Prosim o radu. Na cestovani chci mit platebni karty vsechny tri - Maestro, Mastercard i Visu. Jake banky byste doporucili? Ted mam Visu od MBank a vytaci me jak jejich kurz, tak povinnost platit kartou... dokud tam ta povinnost nebyla, brala jsem tuto kartu jako zalozni a neplatila s ni. Ale Visu uz vydava snad jen Zuno a CS. Zuno na me moc dobre nepusobi, ale kdyz to chci jen kvuli karte... kurzy horsi nez MBank nebudou. Maestro mam od FIO, ta se osvedcila v Nemecku, kde se jinak pomalu platit neda, ale uz neni zadarmo, ale za 99. Zdarma jde vydat snad jen k uctu GE Money, tak nevim, jestli je lepsi zaplatit FIO nebo akceptovat kurzy GE. Hledam nejakou dalsi variantu, ale nenachazim. Mastercard - tu bych chtela od Equabank. Prijde mi, ze ma nejvyhodnejsi podminky. Nebo Unicredit. Zdarma mi ji navic vyda FIO, ktera mi jinak vyhovuje... Jaky mate nazor? .

Bankovni karty

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a): napsal(a):

Mě taky fascinuje váš styl cestování  

Můžu tě ujistit, že ta fascinace je oboustranná.


[citace="Michal napsal(a):]s "cestuj levně" už má pramálo společného a je v duchu "aby náhodou ostatní neřekli, že jsem socka" a "ukázal že na to mám" ;)

To je spíš tvoje demagogie a opravdu svérázný výklad toho termínu. Určitě nejsem rozhazovačný, ale přijde mi že život je příliš krátký a skutečných starostí v něm víc než dost, než abych řešil desetník na kurzu... to asi není výraz "že na to mám" (nevím kdo by to docenil), ale spíš že "práh finanční bolesti" mám nastavený jinak. Já cestuju daleko méně než dříve a už pro radost. Ne abych podstupoval různé útrapy  - fyzické i duševní. Jasně, že si po příjezdu zkontroluju výpis z karty, jestli mi něco nenaúčtovali dvakrát nebo špatně, ale už mi přijde zbytečné se ex post zabývat kurzem se kterým stejně nic nenadělám. 

Každý to máme asi jinak. Nevím kolik ti je, ale já jsem zažil rané devadesátky, kdy jsme cestovali doslova jako socky a někdy i na hraně lidské důstojnosti, protože jsme byli žebráci vypuštění z komunistické ohrady s bezcennou měnou (Kč je volně směnitelná až od roku 1995). Ta doba je naštěstí pryč. Takže teď si rozšafně užívám pocit, že si můžu dát - já nevím - kafe ve Veroně hned vedle Arény a netrápit se tím jestli stojí 4 nebo 5 EUR. To má ale ke stylu cestování nových Rusáků , jak se mi snažíš podsouvat, setsakramentsky daleko. 


Michal napsal(a): i duševně oslabení po náročné večerní oslavě - proč ročně platit v desítkách či stovkách případů o deset, dvacet korun víc, když to není potřeba? Ono se to pak už nasčítá ;)

To je jako "proč platit za rohlík 1.90, když v Lidlu na druhém konci města ho mají v akci za 0.90". Proč platit v hospodě za točené 30-40 Kč když lahváč v sámošce stojí 10-20? Proč platit za hotel s čistou postelí a teplou sprchou , když můžu dělat fakíra na letištní lavičce ?


Michal"]V začátcích Revolutu to bylo s 1 nebo 2% poplatkem.[/citace]

Když ptáčka lapají... to neznáš? 

0 Citovat

Petr76 napsal(a): To je jako "proč platit za rohlík 1.90, když v Lidlu na druhém konci města ho mají v akci za 0.90". Proč platit v hospodě za točené 30-40 Kč když lahváč v sámošce stojí 10-20? Proč platit za hotel s čistou postelí a teplou sprchou , když můžu dělat fakíra na letištní lavičce ?
Proč platit za rohlík v Žabce 3,50, když je 200 metrů vedle Lidl s čerstvějším za 1,90 a mám čas? Nebo proč být v hostelu za 150, když můžu být v hotelu za 300? To jsou má dilemata. U letištního hotelu za 80€ na 5 hodin, stále ještě volím fakíra na lavičce. Zejména v jednom ;)

Abychom to uzavřeli - Mastercard je lepší než Revolut u měn THB, RUB a UAH. Nastejno jsou o víkendu u menších měn.

