Od 1.1. 2013 lze navštívit Čínu při tranzitních letech bez víza. Doba pobytu může být maximálně 72 hodin a vstupní vízum bude uděleno na letišti v Číně. .

Tranzitní vízum - Čína

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Já bych to určitě zkusil, tedy tranzitní vízum. Za 8 hodin, resp. i 5 se toho dá stačit dost. Zajel bych airport expressem na Dongzhimen a metrem na náměstí Tchien-an-men, případně nakouknul do Zakázaného města a zpátky bych si hlavně v jedné z restaurací ve skvělé žrádelně na Dongzhimen dal něco k jídlu. Já bych tam tedy jel už jen kvůli tomu jídlu:-) 




20180507-065954.jpg
20180521-203526.jpg

0 Citovat

cali napsal(a):

Zajel bych airport expressem na Dongzhimen a metrem na náměstí Tchien-an-men, případně nakouknul do Zakázaného města a zpátky bych si hlavně v jedné z restaurací ve skvělé žrádelně na Dongzhimen dal něco k jídlu. Já bych tam tedy jel už jen kvůli tomu jídlu:-) 

Jak se ta žrádelna prosím jmenuje? Po cestě z Taipei máme >9h na přestup a pokud se zadaří a pustí nás do města, rád bych ji prověřil. :)
0 Citovat

Buď vyjedeš ze stanice airport express/metra nahoru a uvidíš to viz fotka, nebo to jde projít přímo ze stanice směrem k bus transfer. V té budově uvnitř je autobusové nádraží, odkud se dá mimochodem jet třeba ke zdi.

On je to spíš takový food court, je tam v přízemí a suterénu snad 30 jednoduchých žrádelen se vším možným. Na fotce je vchod pod tím červeným nápisem se žlutou kouřící miskou. Vlevo je vidět skleněný vchod do metra. A mají tam otevřeno do 21 h. což byl docela problém zjistit.


20180507-082419.jpg

0 Citovat

Super, děkuji. :)

Ještě k názvu vlákna - nemělo by tam spíš být něco jako "vstup bez víza při transferu"? :)
0 Citovat

Za 8 hodin se dá v pohodě stihnout Temple of Heaven, případně rychlejší prohlídka Zakázaného města. Počítej ale s tím, že tě nemusí pustit z letiště. Pak tvůj výlet bude po plechovkách Tsingtao za 6 yuanu z automatů u gatů :-D

0 Citovat

Děkuji všem za odpovědi, bylo by mi líto nevidět aspoň něco, když už tam budeme :-) ještě se zeptam možná hloupě, ale neslo by si tady třeba zařídit turistické vízum? I když by to bylo jen na těch par hodin, abychom měli jistotu, že nás pustí :-) 

0 Citovat

Tak samozřejmě že šlo :) Jen by vás to stálo 60 €.

0 Citovat

Takže pokud si zaridim vízum tady , tak pak mohu opustit letiště a zase se vrátit až na odlet?  Kufry poputují přímo do Bangkoku, takže o ty se nestarám? 

Moc děkuji za rady :-) 
0 Citovat

Presne tak, ale neviem či to má zmysel. Môže sa stať, že budete do Pekingu meškať 3 hodiny a zostanete na letisku. 60 euro dovi.

0 Citovat

Mám asi dost podobný dotaz, ale týká se letiště v Kantonu, o kterém se tu píše, že tam je to komplikovanější.

Mám let z Amsterdamu přes Kanton do Aucklandu a v Kantonu mám na přestup 16 hodin. Chtěl bych do města (batoh si vyzvedávat nemusím?). Je to vůbec možné, když je přestup méně než 24 hodin? 
0 Citovat

Viz rozbory několik stran dozadu. Nejspíš to možné nebude, je to tak i v pravidlech. Ale klidně se může stát, že úředník ten štempl nakonec vydá a vy tak do města budete moct. Ale rozhodně není radno se na to spoléhat. Plus dvojitě zkontrolovat, jestli náhodou let z AMS nebo Auklcnadu nemá ještě nějaké mezipřistání v Číně - pak by bylo nutné vyřídit klasické vízum přes ambasádu.

0 Citovat

Teď 2 lidé nezávazně na FB potvrdili, že v srpnu bez problémů dostali 24h vízum v PEK.  Tak snad pro cestovatele trocha optimismu.

