Zdravim, prave jsem v procesu vyplnovani viz do Indie pres https://indianvisaonline.gov.in/visa/ Mam tam problem se dvema polozkami, dokazete mi poradit? 1) Misto vstupu do Indie - letenky jsem koupil tady v akci, takze priletim nejdrive do Delhi a pote hned do Jaipuru... Co mam tedy uvest jako vstup? Delhi nebo Jaipur? 2) Reference - mam uvest jak reference v indii, tak v CR. Ale koho v te Indii? Nemam jeste zabookovany hotel ani nic jineho, nepada me tedy tak koho tam uvest. Nejake napady? Mimochoddem, v prubehu vyplnovani viz jsem je docasne ukoncil a dostal jsem unikatni kod, ktery zadam az budu chtit znovu pokracovat. Nedari se mi ale najit kam tento kod zadat. Nevi nekdo z ostatnich, kdo je treba nedavno vyplnoval? Diky. .

Víza do Indie

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Platila jsem asi 10dni dozadu klasickou Visa kartou a vybrala jsem Ajax bank nebo jak se to jmenovalo a v pohode

0 Citovat

Ahoj, měl bych dotaz ohledně přestupu na letišti Delhi Indira Gandhi Intl. Přiletím z Vídně, mám zde cca 2hod na přestup dále do Colomba. Je třeba řešit nějaká tranzitní víza, nebo něco podobného?

Děkuji.

0 Citovat

becks23 napsal(a):

Ahoj, měl bych dotaz ohledně přestupu na letišti Delhi Indira Gandhi Intl. Přiletím z Vídně, mám zde cca 2hod na přestup dále do Colomba. Je třeba řešit nějaká tranzitní víza, nebo něco podobného?

Děkuji.

Pokud je vše na jedné letence, tak netřeba.

0 Citovat

Vypadá to asi takto:

Takže tuším, že vše ok a není třeba nic řešit ?


vystrizek.jpg

0 Citovat

netreba nic riesit

0 Citovat

sevas borci. Vie niekto, ako je to aktuálne s e-visa? Dočítal som sa, že to predĺžili na 60 dní čo je bájo, no mám pár doplnkových :

- Ide to už normálne zaplatiť, či im stále štrajkuje platobná brána?

- je možné požiadať o e-visa hromadne, tz. vyklikať tam napr. tri osoby a zaplatiť jednorázovo 3x50€ + 2,5% ?

Riešil to teraz niekedy niekto? Vďaka vopred za odpoveď!

0 Citovat

Mně minulý týden brána nestávkovala, 60 dní to opravdu je, taky 2 vstupy oproti dřívějšku. Možnosti hromadného podání jsem si teda nevšiml.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Mně minulý týden brána nestávkovala, 60 dní to opravdu je, taky 2 vstupy oproti dřívějšku. Možnosti hromadného podání jsem si teda nevšiml.

Jox: Díky, že si sa podelil ! Tak to už snáď vychytali, čož je superdobre nakoľko to čoskoro musím riešiť ;)

0 Citovat

Tak že jestli zažádám o turistické vízum tak jsou automaticky 2 vstupy.

0 Citovat

Zdravím, mám 2 dotazy: 1. je 8200 za letenku do Dillí na Vánoce dobrá cena? :) 2. Nedávno Indové "vylepšili" dotazník k e-vízům mj. o otázku: Have you ever been arrested/ prosecuted/ convicted by Court of Law of any country? Jde mi o slovo prosecuted; řekněme, že má člen výpravy problém s nějakým správním deliktem a věc ještě není definitivně uzavřená. Máte někdo zkušenost s žádostí o e-visa a kladnou odpovědí na tuto otázku?

0 Citovat

Jestli to je opravdu správní delikt tj. přestupek, tak to jistě Indy nezajímá:

https://iuridictum.pecina.cz/w/S...%AD_delikt

Jestli je u soudu za trestný čin, tak to by je zajímalo, ale pochybuju, že to nějak ověřují. Na kladnou odpověď bude jistě zamítnutí, když zamítnou i žádost, kde chybí nějaká nepodstatná věc jako adresa v Indii. Těžko najdeš někoho, kdo by měl takovou zkušenost.
0 Citovat

V Indii je takovej bordel ze prestupek v CR nikdo resit nebude - systemove to urcite propojene neni - napsal bych ze all green.. :)

0 Citovat

Nevíte někdo, jak moc předem se dá žádat na ambasádě o vízum? Slyšel jsem, že prý snad jen měsíc před odletem, což je trochu problém, pokud člověk nemá druhý pas a v rámci toho měsíce pas potřebuje i na jinou cestu.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Nevíte někdo, jak moc předem se dá žádat na ambasádě o vízum? Slyšel jsem, že prý snad jen měsíc před odletem, což je trochu problém, pokud člověk nemá druhý pas a v rámci toho měsíce pas potřebuje i na jinou cestu.


Na jejich strankach je telefonni cislo, neni nic jednodussiho, nez si tam zavolat. Pripadne vyresit zminovana e-viza.

