Ahoj. Jak řešíte noční přílety? Já do Bahrajnu přiletím v 1:20. Což je na to jít do hotelu poměrně pozdě, a vydržet někde do rána zase moc brzy. Na letišti budu muset abloslovat i PCR test, tak počítám s tím, že na hotelu bych byla ve 3 ráno.  Když jsem psala různým hotelům, zda by na mě počkali, tak všude odepisují, že záleží na aktuální  obsazenosti hotelu (je to všude recepce 24 hodin denně).   .

Noční přílet

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

21 reakcí

Ahoj. Jak řešíte noční přílety? Já do Bahrajnu přiletím v 1:20. Což je na to jít do hotelu poměrně pozdě, a vydržet někde do rána zase moc brzy. Na letišti budu muset abloslovat i PCR test, tak počítám s tím, že na hotelu bych byla ve 3 ráno. 

Když jsem psala různým hotelům, zda by na mě počkali, tak všude odepisují, že záleží na aktuální  obsazenosti hotelu (je to všude recepce 24 hodin denně). 

0

Zaplatím si noc, žádat early checkin na 3 hodiny ráno mi přijde jako neslušně velký vydřidušství. 

3 Citovat

Zaplatit si sleeping pod na par hodin na bahrajnskom letisku a rano pokracovat do svojho hotela.

0 Citovat

Asi nejlíp zaplatit si celou noc, jak píše Honza Vidim, i když dorazíš až ve 3 ráno. Každopádně tak budeš moct v klidu a pohodlí dohnat spánkový deficit... pokud teda ráno nepokračuješ v cestě dál. 

0 Citovat

Přesně, zaplatit noc dopředu a v klidu se vyspat. Vloni takto v DXB. Na hotelu jsme byli tak v půl třetí ráno, navíc s dětmi.

0 Citovat

Rekl bych  vseobecne  pokud se clovek dostane na hotel do 1 max 2 rano ma to smysl , pokud vim ze tam budu ve 3 rano  tak je lepsi zustat na letisti  Sice je pravda ,ze i treba 4 hodinovy spanek je fajn tak jak pise mirjur dohnat spankovy deficit, ale pokud nechci obetovat cele dopoledne  tak  ta jedna probdena noc pripadne  zdrimnuti si na letisti neni zadny problem Souhlasim ,ze hotel je pohodlnejsi 

2 Citovat

Ano, tak jsem to myslela, zaplatit si tu noc a přijet až ve tři ráno. Ale vždy když napíšu nějakému hotelu žádost o pozdější check - in , tak odepíší, že požadavku zatím nemohou vyhovět a že záleží na obsazenosti hotelu. 

Mě už se jednou v Abu Dhabi stalo, že jsem přijela za deset minut půlnoc a rezervaci už jsem měla zrušenou s tím, že mysleli, že nepřijedu :D 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Rekl bych  vseobecne  pokud se clovek dostane na hotel do 1 max 2 rano ma to smysl , pokud vim ze tam budu ve 3 rano  tak je lepsi zustat na letisti  Sice je pravda ,ze i treba 4 hodinovy spanek je fajn tak jak pise mirjur dohnat spankovy deficit, ale pokud nechci obetovat cele dopoledne  tak  ta jedna probdena noc pripadne  zdrimnuti si na letisti neni zadny problem Souhlasim ,ze hotel je pohodlnejsi 

 

Já se právě bojím, aby mě na tom letišti vůbec nechali. Ještě teď za covidu. V Abu Dhabi třeba v prosinci bylo letiště po půlnoci naprosto pusté, všude samé kontroly a neumím si představit, že by tam člověka nechali. Jinak já spíš plánuji přijet o den dříve a obětovat celý ten příjezdový den :D Já tam totiž jedu na jednu akci, která je pro mě dost důležitá a nechci jí tam strávit nevyspalá apod. 

0 Citovat

To musí být nějaké nedorozumění - teď u v minulosti. Pokud má hotel recepci 24/7, zaplatíte za noc (důležité) a informujete je o pozdním příjezdu, tak rezervace neruší. Pokud si ale někdo udělá rezervaci a nenapíše jim, tak po cca sedmé ruší a dávají pokoj volně k dispozici. Stejně tak jako kdybyste nechtěli platit předem a ve tři pak na ně bafli s tím, jestli nemají volný pokoj.

0 Citovat

Pokud mají non-stop recepci, tak by to neměl být problém, ale je potřeba jim to dopředu dát na vědomí. Ostatně na booking.com při rezervaci máš možnost zadat dobu předpokládaného příjezdu a následně ti přijde od hotelu potvrzení tohoto příjezdu. A pokud nebudou souhlasit, tak holt zarezervovat jiný hotel. Ale ještě se mi nestalo, že by to někdo neakceptoval.

0 Citovat

Aha, uz chapem. Hotel chce mat istotu, ze naozaj prides a ze nepridu o peniaze. Riesi sa to garanciou formou udajov z kreditnej karty. Ak neprides, tak ti v ramci storna zauctuju prvu noc pobytu. Ked rezervujes cez booking, u vacsiny hotelov zadavas ako zaruku svoju kreditnu kartu - tak je chraneny hotel a aj ty, ze budes ma izbu. To by podla mna malo stacit.

