Prosim o radu. Na cestovani chci mit platebni karty vsechny tri - Maestro, Mastercard i Visu. Jake banky byste doporucili? Ted mam Visu od MBank a vytaci me jak jejich kurz, tak povinnost platit kartou... dokud tam ta povinnost nebyla, brala jsem tuto kartu jako zalozni a neplatila s ni. Ale Visu uz vydava snad jen Zuno a CS. Zuno na me moc dobre nepusobi, ale kdyz to chci jen kvuli karte... kurzy horsi nez MBank nebudou. Maestro mam od FIO, ta se osvedcila v Nemecku, kde se jinak pomalu platit neda, ale uz neni zadarmo, ale za 99. Zdarma jde vydat snad jen k uctu GE Money, tak nevim, jestli je lepsi zaplatit FIO nebo akceptovat kurzy GE. Hledam nejakou dalsi variantu, ale nenachazim. Mastercard - tu bych chtela od Equabank. Prijde mi, ze ma nejvyhodnejsi podminky. Nebo Unicredit. Zdarma mi ji navic vyda FIO, ktera mi jinak vyhovuje... Jaky mate nazor? .

Bankovni karty

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Libor napsal(a):

Sice mimo téma, ale předpokládám, že v Revolutu nejde nijak rozpoznat pouhou blokaci částky od definitivně odečtené?Revolut používá "reverted", ale to mě štve, že člověk hned neví, zda si to obchodník strhnul nebo ne.

Já tam při výběru dané transakce vidím jestli je pending nebo completed.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Pokud se nepletu, tak u CSOB MC wold elite se na to bezúročné období normálně vztahuje

Máš pravdu tam platí i pro výběry z ATM bezúročné období.

Je ale dost bank, u kterých neplatí bezúročné období za výběr z bankomatu. Některé mají i vyšší sazbu než v případě bezhotovostní transakce.

0 Citovat

eremi napsal(a):


V blokaci se objeví vždy částka dle středového kurzu, zaúčtovaná je částka již po přepočtu (konverzi nebo jak se to jmenuje, ať případně někdo upřesní), která je vždy vyšší, klidně se podívej při platbě v cizí měně kolik ti to ukáže při blokaci a kolik se pak reálně strhne.

Neviem, či toto platí pri každej banke. Na výpise viem nájsť aj také, kde je tá suma mierne vyššia, aj kde je mierne nižšia... pozri prílohu... to prvé je mail, ktorý prichádza na konci dňa.

Blokácia na 2140 ILS, disp. limit sa znížil z 2628,73 na 2099,02 eur, čiže blokácia bola: 2628,73 - 2099,02 = 529,71 eur.

To druhé je výpis z karty na konci mesiaca, zaúčtovaná suma 2140 ILS, v eurách 529,56.

(samozrejme, nerobil som nejakú podrobnú analýzu, tá blokácia sa dosť blbo spätne počíta, pozrel som si len pár vyšších súm).


blokacia.jpg
vypis.jpg

0 Citovat

Zdravím,

máte zkušenost s platbou Revolut fyzickou kartou VISA v NY? Jasně že by to měla být klasická VISA ale jestli náhodou někdo nenarazil při platbě u obchodníka na nějaké problémy.

0 Citovat

Spis bych si dak ted pozor na to, aby neprisli o licenci..

0 Citovat

Revolut už má dávno licenci v Litvě. 

0 Citovat

Pry ale porusili bankovni pravidla, pousteli i podezrele platby. Pry kvuli tomu skoncil i jeden reditel. Navic vubec nestihaji svuj zavazek vuci investorum v poctu klientu.. Tezko rict, jak to s nimi dopadne

0 Citovat

https://blog.revolut.com/let-me-...-straight/



Standa napsal(a):

Pry ale porusili bankovni pravidla, pousteli i podezrele platby. Pry kvuli tomu skoncil i jeden reditel. Navic vubec nestihaji svuj zavazek vuci investorum v poctu klientu.. Tezko rict, jak to s nimi dopadne

0 Citovat

asi tam bola zaujimava diskusia :)

Comments for this thread are now closed

0 Citovat

Hehe.. Asi jim to tam davali lidi pekne sezrat.


