Pomoc pri vyplneni ESTA

Napsal Michaloha 2015-11-16T11:06:28+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
20 odpovědí

Ahojte mam jednu mozno hlupu otazku.

Vyplnujem ESTA a je tam otakza ci je USA tranzitna krajina.

My ideme do USA a potom na par dni aj do Mexica. Potom naspat do USA a domov. Je teda USA tranzitna krajina?

Dakujem

USA v tomto pripade nie je tranzitna krajina

Tranzitní země by to byla jen když bys tam pouze přesedal. Jakože fakt dojel, přesedl a jel dál. Třeba na letišti.

A kdyby náhodou, já vyplňoval estu podle tohoto návodu https://estavisa.cz/jak-vyplnit-...ular-esta/ , tak kdyby něco, mrkni tam :)

hlavne sa registruj cez oficiálnu stránku ESTA: https://esta.cbp.dhs.gov/ najlepšie preklikom zo stránky veľvyslanectva: https://cz.usembassy.gov/cs/

@hugonovak... Takto kaziť biznis :)

Tak nějak mám pocit, že tazatel z roku 2015 už moc velkej byznys nikomu nepřinese.

To je tak, keď sa ponáhľaš a a nenapadne Ťa skontrolovať dátum viacerých príspevkov :-) . Možno by sa mohli takéto staré témy, ktoré už nikomu nič neprinesú, mazať.

No to bolo na margo Jakuba kadraba, ktorý má za úlohu robiť PR a sekol sa o rok :D

Ahoj, využiju tohoto vlákna i k mému dotazu. Pokud přes USA pouze "projíždíme" - letíme přes Atlantu do Kostariky a tudíž vyplním při žádosti u otázky „Je důvodem vaší cesty do USA tranzit/průjezd do jiné země?“ odpověď „Ano“., povolí mi v Atlantě případný vstup do USA? Máme tam tuším 12 hodin a zvažujeme, že se do města na chvíli přece jen podíváme (nebudeme tam ubytovaní, proto ani nevím co bych vyplnil na případnou otázku ohledně kontaktu/hotelu v USA)

ano, ina moznost nie je :) tak ci tak vstupis na uzemie USA, lebo tranzitne zony americke letiska nemaju. takze kludne do Atlanty - ubytovanie napis transit/atlanta airport, alebo take nieco

Vyplňuju ESTA a mám problém. Bydliště. Bydlím na vesnici, kde byly pouze čísla domů. Před asi 3 lety se udělaly názvy ulic. Do políčka bydliště Address line 1 jsem už napsal všechny možný kombinace - ulice, obec, ulice + číslo, obec + číslo. Číslo vepředu, vzadu, PSČ + obec....pořád to hází Invalid street name. Nějaká rada ? Dík

Opakovat různé kombinace dokud se nedostaneš dál.

Jinak je spousta agentur, které ti to zařídí za pouhých 99USD.

Měl jsem stejný problém. Dvakrát jsem zopakoval tak, jak to je, nakonec mi to s chybovou hláškou vyhodilo i dotaz, jestli je adresa opravdu správně, odkliknul jsem a hotovo. To tam nikde není?

Tak asi na podesáté mi to nabídko políčko s potvrzením, že adresa je správná. Ufff. Přitom jsem ESTA dělal už před 3 lety a nepamatuju se, že bych řešil tenhle problém.

Řešila jsem to před pár lety i teď. Přesně, jak píše Kryštof, chce to dvakrát zopakovat, ale je to otrávené. Systém nejenže neznal naše adresy, vč.do práce,  ale ani kontakty na ubytování  v USA ( spali jsme v soukromí,  ne v hotelech).

Mandarinka napsal(a):

Systém nejenže neznal naše adresy, vč.do práce,  ale ani kontakty na ubytování  v USA ( spali jsme v soukromí,  ne v hotelech).

Je kontakt na ubytovanie & adresa ubytovania vôbec povinný údaj?

Je je, taky jsem s tím měl problém a pustilo až naponěkolikáté.

A čo v prípade keď je človek ubytovaný cez airbnb? 

No to jsem byl taky. Však každé Airbnb má svůj název a adresu, rozdíl proti hotelu není vlastně žádný :) 

Jo, len mám pocit, že airbnb zobrazuje presnú adresu až pár dní pred príchodom :o)

No mělo by ji zobrazit po zaplacení, aspoň já teďka vidím přesné adresy na únorové i březnové rezervace, co mám.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!