny platily dosud, ale teď jsem žádnou oznámenou lhůtu nezaznamenal a oficiální změna pravidel ještě na stránkách MZV není.

0 Citovat

To už je stará informace.

https://ct24.ceskatelevize.cz/do...behem-leta

0 Citovat

Tak tohle už právě s největší pravděpodobností nebude aktuální. 

0 Citovat

O tom pochybuju. Pokud si myslíš, že to pustí ihned po očkování, tak to určitě ne. Počkají určitě než se tam vybudují nějaké protilátky. Budou to ty 3 týdny. Domlouvá se to již delší dobu, není to otázka posledních pár dnů.

 

 

0 Citovat

Protože web slovenského Ministerstva vnitra tvrdí něco jiného než Vojtěch. Pravidla platí od pondělí.

  • Povinnosť domácej karantény pre osobu zo zahraničia aj osoby zo spoločnej domácnosti  sa nevzťahuje na:
    • zaočkované osoby (po 14 dňoch od druhej dávky mRNA vakcíny, po 28 dňoch od prvej dávky vektorovej vakcíny, alebo po 14 dňoch od prvej dávky ľubovoľnej vakcíny, ak bola podaná do 180 dní od prekonania COVID-19),
    • osoby, ktoré prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami,
    • osoby do 18 rokov.

https://www.minv.sk/?tlacove-spr...o-semaforu

0 Citovat

Misto aby vznikly nejake jednoduche pravidla , tak vsichni vymysleji  jen same kraviny  Do ted zahradky nemely  zadne omezeni  ted budou muset zavrit ve 22.00  stejne jako hospody uvnitr. Vevnitr se bude muset  nosit rouska krome jidla a piti , totalni hovadina ,nebo snad kdyz jim a piju tak ma  covid dovolenou  ?  A po kazdem loku ci soustu si jako nasadim rousku a pak zase sunadam ?  Bary a kluby  nebudou smet mit  samotest, ale jen potvrzeny z laboratore  a zaviracka  ve stejnou hodinu jak  hospody  tedy ve 22.00  

Dneska jsem cetl ze hlavni hygienicka chce za pomoci police vetsi kontroly  .zatim, udelali pry kontrolu u 800 lidi  90 z nich nemelo na zahradkach test ,,pry to resili  pokutou nebo spravnim rizenim  ,.staci si precist  reakci v diskuzi , vetsina nadava  a rikjaji ze nic nezaplati  Misto aby policie  honila zlodeje nasilniky a zlocince , vrahy ,tak bude chodit po hospodach a kontrolovat  nekoho kdo si tam zasel na veceri  bez testu ?  Doufam ze soud bude kontat brzo 

Myslim ,ze by hostincti i v barech meli  usporadat  protestni akci,  kdo jim tam za techto podminek poleze  a prokazovat se necim  ? Maximalne ukazu policajtovi obcanku a to je jeste diskutabilni jestli  me ma co kontrolovat  kdyz  v klidu vecerim  a nema podezreni ze jsem hledanou osobout  Diskutovat s nim o nicem nebudu ,ani se nicim dalsim prokazovat ,jestli chce at si sepise  neco k spravnimu rizeni , tyhle nesmysly jim stejne soudy  zrusi 

Jinak 2 PCR a 4 AG maji byt zdarma  od 1.6,. ale uz ctu ze Ministerstvo  zdravotnictvi jeste nevydalo metodicke pokyny takze testovaci  strrediska  upozornuji ,ze zatim testovat zdarma nebudou 

Stale vic s vic pronika to, ze ockovani je  naprosto k nicemu z hlediska cestovani , vetsina statu proste bude chtit test ,,,

0 Citovat

Policie a hygiena si mohou kontrolovat co chtějí, ale podle žádného zákona nejsou oprávněni vyžadovat test či jiné potvrzení ohledně zdravotního stavu.

No a minulý týden na Jižní Moravě jsem byl náhodně ve 3 hospodách a všechny už kupodivu fungovaly i uvnitř, což se podle nálezu soudu nakonec ukázalo jako celkem prozíravé rozhodnutí;-)

0 Citovat

Obavam se ze  tohle oznameni  bude na vice  testovacich mistech  nebo tu metodiku stihnou do 1.6.  ? Uz jsem si to vsiml na  dvou 

http://anygence.com/covid-19

A zajima me ma nekdo zkusenost s Gargtesem  ?  Dela si ho kazdy doma  za pomoci sady kterou mu doruci kuryr, kteremu taky sadu odevzda ,  zajima me  zda k tomuto  testu je vydavan mezinarodni certifikat , nekde jsem se docetl ze ano  nekde pisou ze ne 

https://forbes.cz/kloktani-misto...ymi-vedci/

0 Citovat

Mikire, teď to fakt nemyslím nějak zle a nepřátelsky, ale kolik jste absolvoval těch testů s výtěrem z nosohltanu? Já cca 15. První byl fakt hnusnej, druhej hnusnej a od třetího mi to tak strašný nepřišlo. Tím chci jen říct, že si tímhle iracionálním lpěním na kloktacích (které jsou samozřejmě příjemnější) podle mě dost zbytečně komplikujete život ... 

0