Prosim o radu. Na cestovani chci mit platebni karty vsechny tri - Maestro, Mastercard i Visu. Jake banky byste doporucili? Ted mam Visu od MBank a vytaci me jak jejich kurz, tak povinnost platit kartou... dokud tam ta povinnost nebyla, brala jsem tuto kartu jako zalozni a neplatila s ni. Ale Visu uz vydava snad jen Zuno a CS. Zuno na me moc dobre nepusobi, ale kdyz to chci jen kvuli karte... kurzy horsi nez MBank nebudou. Maestro mam od FIO, ta se osvedcila v Nemecku, kde se jinak pomalu platit neda, ale uz neni zadarmo, ale za 99. Zdarma jde vydat snad jen k uctu GE Money, tak nevim, jestli je lepsi zaplatit FIO nebo akceptovat kurzy GE. Hledam nejakou dalsi variantu, ale nenachazim. Mastercard - tu bych chtela od Equabank. Prijde mi, ze ma nejvyhodnejsi podminky. Nebo Unicredit. Zdarma mi ji navic vyda FIO, ktera mi jinak vyhovuje... Jaky mate nazor? .

Bankovni karty

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

no a nakoniec je mozne to, ze si mozno nevsimol oznam o 150 rupiach este predtym ako si vlozil kartu do bankomatu, alebo tam to niekde len prebliklo. Urcite Revolut neposle nikoho skontrolovat bankomat v Indii. To jedine ak by sa zrazu objavili tisicky staznosti, asi by potom nieco riesili. 

0 Citovat

@cali: Tak takové zkušenosti nemám. Být to na obrazovce, tak je vše čupr dupr. Jenže nebylo. Možná jen oznámení, že "your bank can apply fee". Každopádně výběry z ATM jsou jedna ze dvou služeb, kvůli které si lidi obvykle pořizují Revolut a ukazuje se, že jsou úplně bez záruky...

R: asi jste překročili limit
J: 15%?
R: Vypadá to, že ATM připočítal svůj poplatek.
J: Můžete to ověřit prosím?
R: Bankomat připočítal svůj poplatek.
J: Můžete kontaktovat indickou stranu?
R: Ne, toto je transakce třetím stranám a za ní nejsme zodpovědní. Obraťte se na majitele ATM.

Takto to u nich asi funguje. U větší české banky by mi aspoň řekli hned napoprvé, že ATM si naúčtoval poplatek a pokud to oni nevyřeší, kam se mám obrátit. Zde si fakt myjí ruce a ani neuvedou, kdo je majitelem :D Naštěstí mám stvrzenku.

@tonic: Vzhledem k tomu, že jsem pár dní před tím řešil podobnou věc, dával jsem si pozor a nikde nebylo ani ň.

0 Citovat

Ve Vietnamu jsem jsem se třeba setkal s tím, že poplatek za použití byl napsaný na papíře nalepeným vedle bankomatu nebo pod ním (spolu s hromadou dalších různých poplatků) a na obrazovce pak už o tom nebylo ani slovo a naúčtovaný v revolutu pak byl. Možná to může být podobný případ.

0 Citovat

To by mohl být a ještě jsem se s ním nikdy nesetkal a ani mě to nenapadlo. Za chyby se ale platí.

0 Citovat

No já bych to shrnul. To že se platí někdy poplatky za výběr z bankomatu je známé. Cali dal odkaz, že tomu v tomto případě tak je, pokud jsem to dobře pochopil, takže ty, který na podobné věci dbá, jsi si to měl dopředu zkontrolovat. Obzvláště v Indii, kde nejrůznější poplatky dosahují někdy téměř i výše ceny kupovaného zboží či služby.  :-). Tudíž mám za to, že na vině jsi ty. :-) Každopádně je dobře, že jsi ostatní upozornil, že tomu tak je.  

0 Citovat

Jojo, s papírkem nalepeným vedle bankomatu jsem setkal taky - právě v Indii. Na první pohled vypadal jako nějaká reklama :D Nevím teda, jestli to byla přímo Punjabi bank, to už si nepamatuju.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No já bych to shrnul. To že se platí někdy poplatky za výběr z bankomatu je známé. Cali dal odkaz, že tomu v tomto případě tak je, pokud jsem to dobře pochopil, takže ty, který na podobné věci dbá, jsi si to měl dopředu zkontrolovat. Obzvláště v Indii, kde nejrůznější poplatky dosahují někdy téměř i výše ceny kupovaného zboží či služby.  :-). Tudíž mám za to, že na vině jsi ty. :-) Každopádně je dobře, že jsi ostatní upozornil, že tomu tak je.  

