Prosim o radu. Na cestovani chci mit platebni karty vsechny tri - Maestro, Mastercard i Visu. Jake banky byste doporucili? Ted mam Visu od MBank a vytaci me jak jejich kurz, tak povinnost platit kartou... dokud tam ta povinnost nebyla, brala jsem tuto kartu jako zalozni a neplatila s ni. Ale Visu uz vydava snad jen Zuno a CS. Zuno na me moc dobre nepusobi, ale kdyz to chci jen kvuli karte... kurzy horsi nez MBank nebudou. Maestro mam od FIO, ta se osvedcila v Nemecku, kde se jinak pomalu platit neda, ale uz neni zadarmo, ale za 99. Zdarma jde vydat snad jen k uctu GE Money, tak nevim, jestli je lepsi zaplatit FIO nebo akceptovat kurzy GE. Hledam nejakou dalsi variantu, ale nenachazim. Mastercard - tu bych chtela od Equabank. Prijde mi, ze ma nejvyhodnejsi podminky. Nebo Unicredit. Zdarma mi ji navic vyda FIO, ktera mi jinak vyhovuje... Jaky mate nazor? .

Bankovni karty

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

Chápete tu někdo rozdíl mezi internetem a reálným životem? 

Hele, hlavně v klidu :D Každý jsme nějaký, každý cestujeme, žijeme jinak. Cestopisy máš pro mě zajímavé, takže žádné chmury a chystej opět nějaké reporty z cest.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Tak to by nekteré asi kleplo z mého víkendového pobytu v Krakově:))

Sli jsme do města z hotelu, dojdem na nějakou tržnici, přítelkyně chtěla něco koupit u stánku a ejhle, zjistili jsme, že nechala peněženku se zlotyma na pokoji.

Já cash neměl, jen kartu.

Tak jsem našel nejbližší bankomat, vybral cash, zaplatil v přepočtu asi kilo za výběr navíc...a neposral se z toho. Jasně, nepotěšilo, ale hledat v minus osmi stupních bankomat bez poplatku? Nesmysl. Prsotě jsem to zaplatil a na rynku u Sukenice jsem si holt nekoupil předražený čaj se slivovicí.


Přesně tak. Úplný, totální a bezvýhradný souhlas. 

0 Citovat

Však každý rád ušetří, jen to nesmí být na úkor nepohodlí (tak to vidím já a nikomu svůj názor nevnucuji). Pokud byste chtěli na Václaváku ušetřit za svařák, zajděte si pro něj do IKEA Pointu (v jejich kavárně v posledním patře). 0,3 l obstojného svařáku s mandlemi a rozinkami za 55,-, k tomu dvě perníkové sušenky ZDARMA. Ve stáncích v okolí je 0,2 l za 60,- bez rozinek a sušenky. Za méně tak dostanu více a v lepší kvalitě. Takový typ úspory mně osobně dává smysl. Jo a aby to nebyl offtopic, tak za něj lze na rozdíl od stánků platit kartou:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak já myslím, že hlavně potřebuje získat Evropskou bankovní licenci, protože pokud to nebude banka, využitelnost bude taková jaká je.

Tak to bylo poměrně rychlé. Mají Litevskou licenci.

https://byznys.ihned.cz/c1-66386...h-aplikaci

0 Citovat

Jo, četl jsem. Pro nás klienty jedině dobře... Jako předplacená peněženka s pár fičurkami to funguje výborně, tak uvidíme, jak to posunou.

0 Citovat

cali napsal(a):

Jo, četl jsem. Pro nás klienty jedině dobře... Jako předplacená peněženka s pár fičurkami to funguje výborně, tak uvidíme, jak to posunou.

