Ahoj, jak je to dnes s navstevou izraele a arabskych zemi na jeden stejny cestopvni pas, kdysi jsem zaslechl, ze je lepsi nemichat razitka z izraele a od arabu v jednom pasu, plati to stale a mam si udelat dva pasy, nebo je to uz jedno ? v prosinci letim do izraele a mam v pasu razitka ze SAE a z Omanu a pruisti rok urcite chci opet do SAE a mozna do Iranu dekuji TH .

jeden pas pro izrael a arabske zeme

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj, jak je to dnes s navstevou izraele a arabskych zemi na jeden stejny cestopvni pas, kdysi jsem zaslechl, ze je lepsi nemichat razitka z izraele a od arabu v jednom pasu, plati to stale a mam si udelat dva pasy, nebo je to uz jedno ? v prosinci letim do izraele a mam v pasu razitka ze SAE a z Omanu a pruisti rok urcite chci opet do SAE a mozna do Iranu

dekuji TH

0

Ahoj, da se, ale porad delaji problemy. Je lepsi mit 2 pasy. Kamarad co ma hodne v oblibe Yemen, Oman apod. mel ted dost problemy v Izraeli, hodinu ho pry vyslychali a pry to bylo docela drsny.

0 Citovat

mam kopec razitiek v pase z UAE, Iranu, Omanu, Jordanska, Libanonu, .... bol som v izraeli teraz v maji, na letisku ma sice niekolkokrat zastavili a asi hodinu vypocuvali (zaujimal ich hlavne iran a libanon) a typek bol vcelku neprijemny, ale pustili ma... v izraeli ti do pasu razitko nedaju (dokonca ani ked som explicitne on poziadal ako suvenir), takze v arabskych krajinach problem nie je

0 Citovat

Zdravím,

trochu oživím téma a zeptám se, zda má někdo aktuální zkušenost. Před dvěma roky jsme byli v UAE. Příští rok bychom chtěli do Izraele. Je lepší si udělat nový cestovní pas? :)

0 Citovat

Zrovna UAE bych vůbec neřešil, je to běžná prázdninová destinace a z Evropy tam byl každej druhej, maximálně se Tě na to zeptají. Izrael má otevřenou hranici s Jordánskem, což je hypoteticky mnohem větší hrozba.

0 Citovat

hodinu tě budou vyslíchat, i když budeš mít pas úplně nový. A oni se tě zeptají, kolik máš pasů? co odpovíš? Oni se tě zeptají, byl jsi někdy v UAE? co odpovíš?:) Chceš lhát izraelskému policajtovi, úředníkovi, IDF? Mosad ví všechno. Nechceš ;)

0 Citovat

Tiež som mal razítko z UAE, imigračná na vstupe ho videla, nič sa nepýtala (okrem toho kam idem a kde bývam) - za 2 minúty som bol vybavený.

Pri vstupe do krajiny robievajú skôr povrchnú ako dôkladnú kontrolu (maximálne chcú vidieť rezervačku na hotel / kam plánuješ ísť). Podrobné výsluchy bývajú skôr na odlete. A nech ta vypočúvajú už ako dlho chcú alebo nech ťa aj vyzlečú do spodkov, tak si ťa tam už snáď len nenechajú, čo by tam s tebou robili :)) Len treba prísť v rozumnom čase na letisko, 2 hodiny na Ben Gurion naozaj nemusia stačiť.

A len tak mimochodom, kúsok vyššie je o izraelskom razítku napísaná blbosť - na Gurionovi razítko nedávajú, v Ovde áno. Každopádne UAE je obojstranne OK.

0 Citovat

Není úplně pravdou, že důkladné kontroly jsou na odletu a na příletu ne. Já zažil důkladný pohovor právě na příletu, na rozdíl od odletu, ale je to celkem jedno. V Izraeli je třeba počítat s důkladnými kontrolami kdykoliv. Nicméně jak už několikrát zaznělo, UAE je bez problémů.

0 Citovat

I kdyz mam v pasu takovy razitka, pomuze, kdyz reknu ze sem Zid a treba ze mam i obrizku? :D

0 Citovat

Tak samozřejmě ale obřízku musíš prokázat a nedoporučuju dělat pak na místě :)

0 Citovat

Možno ti dajú prečítať úryvok z Talmudu v hebrejčine :)

0 Citovat

Děkuju všem za odpověď :)))

0 Citovat

taky mám razítko z UAE a cesta do Izraele mě čeká za dva měsíce. Volala jsem si na ministerstvo zahraničí s tam mi bylo řečeno, že nový pas není potřeba, že nový pas spíše doporučují nechat udělat, kdybychom navštívili Izrael a až poté měli v plánu cestovat do UAE atd.