Mě ani tak nepřekvapuje samotný poplatek jako spíš samotný přístup Revolutu, který probíhá v tomto kolečku. Hlavně že už mají litevskou bankovní licenci. Spojit se s bankou a říct mi, že je to vylepeno v

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mě ani tak nepřekvapuje samotný poplatek jako spíš samotný přístup Revolutu, který probíhá v tomto kolečku. Hlavně že už mají litevskou bankovní licenci. Spojit se s bankou a říct mi, že je to vylepeno v

Víš co. Ono nic není tak skvělé, jak na první pohled vypadá. 


PS: Kdybys to tak neřešil, ušetřil by jsi si spoustu nervů. Já taky v Indii vybíral z bankomatu a nikdy jsem nepátral, jestli jsem nějaký poplatek za výběr platil, nebo ne. Vzhledem k ceně točeného piva v hotelu to byl nepodstatný výdaj. Třeba v Thajsku jsem vybral 3x za sebou před cestou na ostrovy,  tehdy ještě 150 THB za výběr, a že by mi to trhalo žíly se říct nedá. Prostě záleží na přístupu. Ale chápu, že ty to máš jinak :-)

0 Citovat

Mně těch 150 INR nervy taky nějak netrhá jako spíš ten sovětský způsob zákaznické péče od Fin těch start upu. Ten mě rozpálil doběla :D

0 Citovat

Toto by som ťa chcel vidieť riešiť u nejakej tety na pobočke kamennej banky:)) Revolut support si nakoniec prácu urobil dobre. Nestrácali s tebou čas a nakoniec si zistil, že to aj tak bola asi tvoja chyba, lebo si nečítaš oznamy v hindi v okolí bankomatu;))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Toto by som ťa chcel vidieť riešiť u nejakej tety na pobočke kamennej banky:)) Revolut support si nakoniec prácu urobil dobre. Nestrácali s tebou čas a nakoniec si zistil, že to aj tak bola asi tvoja chyba, lebo si nečítaš oznamy v hindi v okolí bankomatu;))

Přesně tak, chtěl bych vidět jak by česká banka kontaktovala nějakou obskurní banku na druhém konci světa v rozvojový zemi, jen kvůli nějakému poplatku za výběr. Podle mě by jsi na jejich infolince skončil utnutej ještě rychleji, než na tom revolut chatu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

@cali: Tak takové zkušenosti nemám. Být to na obrazovce, tak je vše čupr dupr. Jenže nebylo. Možná jen oznámení, že "your bank can apply fee". Každopádně výběry z ATM jsou jedna ze dvou služeb, kvůli které si lidi obvykle pořizují Revolut a ukazuje se, že jsou úplně bez záruky...

R: asi jste překročili limit
J: 15%?
R: Vypadá to, že ATM připočítal svůj poplatek.
J: Můžete to ověřit prosím?
R: Bankomat připočítal svůj poplatek.
J: Můžete kontaktovat indickou stranu?
R: Ne, toto je transakce třetím stranám a za ní nejsme zodpovědní. Obraťte se na majitele ATM.

Takto to u nich asi funguje. U větší české banky by mi aspoň řekli hned napoprvé, že ATM si naúčtoval poplatek a pokud to oni nevyřeší, kam se mám obrátit. Zde si fakt myjí ruce a ani neuvedou, kdo je majitelem :D Naštěstí mám stvrzenku.

@tonic: Vzhledem k tomu, že jsem pár dní před tím řešil podobnou věc, dával jsem si pozor a nikde nebylo ani ň.

Česká banka by to strhla úplně stejně. 


0 Citovat

Jakou vyhodu ma nabizet ten Revolut? Myslel jsem si, ze je to lepsi kurz, schvalne jsem to s kolegou zkousel v Maroku, on platil Revolutkou, ja MC debetkou od RB u stejneho obchodnika cca minutu po sobe a kurz vysel o par haleru lepe u me debetky. Pak mi smysl celeho Revolutu nejak unika

0 Citovat

Výhodou by měly být lepší kurzy a nula za výběr z bankomatu v přepočtu do 4500 CZK měsíčně. 

0 Citovat

Jasně, u měn mimo kurzovní lístek to je šul nul nebo malinko horší u Revolutu, ale u měn dle lístku to je jinak, rozdíl u EUR dnes byl 0,75 Kč, kupoval jsem vína v Portugalsku a v podstatě to byla láhev navíc:-) Zase jsem platil ubytování v Oděse a tam to bylo lepší poslat z RB kredit před paysend. Výhody Revolutu nejsou ale jen  kurz.

0 Citovat

hlavna vyhoda Revolutu je najma ze nestrkas do neznameho bankomatu niekde na periferii Jerevanu kartu  zviazanu s hlavnym uctom.

