Nějaké aktuální info ohledně získání víz na ambasádě? Oproti VHS je úspora 700 Kč. http://www.cesty.in/rusko .

Rusko - vízum

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Nějaké aktuální info ohledně získání víz na ambasádě? Oproti VHS je úspora 700 Kč.

http://www.cesty.in/rusko

0

Přátele vyřizoval už někdo z Vás víza do Ruska pomocí této agentury jsou seriozní

Konzultant Group Praha s.r.o. Palác Chicago Národní třída 32 Kancelář. 517 Praha 1, 110 00

Reklamujou se na netu ,asi mají dobrou cenu ,turistické jednovstupové vízum- 30dnů komlptet poplatky + pozvání + doručení , vše za 2370Kč.-Čekám na Vaše opovědi LupekT.

0 Citovat

Dobrý den,

vyřizoval jsem víza nedávno v březnu, stačí se objednat přímo na Konzulární oddělení velvyslanectví Ruské federace v Praze v Korunovační (http://www.vhs-czech.com/sign.up.php?lang=cz&step1=1), donést tam všechny požadované podklady a zaplatit na místě "pouze" 1020 Kč bez jakýchkoliv dalších příplatků/poplatků za zprostředkování. Co se týče pozvánek do Ruska, některé hotely je vyřizují, naše konkrétně stála 400 Kč/osoba (Hotel Hermes, Tverskaya, kousek od Kremlu).

Ziggy

0 Citovat

Jak píše Ziggy. Stačí si sehnat pozvání, které lze sehnat na internetu již cca kolem 500 Kč, a dále si vše vyřídit sám. Vyplnit žádost zabere plus mínus hodinku a pak jen dojet předem objednaný na Korunovační. Ještě před rokem bylo lepší se objednat, čekal jsem přibližně 10 minut, než jsem se dostal na řadu, dalších 10 minut než se vše vyřídilo a zaplatilo. Po týdnu vízum v pase. smiley

0 Citovat

ad pozvání z internetu - VHS v Praze na Sokolovské některé bez vysvětlení neakceptuje, jistota je pozvání od agentury, která - náhodička smiley - sídlí ve stejné budově jako VHS

0 Citovat

Dobrý den Ziggy1 nemohl by jste mi na maila LupekT@seznam.cz zaslat Váš tel. kontakt , chci se zeptat na několik podrobnosti ohledně ruských víz .Zdravi LupekT

0 Citovat

My sme bývali v centre hneď pri metre v Ibis Moscow Centre Bakhrushina a pozvánku na vybavenie víz nám poslali zadarmo na požiadanie, do Kremla je to 25min pešo alebo 2 zastávky metra.

0 Citovat

Ahoj, přemýšlím, že bych vyrazila za ségrou do Ruska.. jak dlouho trvá dostat tu pozvánku? A ještě mám dotaz ke zpracování víza, když si seženu všechny dokumenty a pujdu na to vízové centrum, tak musím ten 700,- poplatek platit tak jako tak? Nebo to se dá zařídit i "normálně" na konzultátu? I když tam když jsem se chtěla objednat, tak volno měli až v srpnu... Budu ráda za všechny informace, díky!

0 Citovat

Ahoj, oživím staré téma. Žádal někdo v posledních měsících o vízum do Ruska?

Ve všech diskuzích i zde nacházím, že využití služeb vízového centra (700 Kč) není povinné a je možnost objednat se přímo na konzulární oddělení Ruského velvyslanectví v Praze, pokud si zařizuji vízum jen pro sebe.

Jenže stránky VHS, přes které se to dělalo, prošly redesignem. Nyní je odkaz nefunkční a v novém formuláři není možnost volby konzulárního oddělení. Existuje formulář ještě na jiném odkazu nebo jiná možnost pro objednání se na konzulární nebo už musím natvrdo do vízového centra a sypat korunky? Dík

0 Citovat

skus toto: http://praha.kdmid.ru/, na slovensku to tiez zmenili ale aspon to spominaju na stranke velvyslanectva. tak som BRATISLAVA.kdmid.ru zmenil za PRAHA a hla asi to aj ide

0 Citovat

http://praha.kdmid.ru/queue-en/Agreement.aspx

0 Citovat

Od známého jsem teď slyšel, že z ambasády rádi vyhazují kvůli každé prkotině jen proto, že lidi chtějí obejít poplatek za využití VHS. Prý osobní zkušenost :-)

0 Citovat

Díky za tipy. Doma si vyplním formulář a uvidím, jaké tam mají špeky. Zatím si myslím, že rozdíl mezi nepříjemným Rusem na VHS a konzulárním oddělení nebude tak významný.

0 Citovat

potom napis dojmy, aj idem v juni (sice v Bratislave), ale ja tak ma to zaujima.

0 Citovat

Ja som bol aj na VHS aj na ambsade, a na VHS bola zena co vedela po slovensky, na ambsade iba po rusky.
Kazdopadne VHS je krasny priklad ako si rusi dokazu zlegalizovat korupciu.