Samozrejme tohke vyjadreni bude velice objektivni. Prislusne organy se tomu budou venovat po svem a neco jim hrozi. V kombinaci s tim ze neplni sve zavazky vuci investorum bych byl velice opatrny na to kolik budu mit na jejich uctech penez..

0 Citovat

Teď jsem viděl reklamu na mKartu svět.

Má někdo zkušenost? Hledám tam nějaký háček, ale nemůžu ho najít. mBank měla vždy extrémní kurzy, ale tady dnes Euro za 25,7183 a USD za 22,9927 (přičemž střed je 25,659 resp. 22,829). A třeba MYR za 5,639 (střed 5,585) a THB 0,7255 (střed 0,7195).

A výběry nad 1500 Kč zdarma celosvětově... 


Edit: první háček nalezen

Platební karty Visa

Pro zúčtování zahraničních transakcí v jiné měně než CZK, využívá mBank kurz asociace Visa, ke kterému je připočten poplatek za převalutování ve výši max. 2 % z objemu transakce.

Aktuální kurz pro zúčtování zahraničních transakcí v jiné měně než CZK realizovaných platební kartou mKarta Svět je uveden na mbank.cz/osobni/karty/debetni-karty/mkarta-svet/

Platební karty MasterCard

Pro zúčtování zahraničních transakcí v EUR využívá mBank vlastní kurz. V případě jiné měny než EUR je převod z jiné měny na EUR proveden kurzem společnosti MasterCard a následně

z EUR na CZK kurzem mBank, ke kterému je připočtený poplatek za převalutování ve výši max. 2 % z objemu transakce.

Takže ty výhodné kurzy platí asi jen pro VISA. 

0 Citovat

Tohle mi poslali z Hello bank:


Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali, že dojde ke změně zařazení odchozích úhrad z Hello kreditu na předplacené služby a peněženky, jako je např. služba Revolut.

I když se fakticky jedná o odchozí úhrady, řadili jsme je v minulosti mezi nákupy. Od 14. května 2019 tento stav napravujeme a tyto transakce budeme považovat za odchozí úhrady.

V souvislosti s tím bychom Vás rádi upozornili, že na odchozí úhrady se nevztahuje možnost splacení v bezúročném období ani se nezahrnují do programu Odměny za nákupy (1 % zpět z každého nákupu, celkem až 500 Kč měsíčně). Všechny ostatní nákupy se ale do programu odměny za nákupy i nadále plně započítávají.

Vaše Hello bank!

0 Citovat

Kdo má Hello bank MC kreditku - kde na stránkách najdu, že výběry jsou mimo ČR zdarma? Nikde to tam nevidím. Mam jí několik let a toto jsem vůbec netušil :)

Teď jsem se zrovna rozhodoval jestli nevzít i Revolut kvůli výběrům v zahraničí (protože poplatky za výběry u Hello - což jsem se domníval), ale na minulé stránce někdo psal, že je to zdarma po světě (stačí si jí "nabít" přes limit, aby se zbytečně neúročila za výběr hotovosti). Jestli je to pravda, tak už akorát trochu zlepšit int bankovnictví a embosovat ji kvůli blokaci depozitu u půjčoven a jsem spokojen :)

0 Citovat

Jen taková notička k Revolutu. Řeším s nimi, že mi indická banka Punjab National Bank vydala na výběr 1000 INR účtenku na 1000 INR, ale u Revolutu si banka strhla rovnou 1150 INR... Bankomat během celé doby o poplatku ani nehlesl, natož aby ho měl schválený. Revolut se od toho snaží dát ruce pryč, seč může, protože tvrdí, že oni nejsou zodpovědní za výběry z ATMek a kontaktovat vlastníka ATM si mám sám... :D

Jasně 150 INR není velká částka, ale představte si dvojnásobné zaúčtování celého výběru nebo jiný daleko větší skrytý poplatek a u Revolutu vás pošlou k šípku.

0 Citovat

Tak si zazpívej https://www.youtube.com/watch?v=-4AhRFOH-z4 a neřeš páďo...