0 Citovat

Potvrzuji bezproblémovou zkušenost při cca 14hodinovém layoveru v PEK z 26. srpna. Po příletu do PEK jsme samoobslužně oskenovali otisky prstů, dostali lísteček s číslem a šli na přepážku 24/144 h transit vystát frontu pro Temporary Entry Permit. Úředník nechtěl v našem případě slyšet vůbec nic. Nestačili jsme říct ani ni hao a už kontroloval pasy, passy, landing karty a permit ve formě razítka nám udělil. Pak jsme šli normálně do fronty na imigrační. "Můj" úředník mě pustil bez jediného slova, po přítelkyni chtěl jiný ještě boarding pass z prvního letu, ale následně také bez dalších obstrukcí pustil. 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Viz rozbory několik stran dozadu. Nejspíš to možné nebude, je to tak i v pravidlech. Ale klidně se může stát, že úředník ten štempl nakonec vydá a vy tak do města budete moct. Ale rozhodně není radno se na to spoléhat. Plus dvojitě zkontrolovat, jestli náhodou let z AMS nebo Auklcnadu nemá ještě nějaké mezipřistání v Číně - pak by bylo nutné vyřídit klasické vízum přes ambasádu.

Jen hlásím, že to v Kantonu vyšlo bez problémů. Všiml jsem si několika lidí, kterým vízum nedali, protože jejich přestup trval prý krátce (6 hodin). Mých 16 hodin ale vyhovovalo a byl jsem vypuštěn ven.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost, jak je to konkrétně v Čcheng-tu, když mám 8,5 hodiny na přestup? Zda dostanu tranzitní vízum bez problémů? Nerad bych trčel takovou dobu na letišti. Díky

0 Citovat

Dobrý den, v prosinci letíme na Bali přes Čínu. Máme technickou přestávku v Xi An a pak 23,55 hod přestávku v Šanghaji. Jak to máme udělat s vízy? Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Vyřídit na ambasádě za 60 €. Protože bezvízových 24 hodin se počítá od prvního kontaktu s Čínou, který bude již v Xi'anu, tedy lhůtu 24h překročíte.

0 Citovat

Děkuji za odpověď. Jenom je mi divné, že když v Xianu rozhodně nepustíme tranzitní prostor a možná ani letadlo, je to považováno za "první kontakt"s Čínou.

0 Citovat

V Xi anu musíte vystoupit z letadla a projít imigrační kontrolou. Následně nastoupíte do toho samého letadla. Alespoň dle posledních ohlasů těch, co tuto trasu už absolvovali...

0 Citovat

No tak hlavně, že jim to nese!

0 Citovat

Zkoušel tu někdo odbavit zavazadlo jen do Pekingu (při cestě do BKK s AirChina) s přestupem kratším jak 24hodin? Aby ho kvuli tomu pustili na tranzitní vízum do města? 

0 Citovat

Poradíte mi, kdo mám vyřídí nejlevněji vízum do Číny?


0 Citovat

Nejlevněji na ambasádě sami... 

0 Citovat

Miki napsal(a):

Zkoušel tu někdo odbavit zavazadlo jen do Pekingu (při cestě do BKK s AirChina) s přestupem kratším jak 24hodin? Aby ho kvuli tomu pustili na tranzitní vízum do města? 


Letěl jsem s Hainan přes Peking (20 a 22h přestup, zpáteční ) na Havaj. Ženský v Praze i přes to, že jsem se třikrát ptal mi řekla, že kufr jede až do HNL, bral jsem to jako výhodu, nemusel jsem se starat o zavazadlo a na tranzitní víza mě do města pustili. 

Na cestě zpět Hawaiian mi řekl, že si musím kufr vzít v Pekingu, když je to delší jak 4h, tak to prý neumožňují, normálně jsem ho dal pak do úschovy a zase do města na tranzitní víza :-) 

Problém jen při cestě tam byl v tom, že Hainan asi o délce přestupu a zavazadel měl něco podobného, ptž cestou tam mi kufr na tři dny ztratili, docela překvapení v HNL u pásů :-D

0 Citovat

gugos005 napsal(a):


Letěl jsem s Hainan přes Peking (20 a 22h přestup, zpáteční ) na Havaj. Ženský v Praze i přes to, že jsem se třikrát ptal mi řekla, že kufr jede až do HNL, bral jsem to jako výhodu, nemusel jsem se starat o zavazadlo a na tranzitní víza mě do města pustili. 

S Hainan jsem letěl taky přes Peking, ale už leden 2017. Takže mě pustili bez problému. Ty si letěl když už byly ty nový podmínky?

0