Ahoj všem! V létě se s přítelkyní chystáme na Tenerife, vzhledem k tomu, že je to poprvé, co chceme někam vyrazit takhle sami bez CK bych si tady rád nechal svůj návrh dovolena schválit / poradit zkušenějšími cestovateli. Už delší dobu si shromažďuji info z internetu a dal jsem dohromady následující. Je to OK? Nebo byste mi v něčem doporučovali něco změnit, počkat na lepší ceny/akce ....?? Letenky: Uvažuji nad třemi variantami 1. Ryanair z Krakowa - nejlevnější, ikdyž jsme z Moravy tak ta dostupnost je horší (letenky + odbavený zavazadla cca 13 500kc) 2. Smartwing z Brna - nejblíže, ale ty odletové a příletové časy nejsou zrovna OK - přílet na tenerife v 10hod večer a taky nejdražší ( 15 800kč) 3. Smartwings z Prahy - dál jak do Brna, ale s Regiojet OK, levnější jak Brno, a přiletový časy jsou taky "pohodlnější" (14 600kč) Smartwing z Prahy dle mého nejlepší, nebo ? Ubytování : Nechceme žádný přecpaný hotel, takže jsem našel přes AIRBNB.com krásný apartmán na 12 nocí za 490 eur ( cca 13 200kč) Něco na co si dát pozor? Pujčení auta: Chceme ostrov pořádně procestovat a být "páni času" a vzhledem k cenám na kanárech si myslím, že se není o čem bavit. Z různých zdrojů jsem se dozvěděl o půjčovně http://www.cicar.com - 12 dní za 260-300 eur je myslím v pohodě, v ceně by mělo být všechno pojištění a hlavně žádný zálohy a blokace na kartě. Máme pouze debetní kartu - takže velká výhoda pro nás. Nějaké další zkušenosti s touto půjčovnou? Na co si dát bacha? Program ten si vymýšlíme podle tripadvisor, různých fór apod. Ale za nějaké zajímavé, méně známé tipy budeme velice rádi. Např. jsem zjistil že je potřeba povolení pro výstup na Pico del Teide. Takže jestli víte o dalších takovýchto "vychytávkách" nebo jakékoliv další rady a tipy, budeme velice vděční. Vím, že to má každý jinak a je težko říct, ale nějaké zkušenosti s jakým kapesným počítat na den, vzhledem k tomu, že ubytko bude bez stravy? Vystačíme si na těch 12 dní do 15 000kč? Díky a štastnou cestu !  .

Tenerife na vlastní triko

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

To se nedivím, že se tam boji 😁

0 Citovat

Aluška napsal(a):

nejlépe nakupovat v rukavicích, jinak se po vás divně koukaj. 

To jsem zažil už před 8 lety v severním Španělsku, když jsem si dával papriku do sáčku holou rukou (a nesahal po jiných), že mi vedle nakupující paní říkala, že si mám nabrat něčím (už nevím, jestli naběrákem nebo v rukavici).

Jinak mám dotaz na ty, kteří můžou porovnat letošní prázdniny na Tenerife s předcovidovými časy, o kolik méně je tam asi turistů?

0 Citovat

10 dní na Tenerife, vrátil jsem se včera. Nejlevnější půjčení auta 33 euro/den u AutoReisen, u Plus Car chtěli ještě více. V minulých letech byly ceny o dost níž. Pobyt ve dvou hotelech, na severu v Puerto de la Cruz a na jihu v Costa Adeje, obojí s AI, v jednom hotelu nabírání v rukavicích, v druhém stačila dezinfekce rukou. Subjektivně mi přišlo, že bylo dost narváno, hlavně teď v srpnu. Problematické parkování na exponovaných místech, u hotelů, kde jsme byli ubytováni, u Playa de las Américas téměř nemožné. Roušky tak různě, prostě záleží na místě, kde se pohybujete. Jinak v hotelech a obchodech nosí lidi poctivě.

Pokud mohu radit, vyhněte se hotelu Bluesea Interpalace, jídlo opravdu strašné!!!

0 Citovat

Tak evidentně řeší s auty stejný problém, jako v Řecku. Přes zimu flotily rozprodali a teď nestíhají doplňovat stavy, takže ceny jsou aktuálne skutečně pekelné. My do konce roku máme v plánu všechny hlavní ostrovy a při rezervaci dopředu byly u Plus Car ceny normální i včetně Vánoc, i když už pochopitelně vyšší, než loni, kdy šlo auto půjčit za neskutecnych 8 é na den.

 

Co jsem se kouknul, tak třeba CICAR na Tenerife je na další 2 týdny komplet vyprodaný a Plus Car začíná cenou za Pandy a Pola tam, kde loni ceník koncil za Porsche v kabriu (60-65é na den).

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Pobyt ve dvou hotelech, na severu v Puerto de la Cruz a na jihu v Costa Adeje.

No pokud nakonec poletíme tak ubytování chci přesně takto + tři noci přímo u Teide v tom  Parador de Cañadas del Teide (tam se dostat vyjde tedy na raketu taxíkem ,když ten bus nejezdí a jsme neřidiči).

Jinak tedy jako plně očkovaní předpokládám ,že stačí všude ten certifikát z óčka + tedy vyplnit ten vstupní formulář ?