0 Citovat

OK Michal :) Chapem pointu tvojho cestovania - neplatit zbytocne navyse zato, za co nie je treba ... no a tringelt je nieco, co clovek nemusi, a tak ma zaujimalo ako sa k tomu stavaju ludia kt. nahanaju kazdu "kacku"

0 Citovat

voughne napsal(a):

OK Michal :) Chapem pointu tvojho cestovania - neplatit zbytocne navyse zato, za co nie je treba ... no a tringelt je nieco, co clovek nemusi, a tak ma zaujimalo ako sa k tomu stavaju ludia kt. nahanaju kazdu "kacku"

+1

0 Citovat

Michal napsal(a):

Proč platit za rohlík v Žabce 3,50, když je 200 metrů vedle Lidl s čerstvějším za 1,90 a mám čas? Nebo proč být v hostelu za 150, když můžu být v hotelu za 300? To jsou má dilemata. U letištního hotelu za 80€ na 5 hodin, stále ještě volím fakíra na lavičce. Zejména v jednom ;)

Abychom to uzavřeli - Mastercard je lepší než Revolut u měn THB, RUB a UAH. Nastejno jsou o víkendu u menších měn.


Jenže Vy většinou nepíšete o hotelích za 80 eur, ale o sockování za pět hřiven. Fakt máte pocit, že to za to stojí? 

Pak je to tedy těžká diagnóza. 

Připojuji se k Petrovi76 - tohle je úplnej úlet. Jsem zvědavý, kdy Michal pochopí, že všechny prachy stejně neutratí a do hrobu si je nevezme. 


0 Citovat

Moc nechápu tuhle vyhrocenou diskuzi? Však ať si každý cestuje jak je jemu pohodlné, ne? To, že někdo nerozumí škudlení každé koruny, ještě neznamená, že to jinému nevyhovuje. Proč to hned nazývat diagnózou a úletem, mi fakt není jasné... 

Na počátku bylo upozornění na kurzové rozdíly, čemuž třeba já rozumím. Sice můj styl je už dost jiný, fakt se snažím preferovat pohodlí před za každou cenou nejlevnějšími hotely, přesuny, stravováním, apod... Ale proč nevyužívat kartu s lepším kurzem, než má jiná? To mě v pohodlí nijak neomezí a jde mi o princip! :D Nerad platím za něco, když mi někdo jiný to samé bez jakéhokoliv úsilí dá ze lepší cenu, byť jde o halíře. 

0 Citovat

vetlanda napsal(a):

Jenže Vy většinou nepíšete o hotelích za 80 eur, ale o sockování za pět hřiven. Fakt máte pocit, že to za to stojí? 

Pak je to tedy těžká diagnóza. 

Připojuji se k Petrovi76 - tohle je úplnej úlet. Jsem zvědavý, kdy Michal pochopí, že všechny prachy stejně neutratí a do hrobu si je nevezme. 

A nebyls to ty, kdo tady vehementně propagoval neplacení pojištění jako zbytečné? Teda nevím, co je větší úlet.

0 Citovat

vetlanda napsal(a):


Jenže Vy většinou nepíšete o hotelích za 80 eur, ale o sockování za pět hřiven. Fakt máte pocit, že to za to stojí? 

Pak je to tedy těžká diagnóza. 

Připojuji se k Petrovi76 - tohle je úplnej úlet. Jsem zvědavý, kdy Michal pochopí, že všechny prachy stejně neutratí a do hrobu si je nevezme. 


jaké sockování za 5 hřiven?

Jinak cestovní pojištění na rozdíl od tebe mám ;) 

0 Citovat

ono skor ide o to, ze sa tu riesia haliere na karte v krajine, kde je dobre zname a viackrat to tu bolo spomenute, ze lepsie prist s hotovostou. a dokonca jedna z mala krajin, kde sa za dobry kurz da menit aj CZK.

a jasne ze cestuj levne, tiez budem zrat len suche bagety so sunkou a kozim syrom niekde v Nantes, prejdem sa radsej kilometer pesi k lacnejsej zastavke MHD, znesiem hostel pre 8 ludi na solo tripe v Barcelone, ale ci zaplatim za hostinu v Mafii v centre Kyjeva pre styri osoby s drinkami 40 euro, alebo 40,75 .. to uz neriesim. 

