Ahoj, máte někdo zkušenosti jak z pojišťovny dostat peníze za propadnutý letenky? Měla jsem dneska letět, ale probudila jsem se s horečkou a zvracením. U doktora jsem byla, mám potvrzení, že jsem nebyla schopná cestovat. Chtějí po mě doložit potvrzení o stornování a stornopoplatek - já jsem ale let nestornovala, protože to už nešlo, ale nevyužila jsem ho. Může mi letecká společnost vystavit nějakej dokument, kterej mi pojišťovna uzná? Předem díky za odpovědi. Není to moc, ale když už si to pojištění platim, tak bych z toho ráda něco měla :D   .

Pojištění storna a propadnutý let

Založila ve fóru Co se nevešlo

13 reakcí

Ahoj, máte někdo zkušenosti jak z pojišťovny dostat peníze za propadnutý letenky? Měla jsem dneska letět, ale probudila jsem se s horečkou a zvracením. U doktora jsem byla, mám potvrzení, že jsem nebyla schopná cestovat. Chtějí po mě doložit potvrzení o stornování a stornopoplatek - já jsem ale let nestornovala, protože to už nešlo, ale nevyužila jsem ho. Může mi letecká společnost vystavit nějakej dokument, kterej mi pojišťovna uzná?
Předem díky za odpovědi. Není to moc, ale když už si to pojištění platim, tak bych z toho ráda něco měla :D 

0

V tomto případě si myslím, že máš smůlu. Na no show se pojištění vztahovat asi nebude.

0 Citovat

Záleží na aerolince a místě, kde jsi koupila. Pokud budou rozumní, dají ti pro pojišťovnu papír o tom, že jsi nenastoupila na let a letenka propadá. 

0 Citovat

Terez N napsal(a):

Záleží na aerolince a místě, kde jsi koupila. Pokud budou rozumní, dají ti pro pojišťovnu papír o tom, že jsi nenastoupila na let a letenka propadá. 

Lufthansa a kupovala jsem přímo u nich, tak snad mi něco dají. Zítra jim budu volat. 

0 Citovat

Stalo se mi něco podobného před cca dvěma rokama. Večer jsem udělal online check in a ráno přítelkyně 40 horečky. Storno samozřejmě již nešlo. Letecká společnost vrátila letištní poplatky a pojišťovna zaplatila vše vč. přeletů, které byli v cílové destinaci asi za týden po plánovaném příletu. Letecká společnost byla EVA Air + v místě nějací číňani :-)

PS: počítal jsem s tím, že nedostanu nic. I prodejce letenek mi sdělil, že si myslí že nic nedostanu. Pojišťovna nakonec bez řečí zaplatila cca do 14 dnů 80% vzniklé škody. Tedy to co měla. Byl jsem příjemně překvapený. 

0 Citovat

Kabanoss napsal(a):

Stalo se mi něco podobného před cca dvěma rokama. Večer jsem udělal online check in a ráno přítelkyně 40 horečky. Storno samozřejmě již nešlo. Letecká společnost vrátila letištní poplatky a pojišťovna zaplatila vše vč. přeletů, které byli v cílové destinaci asi za týden po plánovaném příletu. Letecká společnost byla EVA Air + v místě nějací číňani :-)

PS: počítal jsem s tím, že nedostanu nic. I prodejce letenek mi sdělil, že si myslí že nic nedostanu. Pojišťovna nakonec bez řečí zaplatila cca do 14 dnů 80% vzniklé škody. Tedy to co měla. Byl jsem příjemně překvapený. 

 

Tak to jsi mě potěšil :D Můžu se zeptat, jaká pojištovna to byla? Plus co jsi jim dokládal za dokumenty - měl jsi potvrzený od letecký společnosti, že jste neletěli? 

0 Citovat

Já mám pozitivní zkušenost s ERV. Dceru den před odletem chytil slepák, takže jsem volal na Lufthansu a zrušil letenky. Pojišťovna chtěla jen storno fakturu. Pak vše bez problémů proplatila. 

0 Citovat

Prosím o aktuální info, pokud někdo sjednával pojištění storna cesty / letenek bez nutnosti pořizovat celý balíček cestovního pojištění, příp. prosím o tip kde. 

U KB mám pojištění ke kartě, ale neumí k tomu našroubovat pouze toto konkrétní připojištění, jen s celým balíčkem, zbytečně drahé .. hledám dál, zatím mám nabídku u ČPP .. tlačí mě čas, tak zkouším i zde, je nutné to sjednat do tří dnů od koupi letenek, aby to mělo nějaký smysl v případě, že nebudeme moci odletět ( doufám ale, že to nebude potřeba 🙏 ) .. děkuji

 

0 Citovat

Allianz to umí

1 Citovat

Nedávno jsem to řešil...

ERV to dělá, ale levněji jsem to našel u UNIQA

https://cz.traveluniqa.com/storn...sMQAvD_BwE

1 Citovat

Jen pozor, někde to jde jen do druhého pracovního dne.

Umí to svým způsobem i Direct. Protože si tam sice musíte dát nějaké cestovní pojištění, ale stačí to nejnižší za pár korun a pak už si přidáte storno, které je levnější než jinde. A výhoda je, že to jde kdykoli po koupi letenky.

1 Citovat

Mame 1 pozitivni zkusenost s Evropskou pojistovnou, ta to dela. Rusili jsme letenky Easyjetu.

1 Citovat

Právě u ERV mám celoroční pojištění a taky bezproblemu plnili, když jsme neodleteli, kvůli slepaku.

1 Citovat

Děkuji všem za reakce a za tipy 👍nakonec se rozhoduji mezi ČPP a UNIQA, vyhovují mým potřebám nejlépe .. Allianz vypadal dobře, ale frnklo mi to o den, ERV zkusím příště, jsou o fous dražší ..

0
13 reakcí