0 Citovat

Naopak, směle do boje! 49 Kč za to určitě stojí.

0 Citovat

Vy ze všeho uděláte kočičárnu, ale podstata věci vám uniká. Analogicky když místo výběru 50 € vám banka zaúčtuje 500 €, dá od toho Revolut ruce pryč, že si to máte vyřešit sami s vlastníkem ATM. Skvělý proklientský přístup, ne?

Nechtěl jsem od vás pomoc, jen informovat ostatní, jak se Revolut chová a že v případě nějakého problému si myje ruce. My nic. Takže se vyplatí např. Equa i navzdory mírně horším kurzům a 9 Kč poplatku.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Vy ze všeho uděláte kočičárnu, ale podstata věci vám uniká. Analogicky když místo výběru 50 € vám banka zaúčtuje 500 €, dá od toho Revolut ruce pryč, že si to máte vyřešit sami s vlastníkem ATM. Skvělý proklientský přístup, ne?

Nechtěl jsem od vás pomoc, jen informovat ostatní, jak se Revolut chová a že v případě nějakého problému si myje ruce. My nic. Takže se vyplatí např. Equa i navzdory mírně horším kurzům a 9 Kč poplatku.

To je docela odvážný závěr, protože u deseti dalších ATM to nemusí být uplatněno. 

0 Citovat

Michale, ty takový zkušený cestovatel si jistě zjistil poplatky za výběr předem https://www.ndtv.com/business/at...nb-1966954

 Tedy poplatek je ok, nevím jak je to se zaúčtováním. Tedy pochopil jsem, že ti vydal 1000,- rupek a v appce zaúčtován výběr typu hotovost v  Punjab National Bank  XY Branch 1150,- rupek. Jestli to je tak, pak nechápu vo co gou?

0 Citovat

cali napsal(a):

Michale, ty takový zkušený cestovatel si jistě zjistil poplatky za výběr předem https://www.ndtv.com/business/at...nb-1966954

 Tedy poplatek je ok, nevím jak je to se zaúčtováním. Tedy pochopil jsem, že ti vydal 1000,- rupek a v appce zaúčtován výběr typu hotovost v  Punjab National Bank  XY Branch 1150,- rupek. Jestli to je tak, pak nechápu vo co gou?

Jde o to, že ATM celou dobu neřekl slovo o poplatku 150 rupek, vydá účet na 1000 a v appce se zaúčtuje 1150. To už je slušný scam odpovídající Indii.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jde o to, že ATM celou dobu neřekl slovo o poplatku 150 rupek, vydá účet na 1000 a v appce se zaúčtuje 1150. To už je slušný scam odpovídající Indii.

A co jsi čekal v Indii? :-) Mě spíš vrtá hlavou, proč jsi vybíral 330 Kč :-)

0 Citovat

:-) Jinak ten poplatek mají normálně v ceníku, tedy jen chybka, že nebyl prezentován. Ale já tam nebyl:-)


0 Citovat

Michale, kdybys věnoval stejný čas tomu, jak peníze vydělat a ne ušetřit, tak bys takovou prkotinu vůbec neřešil:-))

0 Citovat

Všichni chytří jak rádio :-) Těmto věcem se věnuji v neproduktivním čase.

>> Dva poznatky pro komunitu:

1. bankomat ne vždy prezentuje poplatek (ačkoliv by měl)
2. Revolut při podobných problémech ukazuje záda

Tím bych to celé uzavřel.

@niemandos: Poslední den v Indii a já zjistil, že s těmi 500 rupiemi, co mi zbývají, do dalšího rána asi nevyžiji ;)
(dva litry jsem objevil zapomenuté až doma)

0 Citovat

Za toto Revolut nemůže, s tím by tě vyfakovala i třeba HSBC. Co by jsi od nich chtěl pořešit? Jaký problémy, jaká záda?  Prostě dostal jsi co chtěl a proč by měl Revolut řešit, co a jak má indická banka v prdelákově naprogramované v ATM. Po té indické to tak maximálně můžeš claimovat. Ale oni ti ukážou, že to tam v Hindi nebo Punjabi bylo...

0