0 Citovat

Michale, já tě nesoudím, ale jednu poznámku si neodpustím- rozhodně to není "sexy"😉

0 Citovat

My si tu na fóru hrajeme na to, jestli něco je nebo není sexy?! O.o Dojem na Naděždu dělat nepotřebuji a radši pojedu sám ;)

Podle mě ty zdejší nálety nejsou sexy. Kdy se do někoho zdejší supi pustí kvůli blbosti.

0 Citovat

uz hlavne to neber tak vazne, vsak vies ze to tu je psychiatria. radsej sa posnaz novy trip report napisat :)

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Co máš proti Naděždě?

Je jako každá pěkná a vysoká holka v Thajsku...

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Moc nechápu tuhle vyhrocenou diskuzi? Však ať si každý cestuje jak je jemu pohodlné, ne? To, že někdo nerozumí škudlení každé koruny, ještě neznamená, že to jinému nevyhovuje. Proč to hned nazývat diagnózou a úletem, mi fakt není jasné... 

Na počátku bylo upozornění na kurzové rozdíly, čemuž třeba já rozumím. Sice můj styl je už dost jiný, fakt se snažím preferovat pohodlí před za každou cenou nejlevnějšími hotely, přesuny, stravováním, apod... Ale proč nevyužívat kartu s lepším kurzem, než má jiná? To mě v pohodlí nijak neomezí a jde mi o princip! :D Nerad platím za něco, když mi někdo jiný to samé bez jakéhokoliv úsilí dá ze lepší cenu, byť jde o halíře. 

Souhlasím, v této rovině s tím nemám problém. 

Ovšem už nerozumím tomu, proč někdo z ČR, s příjmy zjevně odpovídajícími roku 2018, řeší výběr z bankomatu někde na UA, tedy v zemi, kde je pro nás extrémně levně. V matematice jsme asi všichni měli limitu, lidský život je konečný, cestování taky a když holt budu sčítat hodně malý čísla, tak mi vyjde hodně malé číslo a nikoliv zajímavá úspora. 



0 Citovat

vetlanda napsal(a):

Souhlasím, v této rovině s tím nemám problém. 

Ovšem už nerozumím tomu, proč někdo z ČR, s příjmy zjevně odpovídajícími roku 2018, řeší výběr z bankomatu někde na UA, tedy v zemi, kde je pro nás extrémně levně. V matematice jsme asi všichni měli limitu, lidský život je konečný, cestování taky a když holt budu sčítat hodně malý čísla, tak mi vyjde hodně malé číslo a nikoliv zajímavá úspora. 



A co si myslíš, že jsem s tím dělal na Ukrajině? Nic. Mávnul rukou a věřil, že kurz je stejně výhodnější než u druhé MC v peněžence, kde bych platil +9 Kč za výběr (jen jsem mrkl do XCurrency, kolik je středový kurz a do kalkulačky hodil jednoduchou trojčlenku - to je tak, když se vybírá 10, 100, 1000, 10000 nějaké známější měny. Praští to do očí). Teď z ČR, kdy mám čas u počítače, protože není žádná pohotovost, jsem napsal příspěvek pro ostatní o tom, že ta Revolutka asi není až tak růžová, jak by se mohlo zdát ;)

Na letišti po mně první bankomat chtěl za výběr 1000 UAH, poplatek 55 UAH. Popošel jsem 50 metrů zkusit to k druhému, který byl bez.

0 Citovat

Tahle diskuse mi pripomnela moji spolubydlici na vysce, ktera kdysik resila preplatek za najem ve vysi 2,5 koruny/mesic. Pry to je jedno cele pivo rocne!!! :) 


Soucasti cestovani je i umeni si to uzit a doprat si neco, co si standardne tolik nedopreju. Pocitat halire a resit koruny, popr. desetikoruny za vybery, tu predstavu rozhodne nesplnuje. 


A jestli Mandarinka myslela tim, ze to neni sexy to, ze chlap škrt je jedna z nejvice asexualnich veci vubec, tak potom +1.

0 Citovat

Tak Sarah to pochopila. Škoda, že ne i Michal...

0 Citovat

Michal je (možná) asketa, ale protože cestuje sám. Až bude cestovat s nějakou koculínou, tak to bude  jiné. Ubude na množství cest, přibude na kvalitě, z cestopisů zmizí suché výčty cen a přibudou typy na romantická místa, spa, restaurace atd. Nemyslím to samozřejmě nějak zle:-)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Soucasti cestovani je i umeni si to uzit a doprat si neco, co si standardne tolik nedopreju. Pocitat halire a resit koruny, popr. desetikoruny za vybery, tu predstavu rozhodne nesplnuje. 


