Smutná zpráva nejen pro BRU. Exploze 2 bomb u přepážky AA - 11 mrtvých, 25 zraněných. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... ve-exploze .

Terorismus a cestovní ruch

Založil ve fóru Co se nevešlo

inak vcera som rozmyslal a vlastne nenasiel som jednu moslinsku krajinu, ktora by nemala minimalne jeden z tychto atributov:
1. autoritativny rezim
2. nizka zivotna uroven
3. vojna/zla bezpecnost

vsak rovnake vlastnosti maju vlastne aj tie ich ghetta po Europe...zvyky z domova si prenasaju aj tam

0 Citovat

Ovlivňují aktuální bezpečnostní situace v Evropě výběr vašich cest?

0 Citovat

Spíš ne. Člověk není jasnovidec, aby dopředu věděl, co kde kdy bouchne...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ovlivňují aktuální bezpečnostní situace v Evropě výběr vašich cest?

úplně to nehrotím, ale třeba takový státy jako Afgánistán, Irák, Sýrie, Somálsko etc si asi prozatím odpustím

0 Citovat

Presne ako hovori norbic.

0 Citovat

no okrem Nantes v oktobri (co stale trosku dufam, ze volotea nejak to zmeni a vratia peniaze) nemam naplanovanu zapadnu Europu najblizsi rok. A ani nie kvoli hrozbe terorizmu, ale uz len preto ze ma to tam nejak nebavi. Somalsko si tiez odpustim, ale asi len preto, ze treba ozbrojenu eskortu v Mogadise za cca 600 eur denne :D Somaliland a Puntaland by mohli byt ok.

0 Citovat

U mě dlouhodobě pozoruji postupný odklon od západní Evropy, protože jsem z ní už dost viděl a nebaví mě poměr cena/výkon (člověk letí jen na víkend a i tak 100 € tam zmizí jako nic). To, že to tam stále víc bouchá, je jen další argument, proč skočit do východní Evropy nebo přidat pár tisíc na letenku a za tu sumu, co bych byl v Paříži týden, být dva nebo tři týdny v Asii.

EDIT:

Jinak už jsem byl měsíc po Charlie Hebdo v Paříži.

Týden před letošním útokem v Londýně.

Měsíc před útoky v metru v Bruselu.

Čtvrt roku po výbuchu na istanbulském letišti

V Thajsku několik týdnů po útocích na motorce a zároveň pár dnů po úmrtí jejich krále.

Letos v Maroku předtím než začali demonstrovat proti králi.

0 Citovat

souhlasím s příspěvkem výše..postupně mě západní Evropa přestává bavit, taky posledních pár let cestujeme spíš Asie nebo Karibik..

0 Citovat

Já osobně se tedy podle terorismu v Evropě nerozhoduju vůbec, pravděpodobnost, že mě přejede nějaký vyšinutec s dodávkou je pořád podobně velká jako že mě kdekoliv na světě přejede náhodou auto na přechodu nebo na mě spadne lešení...

Na východ (hlavně Evropy) jezdím hrozně rád, mou srdeční záležitostí je Latinská Amerika a jak praví tonic, klidně i do Somalilandu bych jel, ale západní Evropa u mě bude asi stejně vždycky nejnavštěvovanější, nemůžu si pomoct.

0 Citovat

Mám to úplně stejně. Západní Evropa už mě nebere, stojí to hromadu peněz, všude milion turistů a na to protáčení očima zejména ve Francii a Itálii, když zjistí že jsem z Česka už taky nejsem zvědavý. Bezpečnostní situace už taky není nic moc. Daleko lépe se cítím ve východní Evropě, kde nejenom že nemusím žít na houskách ze supermarketu, ale ani slušné ubytování a nějaké vstupy mě nezruinují. Navíc se tam prostě cítím líp, ať už jde o jazykovou blízkost tak i to že Čechy tam mají většinou velmi rádi. I na těch nejznámějších památkách v těchto zemích je obvykle jenom pár turistů a to ještě většinou místních a vstupný stojí nějaký symbolický peníz a ne obligátních 10+ eur jak na západě. O nějakém teroristickém útoku někde v Gdansku asi taky nemůže být ani řeč. Především země jako Makedonie, Gruzie a Ukrajina mě naprosto nadchli a určitě vím, že se tam několikrát ještě vrátím.

0 Citovat

inak k tej JV Azii...keby turisti na skutrikoch vedeli, kolko sa ich rocne zabije v Thajsku, tak aj to Somalsko je pomaly statisticky bezpecnejsie :D Niekde som nasiel, ze Thajsko je po Hondurase druha najnebezpecnejsia turisticka destinacia, kvoli takymto nehodam

0 Citovat

Taktiez to mam podobne. Okrem Spanielskej prirody ma v zapadnej Europe nic moc nelaka. Tento rok som bola prvykrat na vychod a uz planujem dalsiu cestu, idealne az do strednej Azie. Celkovo ma nebavi sa predierat milion turistami a este za to davat kopec prachov, fotit si tie iste otrepane pamiatky... Ale je to v podstate uplne nezavisle na nejakych teroristych utokoch. Ak by sa konali vo V Europe, tak tam aj tak pojdem. Mrzi ma vsak, ze niektore zeme, ktore ma lakaju sa kvoli roznym vojenskym konfliktov v podstate nedaju navstivit (napr. Syria).

0 Citovat

i ja souhlasim.. pomer cena/vykon na zapade je docela chaby, navic uz je to ohrana pisnicka, vsude davy lidi.. utoky jsou jen dalsi faktor, proc se temto zemim vyhnout uplne. Balkan, Kavkaz a postsovetske zeme jsou jiz delsi dobu muj cil. V rijnu sice jedu na Island, ale to neberu jako "zapadni" zemi.