Jak říkáš. Pokud se budou trochu více angažovat i na našem trhu, mohlo by to mít pro nás všeobecně pozitivní dopad. V posledních letech jsem si zjednodušoval své bankovní služby. Měl jsem několik různých karet v různých společnotech, kvůli různým benefitům Ale přestalo mě to bavit. V tomto případě ale uvažuji čím dál tím víc, že udělám vyjímku a vyzkouším něco nového :-)


Jinak někdy v průběhu 2019 by mělo začít platit, že europlatby budou zadávány za stejný poplatek jako tuzemské platby. Takže dobíjení účtu revolut bude ještě jednodušší (pokud nebudou mít dříve český iban)

0 Citovat

A jaký je problém s dobíjením účtu aktuálně prostřednictvím platební karty (ať už debitní nebo kreditní), které je okamžitě a zdarma? Tu už snad má k dispozici každý, tím spíše cílovka Revolutu.

0 Citovat

eremi napsal(a):

A jaký je problém s dobíjením účtu aktuálně prostřednictvím platební karty (ať už debitní nebo kreditní), které je okamžitě a zdarma? Tu už snad má k dispozici každý, tím spíše cílovka Revolutu.

Při aktuální cílovce máš pravdu. Ale ta se tím rozšíří a otevřou se další možnosti.

0 Citovat

Jen taková blbost (zase)... Platil jsem teď nějaké ubytování v Thajsku a cena přes Revolut 6.950, přes MC Credit od RB 6.854,-Kč...

0 Citovat

cali napsal(a):

Jen taková blbost (zase)... Platil jsem teď nějaké ubytování v Thajsku a cena přes Revolut 6.950, přes MC Credit od RB 6.854,-Kč...

Nepovídej. Že by ta revolutka nebyla až zase takový zázrak :). 

Ty už zase letíš do Thajska? Min. rok jsi mi dal košem s tím salonkem. Musel jsem pít sám a to  v BKK u Ománců nevypadalo moc dobře. Ale nenechal jsem si to znechutit :))

0 Citovat

Tak máš možnost opravy:-) 2.2. PRG a MXP, 3.2. MCT a 16.2. BKK a MCT. Chyť hozenou rukavici!

0 Citovat

cali napsal(a):

Jen taková blbost (zase)... Platil jsem teď nějaké ubytování v Thajsku a cena přes Revolut 6.950, přes MC Credit od RB 6.854,-Kč...


cali napsal(a):

Já nechápu jednu věc, přece každému musí být jasné, že Revolut se nerovná Mikuláš, tedy aby mně dával něco, na čem prodělává.

To jsi mi minule napsal, když jsem se pozastavoval nad nevýhodným kurzem THB u  Revolutu.

0 Citovat

Právě proto jsem to psal... Často (nejen) tady panuje skoro dogma, že Revolut má nejlepší kurzy a vůbec  to je nezbytná výbava každého cestovatele. To nebyla stížnost na Revolut.

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak máš možnost opravy:-) 2.2. PRG a MXP, 3.2. MCT a 16.2. BKK a MCT. Chyť hozenou rukavici!

Hmhm. Tak zase nic. Já to mám nejblíž asi až v dubnu do KL z BUD a dál na východ. A ani to ještě není jisté. Škoda že jsme se nedomluvili na ten jednodenní výlet do toho Bergama, nebo kam to bylo na to pivo :)

0 Citovat

ja uz tiez som si vsimol, ze Revolut je asi najlepsi na tahanie penazi z bankomatu, no ked platim nieco normalne, tak asi N26 mi najlepsie vychadza mimo eurozony. Prip. mam este na Curve viacerokariet a platim cez to v roznych pochybnych prevadzkach:)

0 Citovat

Já to teda nějak dopodrobna nezkoumal, nicméně mi Revolut připadá výhodnej spíš v případě USD/EUR, pak platí, že čím exotičtější měna, tím horší kurz. Mají dobře řešenou a přehlednou aplikaci + možnosti nastavení a princip dobíjení se mi taky líbí.  Tím výhody bohužel končí.


