Zdravím! Možná trošku bezmyšlenkovitě jsem koupila zpáteční letenky do Glasgow na červen. Poté jsem šla orientačně mrknout na ceny půjčení aut a málem jsem spadla pod stůl. Málokde jsem se vlezla pod 20k. Nemá prosím někdo nějaký nápad? Nevyplatí se v tomto případě využít nějaké tamní tour atd.? Dělá mi to obrovskou čáru přes rozpočet. Předem díky za tipy.   .

Skotsko na 5 dní

Založila ve fóru Cestujlevne.com

11 reakcí

Zdravím! Možná trošku bezmyšlenkovitě jsem koupila zpáteční letenky do Glasgow na červen. Poté jsem šla orientačně mrknout na ceny půjčení aut a málem jsem spadla pod stůl. Málokde jsem se vlezla pod 20k. Nemá prosím někdo nějaký nápad? Nevyplatí se v tomto případě využít nějaké tamní tour atd.? Dělá mi to obrovskou čáru přes rozpočet. Předem díky za tipy. 

0

https://www.arnoldclarkrental.com/ mají v Glasgow 4 pobočky, zkusil jsem na jedné zadat random 5 dní v červnu a dostal jsem se na 8k. Přítelkyně od nich nedávno půjčovala v Edinburghu a vše naprosto bez problémů. Obecně je teď nejlepší nepoužívat rentalcars a zavedené půjčovny, ale hledat něco místního.

0 Citovat

A máš na stopování povolení ČNB a skotské asociace stopování? 

6 Citovat

JardaM napsal(a):

https://www.arnoldclarkrental.com/ mají v Glasgow 4 pobočky, zkusil jsem na jedné zadat random 5 dní v červnu a dostal jsem se na 8k….

Mockrát, ale mockrát děkuju 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Tohle mi zachránilo zadek. :D

0 Citovat

https://www.celticlegend.co.uk/car-rental/ - zde půjčujeme vždy a nikdy nebyl žádný problém. Fyzicky auto půjčuje právě Arnold Clark, ale skrz Celtic to je levnější. 

0 Citovat

Já jsem ještě psal na jiném fóru, že si lze půjčit auto přes Arnolda i ve Stirlingu, kde je ta cena úplně nejnižší :) 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Já jsem ještě psal na jiném fóru, že si lze půjčit auto přes Arnolda i ve Stirlingu, kde je ta cena úplně nejnižší :) 

Obecně jsou místa mimo letiště levnější, ale je potřeba vždy k ceně také připočítat čas a dopravu na místo vypůjčení z letiště. Na kratší výlety se nevyplatí řešit. Na týden a déle to již stojí za zvážení.

0 Citovat

Já si půjčuji na týden v srpnu, cena Edinburgh letiště/město cca 20 000, cena Stirling přes Arnold 10k a když jsem zkusil ten tvůj doporučovaný Celtic tak ještě asi o 10 liber levněji :-)  Jinak lístek edinburg-stirling 9 liber a jezdí to každých 30 minut, cesta taky 30 minut, takže to vypadá naprosto bezproblémově. Tak doufám, že to klapne, ještě čekám, až klesne letenka na třetinu :D 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Já si půjčuji na týden v srpnu, cena Edinburgh letiště/město cca 20 000, cena Stirling přes Arnold 10k a když jsem zkusil ten tvůj doporučovaný Celtic tak ještě asi o 10 liber levněji :-)  Jinak lístek edinburg-stirling 9 liber a jezdí to každých 30 minut, cesta taky 30 minut, takže to vypadá naprosto bezproblémově. Tak doufám, že to klapne, ještě čekám, až klesne letenka na třetinu :D 

Tedy hodně štěstí s tou letenkou za třetinu v sprnu. :) 

Jinak Celtic je super v tom, že tam neplatíš ani penny za druhého a dalšího řidiče a mají cap na excess waiver insurance, což vždy přikupuju a o nic se dále nestarám (dá se asi řešit i nějakým externím pojištěním a nechávat zádržné na kartě atp. ale ta bezstarostnost mi za to v tomto případě prostě stojí). Když to člověk bere přímo skrz Arnolda, tak tyto služby jsou tam zpoplatněny, nebo dražší, takže proto vždy Celtic :) A ještě přidám jeden travel hack, který využíváme a sice na black friday před Vánoci mají každý rok 20% slevu na celé půjčovné. Jelikož jezdíme pravidelně, snažím se toho využít, plánovat dopředu a máš pak lepší auto za stejnou cenu, případně o 20% nižší náklad :) A každou tuším 6. zápůjčku automaticky také sleva, takže ono se to za ty roky naskládá.

0 Citovat

To zní dobře :D  
Počkej, myslíš, že jako za zpáteční srpnovou letenku budu muset dát 8k? Já letěl minulej rok do Dublinu v červenci za litr :D  Koukal jsem, že letadlo je plné asi z 1/4, tak snad nějaké promo bude. Ale i 50% je teda pořád strašná pálka. 

0 Citovat

Mel jsem ted pujcene auto od Green Motion na letisti v Edinburghu pres carjet.com tri dny za 4000. Ale jo Stirling je kousek, jesťli maji lepsi ceny, tak je lepsi naprimo 😉 jo a na tretinu ti letenka v srpnu do Edinburghu neklesne, pac je letos po trech letech festival a tattoo a je to nejdrazsi mesic na sluzby v Edinburghu v roce.

0 Citovat

Možná se bude někomu hodit. Řešil jsem rezervaci auta na červenec (přes svátky) a jako nejlevnější jsem našel malou autopůjčovnu Gogeta - 4 dny za 90 liber (Toyota Aygo)

0
11 reakcí