0 Citovat

a ako to slo na ambasade? nejake zvlastne poziadavky?

0 Citovat

Ja som po prečítaní skúseností na nete ambasádu ani neskúšal. Vo vízovom centre išlo všetko hladko, podať žiadosť aj vyzdvihnúť pasy môže ktokoľvek, aj pre viac osôb naraz. Bacha na to že treba OFICIÁLNE potvrdenie od poisťovne k cestovnému poisteniu (pošlú zdarma e-mailom), NESTAČÍ poistná zmluva, potvrdenie o zaplatení alebo čokoľvek iné. Pri podávaní za niekoho iného treba mať splnomocnenie (niečo som na kolene zosmolil, oficiálne znenie neexistuje), bolo to OK. Pozývací list mi poslal môj hotel v Petrohrade za 10USD / osoba mailom.

Oficiálny termín vybavenia mali do 20 pracovných dní (pri najnižšom poplatku). Termín vyzdvihnutia vám povedia hneď pri podaní žiadosti a u mňa to bolo cca 7 pracovných dní. Pasy si po celú dobu nechávajú u nich, bacha na to! Takže celkom vpohode skúsenosť. Neviem ako to ale vyzerá v českom vízovom centre.

Ak ste z BA alebo okolia a máte dosť času, určite sa oplatí skúsiť to najskôr na ambasáde. Ale cestovať cez pol republiky na to aby ma poslali preč kvôli prkotine, tak to sa mi fakt skúšať nechcelo :D A v tom pozývacom liste majú krásnu páku na to poslať vás preč, môžu ho bez udania dôvodu neakceptovať.

0 Citovat

Díky za zkušenosti, MoonEclipse.
S jakými agenturami na pozvání máte dobré zkušenosti? Na internetu mi padla do oka (http://www.ruskevizum.cz/turisticke-vizum-objednani-on-line/). Nebo to jde i o pár stovek levněji?

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Ja som po prečítaní skúseností na nete ambasádu ani neskúšal. Vo vízovom centre išlo všetko hladko, podať žiadosť aj vyzdvihnúť pasy môže ktokoľvek, aj pre viac osôb naraz. Bacha na to že treba OFICIÁLNE potvrdenie od poisťovne k cestovnému poisteniu (pošlú zdarma e-mailom), NESTAČÍ poistná zmluva, potvrdenie o zaplatení alebo čokoľvek iné. Pri podávaní za niekoho iného treba mať splnomocnenie (niečo som na kolene zosmolil, oficiálne znenie neexistuje), bolo to OK. Pozývací list mi poslal môj hotel v Petrohrade za 10USD / osoba mailom.

Oficiálny termín vybavenia mali do 20 pracovných dní (pri najnižšom poplatku). Termín vyzdvihnutia vám povedia hneď pri podaní žiadosti a u mňa to bolo cca 7 pracovných dní. Pasy si po celú dobu nechávajú u nich, bacha na to! Takže celkom vpohode skúsenosť. Neviem ako to ale vyzerá v českom vízovom centre.

Ak ste z BA alebo okolia a máte dosť času, určite sa oplatí skúsiť to najskôr na ambasáde. Ale cestovať cez pol republiky na to aby ma poslali preč kvôli prkotine, tak to sa mi fakt skúšať nechcelo :D A v tom pozývacom liste majú krásnu páku na to poslať vás preč, môžu ho bez udania dôvodu neakceptovať.

no ja osobne som siel cez ambasadu v novembri a pohoda. Jediny zadrhel je fakt sa trafit do toho ich skveleho kalendaru a objednat sa. Mna museli dokonca preobjednat, kedze som si vybral termin, kedy bol v Rusku stastny sviatok a tak boli zatvoreni (zavolali mi z ambsady dva dni predtym). Zaujimave, ze so statnym sviatkom ten system neratal:)
Ja by som praveze do ambasady siel ako prve, kedze nic neplatis az kym neakceptuju ziadost o viza. Az potom ti daju sek na zaplatenie poplatku. A keby sa im to nepacilo, tak potom idem cez vizove centrum - ved znovu pouzijes tie iste veci ako poistka a fotky:) Najhorsie co sa moze stat je to, ze ak nie si domaci, alebo nepracujes v BA/Prahe, tak zabijes par hodin.

0 Citovat

Pozvání jsem si vyřizoval přes https://www.saint-petersburg.com/russian-visa/free-visa-support/request/, je třeba přes jejich stránky rezervovat ubytování (adresa ubytování je potom uvedena na tom potvrzení). Vízum přes VHS v Praze v Karlíně, cena 1720Kč, trvalo to necelé 2 týdny, po tu dobu jsem měl pas u nich.

0 Citovat

Ja som pozvanie vybavoval cez môj hotel v Petrohrade, konkrétne http://1852hotel.ru/en/visa

Vtedy to bolo za 650 rubľov (cca 10EUR), teraz to majú už za 900, čiže necelých 15EUR. Je tam možné zadať akýkoľvek hotel, alebo aj viac hotelov naraz, nevzťahuje sa to k rezervácii u nich. Vo vízovom centre v BA s tým nemali žiadny problém.