0 Citovat

Chapu Michala. Nejde tak o castku, ale o princip. Taky by me to prekvapilo.

Troufam si rict zetsina ceskych bank by se zachovala jinak nez Revolut, reklamaci by sepsali, predali sami do Indie. Klidne i stara baba, sepsala by co ji klient nadiktuje a stejne by to resily odpovedme osoby. Vidim to tak ze by po urgenci treba az trech mesicih by prisla odpoved ze bylo vse v poradku, dle jejicj platmeho ceniku. Ale resily by to, neodmitly by zadat reklamaci.

Spekuluji, ze problem plyne z toho, ze Revolut roste rychleji nez klientska baze. Pak nestihaji kvalitni servis a maji i jine prubezne potize. Paradoxne nestihaji zavazky vuci investorum. Druha vec je jestli podobny zakaznicky servis nema byt standardem ve stylu nizkonaklafovych aerolinek..

0 Citovat

ale ved na Michalovom FB bol screenshot, kde mu poslali link na formular - nieco ako complaint form ak sa dobre pamatam. Ved co ine zostavalo agentovi na chate? Normalna procedura vsetkych cuscare, ked sa to uz natahuje a na teba caka v linke dalsich dvadsat ludi, tak sa nebude zaoberat indickym bankomatom, ktory niekomu strhol 2 eura, ale zakaznika odlozis stranou a posles mu link na formular, kde to pekne spisa a niekto v klude to poriesi. Ano, Revolut nestiha, to je jasne, ale si predstavte vas, keby ste chatovali niekde v Nikarague so zablokovanou revolutkou, ostatne karty vam ukradli a potrebujete cash na autobus na letisko :D a niekto blokuje chat so 150 rupiami.  Je to to iste ako ked sa niekto ponahla na vlak, ide kupit listok na najblizsi spoj do pokladne a tam idiot co si vybavuje lozko na nocny vlak do Kosic s odchodom o dva tyzdne. 

0 Citovat

Aha, sorry ten formular jsem teda v te zaplave nejak prehledl :) V tom pripade souhlas. Stejne sem zvedavej kam se ten jejich zakaznicky servis posune..

0 Citovat

ak nie si fanusik Michala na cestach, tak si asi ten formular ani nevidel :D

0 Citovat

Jo, mysli mi to zase pomalu,.. A ja ted blbec hledal kde ze to tady je, jakto ze sem to prehledl :D

0 Citovat

Já jsem si teď přečetl tu korespondenci. Michale,  kvůli posraným (sorry, nenapadá mě přiléhavější označení) 50 Kč tam psát takové žvásty a vyhrožovat, že s nimi MC přestane spolupracovat... Napřed jsem se smál, ale myslím, že by jsi s tím měl něco dělat. Tedy myslím vyhledat odbornou pomoc. A když mně pošleš SZ s číslem účtu, pošlu ti 50 Kč a už tady s tím přestaň...

0 Citovat

superweb . napsal(a):

Jakou vyhodu ma nabizet ten Revolut? Myslel jsem si, ze je to lepsi kurz, schvalne jsem to s kolegou zkousel v Maroku, on platil Revolutkou, ja MC debetkou od RB u stejneho obchodnika cca minutu po sobe a kurz vysel o par haleru lepe u me debetky. Pak mi smysl celeho Revolutu nejak unika

Už jsem to tady myslím zmiňoval, vzhledem k tomu jakým způsobem Revolut vypočítává směnnej kurz:

https://www.revolut.com/help/get...ill-i-get/


Se úplně nehodí pro exotičtější měny, viz. např.:

https://community.revolut.com/t/...rate/10890





0 Citovat

Ja to vidim na sudnu cestu, tak ako v pripade kauzy booking :)

0 Citovat

Na tomto fóru mě vždy překvapuje, jak se zde vše dokáže překroutit a kolik se tu najednou vyrojí ochránců a zastánců nebohých korporací a čecháčků, co si stokorunami běžně utírají zadek :D

Každopádně ta podpora od Revolutu, která ti x-krát je schopná napsat, že to je přece Revolut fee, ačkoliv tak 5x vyšší, než by měla být, je k nezaplacení. Plus pak ti odcitovat VOP, že za 1 z 2 jejich core služeb, což výběry z ATM jsou, vůbec nenese odpovědnost.

@niemandos: na tohle jsem přišel, když jsem chtěl platit kartou cca 10 Kč a divil se, proč to neprojde, když tam po posledním výběru musela zůstat aspoň pajska. Pak na to koukám, uklidňuji se, že na druhou Revolut support z Indie už nemám nervy a zadám to z ČR, až bude čas, a pokusím se donutit agenta konat. Něco podobného jsem s nimi už pár dní předtím řešil a byla to ještě větší síla.
0