Ahoj všem cestovatelům, Easyjet operuje ex PRG napřímo jak do LIS tak do OPO Chceme letět ve 4 s dětmi ( mladíky ) a trochu autem procestovat. Je lepší jako destinaci a místo odletu vybrat LIS nebo OPO  ?  Půjčíme auto takže procestujeme nakonec obě města, ale kde je lepší zakotvit na ca 12-14 dní? Díky  .

Portugalsko s dětmi

Založil ve fóru Cestujlevne.com

21 reakcí

Ahoj všem cestovatelům, Easyjet operuje ex PRG napřímo jak do LIS tak do OPO Chceme letět ve 4 s dětmi ( mladíky ) a trochu autem procestovat. Je lepší jako destinaci a místo odletu vybrat LIS nebo OPO  ?  Půjčíme auto takže procestujeme nakonec obě města, ale kde je lepší zakotvit na ca 12-14 dní? Díky

0

V létě LIS, protože můžete autem rychleji sjet autem dolů do Algarve na koupačku. Po zbytek roku klidně i OPO, a tak poznat skvělá místa jako třeba Aveiro, Amarante,  Guimarães, Braga, Viana do Castelo, Chaves, také Bragança v melancholickém kraji Trás-os-Montes.

0 Citovat

Díky, chceme v polovině srpna, takže tedy LIS doporučuješ

0 Citovat

Ještě mne napadlo, jestli není lepší cestovat vlakem, busem, než autem

0 Citovat

leťte do Porta a a zpět z Lisabonu ;) Stejně si lowcosty na zpáteční letenky nehrajou.

Mě se Porto líbilo víc, navíc je tam krásné pobřeží. jinak za 14 letíme do Fara z NUE protože bych rád poznal ten jih, teda zakotvíme v Portimau. To mi přijde hezčí. Ale jet tam z Porta bych nechtěl. 

0 Citovat

Záleží, jestli preferujete historii, přírodu, pláže či kulinářské zážitky. Vlaky i autobusy po celé zemi máte k dispozici. Občas někde i Flixbus se slevovým kódem.

0 Citovat

No tot otázka, jestli vzít děti nebo ne, dle toho se bude měnit náplň výletu...To ještě musíme promysle. Pokud sami, tak jsme velcí cestovatelé, turisti apod. S dětmi by to byl také mix, ale asi méně pěšky.

0 Citovat

bugr napsal(a):

leťte do Porta a a zpět z Lisabonu ;) Stejně si lowcosty na zpáteční letenky nehrajou.

Mě se Porto líbilo víc, navíc je tam krásné pobřeží. jinak za 14 letíme do Fara z NUE protože bych rád poznal ten jih, teda zakotvíme v Portimau. To mi přijde hezčí. Ale jet tam z Porta bych nechtěl. 

to je taky varianta, Easyjet ale nabízí letenky PRG-OPO-PRG stejně jako PRG-LIS-PRG

 

0 Citovat

Proč zpáteční? I bugr již zmínil, že je Easyjet nízkonákladovka, takže si na žádné zpáteční nebo multicity nehraje. Můžeš klidně zakoupit pokaždé zvlášť jednosměrnou letenku, ok?

0 Citovat

Já osobně bych tam preferoval auto(a to mám radši běžně vlak než auto), mě se líbí to pobřeží od Lisabonu  nahoru, tam jsem pořád zastavoval. Samozřejmě se chce stavit v Peniche! Jinak my měli poprvé cíl v listopadu Nazaré, bohužel jen třímetrové vlny tak se moc nesurfovalo.. No v létě to bude ještě slabší. Ale zas  to tam bude asi narvaný turistama :) Tady video malých vln..
https://www.youtube.com/watch?v=L6GjeAaGVN0

2 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Proč zpáteční? I bugr již zmínil, že je Easyjet nízkonákladovka, takže si na žádné zpáteční nebo multicity nehraje. Můžeš klidně zakoupit pokaždé zvlášť jednosměrnou letenku, ok?

Janě, já to nerozporuju, můžu a nemusím, až vymyslím program, podle toho zakoupím letenky tak či tak.. Jinak díky za nápady

0 Citovat

bugr napsal(a):

Já osobně bych tam preferoval auto(a to mám radši běžně vlak než auto), mě se líbí to pobřeží od Lisabonu  nahoru, tam jsem pořád zastavoval. Samozřejmě se chce stavit v Peniche! Jinak my měli poprvé cíl v listopadu Nazaré, bohužel jen třímetrové vlny tak se moc nesurfovalo.. No v létě to bude ještě slabší. Ale zas  to tam bude asi narvaný turistama :) Tady video malých vln..
https://www.youtube.com/watch?v=L6GjeAaGVN0

Pěkný....auto asi také, ale Kubu, Thajsko, USA  i Japonsko jsme procestovali bez auta a přijde mi to takové autentičtější, než auto...ale zase s autem toho asi poznáme víc   

0 Citovat

My jsme byli v Portugalsku na 14 dní na podzim, letěli jsme do Porta, autem jsme jeli vnitrozemím na jih až do Lagosu a zpátky do Porta po západním pobřeží (ale bez návštěvy Lisabonu). Dalo se to za 14 dní v klidu zvládnout, ale s dětmi nevím. 