Niektoré hotely to poskytujú aj zdarma. Skús napísať mail do hotela, možno sa zadarí ;)

0 Citovat

MoonEclipse: Díky za tip. Jen co jsem to přes ně udělal, koukal jsem, že to nově ve vízovém centru mají za 350 Kč.

Když chci poslat na konzulární oddělení rodinného příslušníka, co má čas a mluví rusky, potřebuje ode mě plnou moc nebo ne?

0 Citovat

Odpovím si sám: do vízového centra musí být notářsky ověřená plná moc (takže na konzulární oddělení bude potřeba taky).

S tím vízovým centrem to jinak mají velmi chytře udělané. O víza se nesmí žádat víc než 3 měsíce dopředu (aspoň to píše např. StudentAgency) a formulář pro rezervaci osobní návštěvy na konzulátě mají hezky skrytý. Teď když jsem vyplnil vízový formulář a šel se objednat, tak jsem zjistil, že nejdřívější termín je za 2 a 1/4 měsíce, čili 3 týdny před mým odjezdem. Ještě to zvážím, ale s jejich rychlostí 10 kalendářních dní je dost na hraně, aby stihli vyřídit mou žádost. Třeba kdyby jim zařechtal úřední šiml.

Rada pro ostatní: Vypreparujte si odkaz z této diskuze a aspoň 4 měsíce předem si rezervujte termín (časové okno je podle všeho t+2 měsíce a dlouhé cca 30 dní). K rezervaci schůzky nepotřebujete vyplněný vízový formulář. Ale už pro náhled kalendáře schůzek musíte vyplnit nacionále.

0 Citovat
kopecky napsal(a):

Odpovím si sám: do vízového centra musí být notářsky ověřená plná moc (takže na konzulární oddělení bude potřeba taky).

S tím vízovým centrem to jinak mají velmi chytře udělané. O víza se nesmí žádat víc než 3 měsíce dopředu (aspoň to píše např. StudentAgency) a formulář pro rezervaci osobní návštěvy na konzulátě mají hezky skrytý. Teď když jsem vyplnil vízový formulář a šel se objednat, tak jsem zjistil, že nejdřívější termín je za 2 a 1/4 měsíce, čili 3 týdny před mým odjezdem. Ještě to zvážím, ale s jejich rychlostí 10 kalendářních dní je dost na hraně, aby stihli vyřídit mou žádost. Třeba kdyby jim zařechtal úřední šiml.

Rada pro ostatní: Vypreparujte si odkaz z této diskuze a aspoň 4 měsíce předem si rezervujte termín (časové okno je podle všeho t+2 měsíce a dlouhé cca 30 dní). K rezervaci schůzky nepotřebujete vyplněný vízový formulář. Ale už pro náhled kalendáře schůzek musíte vyplnit nacionále.

Teď mluvíš konkrétně o objednání kam? Na ambasádu? Do VHS nebo VFS?
* Ambasáda se kdysi objednávala přes VHS, tam teď objednání nefunguje,
* VHS dělá nově pouze business víza a víza na klíč, tedy kompletní vízový servis, jako některé další agentury, objednání není potřeba,
* VFS je bez objednání (čti bylo v listopadu, když jsem řešil naposledy); nyní mají na webu formulář na rezervování termínu, ale ten jaksi nefunguje (There are no open seats available for selected center - Russia Visa application center-Prague).
O které možnosti tedy mluvíš, prosím? Já vždycky chodil přes VHS a bez problémů a teď přes VFS a s problémy, které si vždy vymyslí. :)

0 Citovat

Ahoj Tomáši,

mluvím o objednání na ruskou ambasádu. O vízum se dá žádat nejdříve 3 měsíce před odjezdem (důvěryhodný zdroj, ale důsledně neprověřováno na webu ambasády). Když se na konzulární chci objednat po vyplnění vízového formuláře, je téměř nemožné to udělat včas pro vydání nezrychleného víza vzhledem k tomu, že nejdřívější termíny jsou za 2 a 1/4 měsíce a v rámci asi 30 denní okna. Pro objednávání platí jen tento odkaz http://praha.kdmid.ru/queue-en/Agreement.aspx, který je velmi špatně k dohledání, protože takřka všechny weby s informacemi odkazují na již nefunkční objednání přes VHS. Navíc pro zobrazení volných termínů už musíš vyplnit své jméno. Abys dostal rozumný termín, musel by ses objednat aspoň 4 měsíce dopředu.

Pokud se tam přihlásíš až po vyplnění vízového formuláře, tak vzhledem k tomu, jaké jsem si přečetl, že dělají na konzulárním obstrukce, tak i s největším štěstím a 1 měsíční rezervou, to nemusí být dostatek času na vydání víza v nezrychleném režimu (10 snad kalendářních dnů). Takže, pokud nerad riskuješ, stejně půjde za 700 Kč poplatek na vízové centrum (teď myšleno VFS, protože VHS už dělá jen vízum na klíč nebo byznys víza).

0