A jestli Mandarinka myslela tim, ze to neni sexy to, ze chlap škrt je jedna z nejvice asexualnich veci vubec, tak potom +1.

S 1. odstavcem souhlas, i kdyz dobrodruzstvi, ktere mnoho lidi vcetne me na cestach hleda, vyjde casto levneji nez utracet penize za nejake sluzby.


Kdyz chlap utraci tolik, ze je chudy nebo dokonce zadluzeny, tak to uz teprve neni sexy, ne?

0 Citovat

Michal napsal(a):

A co si myslíš, že jsem s tím dělal na Ukrajině? Nic. Mávnul rukou a věřil, že kurz je stejně výhodnější než u druhé MC v peněžence, kde bych platil +9 Kč za výběr (jen jsem mrkl do XCurrency, kolik je středový kurz a do kalkulačky hodil jednoduchou trojčlenku - to je tak, když se vybírá 10, 100, 1000, 10000 nějaké známější měny. Praští to do očí). Teď z ČR, kdy mám čas u počítače, protože není žádná pohotovost, jsem napsal příspěvek pro ostatní o tom, že ta Revolutka asi není až tak růžová, jak by se mohlo zdát ;)

Na letišti po mně první bankomat chtěl za výběr 1000 UAH, poplatek 55 UAH. Popošel jsem 50 metrů zkusit to k druhému, který byl bez.

Nedalo mi to a zpětně jsem se podíval, co mi banky za víkend v Kyjevě naúčtovaly. V sobotu 1.12.2018 platba kartou (MC kurz), kde mi za 1 hřivnu stáhli 0,8134 Kč. Revolut v ten samej den 0,8390 Kč. V pátek za výběr Revolutkou v bankomatu 0,8313 Kč. Řešení by pro tebe mohlo být platit MC kurzovou kartou a vybírat Revolutkou.  

Poplatek 9 Kč za výběr v zahraničí pravděpodobně myslíš Equa bank. Pokud vybereš hřivnu z Kč karty, tak napřed zkonvertují hřivnu na € a pak € na Kč a to nebude výhodnější. Dokonce jsem kvůli tobě teď volal na infolinku, protože tu banku mám taky :) Takže buď v klidu, protože minimálně výběr z bankomatu si o moc výhodnější mít nemohl.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kdyz chlap utraci tolik, ze je chudy nebo dokonce zadluzeny, tak to uz teprve neni sexy, ne?


+1

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kdyz chlap utraci tolik, ze je chudy nebo dokonce zadluzeny, tak to uz teprve neni sexy, ne?

Podle toho za co a za koho utrácí...

0 Citovat

Libor_S napsal(a):


Kdyz chlap utraci tolik, ze je chudy nebo dokonce zadluzeny, tak to uz teprve neni sexy, ne?


Dalo by se tu polemizovat o vice ‘asexy’ variantach v kombinaci muz a penize a to, co zminujes, by byla urcite jedna z nich :) 

Ale nechci tim odpalit chude nebo zadluzene lidi. Je to komplexnejsi.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Podle toho za co a za koho utrácí...

Samozrejme jsem nemyslel zadluzeni na hypoteku nebo na rozvoj vlastni firmy.

0 Citovat

Sarah napsal(a): A jestli Mandarinka myslela tim, ze to neni sexy to, ze chlap škrt je jedna z nejvice asexualnich veci vubec, tak potom +1.
Holky, nedá mi to. Dneska máme tu rovnoprávnost a radikální feministické hnutí me2 dští síru na chlapy kvůli sexismu. Jestli tohle není sexismus a nepodporuje zažité genderové stereotypy, tak já už nevím co. To degraduje chlapa jen na chodící peněženku, kterou s oblibou obviňujete z toho, že myslí jen na sex. Přitom má i jiné kvality a daleko širší skladbu pocitů. Fuj, styďte se. Úplně cítím ruské zlatokopky... Sice v mírné nadsázce, ale přeberte si to, jak chcete ;) Jinak neznám nic méně sexy než holky, co vybírají nejdražší restaurace, nejdražší jídla, nejdražší drinky, protože přece chlap nemá být škrt a bez řečí za ně platit :D

0