Co mně dost obtěžuje jsou víkendový kurzy a limit pro výběr z bankomatu 4500 / měs., což ve většině případů nestačí ani na týden. A nejhorší asi je, že maximální limity pro dobíjení jsou tajný. Tohle mně  vypeklo když jsem potřeboval zaplatit letenky a ubytování cca za 100 tis.


Nakonec jsem Revolut nahradil kreditkou od Hello Bank - kurz MC (bez vyjímek) a výběry z bankomatu zdarma po celým světě (bez limitu).

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Nakonec jsem Revolut nahradil kreditkou od Hello Bank - kurz MC (bez vyjímek) a výběry z bankomatu zdarma po celým světě (bez limitu).

Ale ty výběry kreditkou máš úročené, tj. nevztahuje se na ně bezúročné období, ne? Nebo to má Hello Bank jinak?

0 Citovat

cali napsal(a):

Jen taková blbost (zase)... Platil jsem teď nějaké ubytování v Thajsku a cena přes Revolut 6.950, přes MC Credit od RB 6.854,-Kč...

K THB, UAH, RUB je standardní přirážka 1%, o víkendu 2%. Pak je ještě otázka odkud zrovna pro THB berou středovej kurz a jak moc je aktuální.
0 Citovat

cali napsal(a):

Jen taková blbost (zase)... Platil jsem teď nějaké ubytování v Thajsku a cena přes Revolut 6.950, přes MC Credit od RB 6.854,-Kč...


Máš už platbu zaúčtovanou? Ona jedna věc je to, co Ti ukáže jako blokaci po platbě a potom reálná výše po zaúčtování (která bývá vždy vyšší).

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Ale ty výběry kreditkou máš úročené, tj. nevztahuje se na ně bezúročné období, ne? Nebo to má Hello Bank jinak?

Pokud se nepletu, tak u CSOB MC wold elite se na to bezúročné období normálně vztahuje

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Ale ty výběry kreditkou máš úročené, tj. nevztahuje se na ně bezúročné období, ne? Nebo to má Hello Bank jinak?

Na té kartě se dá jít do plusu a dokud si nevezmeš "úvěr", tak tě to nic nestojí. Není to teda tak průžný jako v případě Revolutu (běžnej převod), ale na druhou stranu - tím, že se jedná o banku, nemám nějakej zásadní problém si tam nechávat víc peněz... Teda pokud se něco od novýho roku nezměnilo, tento rok jsem s tou kartou zatím nevybíral :-)

0 Citovat

eremi napsal(a):


Máš už platbu zaúčtovanou? Ona jedna věc je to, co Ti ukáže jako blokaci po platbě a potom reálná výše po zaúčtování (která bývá vždy vyšší).


Chceš učit orla létat?

:-)

0 Citovat

Prečo by mala byť vždy vyššia zaúčtovaná čiastka?

Rozdiel vychádza z rôzneho kurzu v deň realizácie/blokácie platby a v deň zaúčtovania.  A to môže byť drobný rozdiel aj hore, aj dolu.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Máš už platbu zaúčtovanou? Ona jedna věc je to, co Ti ukáže jako blokaci po platbě a potom reálná výše po zaúčtování (která bývá vždy vyšší).

Sice mimo téma, ale předpokládám, že v Revolutu nejde nijak rozpoznat pouhou blokaci částky od definitivně odečtené?Revolut používá "reverted", ale to mě štve, že člověk hned neví, zda si to obchodník strhnul nebo ne.

0 Citovat

jery napsal(a):

Prečo by mala byť vždy vyššia zaúčtovaná čiastka?

Rozdiel vychádza z rôzneho kurzu v deň realizácie/blokácie platby a v deň zaúčtovania.  A to môže byť drobný rozdiel aj hore, aj dolu.


V blokaci se objeví vždy částka dle středového kurzu, zaúčtovaná je částka již po přepočtu (konverzi nebo jak se to jmenuje, ať případně někdo upřesní), která je vždy vyšší, klidně se podívej při platbě v cizí měně kolik ti to ukáže při blokaci a kolik se pak reálně strhne.
0