0 Citovat

ja ako stary hejter som clenom tejto smutnej skupinty so 74 000 clenmi

https://www.facebook.com/groups/...cestovani/

tam sa da rychlo vyfiltrovat kam nechces it - cim viac prispevkov a otazok o tej destinacii, tym ma to viac odradzuje:D

"Nastastie" Ukrajina, alebo Macedonsko, prip. Kaukaz a Stredna Azia je tam rezervovana len pre tych co hazarduju so svojim zivotom. Vsetci normalni, slusni idu predsa do Londyna, Pariza, alebo Barcelony. A na Lago di Jarda. Alebo do Chrovatska..v sobotu

0 Citovat

tonic napsal(a):

ja ako stary hejter som clenom tejto smutnej skupinty so 74 000 clenmi

https://www.facebook.com/groups/...cestovani/

tam sa da rychlo vyfiltrovat kam nechces it - cim viac prispevkov a otazok o tej destinacii, tym ma to viac odradzuje:D

"Nastastie" Ukrajina, alebo Macedonsko, prip. Kaukaz a Stredna Azia je tam rezervovana len pre tych co hazarduju so svojim zivotom. Vsetci normalni, slusni idu predsa do Londyna, Pariza, alebo Barcelony. A na Lago di Jarda. Alebo do Chrovatska..v sobotu

a nebo Bibione a Caorle, ale ti odvážnější a zdatnější "turisté" dojedou až k Rimini ;)

0 Citovat

@tonic odporúčam aj https://www.facebook.com/groups/nacestach/ ;D

0 Citovat

Dik vopred za pokazený víkend :)mne sa ráta, že toto fórum sa pohlo dopredu a je tu komunita či už niečo majú odcestovane a neriešia sa tu otázky typu či treba pas do Chorvátska, alebo požičanie auta v xxx na debitku a pod. Na Facebook skupinách je 90 percent bullshit, ale to už je offtopic

0 Citovat

Ano, u mne ovlivnuje, hlavne kdyz mam deti.

V Parizi, Londyne, Nice, Barcelone apod. jsem byla a tehdy jsem se bala tak max. ze mi nekdo ukradne penezenku. Netvrdim, ze se do techto mest uz nikdy nepodivam, ale to riziko si proste uz budu uvedomovat.

Vim, ze je mnohem vetsi pravdepobnost, ze me auto srazi "prirozene", nez ze ho bude ridit terorista, ale tento zpusob smrti je hrozny tim, ze vas chce zabit nekdo, koho vubec neznate a nic jste mu neudelali.

0 Citovat

Tak sražení autem je zase na druhou stranu dneska v módě.

0 Citovat

Tak se taky pridam a jak tak ctu az na Krystofa Hajka zapadni Evropu tu vesmes zavrhujete , ja mam navstivenych 52 zemi sveta a vsechny kontinenty i kdyz ty zeme a kontinenty mimo Evropu uz pred 15 az 20 lety kdy ta situace asi byla ponekud jina...napriklad Tunis , Maroko , nebo i Turecko , jizni Amerika , Novy Zeland ,nakonec i USA . I v Moskve jsem byl pred 29 lety ..

Dnes davame s zenou prednost zapadni Evrope nemusime zadny luxus ,ale abych spal nekde na lavicce jako pred 15 lety v jizni Americe a stravoval se hodne skromne ,kdyz ten hlad nazvu zaobalene , to proste uz dnes nemusim

Urcite zase chceme vyrazit mimo Evropu a prizpusobime se mistnim pomerum , ale treba na prelomu lonskeho roku a letosniho jsme byli tyden v Omanu a 3 dny v Dubaji

Bylo to zajimave a Oman se nam libil ,ale nekolik prelomu roku jsme v poslednich letech travili na Kanarskych ostrovech , ano bylo misto 28 stupnu jen 22 more melo misto 26 19 ,ale prece jen to byla zapadni Evropa a to rozhodne nevybirame mista s megaturistikou

I letosni letni dovcu jsme stravili na Korfu a opet jsme vybrali misto s minimalnim mnozstvim turistu ve stedisku Ermones Mare oproti jinym precpanym, ale zase to byl v podstate zapadoevropsky standart

Premyslel jsem o pdzimnim tydnu a po zvazeni jsem vybral Rhodos i kdyz jsme na nem uz byli , proste prece je ten vychod , nebo jine vzdalene zeme s jinou mentalitou a kulturou zustanou pro stredoevropana vzdalenejsi ,nez ta zapadni Evropa a Sillvestra opet planujeme na Fuerteventure

Nechci tu porovnavat me 2 cesty kolem sveta s batohem a prazdnou kapsou uskutecnene pred 15-20 lety , se soucasnou situaci, ani srovnavat apartman ci studio se stanem, nebo spanim pod sirakem ,ani vareni testovin na varici s veceri s vinem v restauraci ( mimochodem spagety si klidne v restauraci dam )

Spis tim chci rict proc jezdit do zemi kde se valci ,do zemi, kde je ta uroven proste horsi , kde clovek musi udelat vzdy nejaky kompromis v necem

I v zapadni Evrope se da vybrat levne studio , levna vecere misto bez davu turistu ,ale s temi prvky na ktere je Evropan zvykly , netvrdim, ze cas od casu nebude v budoucnu chut zajet do tech jinych podminek ,.poznat neco dalsiho ale tak jak napsal Krystof Hajek i pro mne bude zapadni Evropa nejnavstevovanejsi a z tech jinych kontinentu , budu vzdy vybirat prece jen uvazlive ,nakonec to jsem delal i drive kdy jsem napriklad dal na varovani v pruvodci Lonely Planet pred oblasti Darien v Columbii,kdyz jsem zvazoval prejezd do Panamy

0