Tranzitní vízum - Čína

Napsal David Eiselt 2013-01-09T13:18:19+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Já bych to určitě zkusil, tedy tranzitní vízum. Za 8 hodin, resp. i 5 se toho dá stačit dost. Zajel bych airport expressem na Dongzhimen a metrem na náměstí Tchien-an-men, případně nakouknul do Zakázaného města a zpátky bych si hlavně v jedné z restaurací ve skvělé žrádelně na Dongzhimen dal něco k jídlu. Já bych tam tedy jel už jen kvůli tomu jídlu:-) 

20180507-065954.jpg
20180521-203526.jpg

cali napsal(a):

Zajel bych airport expressem na Dongzhimen a metrem na náměstí Tchien-an-men, případně nakouknul do Zakázaného města a zpátky bych si hlavně v jedné z restaurací ve skvělé žrádelně na Dongzhimen dal něco k jídlu. Já bych tam tedy jel už jen kvůli tomu jídlu:-) 

Jak se ta žrádelna prosím jmenuje? Po cestě z Taipei máme >9h na přestup a pokud se zadaří a pustí nás do města, rád bych ji prověřil. :)

Buď vyjedeš ze stanice airport express/metra nahoru a uvidíš to viz fotka, nebo to jde projít přímo ze stanice směrem k bus transfer. V té budově uvnitř je autobusové nádraží, odkud se dá mimochodem jet třeba ke zdi.

On je to spíš takový food court, je tam v přízemí a suterénu snad 30 jednoduchých žrádelen se vším možným. Na fotce je vchod pod tím červeným nápisem se žlutou kouřící miskou. Vlevo je vidět skleněný vchod do metra. A mají tam otevřeno do 21 h. což byl docela problém zjistit.

20180507-082419.jpg

Super, děkuji. :)

Ještě k názvu vlákna - nemělo by tam spíš být něco jako "vstup bez víza při transferu"? :)

Za 8 hodin se dá v pohodě stihnout Temple of Heaven, případně rychlejší prohlídka Zakázaného města. Počítej ale s tím, že tě nemusí pustit z letiště. Pak tvůj výlet bude po plechovkách Tsingtao za 6 yuanu z automatů u gatů :-D

Děkuji všem za odpovědi, bylo by mi líto nevidět aspoň něco, když už tam budeme :-) ještě se zeptam možná hloupě, ale neslo by si tady třeba zařídit turistické vízum? I když by to bylo jen na těch par hodin, abychom měli jistotu, že nás pustí :-) 

Tak samozřejmě že šlo :) Jen by vás to stálo 60 €.

Takže pokud si zaridim vízum tady , tak pak mohu opustit letiště a zase se vrátit až na odlet?  Kufry poputují přímo do Bangkoku, takže o ty se nestarám? 

Moc děkuji za rady :-) 

Presne tak, ale neviem či to má zmysel. Môže sa stať, že budete do Pekingu meškať 3 hodiny a zostanete na letisku. 60 euro dovi.

Mám asi dost podobný dotaz, ale týká se letiště v Kantonu, o kterém se tu píše, že tam je to komplikovanější.

Mám let z Amsterdamu přes Kanton do Aucklandu a v Kantonu mám na přestup 16 hodin. Chtěl bych do města (batoh si vyzvedávat nemusím?). Je to vůbec možné, když je přestup méně než 24 hodin? 

Viz rozbory několik stran dozadu. Nejspíš to možné nebude, je to tak i v pravidlech. Ale klidně se může stát, že úředník ten štempl nakonec vydá a vy tak do města budete moct. Ale rozhodně není radno se na to spoléhat. Plus dvojitě zkontrolovat, jestli náhodou let z AMS nebo Auklcnadu nemá ještě nějaké mezipřistání v Číně - pak by bylo nutné vyřídit klasické vízum přes ambasádu.

Teď 2 lidé nezávazně na FB potvrdili, že v srpnu bez problémů dostali 24h vízum v PEK.  Tak snad pro cestovatele trocha optimismu.

Potvrzuji bezproblémovou zkušenost při cca 14hodinovém layoveru v PEK z 26. srpna. Po příletu do PEK jsme samoobslužně oskenovali otisky prstů, dostali lísteček s číslem a šli na přepážku 24/144 h transit vystát frontu pro Temporary Entry Permit. Úředník nechtěl v našem případě slyšet vůbec nic. Nestačili jsme říct ani ni hao a už kontroloval pasy, passy, landing karty a permit ve formě razítka nám udělil. Pak jsme šli normálně do fronty na imigrační. "Můj" úředník mě pustil bez jediného slova, po přítelkyni chtěl jiný ještě boarding pass z prvního letu, ale následně také bez dalších obstrukcí pustil. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!