0 Citovat

NO právě, kluci ( 11+15) jaxi řekli, že je to až zas tak nezajímá...že by raději byli na chatě a koupali se v řece nebo max někam k moři na koupák..Njn, musíme asi ještě chvíli počkat a vyrazit pak sami.

Napadla nás tedy změna, Neapol, tam zakotvi a během 5ti cca dní projít památky a i se vykoupat. To by snad daly i děti. Takže se přesunu do jiného vlákna.. Díky všem za nápady a postřehy

0 Citovat

p.s. teď čtu, že Neapol v srpnu je blbost, vedro a moc lidí...Tak jdeme vymýšlet dál

0 Citovat

My teda tahame deti od mala po vyletech v zahranici a vzdycky jedeme na vylet a odpoledne plaz. Uz si zvykly. Jsou 9 a 11let. Koupacka dovolena u hotelu jaksi nehrozi. Jinak ten srpen je vsude narvano, takze u nas mely uspech rakouske Alpy, kde v kazde vesnici je i aquapark. No a letos mame na srpen polsky Balt- pobrezi.

0 Citovat

Máme stejné starý děti, takže vím o čem mluvíš. Na dovolený, když jedeme na výlet, tak občas zůstanou na ubytku sami a my si jedeme jen s manželkou. Někdy jede s námi jen ten mladší. Vůbec to nehrotime. Jinak v Portugalsku jsme s nima byli asi 4x a všem se nám to líbilo. Můžu jen doporučit. 

PULPAN napsal(a):

NO právě, kluci ( 11+15) jaxi řekli, že je to až zas tak nezajímá...že by raději byli na chatě a koupali se v řece nebo max někam k moři na koupák..Njn, musíme asi ještě chvíli počkat a vyrazit pak sami.

Napadla nás tedy změna, Neapol, tam zakotvi a během 5ti cca dní projít památky a i se vykoupat. To by snad daly i děti. Takže se přesunu do jiného vlákna.. Díky všem za nápady a postřehy

1 Citovat

Dítě podobného věku, ja ráno/dopo po památkách, muž +syn vyspávali, odpo vycházka a moře. Případně moře a výletik přes poledne a brzy odpoledne, syn zpět na ubytování k Tour de France a já s mužem jsme courali po kavárnách. Samozřejmě,  že bych to chtěla úplně  jinak, ale takhle to je kompromis, co relativně vyhovuje každému.

Jestli kluky zajímá fotbal, tak co Barcelona? Moře dle libosti a Camp Nou😉ale půlka srpna na jihu Evropy bude všude masakr, termin změnit nemůžete?

1 Citovat

Tak naše děti jsou odmalička zvyklý, že přes den je výlet a na pláž se chodí nejdřív kolem 18.30. Výhoda: v životě se nespálily 😀

3 Citovat

jj také to máme tak, každý rok bereme kluky někam ven, letadlem či autem, do hor či / a do měst, to jo, a každý rok řešíme - kam, vloni jsem nakonec autem projeli kus Polska  ( nikdy jsem tam nebyl) podél Baltu a bylo to skvělý, opravdu se nám tam oproti Řecku a Chorvatsku zalíbilo.......Termín bohužel máme jen během letních prázdnin, pokud chceme na 2 týdny.

Jinak asi je Portugalsko stále ve hře, neb mladší chce, já s ženou taky a tak jsme 3:1 :))) Akorát bychom si možná nepůjčili auto a jezdili veřejnou dopravou, takže by to nebyla až tak obrovská poznávačka.  A jak je ten oceán celkem studený, co čtu, tak by ani kluky asi tolik nebralo koupání ale spíš to poznávání. No vidím, že řešíte podobné dilema, teď to probírám v kanclu s kolegyní, všude stejné otázky.

Fotbal je nějak nebere, ale v Barceloně jsme my, rodiče, také ještě nebyli.

1 Citovat

Tak to máš štěstí s tím fotbalem, tiše závidím...

1 Citovat

Kajman77 napsal(a):

Tak naše děti jsou odmalička zvyklý, že přes den je výlet a na pláž se chodí nejdřív kolem 18.30. Výhoda: v životě se nespálily 😀

To se pozná kvalitní pedagogický základ :-)

Já tedy vyrážím s dětmi střídavě - buď s jedním nebo s druhou a při těch letních prázdninových vandrech moře holt nesmí chybět, i když bych si ho osobně někdy odpustil (třeba loni v Norsku a Švédsku nám úplně stačily jezera). 

Časově tu koupací část zařazuji tak, jak to vyjde podle trasy - někdy jsou dopoledne památky, jindy zase koupání, chce to brát víc free než by člověk realizoval sám. 

Letecky jsme s nimi byli jen párkrát a moc se to po Evropě neosvědčilo, ani časově, ani finančně. Auto naložím třeba až po střechu a vystačíme na dva týdny s hadry apod. 

 

1
21 reakcí