0 Citovat

Nesmysl, v UAE je vůbec žádný razítko z Izraele nezajímá, je to neustále opakovaný a tím pádem udržovaný mýtus. Letos se 4 razítky z Izraele návštěva UAE, ani se nad tím nezastavili.

0 Citovat

Jediný problém, který bys měl je kdybys jel do Saudské arábie a měl razítko z Izraele (vlastní zkušenost, pracuju tu)

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že se tam není možný prakticky, jako turista, dostat, tak si myslím, že může být v klidu i kdyby náhodou neměl mapu :)

0 Citovat

A co razítko z Íránu a následná návštěva Izraele? Osobně si nový pas vyřizovat nebudu, ale menší obavy přesto mám. Má někdo zkušenosti?

0 Citovat

Izrael oficiálne nezakazuje vstup s razítkom nijakej krajiny. Môžu a zrejme budú mať otázky. Ak si tam nebol z nejakých nelegálnych dôvodov a zdôvodníš im to normálne bez toho aby si klamal, tak ťa nemajú dôvod nepustiť. Každopádne áno, môže to spôsobiť zdržanie. Ale ak si spravíš nový pas, spýtajú sa ťa či si bol v Iráne, ty povieš nie a oni zistia že si bol (zo záznamov aeroliniek), tak ťa s určitosťou nepustia a môže to dopadnúť dosť nepekne ;).

Nič by som nevymýšlal, normálne tam choď aj s tým razítkom a odpovedaj na otázky pravdivo a slušne. That's all. Prinajhoršom ti skontrolujú batožinu. Akurát bacha na to, že sa najbližších 5 rokov nedostaneš do USA na ESTU (ani prestup).

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Izrael oficiálne nezakazuje vstup s razítkom nijakej krajiny. Môžu a zrejme budú mať otázky. Ak si tam nebol z nejakých nelegálnych dôvodov a zdôvodníš im to normálne bez toho aby si klamal, tak ťa nemajú dôvod nepustiť. Každopádne áno, môže to spôsobiť zdržanie. Ale ak si spravíš nový pas, spýtajú sa ťa či si bol v Iráne, ty povieš nie a oni zistia že si bol (zo záznamov aeroliniek), tak ťa s určitosťou nepustia a môže to dopadnúť dosť nepekne ;).

Nič by som nevymýšlal, normálne tam choď aj s tým razítkom a odpovedaj na otázky pravdivo a slušne. That's all. Prinajhoršom ti skontrolujú batožinu. Akurát bacha na to, že sa najbližších 5 rokov nedostaneš do USA na ESTU (ani prestup).

To s ESTOU mě upřímně štve. Vízum za tři a půl tisíce návštěvu zápasu NHL notně prodraží. :/ :D

0 Citovat

eremi napsal(a):

Vzhledem k tomu, že se tam není možný prakticky, jako turista, dostat, tak si myslím, že může být v klidu i kdyby náhodou neměl mapu :)

Zeby svitalo na lepsie casy? http://www.secretflying.com/post...m-project/

0 Citovat

Tahle zpráva už médii proběhla cca měsíce, dva zpět a žádný lepší časy v tom zavřít bohatý turisty do resortu nevidím :) Pro případnou možnost cestovat po Saudské Arábii to nic neznamená.

0 Citovat

To je len faza 1 :) Faza 2 ked nebude az taky zaujem o ropu bude nasledovat coskoro

0 Citovat

No postupně si to uvědomují všechny ropný arabský velmoci, tak snad, uvidíme, budou se muset otevřít celkově, aby tam někdo chtěl jezdit :)

0 Citovat

Dobrej, nevíte někdo jak to chodí na imigračním v Ománu? Nemají s nějakým razítkem nebo vízem problém? (vzhledem k razítkům v vízum z muslimských zemí vč. Iranu, Izraele)

Ohledně Izraele:

V Tel Avivu razítko nedávají v OVDE ano.

Nemyslím si že by tam kvůli nějakému razítku nepustili, ale mě na příletu vyslýchali přes hodinu a na odletu hodinu, hlavně kvůli Iránskejm vízům. Projížděli mi i telefon kontakty a fotky. Doporučuji vymazat z tel. jakékoliv Iranské číslo, třeba jako taxikáře nebo tak podobně. Kámoš co šel předemnou s Iranskejma vizama tak prošel v pohodě, protože si jich nevšimli. Ohledně jiných razítek z muslimských zemí se jen vyptávají (malajsie, indonesie, SAE, egypt, tunis) Jsou nepříjemný, ale prostě tak to je. Před odletem z Izraele doporučuji si dát řádného fóra :-)

0 Citovat

Vy chcete emigrovat z Ománu?

0