0 Citovat

lma napsal(a):

[citace="Lukáš Horák"]

Pobyt ve dvou hotelech, na severu v Puerto de la Cruz a na jihu v Costa Adeje.

No pokud nakonec poletíme tak ubytování chci přesně takto + tři noci přímo u Teide v tom  Parador de Cañadas del Teide (tam se dostat vyjde tedy na raketu taxíkem ,když ten bus nejezdí a jsme neřidiči).

[/citace]

Na taxík bych se vykašlal, v pohodě tam dojedete stopem, když nebudete koukat na hodinky.

0 Citovat

V hotelu Las Caňadas, ktery je cca 5km od TFN v horach v lese, nas varovali, at davame pozor, ze tam v lese ziji migranti a ze tam neni uplne bezpecno. Tak jen takovy varovani pro zdejsi diskutujici.

0 Citovat

Ivo, tam možná, on ale myslel jiné místo až nahoře ve vyšší nadmořské výšce pod Teide. Odtamtud by migranty vykopali, spíše by tam ale nešli, protože po velkou část roku by tam zbytečně mrzli. Když tam v zimě jezdívam, tak občas v noci musím přitápět i v Orotave, která je hodně nízko a dál nahoru do parku pokračuju až ráno.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Ivo, tam možná, on ale myslel jiné místo až nahoře ve vyšší nadmořské výšce pod Teide. Odtamtud by migranty vykopali, spíše by tam ale nešli, protože po velkou část roku by tam zbytečně mrzli. Když tam v zimě jezdívam, tak občas v noci musím přitápět i v Orotave, která je hodně nízko a dál nahoru do parku pokračuju až ráno.

Ano, po napsani prispevku jsem zjistil, ze je to trochu jine misto, kde by, zvlast z migrantu, zbyla jen kostka ledu :-)

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

10 dní na Tenerife, vrátil jsem se včera. Nejlevnější půjčení auta 33 euro/den u AutoReisen, u Plus Car chtěli ještě více. V minulých letech byly ceny o dost níž. Pobyt ve dvou hotelech, na severu v Puerto de la Cruz a na jihu v Costa Adeje, obojí s AI, v jednom hotelu nabírání v rukavicích, v druhém stačila dezinfekce rukou. Subjektivně mi přišlo, že bylo dost narváno, hlavně teď v srpnu. Problematické parkování na exponovaných místech, u hotelů, kde jsme byli ubytováni, u Playa de las Américas téměř nemožné. Roušky tak různě, prostě záleží na místě, kde se pohybujete. Jinak v hotelech a obchodech nosí lidi poctivě.

Pokud mohu radit, vyhněte se hotelu Bluesea Interpalace, jídlo opravdu strašné!!!

S těmi auty je to fakt v perdéli. Já jsem si zarezervoval již v červnu na listopad na GC Pandu za 84 éček na týden u Plus Car (ostatní půjčovny byly daleko dražší) a teď se dívám, že už i u Plus Car to zvedli na 98...

0 Citovat

Chci se jen ujistit  : že aktuálně platí pokud mám ukončené očkování ,tak není třeba nikde žádný test při cestě na Tenerife ? Letělo by se s TAP Portugal přes Lisabon (tam nocleh).

0 Citovat

@lma: Testy pro ockovane chteji v Evrope jen na Islandu a Michal psal jeste o 2 statech ted mene podstatnych pro turistiku. Po priletu na TFS chteli jen spanelsky formular a zdrzeni bylo minimalni, prestoze byl let Wizzairu vyprodany. Ockovani, test ci prodelani po nekom chteli pred odletem, ale vzhledem k tomu, ze zvladli odbavit na brane vsechny za pul hodiny pres 1 prepazku, asi to dukladne nekontrolovali. Ja dostal papirek o covid kontrole pri odbaveni batohu pri ukazani pouze OP, ale s papiry v ruce, kdy slecna ocekavala, ze 1 z nich je covid pas. Ten jsem ukazal jen v ubytovani.

Nevim, jestli se ti bude darit jezdit busem bez rousky, kdyz tady chodi spousta lidi s rouskou i na poloprazdne ulici. Porid si nejake s dlouhymi snurkami, ktere budes mit misty daleko od obliceje, takze oproti respiratoru neni temer zadne omezeni dychani. Jestli nemas, kup si Ten+ kartu za 2 eura z automatu na zastavce busu 111 a nasledne kredit ci day pass.

0 Citovat

Zdravím, má někdo zkušenost, že ho po příletu na Tenerife testovali po příletu, přestože měl 3 dávku Pfizeru? A ještě dotaz. Letíme z Vídně z Wizz. Vyžaduje se nyní test před nástupem na let do Vídně? Díky moc za informace Ali

0 Citovat

Baníček napsal(a):

Zdravím, má někdo zkušenost, že ho po příletu na Tenerife testovali po příletu, přestože měl 3 dávku Pfizeru? A ještě dotaz. Letíme z Vídně z Wizz. Vyžaduje se nyní test před nástupem na let do Vídně? Díky moc za informace Ali

Za posledné dva mesiace som tam letel dva krát a na Tenerife netestovali nikdy nikoho. Iba skenovali španielske QR kódy po prílete... vo Viedni pred nástupom nekontrolovali nič iba letenku...

0