1 Citovat

Tyhle noční přílety jsou na houby. Většinou to řeším výběrem jiného letu. Tenhle let bude asi s Pegasem, že? Ten mívá přílety do těch Bahrajnů a Kuvajtů v podobných lidových časech.

Jinak filtr na nonstop recepci, pozor na fineprint s příplatkem za pozdní příjezd, plus oznámit čas pozdního příletu. V době covidu si opravdu vyžádat odpověď hotelu. Často se stává, že nyní mají recepci omezenou a nikdo tam přes noc není.

0 Citovat

Prostě vybrat hotel s 24-h recepcí ,zaplatit noc a do poznámky napsat ,že bude příjezd po půlnoci ..

Nevím co na tomto jiného vymýšlet ..   V Taipeji jsem se jednou ubytovával před čtvrtou ranní.

1 Citovat

Spořiví lidé můžou zkusit i early check-in 😁 V Kataru byly i hotely, co umožňovaly zvolit čas příjezdu a pak tam být 24h. Ale byly to 4 nebo 5 ⭐ v rámci programu zdarma.

1 Citovat

ja som sa inak takto "popalil" v Dubaji. Urobil som rezervaciu cez web hotela a dal som tam AMEX kartu (bola tam na vyber). Po prichode o piatej rano na hotel sme zistili, ze rezervacia zrusena, lebo oni pred polnocou chceli strhnut platbu, ale terminal z nejakeho dovodu uz AMEX nepodporoval :D zevraj mi aj volali, no to som bol asi vo vyske 10km. nakoniec sa izba nasla...len uz nie za akciovu cenu 

0 Citovat

vl k napsal(a):

Zaplatit si sleeping pod na par hodin na bahrajnskom letisku a rano pokracovat do svojho hotela.

A toto tam mají? Ty máš s bahrajnskym letištěm zkušenosti? 

 

0 Citovat

Terez N napsal(a):

To musí být nějaké nedorozumění - teď u v minulosti. Pokud má hotel recepci 24/7, zaplatíte za noc (důležité) a informujete je o pozdním příjezdu, tak rezervace neruší. Pokud si ale někdo udělá rezervaci a nenapíše jim, tak po cca sedmé ruší a dávají pokoj volně k dispozici. Stejně tak jako kdybyste nechtěli platit předem a ve tři pak na ně bafli s tím, jestli nemají volný pokoj.

Měla jsem to přes booking, takže jsem to měla zaručeně kreditní kartou, ale pravda, že tam zadává platbu až na místě. Takže zkusím dřívější platbu

0 Citovat

Osobne nie, ale na stranke to ponukaju:

https://www.bahrainairporthotel..../#page-top

1 Citovat

tonic napsal(a):

ja som sa inak takto "popalil" v Dubaji. Urobil som rezervaciu cez web hotela a dal som tam AMEX kartu (bola tam na vyber). Po prichode o piatej rano na hotel sme zistili, ze rezervacia zrusena, lebo oni pred polnocou chceli strhnut platbu, ale terminal z nejakeho dovodu uz AMEX nepodporoval :D zevraj mi aj volali, no to som bol asi vo vyske 10km. nakoniec sa izba nasla...len uz nie za akciovu cenu 

Tak to se mi taky stalo teď naposled, bombardovali mě zpravama o tom, že mi zamítli kartu, když jsem byla v letadle. To se divím, že jim nedojde, že v den příjezdu je člověk v letadle 

 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Tyhle noční přílety jsou na houby. Většinou to řeším výběrem jiného letu. Tenhle let bude asi s Pegasem, že? Ten mívá přílety do těch Bahrajnů a Kuvajtů v podobných lidových časech.

Jinak filtr na nonstop recepci, pozor na fineprint s příplatkem za pozdní příjezd, plus oznámit čas pozdního příletu. V době covidu si opravdu vyžádat odpověď hotelu. Často se stává, že nyní mají recepci omezenou a nikdo tam přes noc není.

Jo Pegasus, ale oni ani ty ostatní společnosti nebyly o moc lepší. Kvůli těmto časům letů jsem se Bahrajnu vždy vyhýbala. Ale teď už tam vážně chci 

0 Citovat

Já už vás tu nebudu spamovat. Děkuji všem za rady. Zkusím ten pozdní check - in, třeba zjistím, že na tom nic není, a už se nebudu bát cestovat v takto nočních hodinách :D

0 Citovat

Já většinou rezervuji přes Booking a aktivně vyplňuji i čas příjezdu, do zpráv pak píšu číslo letu. Párkrát se mi povedlo, že proaktivně hotel nabídl i odvoz za (pod)tržní cenu s tím, že si ohlídali i zpoždění. Není třeba se toho bát, zdaleka nejsi jediná kdo těmi nočními lety přilétá :) …

1
21 reakcí