Irán

Založil Matěj před 2 lety ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
7 odpovědí

Ahoj, koupili jsme letenky do Teheránu ohledně víza máte někdo zkušenosti? Na Ambasádě po nás chtějí ref. číslo které stojí 30e. Lze se podle diskuze obejít bez toho
za pomoci airport viza na 14 dnů, které nám stačí, které přidělí při příletu za cca 60e.

díky

čuus, loni jsem byl v Iránu a víza jsme vůbec dopředu neřešili. Jak píšeš stačí pořídit akorát reference number, které po příletu předložíš a obratem dostaneš vízum, celý proces mi trval na letišti asi 10 minut smiley Ještě jedna věc co je důležitá je mít zarezervovaný hotel, alespoň na jednu noc, většinou si to i ověřujou a člověk předejde zbytečným komplíkacím smiley

Taky jsme loni dostali iranske vizum az na letisti. Nemeli jsme dopredu vyrizene ani to referencni cislo, nicmene nevim, zdali se na to da 100% spolehnout. Cekani na viza cca 15 minut na osobu. Ubytovani jsme meli take dopredu zarezervovano, pri vyrizovani viza chteji adresu pobytu.

Díky moc a máte zkušenosti vlaky a autobusy?

ja ano, ale spred 5 rokov. oboje bez problemov. staci prist na terminal/stanicu, povedat kam chces ist a ukazu ti spolocnosti, ktore tam jazdia.

Osobně mužu doporučit za sebe autobusy, jsou natom uplně někde jinde než u nás ( v dobrém slova smyslu ). Cena taky více než přívětivá, na delši cesty jsme používali vyhradně jen autobus, zaroveň místní aerolinky taky nemaji zrovna nejhorší ceny pokud by jsi chtel ušetřit čas.

Ja jedu za 2 tydny, vizum jsem si vyridila na ambasade, chteli dost veci, ale ubytko ne. Referencni cislo mam od Touran Zamin. Vyrizeni viza trvalo 2 tydny. Jo, a momentalne na Ambasade v Praze prechazi na nejaky novy system a nefunguje jim web. Takze kdyztak volat volat smiley Anebo on arrival..

Přihlášení a registrace