0 Citovat

O 1 měsíci se píše i na dobře informovaném webu https://nacaj.cz/indie/turistick...-do-indie/

Pokud jedeš do Indie na déle než 60 dní, že nestačí e-vízum, a nejsi v rámci posledního měsíce před cestou 1 týden v ČR, udělej si druhý pas. Ten se může ještě hodit i z jiných důvodů.
0 Citovat

Mesic pred odletem je BS - ja ted litam standardne na e-viza, nicmene dokud jsem jezdil na klasicke, tak sem pro vizum vzdycky musel na ambasadu - dopoledne maji hodiny pro submission visa applications (najdi si na strankach ambasady) a pak je vzdy jedna hodina za den, kdy si viza vyzvednes - standardne to trva 5 pracovnich dnu - tnz. pokud tam das vsechny papiry v pondeli dopoledne, dalsi tyden mezi 4-5h odpo si je vyzvedavas.. Vzdycky po me chteli zpatecni letenku + hromadu picovin (ale byli to business viza / work permit) - pokud ti jediny papir bude chybet, musis tam znova.. Parkrat se mi stalo ze jsem to podal v patek a za tyden v sobotu sem odlital, takze jediny mozny den na vyzvednuti byl den pred odletem - pamatuju si na ten adrenalin kdyz pak byla v Praze zacpa, ja musel zaparkovat na Malostranske a bezet na letnou, abych to stihl (a stihl jsem to asi o 3 min) :D


Kazdopadne pas zustava tech 5 pracovnich dnu na ambasade..


Pro srovnani - e-vizum (business) mi zabralo cca 30min prace (15min vyplneni dotazniku + 15min lehka prace s photoshopem, protoze mi akorat dosly vizitky, tak sem musel improvizovat - to samozrejme pro turisticke vizum nebudes potrebovat)..

0 Citovat

Neřeším to pro sebe, sám budu mít evisa. To o měsíci prý říkali na ambasádě, jenže to byl nějaký záskok a pokud jde o indickou byrokracii, radši si všechno ověřím. Žádost stejně napoprvé nevyšla kvůli fotce - pozadí nebylo dost bílé. 😂😂 Na webu ambasády jsou dost struční - i na webu slovenské toho píšou víc (ale ne dost), jak jsem posléze zjistil... Na nějakém vládním webu jsem našel dost komickou tabulku se všemi vízy a sloupec pro dokumenty k turistickému byl dokonce proškrtnutý! 😂 Asi tam budu muset zavolat, ale stejně z toho mám pocit, že mi může nakecat kdokoli cokoli, ale realita může býtmalinko jiná... samozřejmě v neprospěch žadatele...

2Sara: Kdybych si myslel, že evisa v pohodě projdou, tak už o ně dávno žádám. 😉

Druhý pas se bude řešit, ale pochybuju, že se to do konce měsíce stihne. Na zu ambasádu bych zajel jako doprovod, ale nezbývá mi dovolená - je potřeba na cestování. 😉

0 Citovat

J0x napsal(a):

2Sara: Kdybych si myslel, že evisa v pohodě projdou, tak už o ně dávno žádám. 😉

*Sarah, kdyz uz. 

Vzdycky je lepsi, nez spekulovat nad tim, jestli tam je nebo neni nekdo dostatecne kompetentni, vytocit cislo a zavolat. Necekala bych, ze ambasada zeme, ktera ma ve vsem akorat tak chaos, bude mit veci poctive nalajnovane v tabulkach. :)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

*Sarah, kdyz uz. 

Vzdycky je lepsi, nez spekulovat nad tim, jestli tam je nebo neni nekdo dostatecne kompetentni, vytocit cislo a zavolat. Necekala bych, ze ambasada zeme, ktera ma ve vsem akorat tak chaos, bude mit veci poctive nalajnovane v tabulkach. :)

Sarah omlouvám se za nedoklep, psal jsem to na mobilu. A díky za rady, ale příště se už neobtěžuj. 😉
0 Citovat

Právě jsem přestal chápat, jak jsem vůbec kdy mohl dostat evisa - na stránce je v popisu fotky napsáno "without spectacles", čehož jsem si už 2x nevšiml a žádost stejně vždy prošla...

0 Citovat

Dnes mě Indové mile překvapili - po asi 19 hodinách jsem dostal ETA a s placením taky nebyl problém. Tak jsem jim za odměnu vyplnil dotazník = zkritizoval formulář a instrukce k němu. 😂

0 Citovat

Ahoj, prosim o radu zda lze  vizum poresit i z jine zeme nez je ČR. Predstava je z Íránu.  Děkuji

0 Citovat

evisa by mohli ist nie?

0 Citovat

Máte prosím někdo nějakou lepší představu, co by mohla znamenat věta "Application Status :- Visa processed."? Mně z toho vychází, že prostě dokončili ten proces, ale s jakým výsledkem, to se dozvím, až když se stavím na ambasádě pro pas. Mně by se ale docela hodilo vědět hned, jak žádost o vízum dopadla. :) A poprosil bych všechny sarahpodobné, aby mi neradili zavolat na ambasádu, s místním hotentotem už jsem mluvil, nevím přesně, co mi říkal, ale prý mám zavolat odpoledne (snad tam odpoledne bývá někdo, komu je rozumět? :-D).

0 Citovat

Ty jsi nedělal e-visa? Moje schválení víza začíná:

Dear MICHAL,

Your application for Indian e-Visa has been processed with following result

Application ID :- I0123456789

Passport Number :- 123456

Application Status :- Granted

0